Şimdi Ara

Wifi ile nete bağlanıyor gözüküyor ama sayfaları açmıyor!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.798
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    wifi ile her bulduğu nete bağlanıyor ama gel görki nette gezemeiyorum
    hattım Avea

saygıalr

• Wi Fi ile bağlanamayan veya bunun sıkıntısını yaşayan arkadaşlara...

"Sunucu bulunamıyor" ifadesi, evden veya herhangi bir yerden daha önceleri bağlanıyorsanız, müsterih olunuz ki telefonunuzda hiç bir sorun yoktur.

* Bağlandığınızı sandığınız modem'de çifte güvenlik önlemi alınmış olabilir.mac no güvenliği konulmuşsa şifreyi de bilseniz bağlanamazsınız. mac no güvenliğinin kalkması gerekiyor.Ya da IPhone'da yazan mac no'yu modeme tanıtacaksınız ki bağlanasınız.

* Kimi zaman, sadece pda' larla çalışanların sipariş almak vs için kullandıkları işyerlerinde bu tip kablosuz ağlar kuruluyor. Bunlar sadece kablosuz ağ olarak görünür ama internet çıkışı yoktur.IPhone, Sadece bağlanmış görünür.Hareket olmayınca da bereket olmaz :)

* Wi Fi'ye bağlı olduğunu gören ama safari'den vs sayfa açılmıyor diyen kullanıcılar, modem'de Wireless açıkken illaki internet olacak diye bir kaide yoktur. :)

* Bu sözde sorun olan durumun, IPhone' la veya kişiyle alakalı bir sorun değil,sadece modemle ilgili bir problemdir. Bağlanamıyorsanız dert edinmeyin :)

* Şifreyi girdiğinize eminsiniz ama yine de Wi Fi'ye bağlanamıyorum diyorsanız, Klavye'de "SHİFT büyük-küçük harf duyarlı buton" tuşunu normal olarak kullanıp kullanmadığınızdan emin olunuz.Eğer hala bunlara rağmen şifrenizi dogru yazdığınıza eminseniz,bu sefer de modem'den uzakta olabileceğinizi varsayarsak.aldığınız sinyal zayıf gelmiş olabilir.

* Wi Fi'ye bağlıyım ama sürekli bağlantım kopuyor diyorsanız,o zaman da sorun yazılımsaldır.

* Evde ya da işyerinde bunun sıkıntısını çekenler için, mac filtresini kapatıp tüm kullanıcıların bağlanması seceneğini seçerek, gerekli güvenliği sağlayacak tür şifreleme yapınız.

* Sadece normal şifrelemeyle de bağlantınızı koruyabilirsiniz.Kablosuz modeminize en az 8-10 karakterli,büyük küçük harf duyarlı "rakam da olabilir" şifre veriniz.

* Dışardaki "ttnet" Wi Fi bağlantılarına girebilmek için, normalde bize verilen ADSL kullanıcı adı ve şifrelemeyi girerek,interneti kullanabiliriz. Tabi ki o zaman da cepten yemiş oluruz ama "EDGE" Telefon üzerinden bağlanmaktan iyidir :)

• o zaman ağ da internet yok arkadaşım. her ağda internet olacak die bi kaidemi var...

ayrıca biraz araştırsan
  • yanımdaki phone nete bağlanabiliyor ama ben bağlanamıyorum
    ağda net mu yok şimdi:)
  • baha40n arkadaşım yazdıklarının özetini yapayım istersen.telefonla veya bilgisayarla gireceğin modemi eşitlemen gerekiyor.internetten araştırırsan bulabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uthgue -- 12 Haziran 2008; 16:39:58 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ramroat

yanımdaki phone nete bağlanabiliyor ama ben bağlanamıyorum
    ağda net mu yok şimdi:)

Diğer IPhone ve telefon daha önce orada bir kez internete bağlandıysa,ikinci kez bağlanmaması için bir sebep yoktur.
    Siz de neden ve niçin bağlanmadığınızı kontrol eder misiniz?
    Şifre mi istiyor yoksa farklı bir uygulama mı yapılmış yukarda yazdığım gibi?
    Normal şartlar altında eğer evde bağlanıyorsan,orada da bağlanmaman için bir neden yoktur sadece gereğini yapman gerek.Gereği ne? Yukarda belirtilen hususlar. Kolay gelsin.
  • baha40n, öyle bir hevesle anlattın ki memleket meselesi gibi oldu harbiden heee
  • Arkadaşlarımızın derdini kendi derdimiz olarak görüyoruz ve hizmette sınır ve torpil yok diyoruz.
    Elimiz ve dilimiz döndüğünce yardımcı olmaya yol göstermeye çalışıyoruz hepsi bu
    Forumda benden çok daha iyi arkadaşlarım var.Zaman zaman bizim de isabet ettiremediğimiz konular oluyor.Lütfen onlar bu yanlışlarımızı düzeltsinler.Doğru tek tir ve bizi de bu konuda bilgilendirsinler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.