Şimdi Ara

Wifi adaptörü mesafesi YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
7
Cevap
0
Favori
326
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Network ve Güvenlik >> Network >> Wifi adaptörü mesafesi YARDIM
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    1968 Mesaj
    Arkadaşlar meraba, bizim dükkan ile ev arasında 200 300 metre var veya yoktur o ara.
    Bizim dükkanda internet var olmak zorunda, ben dükkandaki modemi kablosuz yapıp evdeki bilgisayara şunu alsam internete bağlanabilirmiyim ? Fazla hızlı olmasına gerek yok 100 200kb ile herhangi bir dosya indirse her türlü yeter.
    http://www.vatanbilgisayar.com/network-aksesuari/inca-iuwa-300n-uuwa-300n-300mbps-kablosuz-usb-adaptor/productdetails.aspx?I_ID=61844

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MyCoDeR -- 16 Mart 2013; 0:02:20 >

|
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: MyCoDeR

Arkadaşlar meraba, bizim dükkan ile ev arasında 200 300 metre var veya yoktur o ara.
    Bizim dükkanda internet var olmak zorunda, ben dükkandaki modemi kablosuz yapıp evdeki bilgisayara şunu alsam internete bağlanabilirmiyim ? Fazla hızlı olmasına gerek yok 100 200kb ile herhangi bir dosya indirse her türlü yeter.
    http://www.vatanbilgisayar.com/network-aksesuari/inca-iuwa-300n-uuwa-300n-300mbps-kablosuz-usb-adaptor/productdetails.aspx?I_ID=61844

baktığınız ürün fena değil.üstelik ucuz.alıp almamak siz kalmış.

bu arada modem markası ne olacak?
    |
    |

• Yüzbaşı
    427 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: MyCoDeR

aynı ürün bende de var modeline kadar aynı 1 km den çeker dediler 60-70 metre mesafedeki tp link modemi 2-3 diş çekebiliyor bağlantı kalitesi çok yüksek oluyor ama sinyal kalitesi çok düşük oluyor. Tabiki de wireless modemine göre bağlantı kalitesi değişir.

Ürün yine de piyasadaki en uygun cihazlardan birisi. oldukça kaliteli bir ürün . tek antenli kullanmayla çift antekli kullanma arasında önemli bir fark göremedim bizzat denedim antenin tekini çıkarınca yüzde 8-12 arasında kayıp oluyor
    |
    |

• Yüzbaşı
    504 Mesaj
    Dostum öyle mesafeler için omni-directional değil de tek yöne odaklanan yagi antenler kullanırsan sorunun çözülür. Yani değiştilebilir antenli bir kablousuz adaptöre, haricen alacağın 13-15 dbi'lik bir Yagi anten takıp yönünü de işyerindeki modeme çevirirsen internete güzelce girersin. Yalnız ince ayar gerektirir ve anteni pencere balkon vb. bir yere vidalarla sabitlemen gerekir. Daha detaylı için tagi antenleri google'da araştır...
    Beyin b'davaIntel Core i5-4460 3.2Ghz || Msi Z97 PC Mate || GSkill Ripjaws X 8GB (2x4GB) Dual DDR3 1600MHz || Powercolor R9 285 TurboDuo OC 2GB || Kingston V300 SSD || Western Digital 3.5" 1TB Caviar Blue || Corsair Carbide 200R 650W 80 || Asus VK228H 21,5"
  • Binbaşı
    1968 Mesaj
    yagi antenleri inceledim modemin çekim güçünü arttırmada kullanılıyomuş gitti gidiyor'da kişiler satıyo ama bir yagi anteni alcam modeme takıcam daha sonra bide böyle bişey alcam 120 tl'ye denk geliyo. Çok para şimdilik askıya almayı düşünüyorum teşekkürler.
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: Valorite

Dostum öyle mesafeler için omni-directional değil de tek yöne odaklanan yagi antenler kullanırsan sorunun çözülür. Yani değiştilebilir antenli bir kablousuz adaptöre, haricen alacağın 13-15 dbi'lik bir Yagi anten takıp yönünü de işyerindeki modeme çevirirsen internete güzelce girersin. Yalnız ince ayar gerektirir ve anteni pencere balkon vb. bir yere vidalarla sabitlemen gerekir. Daha detaylı için tagi antenleri google'da araştır...

verdiğin faydalı bilgiler için teşekkürler. bağlantı kalitesi için anten yönüne dikkat etmiyordum ayrıca harici yükse dbi li antenlerde önemli birer kriter miş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imperium -- 16 Mart 2013; 15:22:10 >
    |
    |

• Çavuş
    50 Mesaj
    bu konu ile ilgili bende bişey sormak istiyorum. modemim süperonline ın verdiği pirelli ve üstünde usb çıkışı var evin başka odalarında telefonumla(iphone4s) internete girmekte sıkıntı yaşıyorum bunun için modeme wireless gücü arttırıcı bi aparat var mı bildiğiniz usb kısmına takılıyor mu
    |
    |
Sayfa:
1
Reklamlar
SEO
haberler
Canlı Tv izle
üniversite
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,219
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.