Şimdi Ara

Wi-fi çekim alanı ayarlaması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
709
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

resimdeki gibi bir wifi sistemi var. 1.cihaz modem. 2.cihaz access point.

1.cihaz olan modemin yanına gidince wifiye bağlanıyorum burda sorun yok.

fakat oradan ayrılıp orta noktalarda olunca, yani 1.modemden çok uzak olup, 2.modeme çok yakın olduğum durumlarda, telefon otomatik olarak 2.modeme bağlanmıyor.

hala daha 1.modeme bağlı gibi görünüyor, fakat veri alışveriş hızı %1'lere kadar düştüğü için işlem yapamıyorum.

telefonun wifi kapatp açınca otomatik olarak 2.modeme bağlanıyor bu sefer. yani yakın olana.

her yer değiştirdiğimde telefonun wifisini kapatıp açmak zorunda kalıyorum.

mesh gibi bişeyler buldum internetten ama bu cihazlarda öyle bir özellik olduğunu sanmıyorum.

2.cihaz access point dark marka. menüsünden anten gücü diye bişey vardı %70'e ayarladım onu ama gücü hiç düşmedi.

bu sorunu nasıl çözebilirim?

Wi-fi çekim alanı ayarlaması

• onu sadece huawei wifi+ özelliği düzgün yapıyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: ugah6aiw

onu sadece huawei wifi+ özelliği düzgün yapıyor...

hocam

(huawei wifi+) cihazın modeli mi? Özelliğin adı mı.

biraz baktım ama pek bişey bulamadım.

• ademsadik A kullanıcısına yanıt

telefonda o özellik vardı repetarla modem arası geçişi kendisi yapıyordu... Y6 telefonda...

• quote:

telefonda o özellik vardı repetarla modem arası geçişi kendisi yapıyordu... Y6 telefonda...

samsung s20 kullanıyorum. her tarafını kurcaladım ama bulamadım öyle bişey. belki vardır ama ben bulamadım.

onda yok... wifi tekrarlayıcıda wifi adına + ekle...

• ugah6aiw kullanıcısına yanıt

hocam wifi adına "+" eklemek tam olarak ne işe yarıyor. merak ettim.

işe yarayacak ise hemen denerim.

• quote:

onda yok... wifi tekrarlayıcıda wifi adına + ekle...

he bu arada wifi tekrarlayıcı değil cihaz.

access pointim, ana modemden gelen kablodan alıyor interneti.

modemdeki wifi ile aynı isim olmasın o zaman wifi+ desteklemeyen telefonda o şekilde sıkıntı olmuyor... modem kablosuz1 ap kablosuz2 olsun... şifreleri farklı olsun kolay şifre yapma... komşular patlatır sonra... wps şifreleme kullanma wps pin ise modem kolay ulaşılır yerdeyse oda riskli...

• Mesh sorununuzu çözer
  • quote:

modemdeki wifi ile aynı isim olmasın o zaman wifi+ desteklemeyen telefonda o şekilde sıkıntı olmuyor... modem kablosuz1 ap kablosuz2 olsun... şifreleri farklı olsun kolay şifre yapma... komşular patlatır sonra... wps şifreleme kullanma wps pin ise modem kolay ulaşılır yerdeyse oda riskli...

anladım hocam. zaten aynı değiller. birinin adı ali diğerinin adı veli.

şifreler de baya uzun büyük küçük rakam karakter herşey var şifrede.

o konuda sorun yok çok şükür.

• farklı bir çözüm buldum. tüm access pointlerin ssid adını şifresini ve şifreleme türlerini aynı yaptım. sadece kanalları farklı yaptım karışmaması için. böylece telefon en güçlü olan modemi otomatik olarak seçip bağlanıyor. hiçbir ek ayar ve programa da gerek kalmadı..

• Tekrarlayıcı veya AP ile modeme bağlı cihazlar arasındaki geçişler Mesh gibi olmaz. Sonuçta internet iyice ölene kadar bekleyip kopup bağlanmanız gerekiyor, Mesh de kvr gibi özel protokollerle cihazlar birbiriyle konuşup bu geçişleri kesintisi yapıyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.