Şimdi Ara

WhatsApp Web’de karanlık mod nasıl aktive edilir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• 2015 yılında sadece mobil uygulama olarak kullanılabilen bir uygulama olmaktan biraz olsun uzaklaşarak web sitesi üzerinden kullanıma da imkan sunan WhatsApp, o zamandan beri çok sayıda geliştirme geçirdi. Bu geliştirmeler her ne kadar telefona bağlı olmadan çalışmayı ya da şimdiye kadar karanlık modu getirmemiş olsa da bunlardan birine basit ama geçici bir çözüm mevcut.

Karanlık modun fanları, WhatsApp’ın bu tasarım aşamasına geçmek için uzun zamandır ayak diremesinden şüphesiz rahatsız. Buna yönelik WhatsApp Web arayüzünde temayı geçici olarak karanlık hâle getirmek mümkün. Bu yöntemle sayfayı yenileyene ya da sekmeyi kapatana kadar karanlık modu kullanmak mümkün.

WhatsApp Web’e girin

web.whatsapp.com adresinden öncelikle QR kodu taratarak giriş yapın. 

“İncele”

Sohbetlerin yanındaki büyük, boş alana sağ tıklayıp “İncele” kısmına girin. Karşınıza sayfanın kodlarının yer aldığı küçük bir pencere çıkacak.

Doğru satırı bulmak ve düzenlemek

yazan satırı bulmanız gerekiyor. Bunu bulmak için CTRL+F (Mac için CMD+F) kısayolunu kullanarak arama yapabilirsiniz. Bulduktan sonra bu satıra tıklayarak tırnaklar içerisine “dark” sözcüğünü eklemeniz gerekiyor. Bu satırın son hâli  olmalı.

Ayrıca Bkz.Nvidia Jetson Xavier NX geliştirici kartı satışa çıkıyor

Değişiklikleri uygula

Düzenlemeden sonra Enter’a basarak düzenlemeyi anında aktive edebilirsiniz. Karanlık modda WhatsApp’ı sayfayı yenileyene ya da sekmeyi kapatana kadar güle güle kullanın.

• Mark efendi zahmet edip 1 satır kod eklemiyor ne yazık ki , hadi tarayıcı da öyle yaptık macOS app’inde nasıl fark yapacağız

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Eee ınspect'te yaptıkları bir F5'te gidicek bu çözüm değilki bir eklenti felan vardır illaki ordan yapın sürekli kullanın ama eklentilerinde güvenlik açıkları oluyor.

• Olmasada olur

• Uygulamayı indirdiysek nasıl olacak

• Daha basitini söyleyeyim. Tarayıcıya Dark Reader eklentisini kuruyorsunuz ve keyfinize bakıyorsunuz.

• Bu değilde insta'da niye kaldırıldı karanlık mod çok iyiydi ya 1 aydan fazla kullandım sonra kendi kendine gitti güncelle filanda yapmamıştım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Glorfindel1907

Bu değilde insta'da niye kaldırıldı karanlık mod çok iyiydi ya 1 aydan fazla kullandım sonra kendi kendine gitti güncelle filanda yapmamıştım
    android kullanıyorsan telefonu dark mode yapınca instagramda dark modeda çalışıyor en azından bende öyle
  • TITAN kullanıcısına yanıt
    Bende uygulamada o seçenek vardı hocam onu kaldırdılar nedense.
  • drjacob kullanıcısına yanıt
    Ya adam facebookta insanların mesajlarını mı okusun , instagramda dm resimlerine mi baksın yoksa bununla mı uğraşsın...

Bir kere de şükredin. Whatapp mesajlarınızı okuyp önemseyen birileir var

• jervis kullanıcısına yanıt
  • “Dark whatsapp by vednoc” isminde bir userstyle skini kullanıyorum ben uzun zamandır. Sadece koyu renk değil bayağı ekstra özelliği de var. Sol paneli açılır kapanır yapıyor, bunun hızını, süresini ayarlayabiliyoruz. Sohbetlere, fotoğraflara blur eklenebiliyor ve sadece üzerine gidildiğinde gösteriyor. Bunlar hep isteğe bağlı tabi. Baya memnunum sık sık güncelleniyor da

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shafck -- 17 Mayıs 2020; 18:39:48 >
  • Çok garip değil mi? Resmi olarak son kullanıcıya açılmamış bir özelliği shiftdelete.net ile aynı gün haber yapıyorsunuz.

• Bu eklentiyi de kullanabilirsiniz. <a data-test="test" rel="nofollow" style="word-wrap: break-word; text-decoration: underline;" target="_blank" onclick="return dhExternalLinkRedirect(this)" href="/ExternalLinkRedirect?module=pgdcode&messageId=143521737&url=https://chrome.google.com/webstore/detail/lunate-dark-mode/ojcikgbfamokjobgpbhimdkocindpjcc/related?utm_source=chrome-ntp-icon"class="lnk" title="https://chrome.google.com/webstore/detail/lunate-dark-mode/ojcikgbfamokjobgpbhimdkocindpjcc/related?utm_source=chrome-ntp-icon" data-href="https://chrome.google.com/webstore/detail/lunate-dark-mode/ojcikgbfamokjobgpbhimdkocindpjcc/related?utm_source=chrome-ntp-icon"class="lnk" title="https://chrome.google.com/webstore/detail/lunate-dark-mode/ojcikgbfamokjobgpbhimdkocindpjcc/related?utm_source=chrome-ntp-icon">chrome.google.com/...</a><br />Opera ve Firefox için de var.

• çok güzel olmuş. Facebook,whatsapp her yer siyah siyah ne güzel
  • Buyrun şöyle bir kod yazdım. F12'e basıp Console Bölümüne yapıştırın ve Enter tamamdır.

document.body.className = "web dark";
  • Bir kodluk işi varsa bunu niye hala güncellemiyorlar

• çoksoranadam Ç kullanıcısına yanıt
    Son hali olmadığı için herkesin kullanmasını istemiyorlar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.