Şimdi Ara

WhatsApp'ta yeni şok: Kullanıcı profilleri ve grupları Google’a saçıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: By_KeReMM Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 6 Misafir (4 Mobil) - 3 Masaüstü4 Mobil1 iOS
5 sn
67
Cevap
1
Favori
13.311
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum şimdi
  • Cevaplayan Üyeler 48
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 55 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 4
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • monacomen (4 mesaj) ugah6aiw (4 mesaj) djoz (3 mesaj) caga_89 (3 mesaj) help desk (3 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (49 mesaj) Mobil (10 mesaj) (6 mesaj) (2 mesaj)
  • @
75 oy şu anda #6
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
63. Sırada  bugün en iyi #22
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> WhatsApp'ta yeni şok: Kullanıcı profilleri ve grupları Google’a saçıldı
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    27233 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Facebook ile zorunlu kişisel veri paylaşımı haberleri sonrasında eleştiri yağmuruna tutulan WhatsApp şimdi de yeni bir açık ile gündemde. Bir süredir özel WhatsApp grupları ve kullanıcı profil linkleri Google aramalarında geziniyor.

WhatsApp yine gündemde

WhatsApp’ı yine gündeme taşıyan şey yanlışlıkla Google aramalarına saçılan özel grup davet linkleri ve kullanıcı profilleri oldu. Normalde indekslenmemesi gereken bu linkler bir şekilde Google robotlarına takılarak internete transfer olmuş.

Ayrıca Bkz.Türk Telekom bugünden itibaren İstanbul dahil 6 ilde internet kesintisi yapacak

Konuyu ortaya çıkaran Gadget 360 sitesi yaklaşık 1500 özel grup davet linkinin Google aramalarında bulunabildiğini belirtiyor. Bunların bir kısmı yetişkin grupları iken diğerleri de standart gruplar.

Aslında Facebook konuyu Mart ayında fark etmiş ve davet linklerine “noindex” etiketini ekleyerek kapalı hale getirmiş. Bu bakımdan etiketleme konusunda yapılan bir değişikliğin yeniden indekslemeye sebep olduğu tahmin ediliyor.

Diğer bir sıkıntı ise bazı arama kodları kullanarak kullanıcı WhatsApp profil linklerine erişebilme konusunda yaşanıyor. Bir süredir yaklaşık 5000 profil linkinin listelendiği fark edilmiş. Yine geçen yaz aylarında profillerin yanlışlıkla indekslendiği ortaya çıkmış ve WhatsApp bunun önüne geçmişti. Ne var ki özellikle profil bilgilerini herkese açan kullanıcıların bu listelemelerde yer aldığı ifade ediliyor.

Kaynak:https://gadgets.ndtv.com/apps/news/whatsapp-group-chat-invites-user-profiles-indexing-google-search-results-issue-2350340

• Yine click bait habercilik is basinda yahu daha oncedende bunun haberini yaptiniz simdi populer gundem wp sozlesmesi oluncami tekrar dan boyle haber atiyosunuz ?

Gercekten gazetelerden bi farkiniz olsun ya gece 4 saat internet kesintisi olur gazeteler ile birlikte buyuk kesinti diye baslik atarsiniz

Aylik haber kotaniz varsa doldurmayin sunlarla yillardir var bu daha oncede gündem oldu ortaya cikti yeni bisi degil

Yandaş medyada ciddi bir algı operasyonu var. Hepsi Bip'in güvenli olduğunu bip'e geçmek gerektiğini falan söylüyor. Bip ne kardeşim ya bip ne? Pazarlama üstüne kurulmuş beş para etmez MİLLİ cCc mesajlşama uygulaması... Allahım şu ülkeye signal nasip et ya rabbim.

Grup’lar yeni değil yıllardır açık , hatta telegram’daki gruplara da Google araması üzerinden ulaşabilirsin
    Bipe geçelim diyenler için bipin gizlilik politikası :) herşeyinizi alır kullanırız diyor. Birde turkcell devletin artık onu da hesaba katın
  • Yüzbaşı
    835 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    ogzhntf

Uçtan uça umuma açıklık 🤥
  • Yarbay
    7223 Mesaj
    Sıra DuckDuckGo kullanmaya gelecek galiba, hadi bakalım
  • Binbaşı
    1117 Mesaj

Ecosia kullanıyorum kullandıkça ağaç dikiyorum şuan 15 ağaç diktim
    esmerbuyucu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    835 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    ogzhntf

Aramalarda herhangi bir sıkıntı çektiniz mi? Ben de cihazımda ana arama uygulaması olarak kullanmak istiyorum.
    |
    |
    fhrstw kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Uzaklaştırılmış 13 gün cezanın, 12 gün 18 saat 32 dakika kadarı kaldı.

Çare

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/9f/e3/06/9fe3067385b0d54d75cb995ad9423efb.jpeg&t=0&width=480&text=1
    |
    |
  • Teğmen
    119 Mesaj
    Yine click bait habercilik is basinda yahu daha oncedende bunun haberini yaptiniz simdi populer gundem wp sozlesmesi oluncami tekrar dan boyle haber atiyosunuz ?

Gercekten gazetelerden bi farkiniz olsun ya gece 4 saat internet kesintisi olur gazeteler ile birlikte buyuk kesinti diye baslik atarsiniz

Aylik haber kotaniz varsa doldurmayin sunlarla yillardir var bu daha oncede gündem oldu ortaya cikti yeni bisi degil
  • Çavuş
    52 Mesaj
    Allah bu milleti Signal'in müptelası yapsın inşallah. Siz karar verin yazının sonundaki tablodan hangi uygulama daha güvenli. Kurtulun lütfen şu whatsaptan.

👇👇👇

https://beynelmilelpost.com/mahremiyete-onem-verenler-icin-guvenli-mesajlasma-uygulamasi-signal/
    |
    |
  • Yarbay
    5511 Mesaj
    |
    |
  • Teğmen
    239 Mesaj

Ben de kullanıyorum Ecoisa'yı, google kadar geniş değil ama sonuçları tatminkar.
    |
    |
    help desk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    15756 Mesaj

Agaclar nerede : Ortadogu ulkelerinde mi yoksa :)
    |
    |
  • Çavuş
    86 Mesaj
    WhatsApp fişini çekmeye devam ediyor tebrikler mark reiz 👍
    |
    |
  • Binbaşı
    1117 Mesaj

Afrika ve Amazon’da :) ama tabi seçemiyorsunuz bağış yaparsanız ancak lokasyonu seçebiliyorsunuz.
    |
    |
    smart1978 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    211 Mesaj

2018 seçimlerinde 50milyon seçmen ikametkah bilgileri tc kimlik vs hepsi saçılmıştı ortalığa hatta mv adayları başkan adaylarının bile şuan birçok sitede bilgiler satılıyor zaten

|
    |

Dürüst olmak gerekirse aradığım özel bişeyse sıkıntı çekiyorum ama bilindik bişeyi ararken sıkıntı çekmiyorsunuz hatta daha iyi çünkü reklamlara boğulmuyorsunuz sonucunuz ilk sırada çıkıyor. ama bazen aradığınız şeyi bulamıyor mesela bir ürün aratıyorsunuz ama popüler bir nesne değilse o zaman sıkıntı oluyor.
    |
    |
    help desk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    368 Mesaj
    Artık ilgilenmiyorum
    |
    |
  • Er
    8 Mesaj
    WhatsAppın iyice suyu çıktı artık
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Masal Oku
ankara gülüş tasarımı
Canlı Tv izle
En ucuz kedi maması fiyatları
Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,703
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.