Şimdi Ara

WhatsApp, modifiye edilmiş sürümleri kullananları yasaklayacağını açıkladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • WhatsApp'tan kullanıcılarına önemli bir uyarı geldi. Şirketten yapılan açıklamalara göre, uygulamanın WhatsApp Plus ve GB WhatsApp gibi modifiye edilerek değiştirilmiş sürümlerini kullanan kullanıcıların yasaklanacağı açıklandı.

Resmi sürüme geçmeleri gerekiyor

Şirket WhatsApp'ın değiştirilmiş modifiye sürümlerini kullanmanın güvenlik riskleri doğurabileceğini ve kullanıcıların bu versiyonlardan uzak durması gerektiğini belirtiyor. Tüm bu açıklamalara karşın WhatsApp Plus ve GB WhatsApp gibi modifiye uygulamaları kullananların ise hesapları, resmi WhatsApp uygulamasına geçene kadar yasaklanacak.

WhatsApp'in üçüncü taraf yazılım geliştiriciler tarafından piyasaya sürülen modifiye versiyonları, kullanıcıların uygulama üzerinde farklı değişiklikler yapabilmesini ve ek özellikleri kullanabilmesini sağlıyor. Eğer siz de bu tür bir uygulamayı tercih ediyorsanız, hesabınızın yasaklanmaması için en yakın sürede resmi versiyona geçiş yapmalısınız.

• Gerçekten iyi niyet olduğuna inansak belkide.. Değil yani bunu herkes biliyor. zuckerberg neredeyse para karşılığı facebook bilgilerimizi sattığının konuşulduğu yerde whatsapp verileri güvenliğinin peşine mi düşmüşler.

Zaten modifiye sürümü kullanarak o riski kullanıcı üstlenmiş oluyor. İnternetten indirdiğin Windows ISO dosyası ile kurulan Windowsları engellemek gibi bir şey. Microsoft'da md5 hashi tutmayan tüm windowsları engellesin. O ISO larında içine çeşitli uygulamaların gömüldüğünü bilemezsin.

Yani amaç cidden "sizi düşünüyoruz ya" olsa neyse denilebilir de yani tamamen ticari bir şey bu. Modifiye whatsapplar kullanıcı sayısı olarak yansımıyordur, database de konum verileri depolanmıyordur, kişiye özel reklam gösterilemiyordur v.s şirkete bir zararı vardır elbet. Biz değiliz yani mesele.

Birde uygulamalar yalan dolan tırıvırı olsa neyse. Gerçekten whatsappın yapamadığı en az 40 şey sayarım sana "aa ne kadar güzel özellikmiş" diyebileceğin.
    ya saçmalık arkadaşım. o kadar güzel özellikleri var ki.. Kendine şifreli gelen kutusu oluşturabiliyorsun daha güzel bir özellik var mı.

Birde güvenlik bilmem nesi diye zırvalamışlar. Çok umurlarında sanki güvenliğimiz. Bilgilere rahat erişemiyorlar, mazallah bugün yarın reklam göstermeye başlarlar modifiye sürümde engellenir diye endişe etmişlerdir.
  • Zorlamayla bir yere varabileceklerini sanan firmalara anlam veremiyorum, elbet eninde sonunda çözülecekler. Sun resmi eklentileri ayrıca, bu işten anlayanlar ve isteyenler yüklesin oynasınlar. Genel sürüm uygulamayı şişirmeden bu işler yapılabilir.

• ya saçmalık arkadaşım. o kadar güzel özellikleri var ki.. Kendine şifreli gelen kutusu oluşturabiliyorsun daha güzel bir özellik var mı.

Birde güvenlik bilmem nesi diye zırvalamışlar. Çok umurlarında sanki güvenliğimiz. Bilgilere rahat erişemiyorlar, mazallah bugün yarın reklam göstermeye başlarlar modifiye sürümde engellenir diye endişe etmişlerdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shockwave error -- 12 Mart 2019; 13:18:4 >
  • Telegram > Whatsapp

• Whatsapp'ın bu kararı doğru arkadaşlar, kızanlar olmuş ancak o modlu sürümlerde kodlayanların içine ne yazdığını veya hangi bilgilerimize eriştiğini bilemiyoruz. 2 gün sonra Whatsapptan şu bilgiler çalındı diye haber düşer kimse "bilgisi çalınanlar resmi sürüm kullanmıyordu" demez. "Whatsapp bilgi çaldırdı" der

• quote:

Orijinalden alıntı: Like a Sir

Whatsapp'ın bu kararı doğru arkadaşlar, kızanlar olmuş ancak o modlu sürümlerde kodlayanların içine ne yazdığını veya hangi bilgilerimize eriştiğini bilemiyoruz. 2 gün sonra Whatsapptan şu bilgiler çalındı diye haber düşer kimse "bilgisi çalınanlar resmi sürüm kullanmıyordu" demez. "Whatsapp bilgi çaldırdı" der
    Gerçekten iyi niyet olduğuna inansak belkide.. Değil yani bunu herkes biliyor. zuckerberg neredeyse para karşılığı facebook bilgilerimizi sattığının konuşulduğu yerde whatsapp verileri güvenliğinin peşine mi düşmüşler.

Zaten modifiye sürümü kullanarak o riski kullanıcı üstlenmiş oluyor. İnternetten indirdiğin Windows ISO dosyası ile kurulan Windowsları engellemek gibi bir şey. Microsoft'da md5 hashi tutmayan tüm windowsları engellesin. O ISO larında içine çeşitli uygulamaların gömüldüğünü bilemezsin.

Yani amaç cidden "sizi düşünüyoruz ya" olsa neyse denilebilir de yani tamamen ticari bir şey bu. Modifiye whatsapplar kullanıcı sayısı olarak yansımıyordur, database de konum verileri depolanmıyordur, kişiye özel reklam gösterilemiyordur v.s şirkete bir zararı vardır elbet. Biz değiliz yani mesele.

Birde uygulamalar yalan dolan tırıvırı olsa neyse. Gerçekten whatsappın yapamadığı en az 40 şey sayarım sana "aa ne kadar güzel özellikmiş" diyebileceğin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shockwave error -- 12 Mart 2019; 14:21:52 >

• shockwave error kullanıcısına yanıt
    Ben mesajımın neresinde whatsapp bizi düşünüyor dedim ki? Bilgimizin çalınması veya çalınmaması meselesi değil, çalındığı zaman yaşayacakları prestij kaybı önemli. "aa ne kadar güzel özellikmiş" diye sayabileceğiniz hindu yapımı sürümü bu foruma giren pekala herkes kurabilir.

Ki ben basic kullanıcının sınırlanması taraftarıyım. Birsürü ergen sırf son görünme gizleyeceğim diye bu sürümleri kuruyor, içinde ne var ne yok sorgulamadan.
  • Whatsapp'ın özelliklerinin yetersiz olduğunu düşünen baştan hiç kullanmayıp tavrını koyabilir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yasaklayacaklarına bir baksınlar acaba kullanıcılar neden o sürümleri kullanıyorlar diye. Kendileri de o yönde kullanıcı dostu özellikler eklesinler kimse modifiyeli sürümler kullanmaz.

• bu modlarda anti ban koruması var diye biliyorum.whatsapp bu modlara bakarak kendini geliştirmeli. öyle uçtan uca şifreleme yapıyoruz diyerek güvenlik sağlanmıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Gbwhatsapp kullanıyordum, direkt sildim. Silinen mesajlar görünmeye devam ediyordu. Üzüldüm

Düzenleme: Whatsapp'a bir girdim bi baktım bütün gruplarda mesaj atma yetkiniz yok diyordu, sildim. Normal whatsapp indirince de yeni hesap açtı
    Neyse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Konuyu Hortlatan Adam -- 12 Mart 2019; 17:32:3 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telegram var, ugrasmayin FB ile. Adamlarin hirsizliklari ayyuka cikti.

• yasak koyacaklarına insanların tercih sebeplerini inceleyip özellik ekleseler zaten herkes kendiliğinden diğerlerini bırakır
  • Verilerinize düzgün erişemiyoruz ,dikizleyemiyoruz,aksama oluyor.
    Lütfen yapmayın ama.....Olmaz ki böyle.

Diyorlar.....

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.