Şimdi Ara

WhatsApp milyonlarca cihazda çalışmayı durduracak (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
2
Favori
9.024
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kendisi görgüsüzün teki zaten o paylaştığı konuların hepside boş konular yok kampüste beleş yaşarsınız yok beleşe dünya turu yaparsınız yok bilmem ne diye saçmalıyor işin içine girince öyle olmadığını görüyorsunuz. Orada yazdıklarının büyük kısmı bana göre yalan, yalan olmasa bile gerçeklerin bır kısmını saklayarak anlatıyor bana göre yalan ile aynı şey.

Bizim millet zaten böyle boş insanları seviyor.

• İlla artik tum mesajlasmalari normal sms veya mms ile yapmamizi istiyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Android 4 seviyesi API ler whatsapp gibi mesaj alıp göndermek ,video izletmek hareketli görüntüleri oynatmak için gayet yeterli.
    NFC veya benzer donanımlarla Ödeme sistemleri ile entegrasyon amaçlanıyorsa daha düşük güvenlik seviyesindeki aygıtlardan kurtulmak mantıklı bir seçenek olabilir. Amaç bilgisayar sektöründeki büyük firmaların yaptıgı gibi kartele hizmet edip onlardan indirim ve avantajlar kazanmaksa zükerbergi elizabetin elini öperken daha sık görebiliriz

• Bazıları bu konulara üzülecek gibi :)))

• CIZIK kullanıcısına yanıt

Yeterlidir ama aynı anda android 4, 4.1, 4.4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ve hatta 12’yi desteklemek sandığınız kadar basit bir şey değil. Android 4’deki insanları desteklemeye ayırdıkları para onların getirdiklerinden çok olduğu için de desteği kesme kararı almışlardır, bu kadar basit. Android 4 kullanan cihazlar %2, iOS 9 kullanan cihazlar da %1’den düşüktür diye düşünüyorum.

• Hayir suan destekliyor zaten bunlara guncelleme vermezsin olur biter msj alip veremicek kadar ne var bunda :)

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • eski kodun bakımı ve hata çözümlenmesini yapmak gibi bir yükten kurtuluyorlar. Uzaktan bakınca kolay gibi görünüyor ama işin içine girince anlıyorsunuz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Android kullanıp da cihaz almak istemeyenler için çok sorun değil aslında, mesela Galaxy S2 için Android 10 bile yaptılar custom rom olarak.

Burda tabi eski cihazın bilindik, çok satmış bir cihaz olmasının da önemi var. Kullanıcı rom atacak teknik bilgiye sahip değilse geçmiş olsun tabi.

• android 4.0 teee fii tarihinde kalma sistem.

7 senelik tabletimde 4.4 kitkat kullanıyorum. (ki 5.0 lollipop çıktı ama kurmamıştım)

4.0 dediğin sürüm 2 eski sürüm.

2013'te aldığım xperia p de bile 4.1 jelly bean vardı.

senin anlayacağın 4.0'lı cihazlar min 9-10 yaşında.

o telefonlar hala çalışıyorsa helal olsun.

sonuç olarak clickbait uydurma haber.

• quote:

Orijinalden alıntı: Theologist

Whatsapp eski sürüm cihazlara uygulma güncelleme desteğini keseli çok oldu...

Burada yazılım geliştiricileri ilgilendiren bir durum söz konusu değil... Çalışmasına engel oluyorlar sadece, güncellemeyi zaten vermiyorlar yıllardır.

Alıntıları Göster

Client tarafı aynı olsa da api sürekli değişiyor. Demek artık apide de geriye dönük olarak uyumlu olmayan değişiklik yapılması kararlaştırıldı ki eski uygulama desteği komple kesilmiş oldu.

• Theologist kullanıcısına yanıt

sen whatsapp gruplarında paintle yapılmış aşı karşıtı görseller de paylaşıyorsundur

• adamlar 2015'e kadar geri yazılım desteği vermiş daha ne olsun? mesela geçen gün tidal'a baktım.2019'dan yeni işletim sistemlerine destek veriyor sadece.hem mobil,hem akıllı tv üstelik!

• IOS'un uzun ömürlü olmadığı böylece kanıtlanmış oldu. Eski Android telefonlar rahatça kapışıyor

• android 8 den öncekilere zaten desteği vermeği bırak

• quote:

Amaç güvenlik değil, herkese yeni cihaz aldırtmak zorunda bırakmak!!!

%100 doğru bir yorum kesinlikle komplo teorisi ile alakası yok.Dünya medeniyetinde teknolojinin yüksek ivmeyle ilerlemesinin insanlığa faydası olduğunu düşününen bilim adamlarının ve mühendislerin halkı hiçe sayarak o hayal etikleri materyalist ütopya'ya ulaşma gayesi.ABD fantezisi.

zaten ABD'nin böyle komik fantezileri olmasaydı neden çoktan kaybettiği dünya gücü olma gayesini sonuna kadar sürdürme gayreti içinde olsun ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FeministKiller -- 6 Eylül 2021; 12:29:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cetinkayadeu

sen whatsapp gruplarında paintle yapılmış aşı karşıtı görseller de paylaşıyorsundur

Ne alakası var çift doz biontech aşısı olalı çok oldu…

Sen de Apple’ın cihazları yavaşlattığını itiraf etmesini bile kabul etmeyenlerdensin galiba..

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Ne alakası var çift doz biontech aşısı olalı çok oldu…

Sen de Apple’ın cihazları yavaşlattığını itiraf etmesini bile kabul etmeyenlerdensin galiba..

Alıntıları Göster

Theologist DH forum hayatında eline kitap almamış adamlarla dolu.Forum Reklam üzerinden para kasmak için teknoloji ve bilim konularını halkın sosyolojik konularının arkasına atmış durumda ki ratingler artsın.Sende herbirini adam yerine koyup açıklamaya kalkıyorsun.

2 fizik kitabı

2 bilim kitabı

2 tarih kitabı okusaydılar ilkel anti sosyal yorumlarda bulunmayacaklardı.Herkese doğruları anlatmaya veyahut saçma argümanlarına cevap vermene gerek yok çünkü

''eşek hoşaftan ne anlar'' demiş atalarımız .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FeministKiller -- 6 Eylül 2021; 12:33:9 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kelise

ulan hangi konuya girsem 1 tane komplo teorisyeni...

he kardeşim whatsapp'in çokta umrunda Apple'ın ve diğer Android cihaz üreten şirketlerin geliri.

şu dönemde android 4 ve iOS 9 kullanan adamın gelirine muhtaçlar aynen. android 4 ve iOS 9 kullanan adamın android 5-6 iOS 10-11 cihaz kaldırabilecek ikinci el bir ürün alma imkanı yok zaten.

İlla gidip stordan sıfır iPhone 12 pro max ya da samsung 21 ultra bilmem ne alıp kapitalistlere para kazandıracak bu şeytani planla. Çözmüşsün olayı.

Altta arkadaş sebebini açıklamış swift bilmiyorum fakat dediğine inanıyorum çünkü ben de bir yazılımcı olarak android'i az çok biliyorum. 1-2 ufak oyun yapmıştım, google play store'da yayınlamadığım halde android 5 ve altına destek vermemeyi seçmiştim çünkü eski versiyonu düşünüp ayrı metodlar, sınıflar kullanmanız gerekiyor. Bu eski metod ve sınıflar da daha ilkel olduğu için boş uğraş.

hem yazılım bilgin yok hem boş boş komplo teorisi üretiyorsun. memleket şu komplo teorisyenleri yüzünden gelişemiyor zaten. patates fiyatı fırlıyor ABD patatesimizi kesti, dolar fırlıyor ingiltere osurdu, afgan mülteciler basıyor amerika zorla soktu yav he he

ek bilgi: dünyada android 4 kullanan kullanıcı sayısı android kullananların yalnızca %2sinden azı. bu bilgi direkt androidden alıntı. iOS'u bilmiyorum senin gibi bir tarafımdan uydurmaya da niyetim yok. ama eminim o da buna yakın bir şeydir. bu %2 için böyle şeytani planlamalar yapıyorlar aynennnnnnnnnnnnn

Apple'ın Fransa lokasyonu dışında telefonlarını yazılımsal olarak yavaşlatması ''komplo teorisi'' mi ? Cevap vermene gerek yok mat ettim seni şah mat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FeministKiller -- 6 Eylül 2021; 13:7:10 >

• FeministKiller kullanıcısına yanıt

o habere inandın mı gerçekten? Telefonlar Fransa’da yavaşlamıyor ama haber Çin kaynaklı  .

Fransa dahil bütün telefonlar bütün dünyada zamanla yavaşlatılır. Bu bir gerçek, komplo teorisi değil zaten. Bilinen gerçek ile komplo teorisi arasındaki farkı öğren önce. Fransa’da yavaşlatılmaması Çin’den yapılmış g*tten uydurma bir haber, komplo teorisi sayılabilir çünkü gerçek olup olmadığı bilinmiyor. Fakat bütün telefonların yeni güncellemelerle yavaşlatıldığı bilinen bir gerçek, yani komplo teorisi olamaz.

bu beyinle nefes alıp yaşabilmeniz mucize.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kelise

o habere inandın mı gerçekten? Telefonlar Fransa’da yavaşlamıyor ama haber Çin kaynaklı  .

Fransa dahil bütün telefonlar bütün dünyada zamanla yavaşlatılır. Bu bir gerçek, komplo teorisi değil zaten. Bilinen gerçek ile komplo teorisi arasındaki farkı öğren önce. Fransa’da yavaşlatılmaması Çin’den yapılmış g*tten uydurma bir haber, komplo teorisi sayılabilir çünkü gerçek olup olmadığı bilinmiyor. Fakat bütün telefonların yeni güncellemelerle yavaşlatıldığı bilinen bir gerçek, yani komplo teorisi olamaz.

bu beyinle nefes alıp yaşabilmeniz mucize.

Genç gaza gelmişsin.Konumuz Telefonların kasıtlı yavaşlatılması ayrı bir bölge için imtiyazdan bahsedilmiyor.Apple ters çevirip saplasa eyvallah diyecekseniz Durum vahim  

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.