Şimdi Ara

WhatsApp, iPad'e geliyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
2
Favori
2.905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • olay whatsapp telegram çarpışmasına dönmüş
  • Ben yaklaşık 2012 den beridir jb ile kullanırım ipad te whatsappı ama pek keyifli değil açıkçası.Resmi ipad versiyonu daha verimli olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: Philipp_Plein

Telegram çöptür kullanan kendini cool zannediyor.
    Çöp dediğin uygulamanın Wharsappa göre 50 avantajı.

1) Her platformda aynı anda kullanılabiliyor olması, PC, Tablet, Mac, Telefon hatta iPod vs.

2) Görüntü ve videoların kalitesini düşürmeden gönderilebiliyor olması. Mobil internet kullanımı için isteğe bağlı düşük boyutlu gönderme seçeneği de var. Whatsappta özgün dosya gönderme sınırı sadece 16Mb, Telegram sınırsız.

3) Kişiselleştirilebilir arayüze sahip olması.

4) Tüm mesaj ve içeriklerin cihazların tümüne ortak inebiliyor olması.

5) Kayıtlı mesajlar özelliği ile içerik depolama hizmeti.

6) Sesli görüşme özelliğinin diğer platformlardan daha akıcı olması.

7) Karanlık mod ile gözü daha az yorması.

8) EXE dahil tüm dosya türlerinin gönderilebilmesi.

9) Herhangi bir video linkinin video açılmasına gerek kalmadan izlenilebilmesi.

10) Grup üye sayısı sınırının 2000000 olması.

11) Gizli sohbetlerde ekran görüntüsü alınamaması.

12) Gizli sohbet imkanı.

13) Belirlenen süreye göre mesajların otomatik olarak silinebilme seçeneği.

14) Sticker desteği.

15) Parmak izi ile koruma seçeneği.

16) Sohbetlerdeki kelimeleri reklam veri tabanına kaydetmemesi. Böylece kişisel reklam saldırısından kurtulma.

17) Sunucuların farklı ülkelerde bulunma imkanı, bu sayede en yakın veri merkezinden hızlı hizmet alımı, kesintisiz iletişim.

18) Farklı cihazlardan sohbet geçmişinin tümüne ulaşabilme imkanı.

19) Sınırsız kapasitede veri saklama hizmeti.

20) Arka planda veri indirme hizmeti.

21) Masaüstü uygulamasının native olması. (Telefonun internete bağlı olması gerekmiyor)

22) Gruptaki diğer kişiler, eğer siz onların rehberlerine ekli değilseniz numaranızı göremezler. Çünkü numara yerine kullanıcı adı kullanımaktadır Telegram.

23) Gruplarda mesaj sabitleme ve üyeler için gelişmiş izin ayarları.

24) Bot desteği.

25) Tüm mesajları ve mesajlarda gönderilen dosyaları sunucudan çekerek yedekleme imkanı. Üstelik yedek klasöründeki html dosyası ile tüm sohbetleri aynı formatta görüntüleme

24) Eğer rehber izni vermezseniz, numara, ad, soyad ile kişi ekleyip sadece onunla mesajlaşabilirsiniz.

25) Gruplarda ve kanallarda anket gönderebilme imkanı.

26) Anlık çeviri imkanı. Yabancı bir dilde sohbet etmek çok daha pratik.

27) Otomatik olarak video oynatım.

28) Çoklu numara ve hesap desteği

29) Numarayı silmeden geçici olarak hesabı dondurabilme.

30) Uygulama içi tarayıcı özelliği, websitelerini otomatik görme, hatta sayfalardaki videoları otomatik oynatma.

31) Gizli sohbetlerde istenilen zamanda istenilen mesajı her iki taraftan da silme özelliği.

32) Mesajlar başkasına iletilirse mesaj sahibinin haberi olur.

33) Profil resminin kime görünüp görünmeyeceğini belirleyebilme.

34) Video mesajlarını ve Gif’leri tam indirmeden önce izleyebilme.

35) Sticker ve Gif arama özelliği.

36) Sadece emoji içeren mesajların daha büyük görünmesi.

37) Uygulama içi ayar arama özelliği.

38) Çoklu numara veya hesap ekleme özelliği kullanımında herhangi bir hesaba rehbere erişme veya bildirim alıp almama seçeneği ekleyebilme.

39) Video izlerken yana cihazı yana çevirip otomatik olarak tam ekrana geçebilmesi.

40) Siri veya Hey Google ile uygulama içi erişim

41) Sesli mesajların art arda dinlenilebilmesi.

42) Resim ve fotoğrafları algoritmik sıkıştırma tekniği ile gönderebilme seçeneği.

43) Mesaj iletim sınırının bir kişi ile sınırlı olması böylece spam mesajlarının önüne geçilmesi.

44) Karanlık moda ek gece mavisi, gündüz ve gündüz klasik seçeneklerinin olması.

45) Uygulama içi animasyonların kapatılabilmesi.

46) Sesli görüşmelerde daha az veri kullanımı seçeneğinin olması.

47) Uygulamaya özel proxy atama seçeneğ.

48) İki adımlı kimlik doğrulama seçeneğinin bulunması.

49) Sohbetlerde gönderilmiş olan ödeme ve adres bilgilerini içeren mesajların otomatik olarak silinebilme seçeneği.

50) Özel sohbetlere özgü link ön izleme seçeneğini kapatabilme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Theologist -- 10 Nisan 2019; 8:46:45 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Theologist kullanıcısına yanıt
    Kullanan olmadıktan sonra o özellikler olsa ne yazar. Sende forumlarda telegram reklamı yaparak kullanıcı sayısını arttırmaya devam et.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Philipp_Plein

Kullanan olmadıktan sonra o özellikler olsa ne yazar. Sende forumlarda telegram reklamı yaparak kullanıcı sayısını arttırmaya devam et.
    İnsanlar farkını bilmedikleri için kullanmıyorlar, çöp dedikleri için kullanmıyorlar senin gibi... İnsanların bilmeyişi de bir programı çöp yapmaz.

Tüm çevreme Telegram yüklettim ve hepsi de kullanıyorlar artık.

Ferrari veya Tesla'ya kimsenin binmemesi Ferrari'yi kötü yapmaz.

Okumayan bir milletiz, okumayan bir millet olduğumuz için kitap okumak boş iştir diyoruz, Telegram'ı da ona benzetiyorum.

Telegram kullanan insanlar bilgili, birikimli, boş muhabbet ve durum saçmalığına girmeyen insanlar olmuştur genelde çevremde.

Reklam değil avantajlarını saydım sadece.
  • Öyle değil zaten

• Whatsapp ile telegramın farkı

Telegram tüm sohbeti serverinde depoluyor

Whatsapp ise sadece senin cihazjnda tutuyor mesajı, serverdan geçip siliniyor. Bu şekilde diyor yani.

Bu sebeple wp nin birden çok cihazda bağımsız kullanılması olanaksız. Telegram gibi olamaz

Bu appi neden çıkartıyorlar çözemedim

Hücresel verili ipad de sms alınmadığında wa yüklerken sms gelmeyecek , bu sebeple
    İosdaki basitliğe karşı gelmiş oluyor
    Simi çıkart başka tele takıp sms al sonra ipade takıp devam et yapmak gerekli

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sene 2019 ipade yebi WP geliyor. Bir an evvel ciksada kullansak

• Bu habere kadar ipad'de wp olmadığını bilmiyordum. Android tabletleri övmek için başka bir sebepmiş aslında :D

• Editörlerin dediği gibi, ayfon için nefes alınsa haber yapılır ve para kazanılır.

• ne oldu onu ipad desteği geliyordu. her sene aynı yalan haber ısrarla servis ediliyor. whatsapp yine ipad desteğini yapmayacak. bu haberi yapan da konuyu güncelleyip whatsappın bu destekten vazgeçtiğini yazmalı. isteyen whatsapp ile iletişime geçebilir...

• instagram gelsin o daha önemli

• SIM kartı?

• quote:

Orijinalden alıntı: drjacob

instagram gelsin o daha önemli

Yok mu zaten?

• Yok

• quote:

Yok

Anladım hocam, Android'de varya ondan sordum.

• Yıllardır yok büyük sorun

• quote:

Yıllardır yok büyük sorun

Hocam iPad için App Store'da olsa bile iPad'ler SIM kartını desteklemediğinden olmaz yani. Ancak bir başkasının numarası girilerek kullanılır.  

• Telegram benzeri bi sisteme geçecekler o yüzden sorun olmaz

• yanlış biliyorsunuz ipad’ler hücresel modellere sahip. benim yaklaşık 7 yıllık ipad air hücresel. telegram ipad ve çoklu cihaz hatta apple watch desteği sunarken whatsapp hiç uğraşmıyor. senede 1-2 kez böyle bir yalanı servis ederler. herhalde gündeme gelmek için yapıyorlar. bu yalan haber servisine de tüm editörler inanıyor.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.