Şimdi Ara

WhatsApp iOS uygulamasına Face ID ve Touch ID ile giriş özelliği geldi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • WhatsApp için uygulama kilidi pek çok kullanıcının talep ettiği bir özellikti. Bugün WhatsApp iOS uygulamasına gelen güncelleme ile birlikte kullanıcılar bu özelliğe sonunda kavuştular. Artık WhatsApp özelinde uygulama kilidi ekleyerek konuşmalarınızı gizleyebileceksiniz.

Ayrıca Bkz.Fenomen Instagram yumurtası farkındalık projesine dönüştü

Biyometrik uygulama kilidi

Apple’ın biyometrik kimlik doğrulama sistemlerinden her ikisi de yeni özelliği destekliyor. Yani parmak iziniz yardımıyla Touch ID veya Face ID yüz tanıma yöntemiyle WhatsApp uygulamasına giriş yapabileceksiniz. Özelliği açmak için Ayarlar / Hesap / Gizlilik kısmından Ekran Kilidi seçeneğini etkinleştirmeniz gerekiyor. Bu etkinleştirmeyi yaptıktan sonra WhatsApp uygulamasını her açışınızda Face ID veya Tocuh ID ile giriş yapmanız istenecek.

WhatsApp uygulamasının 2.19.20 sürümüyle bu yeni özelliği sizde deneyimleyebilirsiniz. Ancak gelen mesajlar için bildirim ön izleme özelliğini kapatmadıysanız, ekran kilidi özelliğini açmanıza rağmen mesajlarınız görülebilir. Tam anlamıyla gizlilik için bildirim ön izleme seçeneğini de kapatmanız gerekiyor.

WhatsApp: App Store

• Xiaomi de bu yıllardır var. Tüm uygulamalar da :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Adamlar yapiyor

• Biz Jailbreakli kullanıcılar bunu yıllardır kullanıyorduk. Hadi normal kullanıcılar da nasiplensin :)

• Bonacibo kullanıcısına yanıt
    Ama xiaomi o özelliği kendisi sunuyor. WhatsApp xiaomi için çalışma yapmıyor. Tıpkı instagramın samsung kullanıcılarına için ekran boy oranı şikayetlerine rağmen düzeltme yapmaması gibi. Bu da gösteriyor ki geliştiriciler ios için daha çok çaba sarfediyor :)

• barakus B kullanıcısına yanıt
    Biyometrik verilerin 3. parti yazılım üreticileri ile paylaşılmasına şahsen karşıyım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yusuf712 Y kullanıcısına yanıt
    Paylaşılmıyor

• ---CnR--- kullanıcısına yanıt
    Edit: Apple paylaşmadığı hakkında bir yazı yazmış. Şimdi okudum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf712 -- 4 Şubat 2019; 13:16:47 >
  • Whatsapp id gelse güzel olur
    Herkes numarasını paylaşıyor özellikle
    Bbm deki gibi olsa daha iyi olur

• BU BİR DEVRİM3

İnanılmaz ötesi, feşineytink

• haxz kullanıcısına yanıt
    FB Messenger var. WP sadece numaradan kullanmak için.

• Apple bilerek tercih etmiyor çünkü telefonun genel olarak kilidi varken uygulama bazlı ayriyeten kilit koyulmasına gerek duymuyor. Notlar'da bir gizli notlar ve Fotoğraflar'da gizli fotoğraflar var o kadar.

Uygulama bazlı kilit özelliği yine Telegram'da vardı. İsteyen koyuyor.

• Güzel ama gereksiz...

WhatsApp iOS uygulamasına Face ID ve Touch ID ile giriş özelliği geldi

Hayir ne alaka? Adam xiaomi bunu her uygulamaya zaten çoktan yaptı diyor.
    Sen diyon gelistiriciler iosla daha çok ilgileniyor.
    Ben kaç yıldır xiaomi mi5'de kullanıyorum. Ama geliştiriciler ios için daha çok çaba sarfediyor :)
    Apple ilgilenmiyor ki telefonla, uygulama gelistiricilere kaliyonuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kevin De Bruyne -- 4 Şubat 2019; 17:12:13 >
  • Kevin De Bruyne kullanıcısına yanıt
    Hıı evet bildim seni. Sen şu miui 9 da instagram durduruldu hatası veren xiaomi kullanıyosun. Ben sosyal medya kullanırım. Şu an iphone 8 plus kullanıyorum. Bundan önceki telefonum samsung s8 plustı. Şimdi getir karşıma bütün android kullanıcılarını ya da kullandığın telefonun ekran videosunu yükle. Facebook ta bile sayfayı aşağı kaydırırken takılma oluyo mu olmuyo mu? İphone da o takılmayı göremezsin. Ama geçen yıl s8+ kullandığım zamanlar bile o takılmalar mevcuttu. Amiral gemisinde bile öyle sorunlar oluyosa vay haline. Xiaomi konusuna gelirsek bugüne kadar 6 adet modelini kullandım. Sattım. Sahibinden ekran görüntülerini de atabilirim ilanlarımın. Her neyse ios ekosistemine geliştiriciler daha fazla önem verirken android cephesinin instagram en boy oranıyla ilgili bi çözüm sunmaması çok garip.

Ne kadar boş bir yazı. Benim yazdığımla alakasi ne? Neden hemen iPhone daha iyidir moduna girdin?
    Instagramda durduruldu hatasiyla karşılaşmadım. En boy oraninda bir sorunum yok. Takilma da yok. Miui 10 eu.rom kullanıyorum. Geçenlerde kilidi açıp twrp kurup yükledim. Canım sıkılırsa custom rom denemek istiyorum. Telefonu kullanirken kusurunu aramakla değil, eglenmekle zaman gecirmek istiyorum.
    Telefon değişmeyi marifet sanmana üzüldüm. Kasıntı birisin. Yok telefon facebookta aşağı inince donmayacakmis falan fistan. Boş yapıyorsun. Telefon bu işte satayim. Al kullan. Akıcı ise telefon sorun yok. 1ms donduysa satiyon galiba sen. Iphone da donar bu arada fakat inan sana vakit ayirmak istemiyorum. Bu yazi senin icin bile fazla uzun.
    Facebookta sana iyi takilmalar amca. Ha sende takilma yoktu doğru. Sen ak amca.

• Kevin De Bruyne kullanıcısına yanıt
    Ben telefona o kadar para veriyosam karşılığını da beklerim. Yine ben çeşitli telefonlar kullanıpta yorum yapıyorum. Kaç yıldır aynı telefonu kullanmıyorum senin gibi. Bu arada yanlış anlama küçümsemiyorum. Ben de 9 aydır bu cihazı kullanıyorum. 2 yıl daha kullanırım. Benim burda söylemek istediğim geliştiricilerin android uygulamalarını iostaki kadar stabilize edememeleridir. Boş yapma. Elindeki telefonla da yazılım be donanım karşılaştırması yapma üzülürsün.

Mi5'e 1k verdim. Git facebookta yukarı aşağı yap.

• Hocam baya atismissiniz arkadasla bende telefonumdan suphe ettim bir bakayim dedim face te donma yok. S7 kullaniyorum 3 yil oldu 2 yil daha gider sanirim.

Telefona para veren birisi degilim operator neyi bedava verirse onu kullaniyorum.

Daha oncede s3 kullanmistim. Suanda birde IPhone 7 var sirket verdi diye yanimda gezdiriyorum ancak Android ten sonra kullanmasi cok zor geldi bana alisamadim bir turlu.

Benim telefondan beklentim cok degil oyun filan cok oynamam genelde maillere bakarim internette gezinirim okadar.

Simdiye kadar takilma kitlenme vs olmadi ama sanirim pili olmeye basladi. Bence bukadar takmayin kafaya telefon olaylarini siz Iphone seversiniz karsi taraf Samsung sever baskasi baska marka sever, bayii degilseniz olumune savunmanin bir anlami yok hepsinin + lari - leri var.

• çok iyi oldu
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.