Şimdi Ara

WhatsApp'ın grup sohbetlerine gizlice sızmayı sağlayacak bir açık keşfedildi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.114
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • WhatsApp bundan birkaç yıl önce mesajlaşma uygulamasına "uçtan uca şifreleme" özelliği eklemişti. Bu güvenlik önlemi sayesinde mesajlarınız, fotoğraflarınız, videolarınız ve sesli mesajlarınız gibi tüm verileriniz koruma altına alınırken, yanlış kişilerin eline geçmesi engellenmiş oluyor.

Ayrıca Bkz.LG G7'nin özellikleri sızdı: OLED ekran, Snapdragon 845 ve 6 GB RAM
    Ancak WIRED'ın son raporuna göre WhatsApp'da, hiç tanımadığınız kişilerin kendilerini (veya diğer kişileri) özel grup sohbetlerine dahil edebilecekleri potansiyel bir güvenlik açığı keşfedildi. Zürih'teki Real World Crypto güvenlik konferansında duyurulan bu açık Almanya'nın Bochum şehrindeki Ruhr Üniversitesi'nde görev yapan bir grup araştırmacı tarafından keşfedildi.

Facebook: Güvenlik açığı "teorik", sorun yok!

Güvenlik açığı son derece endişe verici gibi görünse de gruplara gizlice kişi ekleme, sadece WhatsApp sunucularının kontrolü ele geçirilebildiği taktirde yapılabiliyor. Muhtemelen de WhatsApp bunun önüne geçmek için gerekli tüm güvenlik önlemleri almıştır. Bunun yanında WhatsApp'ın sunucularına erişmenin ciddi bir hack becerisi gerektirdiğini de unutmamak gerekir.

Araştırmacılar aynı zamanda, WhatsApp'ı güvenlik açığından haberdar ettiklerini söylüyorlar. Ancak kendilerine teorik bir sorun olması nedeniyle Facebook'un bug bounty (güvenlik açığını bulana ödül verme) programı için uygun olmadığı söylenmiş. Yani bu güvenlik açığını buldukları için ödül olarak herhangi bir para alamamışlar.

• Bu bir virüs olabilir mi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telegram forever... What's app yok kafam rahat... Kaliteli ve az arkadaşın olması kuru kalabalıktan iyidir....

What's App'a hiç güvenemiyorum güvenemedim....

• eğer teknolojik alette yazılım varsa illa ki her zaman açık vardır.
    olmaması kaçınılmaz.

• Bizim gruba sızan dul girer hamile çıkar o denli tehlikeli :D

• AnadoluEfes kullanıcısına yanıt
    Yersen

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • For Mother Russia F kullanıcısına yanıt
    Buyur gel başımızın üstünde yerin var grupta 4 tanede zenci arkadaş var
  • "Hiçbir sistem güvenli değildir." WhoAmI filminin sloganıydi. Doğru söz vesselam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AnadoluEfes kullanıcısına yanıt
    Ben senin annene küfür ettimmi saygısız herif

Neyse,birkaç gün tatie çıkarsın artık

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • For Mother Russia F kullanıcısına yanıt
    Her hıyarım var diyene tuzla koşmamayı öğrenirsin ben senin anne'ne küfür etmedim yukarda mesajlar açık duruyor
  • Rachsuchtig kullanıcısına yanıt
    Ben ona daha çok internet ve GPS erişimi olan hiçbir şekilde güvenli değildir.

• kadirirdem kullanıcısına yanıt
    Tabi onlara uzaktan erişmek mümkün ama İnternet ve GPS olmayan sistemlere de sizilir. E bir de 2018 yılında internet olmayan sistem mı var.

• Dikkatinizi çeken bir yanlış olduğun da bence hemen silin o programı bir daha kullanmayın şimdi genelde bütün programlarda virüs var nerdeyse güvenemiyoruz ben ter giden bir durumda siliyorum birdaha kullanmıyorum sizde öyle yapın kardeşler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.