Şimdi Ara

WhatsApp gizlilik sözleşmesini gözümüze sokmaya devam edecek (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
2
Favori
3.362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Telefonunda Instagram yada Facebook yüklü biri silerse seref yoksunudur 🤣🤣
  • healthbreaker H kullanıcısına yanıt
    Keşke siz de boşluk bırakana kadar dolu mesaj atsaydınız 😉
  • quote:

Orijinalden alıntı: V4LKyR

Yahu arkadaş silin şu salak uygulamayı da Telegram'a geçin, aradaki farkı görün. Bu zamana kadar boşuna WhatsApp çöpünü kullanmışım diyeceksiniz...

İşte aradığım yorum +11111111111111111

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben direk onayladım kafam rahat

• Bastık okeye geçtik kardeşim.

• telefonunuzda ne kadar gizli bir belgeniz var ki izin vermekten bu kadar korkuyosunuz.

• Kullandığınız internet ile en ufak bağlantısı olan her cihaz zaten potansiyel risk taşıyor; bu kadar büyütmenin anlamı yok , verilerinizi hdd, ssd, usb ,cd ,disket yada her ne haltta tuttuğunuzun hiçbir önemi yok. Ya seve seve ya da ruhunuz bile duymadan o bilgilere ihtiyaçları varsa her türlü bir yolunu bulup elde ediyorlar: Ülkemizde zaten adalet sistemi Avrupa'ya kıyasla yok denecek kadar az iken neyin davasını yapıyorsunuz anlamıyorum; diğer ülkeler haklarını aramak için mahkemeye gidip ücret ödeyerek dava açmak zorunda kalmıyor, bizde ise bu tamamen bizim çabalarımıza bağlı ve sonuçta %70 hayal kırıklığıdır. Halk daha ezildiği halde sesini çıkartamıyor her şeyi sineye çekiyorken X firmasının verilerinizi elde etse ne olacak ki, verilerinizi korumanın milyon tane yolu var ama bizim gibiler için ne gerek var? Bizim ülkemizde 1 milyon kişi bile yok, verilerini koruma gereksinimi duyacak kadar şeye sahip olanlar. Kendinizi Avrupalılar ile kıyaslamaya çalışmayın; gurbetçiler bile o ülkelerde ikinci sınıf vatandaştır, biz ise ülkemizde üçüncü sınıf vatandaş bile değiliz: Mültecilerin sahip oldukları haklar bile çoğu zaman bizden üstündür(Ben bir asgari ücretli olarak kendimi dördüncü sınıf vatandaş olarak görüyorum; hatta köleyiz lan biz, sivri sinekler kanımızı emsin diye bekleyen ve hayatlarını sürdürmeleri için gerekli kan bankalarıyız!)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tobepeople -- 19 Şubat 2021; 16:2:56 >

• 435 4 kullanıcısına yanıt

facebook bunu reklam göstermek için kullanıyor yani bir önemi yok kullansın verdiğiniz örnekte olacak karşınıza sağlık sigortası reklamı çıkar

Ama iç işleri bu verileri ele geçirirse herkesi fişler muhalifleri hapse atar farklı ses çıkmasına izin vermez

Yani iç işleri göreceğine bırakın 70 amerikan şirketini her bir amerikan vatandaşının mesajlarımı görmesini tercih ederim

İçişlerinin o kadar mesajlarını okumasını istiyorsanız bip kullanabilirsiniz

• Amerika ya vize almaya kalktığınızda

Karşınıza çıkacak

Onay veren arkadaşlar Amerika hakkında ileri geri konuşmayın

• Proprietor P kullanıcısına yanıt
    Mesajımdan bunu mu anladınız allah aşkına ya
  • O Vaz geçmezse biz ondan Vaz geçeriz telegram kullanıyoruz ısrar ederse komple kaldırırız olur biter

• WP kullanmamakla sadece bir deliği kapatıyordum. Bu WP haberi yayıldığından beri kendi cihazlarımda FB ve bağlantılı adreslerini komple engelledim. Ev ağım, public wifi veya hücresel fark etmiyor, hepsinde geçerli. Zaten WP hariç FB bağlantılı bir şey kullanmadığım için eksiklik hissetmedim.

Ben zaten FB ve bağlantılı servisleri kullanmıyorum demeyin, cihazlar standby durumdayken bile FB adresleriyle iletişime geçebiliyor. Özellikle Xiaomi cihazlarda bu durum çok yaygın. Önemsiyorsanız engelleyin gitsin. Google'da var tabi ama o artık internetin bir parçası haline geldiği için saymıyorum.

• Hocam foruma bu reklam ve takipçi engelleme hakkında detaylı bir rehber hazırlasanız güzel olur hem PC hemde Android tarafında.

• JourneyToTheWest kullanıcısına yanıt

Hocam açıkçası bu tür konuların Türkiye'de ilgi göreceğini zannetmiyorum. O sebepten konu açıp paylaşma ihtiyacı duymamıştım. Dünyada da o kadar fazla ilgi görüyor diyemem tabi ama yaşam kalitesi iyi olan ülkelerde insanlar sorguluyorlar. Hatta her statüden sorgulayanlar olduğu için EU GDPR gibi kullanıcıları koruma amaçlı düzenlemeler yapılıyor/uygulanıyor.

• tobepeople kullanıcısına yanıt

Siz daha önce birini asliye hukuk'a falan şikayet mi ettiniz?

Bu arada arkadaşlar iş dünyasında ekiplerin bir anda telegrama geçiyorum eyoo hoppaaa diye atlaması mümkün değil.

Anca telegram yüklenecek, gruplar kurulacak falan, eş zamanlı devam edilecek ve bir kırılma anı yakalanıp telegram ağır basarsa whatsapp tamamen kaldırılabilir

yoksa bir sürü insanın whatsapp'da oturmuş çevresi var. Telegram iyiymiş desen bile kitle nüfuzu da önemli.

Düşünün Türkiye'de vw, renault falan bırakıp mazda'ya geçebilir mi insanlar koşa koşa?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rindaman -- 19 Şubat 2021; 22:27:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Der Meister.

Hocam açıkçası bu tür konuların Türkiye'de ilgi göreceğini zannetmiyorum. O sebepten konu açıp paylaşma ihtiyacı duymamıştım. Dünyada da o kadar fazla ilgi görüyor diyemem tabi ama yaşam kalitesi iyi olan ülkelerde insanlar sorguluyorlar. Hatta her statüden sorgulayanlar olduğu için EU GDPR gibi kullanıcıları koruma amaçlı düzenlemeler yapılıyor/uygulanıyor.

Haklısınız hocam, bizim ülkede veri ihlali olunca, şirketler yerine normal vatandaş alaya alıyor hakkını savunan insanları "kim ne yapsın sizin verilerinizi" diye.

İnsanlara KVKK ne denli olduğunu okullarda ders olarak öğretmek lazım.Her internet sitesi çerez konusunda uyarırken, müşteri hizmetleri KVKK korunduğunu söylerken insanlar halen verinin önemini umursamıyorlar.

• JourneyToTheWest kullanıcısına yanıt

KVKK var ama ne kadar uygulanıyor acaba? Yakın zamanda rastladığım bir örnek mesaj. Sanırım o arkadaş ilgili şirkete dava açmıştı. Vatandaş sürekli böyle uğraştıktan sonra ohoo, iş uygulamada bitiyor hocam.

• O şirketler benden 5 kuruş almadan sınırsız hizmet sağlıyorlar. Gerekirse daha çok şey paylaşırım sonuna kadar güveniyorum. Google Facebook whatsapp gibi uygulamalar mucize bizim için. Hele Google neredeyse elimiz ayağımız olmuş. Giriyorum haritalara tüm dünyada dolaşıyorum ne güzel bedavadan. Reklamlar da işime yarıyor. Mesela ayakkabı almak istiyorum ayakkabı ile ilgili reklam gösteriyor oradan seçebiliyorum. Keşke devleti de Google yönetse ama neredeee. Bizim koyun millet demokrasi cumhuriyet zart zort deyip istemezler. Güvenliğimizi engelleyen bizi hep sıkıştırıp özgürlüğümüzden çalan bilgilerimizi isteyen vergilerle sömüren asıl tehlike devlettir Google Facebook değil

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.