Şimdi Ara

WhatsApp, Android ve iOS arası sohbet geçmişi aktarma özelliği üzerinde çalışıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
311
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • WhatsApp, Android ve iOS arası sohbet geçmişi aktarma özelliği üzerinde çalışıyor

WhatsApp’ın en büyük eksiklerinden olan işletim sistemleri arası sohbet aktarımı, yakında uygulama tarafından desteklenebilir. Whatsapp, Android’den iOS’a veya iOS’tan Android’e geçen kullanıcılar için sohbet aktarma özelliğine sahip değil. Yıllardır üçüncü parti uygulamalara yönelen kullanıcılar, yakında WhatsApp tarafından mutlu edilebilir.

9to5Google ve WABetaInfo’dan gelen haberlere göre Facebook, iOS’tan Android’e sohbet geçmişi transferi özelliği geliştiriyor. WhatsApp’ın yeni özelliğine dair kodlar, Nisan ayından beri uygulama içinde bulunuyor. WABetaInfo’nun paylaştığı bir ekran görüntüsünde “Sohbetleri Android’e aktar" seçeneği görülüyor. Diğer bir ekran görüntüsünde ise WhatsApp, iOS’tan Android’e sohbet transferi sırasında telefonunuzun ve WhatsApp uygulamasının açık olması gerektiğini belirtiyor. Ekran görüntülerinde Android’ten iOS’a geçişe dair bir kanıt olmasa da WEABetaInfo, bu transferin de mümkün olacağını belirtmiş.

XDA Developers’tan gelen raporlara göre WhatsApp’ın iOS’tan Android’e sohbet taşıma özelliği, Google tarafından iOS’a hazırlanan “Android’e geçiş yap” uygulamasına entegre olarak gelebilir. XDA Developers geliştiricilerine göre, Google’un Android’e geçişi kolaylaştırmak için hazırladığı “Switch to Android”in kodlarında WhatsApp’ın transfer özelliğine dair satırlar bulunmuş. Apple’ın Android’den iOS’a geçişi kolaylaştırmak için attığı adımlar, Google tarafında da bir hareketlenmeye sebep olmuş olabilir.

Kaynak:https://www.theverge.com/2021/7/28/22597661/whatsapp-ios-to-android-chat-history-backup-transfer

• Sonunda.

• Sd karta taşıma özelliği getirsinler önce

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 3 gün önce IOS'tan Android'e geçtim 2 gün boyunca WP History aktarmaya çalıştım ama yapamadım. Umarım yakın zamanda bu özellik gelir

• Eskiden telefonun içinde WhatsApp klasörü vardı artık onu da kaldırmışlar. Klasör ortada yok.

• Aylardır çalışıyorlar zaten..

• O kadar zor bir şey ki bu üstünde birkaç yıl daha çalışmanız lazım

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.