Şimdi Ara

WHARFEDALE'DEN İYİ ALTERNATİF

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.830
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • çoğunluğun tercihi wharfedale diamond 8 serisi için iyi bir alternatif olduğunu düşündüğüm bir hoparlör serisini sizlerle paylaşmak istiyorum. wharfedale atlantic serisi.

www.wharfedale.co.uk/images/ranges/brochure_7.pdf

1. bass çapları 3.5cm daha büyük.
    2. stereo müzik için daha güçlü (bu çok önemli çünkü devamlı film izlenmiyor)
    3. fiyat farkı az.
    4. görünüşü daha iyi
    5. subwoofer'e ihtiyaç duyulacağını pek zannetmiyorum ama isteyen alabilir.

Sizin düşünceniz nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi usermm1 -- 4 Aralık 2006; 11:42:33 >

• fiyat bilgiside verirsen sevinirim bende bu aralar 8.4 almayı düşünüyorum
  • Wharfedale Diamond 8.4 seviyesindeki alternatifler için ben de arayıştayım.

İmzamdaki giriş düzeyi sette ön hoparlörleri uzun zamandır kule tipi hoparlörler ile değiştirmeyi düşünüyorum;
    ancak tam olarak aklıma yatan hoparlör bulamadım.
  • Bu seride baslar daha zayıf ve midler pek temiz değil.İki hoparlörü yanyana koyup dinleseniz direk anlarsınız farkı.
  • AT-500 SE modeli bence çok iyi görünüyor ve teknik özellikleri oldukça iyi Acaba fiyat nedir?
  • kill for you kardeş, 8.4 ile yanyana dinleyip karşılaştırıp aldım zaten atlanticleri :) bassları nasıl daha zayıf anlayamadım 20cm bass unit, 20cm midbass unit var. 8.4 de 16.5cm açık ara atlanticte basslar daha şiddetli. (sub hariç)
  • ne kadara aldınız nereden türkiye linki var mı .hayırlı olsun
  • Sirkeciden aldım AT-400SE 400ytl
  • sirkecide neresi adres yada telefonu varmı
  • Atlantic serisi Wharfedale ACTIVE ELECTRONIC ' den alınabilir. Doğubank karşısında, Gençten İş Hanında 1.katta. 0212 519 62 56
    AT-400SE 400 YTL nakit
    AT-500SE 600 YTL nakit

Ben de ilgilendim bunlarla. Müzik dinleyerek test ettim Active' de. Sinemada denemedim. Sanırım bir Denon sinema anfiye bağlıydı. 400SE beni pek doyurmadı. 500SE fena gelmedi. Ama sesler parlak. Öyle aman aman bir bas alamadım ben. Ama ortam da önemli tabi. Aynı yerde Monitor 148 de dinledim Ona 800 YTL istiyorlar. O da pek tatmin etmediaçıkçası. Ağırlık tarttığımda da hafif gibi geldi kabinler.

Yönlendirme olmasın. Herkesin zevki farklı. Gidip dinleyin.

Bu arada oradaki arkadaşlar bunların uzakdoğu üretimi olduğunu söyledi. Ben wharfedale' in hep İngiliz yapımı olduğunu biliyordum, şaşırdım.

Alan ve kullanan olursa yorumlarını aktarsın lütfen.
  • Wharfedale İngiliz firmasıdır.Ama hi-fi normlarında hoparlör üreten firmalar içinde üretimini Çin'e kaydıran ilk firmadır.
  • bende alırken müzikle denedim ve müzikte beğendiğim kolonun sinemada kötü olmayacağını düşünüyordum. nitekim öyle oldu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: serdaryildirim
    bende alırken müzikle denedim ve müzikte beğendiğim kolonun sinemada kötü olmayacağını düşünüyordum. nitekim öyle oldu.

Doğru tabir edebilecek miyim bilmiyorum ama, müzik için beğenilen hoparlör ve anfiler genelde yumuşak karakterli olarak, sinema için beğenilenler ise sert karakterli olarak adlandırılıyor.

Örneğin benim Yamaha Rx-v350 anfimle benzer seviyede bir Sony anfiye sahip olan arkadaşım, sürekli efektlerin yeterli doyuruculukta olmadığından şikayet ediyor, Yamaha Rx-v350 serisinin performansını daha çok beğendiğini söylüyordu.

Benim de aklımdan Wharfedale 8.4 geçiyor ama, ağırlıklı olarak sinema ve oyun konsolu için kullandığımdan, müzik için daha uygun olması dolayısıyla, acaba bekletilerimi karşılayamaz mı diye endişe ediyorum.

• signore,

1. müzik için beğenilen kabin ve anfiler yumuşak karakterli, sinema için beğenilenler sert karakterli diye bir konu yoktur. konu sinemadaki efektlerin müziğe göre sert algılanmasından kaynaklanmaktadır.

2. verdiğin örnek (kabinleri bilmiyorum ama) iki sinema anfisi arasındaki farktan ibarettir

3. 8.4 ler zaten sinema içindir(5+1 olarak)
  • quote:

signore,

1. müzik için beğenilen kabin ve anfiler yumuşak karakterli, sinema için beğenilenler sert karakterli diye bir konu yoktur. konu sinemadaki efektlerin müziğe göre sert algılanmasından kaynaklanmaktadır.

2. verdiğin örnek (kabinleri bilmiyorum ama) iki sinema anfisi arasındaki farktan ibarettir

3. 8.4 ler zaten sinema içindir(5+1 olarak)

Öncelikle görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.
    Yukarıdaki mesajımda söylediğim gibi, bilgisine güvendiğim forumlarda okuduğum mesajlardan aklımda kalanları paylaşmıştım.

1. Bu arada, verdiğim örneğin anfi'lerden kaynaklandığını yukarıda zaten ben de söylemiştim.

2. Hoparlörlerin yumuşak karakterli, sert karakterli olmasına gelince, genelde hafızama güvenirim ama, şu an doyurucu bilgi & kaynak bulmaya zaman ayıramayacağım için pek yorum yapmak istemiyorum.

3. Wharfedale 8.4'lere "zaten sinema için" derken, hangi kriteri dikkate alıyorsunuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi signore -- 2 Aralık 2006; 20:25:56 >

• quote:

signore,

8.4 sinema için derken dikkat ettigim kriter 5+1 olmasidir. ama bazi
    arkadaslar sadece frontlarini alip stereo için kullaniyorlar ve zayif
    kaliyor.

Yukarıda mesaj bana e-mail ile uyarı olarak geldi, ancak forumda gözükmüyor; sanıyorum siz sildiniz.

Zannediyorum Wharfedale Diamond 8.4'ün 5+1 hoparlör seti olmadığını ve sadece bir çift kule hoparlör olduğunu gördünüz
  • signore kardeş,

1. diamond 8 serisi 5+1 için tasarlanmış bir kabin setidir. 8.4 ise front kabinleridir. 8 serisi 5+1 olarak tasarlandığından bas verme görevi ağırlıklı olarak sub unitededir. 8.4 yanlız başına stereoda subwoofersiz basslarda zayıf kalmaktadır.

2. "8.4 ün müzik için daha uygun oluğunu" nerden çıkardığını da anlamadım.

3. alıntı yaptığın mesajımı attıktan hemen sonra daha ayrıntılı yazmak için sildim. çünkü anlamayacağını tahmin etmiştim. fakat işten fırsat bulamadım. ama ilginç olan senin bunu alıntı yapıp, benim yanlış yazdığım için sildiğimi söylemen!!

www.wharfedale.co.uk/images/ranges/brochure_4.pdf

• @serdaryildirim

Sanırım bir yanlış anlaşılma oldu.
    Öyle değil böyle, böyle değil şöyle tartışması yapmak niyetinde değilim; kimsenin bilgisinin yanlışlığını ortaya dökmek ve bundan hazzetmek gibi düşüncem de yok.

Zaten daha ilk mesajımda sadece kulağımda kalan bilgileri "doğru tabir edebilecek miyim bilmiyorum" diyerek aktarmıştım.

Bu görüşleri nereden edindiğimi soruyorsanız,
    zamanında ses sistemi kurarken Turkeyforum.com forumlarında ustaların çok sayıda mesajını okumuştum, herhalde oradan aklımda kalan bazı cümleler olsa gerek.

Paylaşımlarınızın forum için faydalı olduğuna inanıyor ve sadece daha yapıcı olmanızı rica ediyorum.
    ____________________________-

Not : Yukarıda alıntı yaptığım ve sizin sildiğiniz mesaj ile ilgili "çünkü anlamayacağını tahmin etmiştim" demeniz hiç şık değil.
    Sizin cümleniz olan "8.4 sinema için derken dikkat ettigim kriter 5+1 olmasidir" açıklamasını büyük çoğunluk benim gibi (yanlış) anlayacaktır.

Neyse önemli değil, iyi akşamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi signore -- 4 Aralık 2006; 22:29:13 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.