Şimdi Ara

WESTERN DIGITAL TV Live 'Streaming Media Player' ( İmal tarihi: kasım2011) anakonu (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.023
Cevap
14
Favori
68.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: architector

https://www.hepsiburada.com/x96-air-amlogic-s905x3-android-tv-box-p-HBV00000QTGLS?magaza=aytekno16#reviews
    Bu cihaz sizin kriterlerinize uyuyor sanırım.
    S905X3 işkemci 4GB ram, optik çıkışı da var.
    Bir göz atıp fikrinizi söyler misiniz? Belki de en az 1-1.5 ay Aliexpress bekşemek zorunda kalmam.
    Her şeyiyle dört dörtlük bir cihaz, işlemcisi s905x3, en yeni ve güçlü bir işlemci, zaten s905x serisi fan soğutma kullanmayı gerektirecek kadar çok fazla ısınmıyor tecrübeyle sabittir, bende ki t95q da ki s905x2 den daha yeni işlemci.

SPDIF Optik ses çıkışı, usb 3.0, yeni HDMI 2.1 çıkış, vb. ne ararsan var.
    5.1 ses sistemin yok ise, bu optik çıkışa 5.1 ses sistemi bağlarsan, sinema sistemin tamamlanmış olur.

Evet biraz pahalı olabilir, ama iyi bir cihaz almış olursun, en az 5 yıl media player derdin olmaz diye tahmin ediyorum. Android oyunu oynamadığına göre 64 gb depolama size rahat rahat yeter.
    Şahsen ben T95Q yu almamış olsaydım, bu cihazı alırdım. Ayrıca çok şık görünüyor.

Gönül rahatlığıyla alabilirsin, zaten Çin den alsan %100 e yakın gümrük vergisiyle hemen hemen aynı hesaba gelecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 21 Ağustos 2020; 18:43:36 >

• kayamtky K kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler arkadaşım. 70-80 Tl daha ucuz eşdeğer özelliklerde başka modeller de var ama senin daha fazla zamanını almayayım. Bu satıcı biraz pahalıcı. Karşılaştırdım benzer ürünleri. Ama sorun değil. Bu ürünü sipariş ediyorum.
    İşin gücün rast gitsin! Sağlıcakla kal!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Teşekkürler arkadaşım. 70-80 Tl daha ucuz eşdeğer özelliklerde başka modeller de var ama senin daha fazla zamanını almayayım. Bu satıcı biraz pahalıcı. Karşılaştırdım benzer ürünleri. Ama sorun değil. Bu ürünü sipariş ediyorum.
    İşin gücün rast gitsin! Sağlıcakla kal!
    Düzeltme;
    Cihaz Android 10 değil, 9 muş.
    Zaten aynı cihaz Aliexpress de satılanlar da Android 9.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 21 Ağustos 2020; 18:46:40 >
    Biliyorum. Bir şekilde gözünüz yanılmıştır diye düşündüm. Android 9 olsun, o da iyi ve muhtemelen 10'a yükselebilir de. Cihazı sipariş ettim, Pazartesi elimde olacak diye umuyorum. Gerçi Mng kargo ile geliyor, onlar bize hiçbir şeyi zamanında getirmediler. Yine en geç Salı gelir. Bu arada mini klavyeyi sipariş etmeyi unuttum. Evde biraz telaşım var, laptopa ssd aldım, kendi diskini de dvd okuyucuyu slotuna taktım, windows ve programlar hızlı çalışsın diye. Hdd Caddy ile biraz sorun yaşadım, bir sviç varmış, ortada olması gerekiyormuş, hiçbir yerde ıyarı yoktu, keşfedene kadar biraz üzdü ams şu anda 7 yıllık laptop canavar oldu. Aynı şeyi mads üstüne yapayım dedim, üzerinde çalıştığım bir video hazırlığı vardı youtube için, o aksamasın windows u klonlayayım, hem windows u hem progrsmları yeniden kurmayayım dedim, onu daha sonuca ulaştıramadım. Klonlamayı tekrar yapıyorum bskalım.
    Kodi de dil ayarını biliyorum ama ne seçersem seçeyim, Kodi filim isimlerini kendi veriyor ve aralarda başka dilden isimler de çıkıyor. Elle rename edebilsem hoşuma giderdi.
    Hayırlu haftasonlari!

• quote:

Biliyorum. Bir şekilde gözünüz yanılmıştır diye düşündüm. Android 9 olsun, o da iyi ve muhtemelen 10'a yükselebilir de. Cihazı sipariş ettim, Pazartesi elimde olacak diye umuyorum. Gerçi Mng kargo ile geliyor, onlar bize hiçbir şeyi zamanında getirmediler. Yine en geç Salı gelir. Bu arada mini klavyeyi sipariş etmeyi unuttum. Evde biraz telaşım var, laptopa ssd aldım, kendi diskini de dvd okuyucuyu slotuna taktım, windows ve programlar hızlı çalışsın diye. Hdd Caddy ile biraz sorun yaşadım, bir sviç varmış, ortada olması gerekiyormuş, hiçbir yerde ıyarı yoktu, keşfedene kadar biraz üzdü ams şu anda 7 yıllık laptop canavar oldu. Aynı şeyi mads üstüne yapayım dedim, üzerinde çalıştığım bir video hazırlığı vardı youtube için, o aksamasın windows u klonlayayım, hem windows u hem progrsmları yeniden kurmayayım dedim, onu daha sonuca ulaştıramadım. Klonlamayı tekrar yapıyorum bskalım.
    Kodi de dil ayarını biliyorum ama ne seçersem seçeyim, Kodi filim isimlerini kendi veriyor ve aralarda başka dilden isimler de çıkıyor. Elle rename edebilsem hoşuma giderdi.
    Hayırlu haftasonlari!
    Merhaba, cihaz hayırlı olsun.

Film isimleri konusunda, tam anlayamadım;
    Kodi ana sayfa da filmleri seçtikten sonra, gelen listede ki film isimlerini mi soruyorsunuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 22 Ağustos 2020; 21:5:0 >

Kodi filimleri taradıktan sonra bir arşivleme yapıyor ve tabii filimlere isim veriyor. Bunları da filim veritabanından alıyor. Daha sonra biz filim seyretmek için filim listesine baktığımızda, filim veri tabanına göre isimlendirilmiş filimleri görüyoruz. Dili ne seçersek seçelim filim isimleri veri tabanından geldiği için değişmiyor. Ve bu arada, örneğin filmin İngilizce adı Trinity is still my name ama Kodi onu ...continuavano a chiamarlo Trinita diye isimlendiriyor ya da 7 days in Havan 7 dias en La Habana oluyor, Bu isimleri elle düzeltmek mümkün değil gibi. İtalyanca olan ismi Trinity is still my name olarak değiştirebilsem güzel olurdu. Anlatabilmişimdir umarım Belki vardır bir yolu, genellikle de olur ama ben bulamadım.

Bu arada, Kodi cihazları esir almıyor, yanılmışım. Çoklu pencere kullanılabiliyor.

• quote:

Kodi filimleri taradıktan sonra bir arşivleme yapıyor ve tabii filimlere isim veriyor. Bunları da filim veritabanından alıyor. Daha sonra biz filim seyretmek için filim listesine baktığımızda, filim veri tabanına göre isimlendirilmiş filimleri görüyoruz. Dili ne seçersek seçelim filim isimleri veri tabanından geldiği için değişmiyor. Ve bu arada, örneğin filmin İngilizce adı Trinity is still my name ama Kodi onu ...continuavano a chiamarlo Trinita diye isimlendiriyor ya da 7 days in Havan 7 dias en La Habana oluyor, Bu isimleri elle düzeltmek mümkün değil gibi. İtalyanca olan ismi Trinity is still my name olarak değiştirebilsem güzel olurdu. Anlatabilmişimdir umarım Belki vardır bir yolu, genellikle de olur ama ben bulamadım.

Bu arada, Kodi cihazları esir almıyor, yanılmışım. Çoklu pencere kullanılabiliyor.
    Ben Kodi menü dilini Türkçe, film klasörü ayarları dilini ise İngilizce kullanıyorum, bahsettiğiniz sorunu hiç yaşamadım. Neden bu sorunu yaşadığınız konusunda hiç bir fikrim yok.

Bu problemlere ileride bir cevap bulursam, sizi bilgilendiririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 24 Ağustos 2020; 11:19:50 >

• quote:

Size müjde;
    Filmin ismini manuel olarak değiştirme yöntemini buldum;

Kodi ana sayfada "filmler"i seçiniz,
    gelen listede ki ilgili filmin üzerinde sağ klik yapıp, özellikleri açıp, "yönet" i tıklayın.
    "başlığı düzenle" yi seçiniz.
    Filmin ismini istediğiniz gibi değiştirin.
    Bu kadar.

Hocam, size daha önce söylediğim gibi, Kodi geniş bir deniz, bilmediklerim bildiklerimden fazla.
    Daha önce isim değiştirmeye ihtiyaç duymadığım için bu özeliği hiç kullanmamıştım, şimdi sorunuz sayesinde bilgilerim tazelendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 23 Ağustos 2020; 19:16:31 >

Çok iyi. İçim daha bir rahat şimdi. Teşekkürler.

Bir haber de benden.
    X96 Air ağa bağlı olduğu halde bilgisayardan bakınca nedense ağa bağlı cihazlar arasında görünmeyince (bilgisayardan bakınca ağa bağlı olan diğer bilgisayarlar, yazıcı vs hep görünüyor), yedeğe aldığım WD TV Live'i tekrar fişe taktım. Harddiskleri de ona bağladım. Kodi'yi çalıştırıp kaynak olarak WD TV Live sayesinde ağda görünen harddiskleri seçtim. Sorun olmadı. Kaynağı tanıdı ve kataloğuna ekliyor. Ben de bilgisayardan WDTV Live'e bağlı harddisklere istediğim gibi müdahale edebiliyorum. WDTV Live, kendisine bağlı harddiskleri bir anlamda Cloud Disk'e dönüştürdü. WDTV Live'i ve harddiskleri, priz olan herhangi bir yere takmam yeterli olacak. Henüz bu bağlantıyla filim izlemedim, hala katalog oluşturuyor. Ama sonuç kötü olmayacak gibi.

Forum üzerinden bir mail göndermiştim size ama aldınız mı bilmiyorum. Ne yazdığımı da unuttum :-)
    Size bir ev ödevi :-)

Kodi'ye bir harddiskin içeriğini tanıttınız ve katalog oluşturdunuz.
    Sonra harddisk içeriğini daha büyük başka bir harddiske atıp üzerine eklemeler yapıp, Kodi'ye yeniden tanıtıp katalog oluşturmak istiyorsunuz.

Ama eski harddisk içeriği hala filim listesinde görünüyor.
    Bende olan bu şu anda. Harddiskleri X96 Air'a doğrudan takmıştım, şimdi WDTV Live'e takınca filmi bulamıyor haliyle. Ben de aynı harddiskleri Medya olarak yeniden tanıtmak zorunda kaldım. Ve galiba, film isimleri çift görünecek. Bazıları filim bulunamadı diyecek, bazıları görüntülenecek.

Kısacası, katalog sıfırlama var mıdır merak ediyorum. Varsa süper olur. Bu tür değişiklikler her zaman yapılmak zorunda kalınabilir. Sıfırlayıp baştan katalog oluşturmak iyi olurdu. Cihazı resetlemek filan mı gerekir acaba?

Kodi'yi kaldırıp tekrar yükledim, yeniden katalog yapıyor. :-)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi architector -- 27 Ağustos 2020; 11:16:5 >

Bu arada, WDTV Live üzerinden oluşmaya başlayan katalog isimlerinden birine tıkladım, filim sorunsuz ve gayet güzel açılıyor.
  • quote:

Size bir ev ödevi :-)

Kodi'ye bir harddiskin içeriğini tanıttınız ve katalog oluşturdunuz.
    Sonra harddisk içeriğini daha büyük başka bir harddiske atıp üzerine eklemeler yapıp, Kodi'ye yeniden tanıtıp katalog oluşturmak istiyorsunuz.

Ama eski harddisk içeriği hala filim listesinde görünüyor.
    Bende olan bu şu anda. Harddiskleri X96 Air'a doğrudan takmıştım, şimdi WDTV Live'e takınca filmi bulamıyor haliyle. Ben de aynı harddiskleri Medya olarak yeniden tanıtmak zorunda kaldım. Ve galiba, film isimleri çift görünecek. Bazıları filim bulunamadı diyecek, bazıları görüntülenecek.

Kısacası, katalog sıfırlama var mıdır merak ediyorum. Varsa süper olur. Bu tür değişiklikler her zaman yapılmak zorunda kalınabilir. Sıfırlayıp baştan katalog oluşturmak iyi olurdu. Cihazı resetlemek filan mı gerekir acaba?

Kodi'yi kaldırıp tekrar yükledim, yeniden katalog yapıyor. :-)
    Gayet basit,

"Ayarlar > Medya > kitaplık > kitaplığı temizle" dediğinizde tüm kitaplık silinir, silinir derken afişler film isimleri falan silinir, senin kaynak hdd ne dokunmaz.
    yeniden sıfırdan oluşturmayı zaten biliyorsunuz.

Orada daha bir sürü ayar var, kitaplık ve diğer Kodi ayarlarını incelemenizi tavsiye ederim, karıştırın inceleyin bir zarar gelmez hocam, işinize yarayan çok şeyler bulacağınıza eminim. Yanlış yaparsanız da, her zaman default ayarlara geri dönebiliyorsunuz.

Wd tv live' ı hdd sunucusu olarak kullandığınızda, neticeyi bildirirseniz memnun olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 27 Ağustos 2020; 14:15:59 >

Merhaba,

Ben mutlu olacağım şekli buldum.

1- X96 air oturma odasında, TV'ye bağlı duruyor.
    2- WDTV Live çalışma odamda, bir usb hub ile içi film dolu 3 TB WD ve 2 TB Toshiba adaptörlü harddiskler de ona bağlı. Gerekirse başka harddiskler de bağlarım diye düşünüyorum ama sözde 7 port hub, iki usb den fazlasını genelde kaldırmıyor. Doğr düzgün bir hub bulmam gerek.
    3- Filmleri oturma odasında Kodi ile seyrediyoruz. Ancak Kodi kataloglamasına ısınamadım. Kataloğa hiç koymadığı filmler var. Bir de garip garip isimlendirdikleri. Mesela The Notebook isimli filme Affedilmez Günahlar diye isim ve Gökhan Güney'in posterini koymuş. Ayrıca grup olarak klasörlediğim seri filimleri de tek tek arka arkaya dizince göz rahatsız oluyor. Harddiskler X96'ya direk bağlıyken File Explorer ile harddisk klasörüne gidip filme çift tıklayıp açıyordum. WDTV live'e bağlayınca File Explorer ağ diskini göremedi. Ağ diskini gören bir başka program var mı diye çok arandım. Xplorer güzel gibiydi, ama sağlıklı çalışmadı. Sonra farkettim, Kodi/Ayarlar/Medya/Kitaplık/Videolar yolu üzerinden zaten ağdaki harddiskleri ve içindekileri görüyorum. Filmlerimi bu yolla izleyeceğim.
    4- Bilgisayarımdan da WDTV Live'e bağlı harddiskleri görebiliyorum, ekleme çıkartma yapabiliyorum.

X96 Air kurulum ve araştırma maceram şimdilik burada mola veriyor. Hoşçakal!

• quote:

Merhaba,

Ben mutlu olacağım şekli buldum.

1- X96 air oturma odasında, TV'ye bağlı duruyor.
    2- WDTV Live çalışma odamda, bir usb hub ile içi film dolu 3 TB WD ve 2 TB Toshiba adaptörlü harddiskler de ona bağlı. Gerekirse başka harddiskler de bağlarım diye düşünüyorum ama sözde 7 port hub, iki usb den fazlasını genelde kaldırmıyor. Doğr düzgün bir hub bulmam gerek.
    3- Filmleri oturma odasında Kodi ile seyrediyoruz. Ancak Kodi kataloglamasına ısınamadım. Kataloğa hiç koymadığı filmler var. Bir de garip garip isimlendirdikleri. Mesela The Notebook isimli filme Affedilmez Günahlar diye isim ve Gökhan Güney'in posterini koymuş. Ayrıca grup olarak klasörlediğim seri filimleri de tek tek arka arkaya dizince göz rahatsız oluyor. Harddiskler X96'ya direk bağlıyken File Explorer ile harddisk klasörüne gidip filme çift tıklayıp açıyordum. WDTV live'e bağlayınca File Explorer ağ diskini göremedi. Ağ diskini gören bir başka program var mı diye çok arandım. Xplorer güzel gibiydi, ama sağlıklı çalışmadı. Sonra farkettim, Kodi/Ayarlar/Medya/Kitaplık/Videolar yolu üzerinden zaten ağdaki harddiskleri ve içindekileri görüyorum. Filmlerimi bu yolla izleyeceğim.
    4- Bilgisayarımdan da WDTV Live'e bağlı harddiskleri görebiliyorum, ekleme çıkartma yapabiliyorum.

X96 Air kurulum ve araştırma maceram şimdilik burada mola veriyor. Hoşçakal!
    HDD arşivimiz de Film dosyasına veya klasörüne verdiğimiz film adları, Dünya da yayınlanmış orijinal adlarıyla olmalıdır, Film adının yanına kendimize göre bazı kelimeler eklediğimiz de, Kodi ismi yanlış değerlendirip internet de yanlış afişler ve isimler bulabiliyor. Bu yüzden film adları hard diskimiz de orijinal isimleriyle olmalıdır.

Herşeyi doğru yapsak bile, bazen çok nadir olarak da yanlış afiş bulabiliyor, bu durumda kendi istediğimiz afişi
    yerleştirmemize de müsaade ediyor Kodi.

Hiç bulamadığı film afişleri için, Kodi bu filmleri internet arşivinde (film arşivlerinin olduğu internet sunucuları) bulamadığı için getirmiyordur, gerçekte internet de kayıt altına alınmamış bir şeyi nasıl bulsun ki.
    Burada Kodi' yi suçlamanın bir anlamı yok.

Bunlar ufak tefek kusurlar, önemli olan artıların çokluğudur.
    Ayrıca her çıkan yeni versiyon da, Kodi daha da gelişiyor, hataları düzeltiyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 27 Ağustos 2020; 22:33:16 >

Harddiskte isim orjinal. The Notebook. Türkçe ismi nedir bilmiyorum. Kodi buna Günah Defteri diye isim koymuş. Banu Alkan ile Gökhan Güney'in afişini koymuş. Güzel program elbette. Ama şimdilik dosyalardan yüklemek bana daha pratik geliyor.

Menülere alışmak biraz zaman alacak. Düzelttim The Notebook'un afişini ve film bilgilerini de güncelledim. Gerçekten güzel program.
  • quote:

Harddiskte isim orjinal. The Notebook. Türkçe ismi nedir bilmiyorum. Kodi buna Günah Defteri diye isim koymuş. Banu Alkan ile Gökhan Güney'in afişini koymuş. Güzel program elbette. Ama şimdilik dosyalardan yüklemek bana daha pratik geliyor.
    Filmin Türkiye' deki ismi bu. https://turkcealtyazi.org/mov/0332280/the-notebook1.html
    Bu arada örneğini vermiş olduğunuz filmi izlememişim, filmin IMDB puanını görünce hemen internet den indirip izleyeceğim.
    -
    -
    Sizin yaşadığınız, Kodi nin bu yanlış afiş bulma olayını bazen çok nadirde olsa bende yaşıyorum.
    Bu durumda şunu deniyorum, sizde uygulayabilirsiniz:
    Kodi > filmlere tıklayın,
    afişi yanlış olan filmin üzerinde sağ klik > özellikler > bilgi yi tıklayın.
    karşınıza o filmin afiş ve bilgileri gelecek,
    burada en altta ki menülere gelin, klavyenin sağ tuşuyla "resim seç" in sağ tarafına geçin,
    "yenile" diye bir menü çıkacak, buna tıklayın,
    "internet den yenilensin mi ?" diye soracak, evet deyin.

Eğer karşınıza birden fazla alternatif satır geliyorsa, o satırları tek tek deneyin, mutlaka birisi doğru afişdir.

Yok eğer tek satır bilgi varsa ve aynı yanlış afiş geliyorsa, bu durumda yapacak bir şey yok, o zaman afişi manuel olarak kendiniz yükleyeceksiniz, manuel poster yüklemek için aynı yerde "resim seç" i kullanmalısınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 28 Ağustos 2020; 20:59:43 >

The notebook çok güzel filmdir. Memnun kalacaksınız.

Katalogdaki isimleri tek tek kontrol etmeye çalışıyorum. Bana yabancı isim ya da afiş görürsem, dediğiniz yoldan güncelliyorum.

Mini klavyenin kullanımı ile ilgili doyurucu bilgi bulamadım. Tahminen buluyorum bazı şeyleri. Bendekinin resmi ilişikte. Tesadüfen düğmelerin hepsini açıklayan bir kitapçık varsa iletirsen sevinirim. Bu arada en büyük eksiğim "içerik" ya da "menü" düğmesi, hani farenin sağ düğmesi gibi çalışan, mini klavyede nerede? Bulamadığım için uzaktan kumandadan kullanıyorum.

Bir de filmleri ileri geri hızlı oynatma var mı? Sanki atlata atlata ilerletme var sadece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi architector -- 29 Ağustos 2020; 14:52:10 >

• quote:

The notebook çok güzel filmdir. Memnun kalacaksınız.

Katalogdaki isimleri tek tek kontrol etmeye çalışıyorum. Bana yabancı isim ya da afiş görürsem, dediğiniz yoldan güncelliyorum.

Mini klavyenin kullanımı ile ilgili doyurucu bilgi bulamadım. Tahminen buluyorum bazı şeyleri. Bendekinin resmi ilişikte. Tesadüfen düğmelerin hepsini açıklayan bir kitapçık varsa iletirsen sevinirim. Bu arada en büyük eksiğim "içerik" ya da "menü" düğmesi, hani farenin sağ düğmesi gibi çalışan, mini klavyede nerede? Bulamadığım için uzaktan kumandadan kullanıyorum.

Bir de filmleri ileri geri hızlı oynatma var mı? Sanki atlata atlata ilerletme var sadece.
    Hocam bir alemsin

mini klavyenin en sol tarafında fare sol click ve sağ click üst üste simge resim olarak gösterilmiş, daha ne yapsın adamlar.
    Böyle Çin malı ürünlerin kitapçığı olmaz.
    Ayrıca alternatif olarak "C" tuşu sağ click görevi görür, özellikleri açar.

Film oynarken, klavyenin sağ tuşuna kısa aralıklarla basarsan filmi ileriye sarar, sol tuş da geriye sarar.
    Burada dikkat edilmesi gereken nokta; kesik kesik kısa aralıklarla basarsan yavaş ileriye sarar, sağ tuşa veya sol tuşa basılı tutarsan çok fazla ileriye veya geriye sarar.
    Zaman içinde tecrübe kazanacaksın.

Hızlı veya yavaş oynatma seçeneğine hiç ihtiyacım olmadığı için, var mı böyle bir seçenek bilmiyorum, ileri de öğrenirsem sizi bilgilendiririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 29 Ağustos 2020; 16:13:15 >

• 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.