Şimdi Ara

WESTERN DIGITAL TV Live 'Streaming Media Player' ( İmal tarihi: kasım2011) anakonu (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.023
Cevap
14
Favori
68.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: carabiner1

Dün alet elime geçti kurulumunu yaptım.

Online servisler çok güzel kullanımı kolay. İngilizce bilen biri için izlenecek çokşey var.

Iphone'u olanlar için WD'nin ücretsiz iphone uygulaması ile kablosuz ağ üzerinden aleti çok güzel kumanda edebiliyorsunuz. Youtube'de dosya falan ararken iphone klavyesini kullanabiliyorsunuz bu özellik çok güzel.

Windows 7 üzerinden bilgisayardaki dosyaları stream yapmayı birkaç saatiğine sağlayabildim sonra Windows ayarları ile oynarken yine bilgisayar ve WDTV arasındaki bağlantıyı kaybettim. İnternette windows 7 kullanıcılarının bu tip sorunlarla sürekli karşılaştığını da öğrenmiş oldum.

Tekrar bağlantıyı kurmaya çalışıyorum.

Windows 7 network shares ayarlarını halledeyim daha geniş inceleme yapmaya çalışacağım.

Şu an için hızlı ve limitsiz interneti olan için online servislerin harika olduğunu söyleyebilirlim. Bilgisayardaki dosyaları kablosuz yürütürken pek problem yaşamadım bağlantıyı bir kurduğum zaman denediğim birkaç brRip film gayet akıcı izlenebiliyordu.

Windows network shares işini çözmek lazım

hayırlı olsun, güle güle kullanın.
    benim siparişimde direkten döndü. darty kafasına göre siparişimi iptal edince teslim alamadım.
    şuan başka yerden de almadım. dediğiniz gibi iphone ve ipad i klavye olarak kullanmak çok büyük bir avantaj.
    kumandasını ilk nesle göre büyütmüşler fakat kumandadan bu tip uygulamaları kullanmak eziyet oluyor.
    hemen hemen tüm uygulamalar tvim de mevcut ordan biliyorum.

• Darty dağıtımlara başaldı galiba dün kargo gelmiş evde yoktum not bırakmışlar akşam şubeden giderek alıcam aldığımda yorumları yazarım
  • Bu cihaz için 20/12/2011 tarihli bir güncellme var. Benim denediğim günden 4 gün önce yayınlanmış, dolayısıyla denediğim teşhir ürünü de büyük ihtimalle bu güncel yazılımı kullanmıyordu. Kullanan arkadaşlar son yazılımı yüklediler mi ve bununla cihazda düzelen bir şeyler var mı ? Yazılım açıklamalarında oynatma ve ağ ile ilgili birçok düzeltme olduğu yazıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: guguk

Darty dağıtımlara başaldı galiba dün kargo gelmiş evde yoktum not bırakmışlar akşam şubeden giderek alıcam aldığımda yorumları yazarım

zannetmiyorum. benim siparişimi iptal ettiler.
    ellerinde cihaz yoktu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seko92

Bu cihaz için 20/12/2011 tarihli bir güncellme var. Benim denediğim günden 4 gün önce yayınlanmış, dolayısıyla denediğim teşhir ürünü de büyük ihtimalle bu güncel yazılımı kullanmıyordu. Kullanan arkadaşlar son yazılımı yüklediler mi ve bununla cihazda düzelen bir şeyler var mı ? Yazılım açıklamalarında oynatma ve ağ ile ilgili birçok düzeltme olduğu yazıyor.

benimde darty den dün geldi son yazılımla hızda baya fark var menü geçişleri vs gerisini inceleyemedim...
  • Ben zaten sorun yaşamadığım için, ne düzelmiş çözemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: digitbook

quote:

Orijinalden alıntı: guguk

Darty dağıtımlara başaldı galiba dün kargo gelmiş evde yoktum not bırakmışlar akşam şubeden giderek alıcam aldığımda yorumları yazarım

zannetmiyorum. benim siparişimi iptal ettiler.
    ellerinde cihaz yoktu.

Geldi geldi şubeden aldım akşam evde deniycem. demekki sana özel iptal etmişler

• Cihazı dün darty göndermiş evde bayağı bir kurcalama şansım oldu bendekiwd live den çok farklı ve aşırı hızlı bukadar özellik beklemiyordum. özellikle theme uygulaması theme uygulamasına bağlı olarak imden posterleri indirmesi türkçe içerikleri alması türkçe filmin konusunu verme alt yazı rengi büyüklüğü daha aklınıza gelebilecek her şeyi yapabiliyorsunuz. size bir link vereyim burdakihttp://community.wdc.com/t5/WD-TV-Live-Streaming-Ideas/Additional-Gallery-View/idc-p/299044#M223 theme yı indirin ve cihaza bilgisayardan explorer kısmına ip adresini yazarak bağlanın cihazın ara yüzünde theme seçenekleri var oradan istediğiniz themayı yükleyin muhteşem bir cihaz bence paranın hakkını sonuna kadar veriyor.

• Arkadaşlar bu cihaz 3d subtitler programı ile yaratılan 4 dosya halinde ki 3D alt yazıları oynatıyor mu?
    Bu çok önemli en azından bunu oynatması lazım. Deneyip sonucu paylaşan arkadaşlar olursa bir çok kişinin merakını gidermiş olurlar.

Bunu denemek için 3D TV şart değil. Half.sbs bir filmin 2D alt yazısını 3D subtitler programı ile 3D ye çevirip aynı klasöre atıp aynı ismi verin veya direk 3daltyazi.com sitesinden 3D olarak indirip yine aynı klasöre atıp aynı isimi verin.

Tv niz de filmin 3d altyazısını açtığınız da half.sbs filmlerde hem sağdaki hemde soldaki görüntüde aynı alt yazı oynuyorsa tamamdır. Bu cihaz 3D alt yazı dosyalarını destekliyor.
  • Darty benim cihazıda gönderdi güç bela. İptali kabul etmiyorum, ürünümün gönderilmesini istiyorum dedim, akşama kargoya vermişler, suskun kalsak iptal edeceklerdi. Neyse konumuza dönelim. Dün akşam 3-4 saat cihazı kullandım. Dikkatimi çeken WD my book diskleri diski çıkarıp ve WD SMP yi kapatıp tekrar açtımı , diski uyandırmıyor. İçerik ortamını güncelleme otomatikteyse film seyrederken diski çıkarıyor ve cihaz donuyor. Güç beslemeli USB hub denedim 3. diski görmedi. Hatta 2 tane 2,5" disk takıyorum diskin birine yeterli güç gelmiyorki disk can çekiyor ve bağlantı olmuyor. filmleri gezinirken bazen ana menüye dönüyor. WD foruma baktım bu ve buna benzer sorunları yazanlar var. Cihazı kullanan arkadaşlar içerik ortamını otomatiğe alıp deneyebilirlermi film oynarken diski çıkarıyormu? Benim film arşivim her film ayrı ayrı klasör şeklindeydi. Şimdi mkv ve altyazıları aldım , tek bir klasöre attım. Cihaz içerik ortamını 10 dk (1,5 TB) güncelledi ve film afişlerini yükledi. Arayüz çok güzel. Ve cihaz inanılmaz hızlı.

• Ben dediğin sorunların hiçbirisini yaşamadım 500 gk wd diskim var öyle bir sorun yaşamadım tüm güncelemeri yaptıysan sorun olmaması gerekiyor
  • Selamlar,

Eski cihaz HD-WMV dosyalarını oynatmıyordu. Bunun desteklediği formatlar arasında WMV9 diye bir format görüyorum. Bu konuda bilgisi olan var mı? Bu dosyaları açıyor mu alet?

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker_xxx

Arkadaşlar bu cihaz 3d subtitler programı ile yaratılan 4 dosya halinde ki 3D alt yazıları oynatıyor mu?
    Bu çok önemli en azından bunu oynatması lazım. Deneyip sonucu paylaşan arkadaşlar olursa bir çok kişinin merakını gidermiş olurlar.

Bunu denemek için 3D TV şart değil. Half.sbs bir filmin 2D alt yazısını 3D subtitler programı ile 3D ye çevirip aynı klasöre atıp aynı ismi verin veya direk 3daltyazi.com sitesinden 3D olarak indirip yine aynı klasöre atıp aynı isimi verin.

Tv niz de filmin 3d altyazısını açtığınız da half.sbs filmlerde hem sağdaki hemde soldaki görüntüde aynı alt yazı oynuyorsa tamamdır. Bu cihaz 3D alt yazı dosyalarını destekliyor.

Dediğini yaptım. 3D half SBS filmi hem sağda hem solda gösterdi. Altyazı ortada tek altyazı çıktı. 10 Gb Resident evil filmini bazı yerlerde takılarak oynattı . Birde ön taraftaki usb girişi IOMEGA 1 TB usb 2,5" diski çalıştıramadı. arkadaki usb girişe taktım çalıştırdı. WD forumunda usb çoklayıcı desteklediği yazmış ama çalıştıracağını zannetmiyorum. Kasa olarak biraz dandik önceki WD live göre. WD live de ızgaralar yandaydı. Bunda alta koymuşlar. Kasa dahada küçülmüş. Öndeki usb giriş şık olmamış. yanda olsa daha iyi olurdu.
    (TV 3D değil)

• Bu işlemcinin elektrik tüketimi çok daha az. ancak torrent desteklememesi üzdü beni açıkcası...
  • Yeni firmware geldi Release 1.06.04 (1/10/2012)
  • quote:

Orijinalden alıntı: krkmz

quote:

Arkadaşlar bu cihaz 3d subtitler programı ile yaratılan 4 dosya halinde ki 3D alt yazıları oynatıyor mu?

Dediğini yaptım. 3D half SBS filmi hem sağda hem solda gösterdi. Altyazı ortada tek altyazı çıktı. 10 Gb Resident evil filmini bazı yerlerde takılarak oynattı . Birde ön taraftaki usb girişi IOMEGA 1 TB usb 2,5" diski çalıştıramadı. arkadaki usb girişe taktım çalıştırdı. WD forumunda usb çoklayıcı desteklediği yazmış ama çalıştıracağını zannetmiyorum. Kasa olarak biraz dandik önceki WD live göre. WD live de ızgaralar yandaydı. Bunda alta koymuşlar. Kasa dahada küçülmüş. Öndeki usb giriş şık olmamış. yanda olsa daha iyi olurdu.
    (TV 3D değil)

Demek ki bu cihaz 3D alt yazıları oynatıyor. Teşekkür ederim.

• quote:

Yeni firmware geldi Release 1.06.04 (1/10/2012)

Evet ama ben kayda deger birsey görmedim yeni fw'de.
  • quote:

quote:

quote:

(TV 3D değil)

3D alt yazıyı oynatsa ne olacakki ? Arkadaş filmi takıla takıla izledim diyor.Sorun olmaz diyorsan haklısın oynatıyor

• Akşam hem WD live HD yi hemde WD Live SMP yi Iomega 1 TB 2,5" usb 2.0 diskle denedim. WD live HD MP her iki usb girişinden de diski gördü ve filmleri oynattı. Ama WD live SMP ' in öndeki usb girişi 1 tb diski çalıştırmıyor. 2,5" 500 GB taktım sorun yok. Bundan başka elektrik beslemeli kensigton marka usb çoklayıcıyı öndeki usb girişine taktım tüm disklerimizde usb çoklayıcıya taktım (2,5" 1 tb, 2,5" 500 GB, 3,5" 1,5 TB) hepsinide gördü. Daha sonra 3,5" 1,5 tb samsung stry fiski çıkarıp arkadaki usb girişine taktım, ama görmedi. Ya benim playerin ön usb girişi yeterli akımı sağlamıyor yada hepsi böyle.
    Edit: USB hubun resmini ekledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krkmz -- 11 Ocak 2012; 14:00:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: xanty

quote:

quote:

quote:

(TV 3D değil)

3D alt yazıyı oynatsa ne olacakki ? Arkadaş filmi takıla takıla izledim diyor.Sorun olmaz diyorsan haklısın oynatıyor

Zaman içinde güncelleme üstüne güncelleme çıktıkça kendiliğinden düzelir. Sonuç da donanım olarak bir önceki modelinden üstün. Gerisi fw lere kalmış

Günümüz elektronik cihazlarının tamamı güncellemeler ile kendine geliyor. Çünkü sert rekabet koşullarında yeterince test edilmeden alelacele piyasaya sürülüyorlar ve sonrasında güncellemelerle hayat buluyorlar.

Gönül ister ki fabrikadan sorunsuz çıksın. Eskiden bunu Alman ve Japon halkının disiplinin den dolayı onların fabrikaların da üretilen ürünlerde görürdük. Artık onlar bile ürettikleri cihazı fw ler ile sorunsuz hale getiriyorlar.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.