Şimdi Ara

WESTERN DIGITAL HDTV LIVE TÜRKİYE DE !! (363. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.288
Cevap
24
Favori
495.562
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 361362363364365
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Zamanında aleti televizyona hdmi to component bir kablo ile bağlamaya çalışmak gibi bir hata yaptım.

Bu zamandan itibaren hdmi kablo ile görüntü alamadım.

Enteresan olan bilgisayar monitöründeki hdmi girişinden aynı kablo ile görüntü alıyorum. Ama TV de yok. Farklı kablo , farklı TV denedim sonuçsuz kaldı.

Fabrika ayarlarına döndürdüm , her türlü reset işlemini yaptım sonuç yok...

Servisle telefonda görüştüm bazı yollar gösterdiler ama sorunu çözemedik.

RCA ile bağlantıda sorun yok. Ama HDMI ile görüntü alamıyorum.

Yardım lütfen...
  • RCA ile bağlı iken ayarları HDMI bağlantısına alınca görüntü gitmiyor mu ?
  • RCA ile bağlı iken ayarları HDMI bağlantısına alınca görüntü gitmiyor mu ?
  • Rca bağlı ve ekranda görüntü varken ayarları hdmi yapsam da görüntü gitmiyor.

Video output : hdmi (auto) şeklinde görünüyor ama tv den girişi hdmi seçersem sinyal yok diyor...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Görüntü almayı başardım ancak sadece şu ayarlarla...

576p ve 50hz

Diğer tüm ayarlar işe yaramıyor. ..

Menu yazılarının cok net olduğu söylenemez acaba bu durum filmlere de yansır mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cihazın (wdtv ) güncellemeleri tam mı, değil ise bir güncelleme yapmanız olayı çözebilir.
  • Bunda HDMI dan. Dolby True HD ses alabiliyor muyuz arkadaşlar yeni firmware ile mümkünmüdür ? Yoksa bu olay donanımsal bir şey mi ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jr1907

Hala çözemediğim bir sorunum var;

Zamanında aleti televizyona hdmi to component bir kablo ile bağlamaya çalışmak gibi bir hata yaptım.

Bu zamandan itibaren hdmi kablo ile görüntü alamadım.

Enteresan olan bilgisayar monitöründeki hdmi girişinden aynı kablo ile görüntü alıyorum. Ama TV de yok. Farklı kablo , farklı TV denedim sonuçsuz kaldı.

Fabrika ayarlarına döndürdüm , her türlü reset işlemini yaptım sonuç yok...

Servisle telefonda görüştüm bazı yollar gösterdiler ama sorunu çözemedik.

RCA ile bağlantıda sorun yok. Ama HDMI ile görüntü alamıyorum.

Yardım lütfen...

Bende uzun süredir wdtv yi televizyona hdmi kablo ile bağlayarak seyrediyordum ama 3-5 ay önce hdmi den aldığım görüntü bir anda gitti Farklı hdmi kablolar denememe rağmen bir daha hdmi den görüntü alamadım. . Bende pes ettim ve şuan component kablo ile görüntü alıyorum. Benim tahminim wdtv nin hdmi çıkışı bozuldu.

Siz ne yaptınız hdmi dan görüntü alabildiniz mi?

• matis01 kullanıcısına yanıt
    Vakti zamanında WD Gen2 cihazım varken sizin yaşadığınız sorunu yaşamıştım. Garanti ile gönderdiğimde bana WD Live'ı gönderdiler.

HDMI çıkışı bozulmuştu.

Ama bu seferki sorunum aynı değil. Bilgisayar monitörümün ekranında görüntü aldığım ayarlar ile TV de görüntü alamıyorum.

Sadece 576p ile görüntü veriyor o da tatmin edici değil
  • bazı üç boyutlu filmler tam net izlenemiyor neden olabilir çözümü var mı?
    Özellikle yatay 3 boyutlama yapılmış filmerde. yataydan kastım ekran yatayda ikiye bölünmüş ve iki karede de film aynı anda oynuyor.
  • samsung, lg tvler çoğunlukla film seçmiyor ama philips tvlerin en son modeli bile olsa da filmlerin %80'ini oynatmıyor. ben nazar değmesin her gün taş gibi kullanıyorum. çok nadir eski cep videolarını ve 4k film dışında açmadığı da görmedim. ama güncellemeyle onu bile oynatır wd live. belki satılmıyor şu anda ama kendisine hala büyük ihtiyaç var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi johann sebastian -- 15 Mayıs 2014; 20:15:32 >
  • 4 yılı devirdi her gün açık ara sıra kullanıyorum maşallah taş gibi aletmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: farukakgun

4 yılı devirdi her gün açık ara sıra kullanıyorum maşallah taş gibi aletmiş.

Benimki de en az o kadar olmuştur. Birkaç ay önce oğlum HDMI kablosunu başka bir cihaza takmak için çıkarırken ucu içinde kalmış her nasılsa. Sonra çıkardım ama o zamandan beri HDMI çıkışı çalışmıyor. Ben de bu yüzden kompenent çıkışı kullanıyorum. O da oldukça kaliteli görüntü veriyor.

Garantisi dolduğu için servisi hiç araştırmadım.

Bir de sondan birkaç önceki yazılım güncellemesi zamanında cihaz çok ısınıyordu. Plastik gövdesi aslında parlak siyahmış, sonradan üzerine gri boya ile boyanmış. Gri boyalar ısınma yüzünden yer yer kabarıp döküldü, pek hoş olmayan bir görüntü ortaya çıktı. Çalışmasına etkisi yok gerçi… Bir ara hepsini kazıyıp siyah yapayım diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aktepe -- 28 Nisan 2015; 16:58:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Aktepe

quote:

Orijinalden alıntı: farukakgun

4 yılı devirdi her gün açık ara sıra kullanıyorum maşallah taş gibi aletmiş.

Benimki de en az o kadar olmuştur. Birkaç ay önce oğlum HDMI kablosunu başka bir cihaza takmak için çıkarırken ucu içinde kalmış her nasılsa. Sonra çıkardım ama o zamandan beri HDMI çıkışı çalışmıyor. Ben de bu yüzden kompenent çıkışı kullanıyorum. O da oldukça kaliteli görüntü veriyor.

Garantisi dolduğu için servisi hiç araştırmadım.

Bir de sondan birkaç önceki yazılım güncellemesi zamanında cihaz çok ısınıyordu. Plastik gövdesi aslında parlak siyahmış, sonradan üzerine gri boya ile boyanmış. Gri boyalar ısınma yüzünden yer yer kabarıp döküldü, pek hoş olmayan bir görüntü ortaya çıktı. Çalışmasına etkisi yok gerçi… Bir ara hepsini kazıyıp siyah yapayım diyorum.

hocam isminizi nerden hatırlıyorum diyordum çıkardım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi farukakgun -- 28 Nisan 2015; 19:04:45 >

• Yeni aldigim harici harddisk 2 tb usb 3.0 desteklemiyor. Cihaza harddiski taktigimda gormuyorr.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • HDMI üzerinden dts filmlerde ses almak için bir çözüm var mı?
  • www.tunaakgun.com dan bulabilirsiniz :D:D:D:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: serta2
    Yeni aldigim harici harddisk 2 tb usb 3.0 desteklemiyor. Cihaza harddiski taktigimda gormuyor.

Problem 2 terabyte olmasından kaynaklanmıyordur. Ben uzun süredir 2 TB HDD bağlı olarak kullanıyorum. USB 3.0'ı desteklemiyor olabilir belki, denemedim. Ama bildiğim kadarıyla USB 3.0 HDD'ler 2.0 cihazlarda da 2.0 hızında çalışıyorlar.
  • Aktepe kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Harddisk ile wd arasi bir aparat taktiktan sonra calismaya basladi.
    Cevabin icin tesekkur ederim.
  • Arkadaşlar bu cihazın miadı doldu mu? Yoksa hala işe yarar mı? Elimde hiç kullanmadığım bir cihaz var, nasıl değerlendirebilirim bilemiyorum.
    ama herhalde wi-fi ile intenet bağlantısı sağlamaz.
    İnternet üzerinden film indirir mi? seyredilebilir mi?
    Şu an yeni aldığım tv nin media playerı (lg 690v)bu cihaza ihtiyaç bırakmaz herhalde diye tahmin ediyorum.
    ya da uydu alıcının media playerı dahi (grundig dsr 8200) cihaza ihtiyaç bırakmaz mı?
    Cihazdan şu an nasıl faydalanabilirim bilen bir arkadaş cevaplarsa memnun olurum.
    saygılar...
  • 
Sayfa: önceki 361362363364365
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.