Şimdi Ara

Western Digital HDD garanti konusunda izlenecek yol (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
503
Cevap
33
Favori
44.843
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Skayn

quote:

Orijinalden alıntı: -BUR@K-

Mayıs ayı başında göndermiş olduğum WD20EACS diske karşılık WD20EARX bugün teslim aldım. Sitede kargo olarak UPS yazmasına rağmen disk FedEx tarafından teslim edildi. Gönderim ücreti dışında masraf yapmadım.

http://imageshack.us/a/img600/8256/dsc0037sa.jpg
    http://imageshack.us/a/img5/6371/dsc0038oz.jpg

Hayırlı olsun. Bende dün kargo takip numarası istemiştim bugün Fedex takip numarası göndermişler. Tahmini varış süresi ayın 10'u görünüyor. Sizde konudaki diğer arkadaşlar gibi gümrük problemi çıktı mı ? Çünkü şu anda yurtdışındayım o tarihlerde Türkiye'ye geleceğim kayıtlı telefon numaram aktif olmayabilir.

Selamlar,
    hocam konu biraz eski ama western digitalin sitesinde fedex e ait bir takip numarası yok,siz nereden istediniz takip numarasını,nasıl bir yol izlediniz.

• Arkadaşlar selamlar,
    Western Digital e göndermiş olduğum 2 adet hdd den 28 Ekim'de kabul edilip 30 Ekim'de yenisi gönderilen 4 Kasım'da gümrüğe ulaşmış ve takılmış,ups yetki belgesi istedi mail ile gönderdim.Bunun sonucununda ne olacak bekliyorum.

Asıl önemli olan 7 Ekim'de kabul edilip 21 Ekim'de yenisi gönderilen harddiskim hala elime ulaşmadı.RMA bilgileri içinde Fedex ile gönderildiği görünüyor ama takip numarası girilmemiş,dolayısıyla kargonun nerede olduğunu göremiyorum.Bu takip numarasını nereden alabilirim.Yada kargonun nerede olduğunu nasıl öğrenebilirim.
  • Gerçekten çok iyi garantisi varmış. WD disk aldığıma sevindim bak şimdi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler hocam bilgilendirme için.

• quote:

Orijinalden alıntı: Infernall

selam kardeş ben de barsana yolladım kargo ile, kargo iletilmiş Aras takipte öyle yazıyor, ama wd nin rma status sayfasında alındı yazmıyor? bir hata mı yaptık ne şekilde işliyor anlatırmısın

Kargo ulasinca firma wd ye kargo bizde diyor,rma öyle değişiyor.telle sormustum ben. Kargo ulastiktan birkac gun sonra rma ye dustu bendede

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: usb2.0

quote:

Orijinalden alıntı: Infernall

selam kardeş ben de barsana yolladım kargo ile, kargo iletilmiş Aras takipte öyle yazıyor, ama wd nin rma status sayfasında alındı yazmıyor? bir hata mı yaptık ne şekilde işliyor anlatırmısın

Kargo ulasinca firma wd ye kargo bizde diyor,rma öyle değişiyor.telle sormustum ben. Kargo ulastiktan birkac gun sonra rma ye dustu bendede

aynen ben de de öyle oldu. WD'nin rma kontrol sayfana gir orada : "beklemedeki sevkiyat" kısmının altında 1 rakamını görüyorsan rma onaylanmış demektir. Daha sonra "sevk edilen miktar" ve gönderilecek olan diskin seri numarasını görebilirsin safyanda.

@Infernall

• merhaba

17-şubat -2016 tarihinde kargolandı gözüküyor 1 ay oldu ancak halen gelen bir kargo yok rma sayfasının alt kısmında Carrier kısmında Fedex yazıyor Tracking kısmında da numara yazdı bugune kadar o numaralar yazmıyordu bugun Tracking numarası yazmış sizde de bir numara yazmışmı veya kargonuz geldimi bir dönem UPS ile gönderiyor yazmışlardı şimdi FEDEX YAZMIŞ BİLGİSİ OLAN VARMI 1 AY geçmesine ragmen halen gelen giden bişey yok 2-3 aydamı gelecek acaba neyle geliyor kara yolu ile gelicek hali yok sanırım :) uçak kargo ile 1-2 günde türkiyede olması lazım
  • takip numarası olmadan fedex bişey yapamayız diyor ancak rma sayfasındaki takip no yerinde yazılı olan ile fedex bişey bulamıyor göndericiniz ile irtibata geçin diyor ups ile de görüştüm normalde bunlar ups ile gönderiyordu fedex degil bence ginede görüşmenizin sonundaki durumu paylaşırsanız sevinirim ben wd ye mail attım izleme numarası verin bu değil diye üst birimden haber bekliyoruz diyor 19 gündür takip numarası yazacaklar şaka gibi :)
  • Hard diskim çok ısınıyor nedense. Bundan başka sıkıntım yok ama 51 C dereceyi görüyor hard disk. Garantim 40 gün önce bitmiş gözüküyor maalesef. Böyle kullanmaya devam edeceğim mecburen.
  • TNT kargo ile geliyor rma sayfanda takip numarası kısmını sürekli kontrol et orda takip no yazdıgında bilki tnt kargoya verilmiş olacak benimki geldi ancak ben böyle bir lanet kargo görmedim benden vergilerini ödemeden alamayacagımı söylediler masraflar wd tarafından karşılanıcak diyorum malesef bu şekilde gelmemiş dedi DDP şekilnde gönderilmiş olması gerekiyor dediler görüşün diyorum göndericiden onay alın masraflar için biz bişey yapamayız siz görüşceksiniz yeniden onaylı ddp faturası göndermesi gerekiyor göndericinizin bu işi biz halledemeyiz bir maile cevap 10 günde geliyor wd den fatura almak sanırım 3 ayı bulur anlicagın inş gelen kargon masrafların ödenmiş olarak gelir gelmezse emin ol ugraşmayacaksın bile gine gelişmeleriş yazarsın ben mail attım wd ye masrafları tnt istiyor diye 3 gün oldu halen cevap gelecek hesabını sen yap
  • geçiyor kdv alıyorlr gümrükleme ücreti ardiyesi ordinosu osu busu gerek kalmıyor anlayacagınız
  • kargonuz TNT ile glecek göreceksiniz sizde banada ups takip no verdiler ancak TNT ile geldi
  • benimde elimde bozulan bir wd elements diskim var disbritör firma günü geçti dedi ama rma da garantisi var diyor sistme üye olup rma kaydı oluşturdum İstanbul Hadımköydeki;

Barsan Global Lojistik
    Hastane Mah
    Orgeneral Nurettin Baransel cad.
    Handimkay ( Boyalik ) / Istanbul
    Aurupa
    Turkey
    Phone number: +902127713350

adresine ürünü göndermem gerektiğine dair mail geldi. Bakalım sonuç ne olacak?
  • halen teslim alınmadımı harddiskiniz bende göndermiştim ancak halen teslim alınmadı olarak gözüküyor 2 haftası oldu sizde durum nedir
  • Arkadaşlar Geçenlede 4TB lık WD Purple Serisi Diskimi RMA Açıp Barsan a Yollamıştım. Birkaç Gün Sonra da Bana WD40PURX-64GVNY0 Diskimin Yerine WD60PURX-64T0ZY0 Disk Gönderdiklerini ve 2 Agustos 2016 da Kargolandığı Bilgisi Ulaştı. Ancak Takip No su Gelmedi ve Bende Beklemeye Devam Ettim. Dün Akşam İtibarı İle Şöyle Bir Mail Geldi Ama Ne Denmek İstendiğini Tam Olarak Anlayamadım. Yardımcı Olursanız Memnun Olurum. Gelen Mailde Şunlar Yazıyor

Dear customer,

UPS contacted us that a POA is needed in order to pass Turkish customs.
    Because this is requested by customs, it need to be provided by the customer and not Western Digital.
    Please provide this document before 30th of August to grace.imperial@europe.ups.com

Thank you for your cooperation.

MfG/Regards
    Angela Klindt
    Service Operations EMEA
  • quote:

Orijinalden alıntı: scorpion*tr

Benim harddisk için 160$ bedel yazmışlar paketin üzerine dolayısıyla gümrüğe takılmış... Bakalım nasıl alacağız...

Benimde Diske 178 Dolar Fiyat Biçildiği İçin Gümrükte Bekliyor Şu Anda. UPS den Aradılar Vekaletname Gibi Birşey Gönderdiler. Onu Doldurup Gönderince Gümrük İşlemlerini Benim Adıma Yapacaklarmış. Acaba Bunun İçin Bir Ücret Talebinde Bulunurlarmı Kafama Takıldı. Zira Gönderdikleri Formda Terminal Hizmeti Ücretimiz 200TL Falan Yazıyor.
  • serkan2458 S kullanıcısına yanıt
    Bende de aynısı oldu çok sonra alındı gözüktü sistemde. Barsanı arayıp sormuştum onlarda sorun yok ürününüzü gönderdik ara ara sistemi güncelliyorlar demişti... Halen beliyorum yeni ürün göndermediler...

• Beyler wd hddmde bad sector çıktı ürün türkiyede daha garantisi var sizce ürünü logosofta mı göndereyim yoksa direkt wd ile mi iletişime geçeyim ?
  • Benim Gelecek Olan 6TB lık Diske UPS den 238TL Gümrğk Masrafı Çıktı. Yanlış Hatırlamıyorsam Gümrük Ödemelerini WD Yapıyordu Garanti Dönüşünde Disklerin Bilgisi Olan Var mı Acaba...

• dün arızalı 2.5" wd500gb gönderdim.Bir önceki gönderdiğim disk yenisiyle değiştirilmiş şekilde gelmişti.Hiçbir sorun yaşamamıştım.bakalım bu sefer durum ne olucak.
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.