Şimdi Ara

Western Digital 1 Tb My Book Essential Edition Bir Sorun Var...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
1.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bende aldım WD 1tb My Book Essential , electroworld mağazasından 1 hafta oluyo alalı benim aldığım zamanda kampanya vardı.
    Neyse o değilde test ediyorum 1 haftadır.İlk harici hdd kullanışım hd filmlerimi yedekleyip popcornda izlemek amacı ile almıştım.

1- Hdd çok ısınıyor.Öle oluyor ki el deymiyor.Yanıyor resmen.
    2- Bu yüksek derecede sıcaklıktan ötürü dosya transferi de yavaşlıyor.(Soğukken denedim daha hızlı yani sizlerin kullandığı gibi ama ısınınca yavaşlıyor.4gb lık filme 40gb lık bluray muamelesi yapıyor.)
    3- Popcorn da film izlerken arada takılma yapıyor.Özellikle ısınınca ve hd filmlerde denk geldim bu takılmalara.(Bu takılma anında ön yüzdeki mavi ışık yanıp yanıp sönüyor, tam terside olabilir hatırlayamadım.)
    4- Bu genel ısınma problemi , uyku moduna geçmemesi ile ilgili olabilir mi acaba?

Aldığım mağazada arkadaşım çalışıyor.Bugün kendisi ile de görüştüm. 15 gün de dolmadı daha , 15 gün dolmadan değiştirebiliriz demişti.
    Son kararım değiştiricem heralde.İçim rahat değil.Arşivimi emanet edemiyorum.Ağız tadıyla filmde izleyemiyorum.
    Forumlarda incelediğim kadarıyla ısınma sorunu yok .Saatlerce dosya transferi yapanlar olmuş ısınma yok diyorlar.

Ben 2 tane full hd film atıyorum hdd cayır cayır.Olacak gibi değil.
    Hadi pc eski dicem (P4 2.6 1.5ram var , arkadaki 2.0 usb de takılı kullanıyorum) ondan ısınıyo ok amenna dicem.
    Ama popcorn a bağlayınca da cayır cayır yanıyo alet.

Ben normaldir diye karşılayıp içime sindirmeye çalışıyordum.İlk harici hdd tecrübem, normal pc hdd si nasıl ısınıyor.Heralde buda o yüzdendir demiştim.
    Ama değişim gibi bir şansım varken kullanayım diyorum.
    Sizin hdd lerde böyle bir sorun yok zannediyorum.Normal de gözükmüyor ya neyse :)
    Yorumlarınız çok güzeldi.Ek olarak araştırmalarım da aynı yöndeydi.
    Ama demek ki şans işi dediğimiz olay bana da vurdu.Teknolojik alet sonuçta dimi :)

Bilmiyorum burada bu sorulmaz ama Şimdi başka marka ve model ile değişim söz konusu olabilir.Yani imkanım var böyle bir olaya...
    Başka hdd tavsiyeleriniz olabilir mi acaba.Utana sıkıla sordum ama mağzur görün , malum psikolojim iyi değil , hevesim kursağımda kalmış

Sizlerinde tavsiyelerini alabilirsem çok sevinirim.
    Pek favori bir topik değil , devamlı yazılıp çizilmiyor ama bikaç cevap alabilirsem çok güzel olacak.
    Perşembe gidebilirim mağazaya ve şimdiden hdd yi yedeklemeye başlıyorum.

Teşekkürler.

Kendi başlığınada yazmıştım Buraya ...
    An itibari ile cevap yazabilecek kimse yoktu o bölümde.

Bende sorunumu sizlerle paylaşmak istedim.

Kullananlardan fikir edinmek , yardımlarını almak istiyorum.

Teşekkürler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.