Şimdi Ara

WeLoop Tommy Smartwatch [ANAKONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
223
Cevap
3
Favori
6.488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaklaşık bir aydır beklediğim weloop tommy dört gün evvel elime ulaştı.Bir kaç günlük kullanım tecrübelerimden ve saatin özelliklerinden biraz bahsedelim.
    Öncelikle malum markaların fiyatları almış başını gitmişken çinli üreticilere bakmaya karar verdim.Daha doğrusu ucuz ürünlere yöneldim diyelim.
    Aradığım en önemli şey saatin bataryasıydı.Yani gün boyunca kolumdan hiç çıkarmadığım bir saati her gün şarj etmek benim için bir işkence olabilirdi.Ben de bataryası uzun ömürlü saatlere bakmaya karar verdim.
    İn watch pi ilk dikkatimi çeken saat oldu.Tasarımı güzeldi.Ancak gerçekten kısıtlı sayıda özelliğe sahipti.Ama 6 ay pil ömrü olduğunu hatırlatmak isterim.
    Daha sonra sırada Pebble Clasic vardı.Fakat bunun da tasarımı ve fiyatı çok hoşuma gitmemişti.Çünkü hemen hemen aynı özelliklere sahip ve 30-35$ daha ucuz olan WeLoop dikkatimi çekti.Ve 21 gün batarya süresi hakikaten cezbedici.(bu süreler max. Süreler)
    Velhasılı kelam dealextreme’den siparişi geçtik.Tarih: 05.03.2015

Ve yaklaşık 1 ay sonra saate kavuştuk.
    Biraz saatten bahsedecek olursak:
    Kutusu gerçekten pahalı bir cihaz hissi oluşturuyor.Kutu içeriği olarak gayet sade.Çince ve İngilizce kullanım klavuzunun yanında şarj kablosu geliyor.

Biraz da saatin fonksiyonlarından bahsedelim.

Aramalarda saat düzenli olarak 4 titreme yapıyor ve titremeyi kesiyor, mesajlarda ve bildirimlerde tek titreme yapıyor.Aramada saatin titremesini kesebiliyorsunuz ancak çağrıyı reddetme veya kabul etme yapamıyorsunuz. (güncellemeyle reddetme özelliği geldi)

Notification: Saatin telefona yüklediğiniz uygulamasından istediğiniz bildirimleri aldığınız bölüm.Ayrıca mesajların, cevapsız aramaların gösterildiği bölüm.

Music: Telefondaki müziği kontrol ettiğiniz bölüm.(durdur-başlat, ileri, geri)

Camera: Yüklediğiniz uygulama içerisindeki kamera uygulamasını kullanarak saat üzerinden fotoğraf ve video çekebilirsiniz.

Fitness: Atılan adım, gidilen mesafe, yakılan kalori gibi değerler gözüküyor.Ben fitness özelliğini fazla kullanmadığım için doğruluk konusunda net bir şey söyleyemeyeceğim.

Find Phone: Telefonunuzu bulamadığınız zaman telefonun medya sesine göre çalmasını sağlıyor.

Time-Date: Saat-Tarih ayarı.Telefonla eşledikten sonra bunları otomatik olarak telefondan alıyor.

Settings: Backlight(Arka ışık ayarı(her zaman-gece-kapalı)), Motion(Saati sallayınca ekran ışığının yanması(her zaman-gece-kapalı), Night(titreşiminin gce 11den sabah 8e kadar kapalı olması ya da olmaması), (O clock(belirli bir zamanda saatin titremesi)), Fitness(Açık-Kapalı), Language(İngilizce-Çince), Anti Loss(Bluetooth alanından çıktığı zaman uyarı(açık-kapalı)).

About:Hakkında

Reset:Saati sıfırlıyor.

Üretici saatin su geçirmez olduğunu söylüyor.Youtube'ta da bunu destekleyen videolar var.Ben de bir kez suya tuttum Allah'a şükür bir şey olmadı.El yıkamayla da bir şey olacağını hiç sanmıyorum.Ama yine de bir daha suya tutmayı düşünmüyorum.
    Saatin herhangi bir mikrofon, hoparlör çıkışı yok.Bildirimler titreşim yoluyla geliyor.
    Saat kendi hafızasında ekstradan 3 arayüz bulunduruyor.Ama telefondaki uygulamasında onlarca arayüz bulunduruyor.İstediğinizi seçip atabiliyorsunuz.
    Ayrıca uygulamadan günlük olarak 1 tane alarm kurabiliyorsunuz.Yani sorduğum kişilere göre gayet uyandırıcı bir şekilde titriyor ama beni uyandırmayı başaramadı.(Uykum çok ağırdır)

Olumsuz Yönler:
    -Saatten genel olarak memnun olduğumu söyleyebilirim.Fakat müzik uygulamasında bir problem var.Durdur, başlat komutlarını bir kaç tıklamada algılıyor.Güncellemelerle düzeltilmesini umuyorum.
    -Bir de telefon ve saat arasındaki fitness aktarımında bir problem var ama bu çok önemli değil.Çünkü saatte fitness konusunda ne gözüküyorsa uygulamada da aynısı gözüküyor.

Not: Şu sıralar saati çok kurcaladığım için batarya konusunda objektif bir yorumda bulunamıyorum.Kullandıkça edit gelecek. (Yaklaşık 15 gün şarj etmeden kullanabiliyorum.)

Satın alma linki: dealextreme

Saate kendimizin yapabileceği watchface creater programı gün geçtikçe gelişiyor.İleriki günlerde buraya bir kaç arayüz atmaya çalışacağım. LİNK

Edit:Kendi yaptigim bir watchface:

Edit (19.08.2015): Saat için daha sonra başka bir firma tarafından goclever chronos eco olarak bir yazılım çıkarılmıs.Ben bu yazılımı yüklemeye çalışırken saati brick ettim 1 ay kullanamadım ama daha sonra bir şekilde çözdük ve yeni yazılıma geçtim.
    Yeni yazılımda gerçekten daha güzel arayüz ve daha çok özellik sunulmuş.Mesela kaç saat uyuduğunuzu, derin uyku sürenizi vs. görebiliyorsunuz.Ancak sanırım benim telefonum bluetooth'unda problem olduğu için uzun süredir saati kullanmıyorum.Şu sıralar yeni telefon almayı düşünüyorum.Daha sonra tecrübelerimle yeni bir "edit" atarım.
    Edit (23.08.2015): @Grkwnxs arkadaşla birlikte GoChronos yazılımından tekrar Weloop yazılımına döndük.Her ne kadar uyku takibi, birden fazla alarm kurma olanağı verse de weloop'tan önemli eksikleri var.
    quote:

Orijinalden alıntı: Grkwnxs

Kimseye chronos eco firmware önermiyorım çok eksiklik ve saçmalıklarla dolu bir yazılım en basitinden daha saat üzerinden pilin doluluk oranını bile göremiyorsun. Weloop Tommy den geçmeye kesinlikle değmez 2 gün geri dönmek için uğraştım

Saatin ikinci modeli yolda, haberiniz olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ALTINBAŞAK -- 23 Ağustos 2015; 10:23:29 >

• Teşekkürler çok güzel bir inceleme benimde elime çarşamba günü geçti bu tarz bir konu açmayı düşünüyordum. Xda forumunda adınızı gördüm tanıdık geldi DH ye üye mi diye aklımdan geçti İsabet olmuş bende izlenimlerimi paylaşayım
    Fiyat performans olarak çok iyi bir cihaz 4 günden beri kullanıyorum şarjı %80 ki ilk gün baya bir kurcaladım yoğun kullanımda bile 1 haftayı götürecek gibi gözüküyor.
    Malzeme kaliteside fena sayılmaz tasarım olarak pebble classic den çok daha iyi bence saati ilk aldığınızda tuşlar biraz güvensiz geliyor ama sonra alışıyorsunuz
    Saati kokladığınızda dandik plastik kokusunu duyuyorsunuz ama çok da sorun değil Şarj kablosu çok ince güvensiz geldi boyu da kısa iyi muhafaza etmek lazım dealextreme den başka yerde yok kablosu 1 adet yedek almak gerekebilir her ihtimale karşı.
    Fitness bölümü güzel ama tabiki çok gerçek değerler beklemek hata olur otururken elinizi haraket etse 1 adım atmış gibi gözüküyorsunuz ve bu değerler anında işlemiyor 1-2 dakika sonra işliyor benim gördüğüm kadarıyla. Telefonda Fitness bilgileri gözükmüyorsa uygulama da weloop app bölümüne girip yukarıdan aşağıya doğru kaydırın senkronize olacaktır.
    Telefonun kamerasını kontrol etmek bemim çok işime yaramasa da selfie çubuğu filan olanlar için işe yarar.
    Saati sallayınca ışığın yanması güzel düşünülmüş sadece akşamları yansın yada 24 saat yansın diye ayarlayabilmeniz daha da güzel ama ben bunu kapadım istemsiz bir şekilde ışık yanabiliyor çünkü bunun yerine backlight ı nite yaptım.
    Watchfaces olarak 50 küsür tane alternatif var sanırım içlerinde güzel saat modelleri var senkronize ederken biraz bekletiyor.Saatin 2-3 defa donduğunu gördüm senkronize ederken sonra Android uygulamasından saate restart atmak zorunda kaldım. Arkadaşın dediği gibi kendi saat tasarımınızı bilgisayardan yapabilirsiniz ama biraz uğramak gerekiyor pebble gibi basit değil
    Ota ile güncelleme olayını çok beğendim bu fiyat aralığında hiçbir saatte bu yoktur herhalde aldığımda. 3.15 versiyon vardı telefon dan 3.18 e güncelledim arkadaşın bahsettiği o clock özelliği geldi. Akıllı telefonlara güncelleme vermeyen firmalar varken saate güncelleme almak güzel bir duygu
    Xda forumunda gördüğüm kadarıyla saate farklı yazılım atılabilir uğraşmaya değer mi bilemem.
    Beğenmediğim ama yazılımla çözülebilecek 2 yanı var saatin birisi gelen bildirimlerin tümünü teker teker silmek zorundasınız ota ile güncelleme veren bir firma için hepsini silme seçeneği koymak bu kadar mı zor anlamadım bir diğeride akıllı saat diyoruz ama içinde kronometre yok buda saçma olmuş telefonun kamerasını kontrol etmekten çok daha önemli olan bu özelliği nasıl unutmuşlar anlamadım pazardan aldığınız 20 liralık digital saatte bile bu özellik vardır. Bunlar yazılımla giderilebilir ama yakın zamanda firmware güncellemesi gözükmüyor saatin android uygulaması için güncelleme geleceği söyleniyor.
    Sonuç olarak fiyat performans olarak çok iyi pebble rakibi ama pebble karşısında adı fazla duyulmayan bir cihaz. En büyük eksiği 3. Parti uygulama desteği yok. Parası olan pebble alırsa daha memnun olur büyük ihtimalle ama benim gibi 60-70 dolarlık akıllı saat arıyorsanız şu an için rakipsiz diyebilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grkwnxs -- 19 Nisan 2015; 14:07:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İnsanın forumda yalnız olmadığını görmesi çok güzel bir duygu :)
    Sizin de tecrübelerinizi paylaşmanız çok iyi olmuş.Ben de size bir kaç soru sorayım.
    Telefonunuzun modelini söylerseniz kıyaslama açısından iyi olacaktır.
    Sizde de müziği durdurma başlatma olayı birden fazla tuşa basmada mı gerçekleşiyor?
    Bende fitness uygulaması aşağı çekmeme rağmen senkronize olmuyor.İnşallah düzeltirler.
    Suya tutma olayını siz de denediniz mi?
    Alarmın uyandırıcılığı konusunda ne düşünüyorsunuz?
    Bir de sizin elinize ne kadar sürede ulaştı?
    Bir de ricam mesajınızdaki fotoğrafın boyutunu küçültüp tekrar yüklerseniz çok makbule geçer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ALTINBAŞAK -- 19 Nisan 2015; 13:58:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALTINBAŞAK

İnsanın forumda yalnız olmadığını görmesi çok güzel bir duygu :)
    Sizin de tecrübelerinizi paylaşmanız çok iyi olmuş.Ben de size bir kaç soru sorayım.
    Sizde de müziği durdurma başlatma olayı birden fazla tuşa basmada mı gerçekleşiyor?
    Bende fitness uygulaması aşağı çekmeme rağmen senkronize olmuyor.İnşallah düzeltirler.
    Bir de ricam mesajınızdaki fotoğrafın boyutunu küçültüp tekrar yüklerseniz çok makbule geçer.

Telefonum nexus 5 müzik yok şu anda telefonda onu deneyenedim ama bir iki kişide daha söylediğiniz sorunu gördüm diye hatırlıyorum. Fitness da 3-4 defa aşağı çekmeyi deneyin bende de ilk yaptığımda olmamıştı aslında senkronize etsede birşey fark etmiyor saatte günü gününe kayıt tutuyor verileri. Suya tutma olayını denemedim sorun çıkacağını sanmıyorum. Alarm olarak denedim bende şiddetli bir titreşim var gayet güzel. Fotoğrafı forumun serverına yükledim ama gözükmedi bende hata var sanırım daha sonra yüklerim yeniden. 1 ay civarında elime ulaştı benimde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grkwnxs -- 19 Nisan 2015; 14:06:02 >

• quote:

İnsanın forumda yalnız olmadığını görmesi çok güzel bir duygu :)

Bu arada sizin android uygulamasının sürümü eski ben 1.29 kullanıyorum saatin xda konusundan indirebilirsin belki çözülebilir müzik sorunu

• Bu arada bildirimler otomatik olarak siliniyor ben sürekli kendim sildiğim için daha yeni anladım . 8 adet bildirim saklanıyor sanırım. Şu anda çok kullanmasamda saatin tek eksiği kronometre

• quote:

Bu arada bildirimler otomatik olarak siliniyor ben sürekli kendim sildiğim için daha yeni anladım . 8 adet bildirim saklanıyor sanırım. Şu anda çok kullanmasamda saatin tek eksiği kronometre

Muzik konusunu bir deneyebilir misiniz telefonunuzda?
    Cok rahatsiz edici degil ama muzik komutlari aninda calismiyor.

• quote:

quote:

Bu arada bildirimler otomatik olarak siliniyor ben sürekli kendim sildiğim için daha yeni anladım . 8 adet bildirim saklanıyor sanırım. Şu anda çok kullanmasamda saatin tek eksiği kronometre

Evet denedim bazen tuşlar çalışmıyor malesef.
    Bu arada Chronos eco firmware ile uyku takibi yapılabiliyor sanırım normal firmware ye göre biraz daha gelişmiş gibi.

• quote:

quote:

quote:

Bu arada Chronos eco firmware ile uyku takibi yapılabiliyor sanırım normal firmware ye göre biraz daha gelişmiş gibi.

hocam saatte sensör olmadığı için uyku takibi yapılamaması lazım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

hocam saatte sensör olmadığı için uyku takibi yapılamaması lazım.

İçindeki haraket algılayıcısnı kullanarak takibi yapıyor herhalde saat hareket etmediği zaman derin uyku filan olarak algılıyor olabilir.
    http://www.goclever.com/uk/products,c1/smartwear,c114/chronos-eco,a455.html adresdeki ilk fotoğrafta uyku istatistikleri yazıyor
    Anladığım kadarıyla goclever denen firma weloop tommy e kendi markasını basmış ve yazılımında ufak değişiklikler yaparak piyasaya sürmüş.

• Version 3.19 geldi

Kurdum şimdi ek bir özellik görmedim büyük ihtimalle mobil uygulamanın çıkacak olan 3.0 sürümü için saati hazırlıyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grkwnxs -- 24 Nisan 2015; 20:10:16 >
  • quote:

Version 3.19 geldi

Kurdum şimdi ek bir özellik görmedim büyük ihtimalle mobil uygulamanın çıkacak olan 3.0 sürümü için saati hazırlıyorlar

Weloop uygulamasi guncelleme bulunamadi diyor?

• quote:

quote:

Version 3.19 geldi

Weloop uygulamasi guncelleme bulunamadi diyor?

Telefonlardaki gibi herkese aynı anda gitmiyor herhalde güncelleme biraz daha bekleyin

• Custom watchface de eklemeye basladik

• quote:

Custom watchface de eklemeye basladik

Watchface creator un geliştiricisi gönüllü olmasına rağmen çok iyi iş çıkarıyor güncellemelerle baya geliştirdi programı. Uğraşınca güzel şeyler yapılabilir. Bu arada weloop android uygulamasının 3.0 sürümü yayınlandı ama çince, ingilizce sürümün çıkmasını sabırsızlıkla bekliyorum

• Grkwnxs G kullanıcısına yanıt
    3.0'i ben de bekliyorum ama neler degisecek pek bi haberim yok.
    Ayrica android 1.29... surumu ben de sorunlu calisiyor ve bu yuzde 1.27... surumunu kullaniyorum. 3.0 bu yonde problem cikarmaz insallah.

• quote:

3.0'i ben de bekliyorum ama neler degisecek pek bi haberim yok.
    Ayrica android 1.29... surumu ben de sorunlu calisiyor ve bu yuzde 1.27... surumunu kullaniyorum. 3.0 bu yonde problem cikarmaz insallah.

Uyku takibi gelecek alarmlar günlük haftalık olarak ayrıntılı ayarlanabilecek Fitness bölümü gelişecek profil oluşturma olacak büyük ihtimalle tasarım da değişir. Yeni saat arayüzleri gelirse harika olur

• 70 dolarlık Apple watch

• Yaklaşık 6 aydır kullanıyorum. Dx'den satın aldım. İlk aldığım zamanlar herhangibi bir problemim yoktu. Batarya süresi gerçektende denildiği gibi baya iyi. Yalnız son 2 aydır ip6 cihazımla saate bağlanamıyorum. Bluetooth açık şekilde uygulamasından bağlanmaya çalıştığımda saati görmüyor. Çok nadiren arada sırada görsede bağlanamıyorum. Son 2 aydır normal bir saat gibi kullanıyorum cihazı. Başına böyle bişey gelen arkadaşlar varsa yardımcı olursa sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: jailbroken

Yaklaşık 6 aydır kullanıyorum. Dx'den satın aldım. İlk aldığım zamanlar herhangibi bir problemim yoktu. Batarya süresi gerçektende denildiği gibi baya iyi. Yalnız son 2 aydır ip6 cihazımla saate bağlanamıyorum. Bluetooth açık şekilde uygulamasından bağlanmaya çalıştığımda saati görmüyor. Çok nadiren arada sırada görsede bağlanamıyorum. Son 2 aydır normal bir saat gibi kullanıyorum cihazı. Başına böyle bişey gelen arkadaşlar varsa yardımcı olursa sevinirim.

İlginç ios sürümü yükselttiyseniz belki saatin programi yeni sürümle uyumlu değildir

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.