Şimdi Ara

Website link gizleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, nasıl bir başlık atacağımı bilemedim ve konuyuda umarım doğru yere açmışımdır.

Bir projeye başladım, kendi web oyunumu yapmak istiyorum. Hatta yaptım sayılır.

Ama bir yerde sorun yaşadım ve sizlere danışmak istedim.

Oyun aşama aşama gidiyor, her bölümde başka bir linke atıyor. Ama oyunu önceden bitirmiş birisi örnek veriyorum https.//oyunum/sonbolum yazarak direk oyunun sonuna gidebilir.

Bunu önlemek istiyorum.

mesela benim sitemin adı oyunum.com

1. aşamayı geçtiğinde başka bir bölümün linkine attığında, linkin oyunum.com/bolum2 yerine tekrardan oyunum.com gibi gözükmesi mümkün mü? veya bunun başka bir yolu varsa yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim

• 5 dakikadır yazdıklarınızı anlamaya çalışıyorum fakat bir anlam veremedim. Javascript in j sini bile bilmeden web tabanlı oyun yazabilmek baya büyük marifet olsa gerek. Sorunuzun en basit çözümü session kullanmak. Daha köklü bir çözüm isterseniz javascript öğrenebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yaman01 -- 19 Şubat 2021; 3:4:34 >
  • bütün link yönlendirmeleri post yaparsın ve backendde get isteklerini engellersin
  • bir oyununcunun o bölüme girip giremiyeceğini kontrol et.

Veri tabanı olabilir. session olabilir

oyuncu_id, bolum_id, durum

gibi.

eğer erişim izni varsa girer yoksa giremez.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.