Şimdi Ara

WD TV HD MEDIA PLAYER İKİNCİ NESİL **WD HDTV LIVE DEĞİL** (WDBABG0000NBK-EESN ) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.640
Cevap
7
Favori
166.458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sayın Coyote dediğinizden eminmisiniz yoksa tahmin mi?

Ben dün ElektroWorld - Konya da 217 TL ye WD HD TV DTS 2.0 Destekli (gen2) aldım. Sizin 315 dediğiniz sanırım WD Live fiyatıdır.

Bu arada D-Link Wireless G DWA-110 Kablosuz usb adaptörü WD nin USB portuna taktım tanımadı. Hiç birşey olmadı.

Yukarıdaki konfigürasyonda DTS ve AC3 / DD gibi sesleri TV üzerinden AVR'ye vermiyor. Aynı bağlantı şeklinde mp3 müzik veya başka sesleri veya dvd filimleri oynatıp esleri AVR'ye veriyor. Ama bu sesler DTS / AC3/DD değil. Bunun üzerine sanal sorround yapılabiliyor.

Benim kanaatimce bu WD cihazı HDMI kablosu üzerinden DTS , DD, AC3 gibi sesleri iletemiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehsah02

Sayın Coyote dediğinizden eminmisiniz yoksa tahmin mi?

Ben dün ElektroWorld - Konya da 217 TL ye WD HD TV DTS 2.0 Destekli (gen2) aldım. Sizin 315 dediğiniz sanırım WD Live fiyatıdır.

Bu arada D-Link Wireless G DWA-110 Kablosuz usb adaptörü WD nin USB portuna taktım tanımadı. Hiç birşey olmadı.

Yukarıdaki konfigürasyonda DTS ve AC3 / DD gibi sesleri TV üzerinden AVR'ye vermiyor. Aynı bağlantı şeklinde mp3 müzik veya başka sesleri veya dvd filimleri oynatıp esleri AVR'ye veriyor. Ama bu sesler DTS / AC3/DD değil. Bunun üzerine sanal sorround yapılabiliyor.

Benim kanaatimce bu WD cihazı HDMI kablosu üzerinden DTS , DD, AC3 gibi sesleri iletemiyor.

dts 2.0 destekli değil bildiğim kadarı ile 217 ye aldığınız. eski seri siyah kasa olan değil mi sizde ki şu an.

• http://www.hepsiburada.com/western-digital-hd-media-player-wdbabg0000nbk-eesn/productDetails.aspx?categoryid=112123&productid=bd847300

hepsiburada da 239. Ben 220/6 ya almıştım buradan, 315 nerden çıktı, live değil gen2 den bahsediyoruz değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: qNesh

http://www.hepsiburada.com/western-digital-hd-media-player-wdbabg0000nbk-eesn/productDetails.aspx?categoryid=112123&productid=bd847300

hepsiburada da 239. Ben 220/6 ya almıştım buradan, 315 nerden çıktı, live değil gen2 den bahsediyoruz değil mi?

iyice kafam karıştı..

şimdi bu hepsiburada da satışta olan gen2 mi oluyor.. ve gen2 dts destekli mi.. ve son olarak eğer bu gen2 ise live dan farkı chipset mi..

live mı gen2 mi.. hangisi daha iyi..

ona göre alacağım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xweser -- 7 Aralık 2009; 14:27:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: xweser

quote:

Orijinalden alıntı: qNesh

http://www.hepsiburada.com/western-digital-hd-media-player-wdbabg0000nbk-eesn/productDetails.aspx?categoryid=112123&productid=bd847300

iyice kafam karıştı..

şimdi bu hepsiburada da satışta olan gen2 mi oluyor.. ve gen2 dts destekli mi.. ve son olarak eğer bu gen2 ise live dan farkı chipset mi..

live mı gen2 mi.. hangisi daha iyi..

ona göre alacağım..

Her 2 cihazda aynı görülüyor.. Birinde LAN bağlantııs mevcut

• Sayın xweser
    benim aldığım 2. nesil . Kutusu üzerinde DTS 2.0 Yazısı var ve Optik çıkışını AVR nin optik girişine bağladığımda DTS ses alıyorum. Fiyatı dğn 217 TL idi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehsah02

Sayın xweser
    benim aldığım 2. nesil . Kutusu üzerinde DTS 2.0 Yazısı var ve Optik çıkışını AVR nin optik girişine bağladığımda DTS ses alıyorum. Fiyatı dğn 217 TL idi.

üzerinde yazan tam seri nosu nedir.
  • Bugün Bursa Electroworld'den 189 tL'ye aldım. Rafta 5 - 6 tane daha var, eski modelle karışık koymuşlar.

Eski model ile yenisi arasındaki en belirgin fark, yenisinde kutu üzerinde DTS logosu olması. Bir de yeni modelin kutusu üzerindeki cihaz fotoğrafında WD yazısı parlak beyaz renkte, eskisinde ise soluk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seko92 -- 7 Aralık 2009; 15:09:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurvsn

Arkadaşlar benim cihaz gümledi.
    Daha 12 saat bile kullanamadan cihaz bozuldu ve açılmıyor.
    Yalnız birşey dikkatimi çekti, cihaz üzerinde güç düğmesi diye bir şey yok.
    Yani elektrikler gidip gelseveya voltaj düşmesi olsa cihaz otomatikman açılıyor.
    Çok can sıkıcı bir durum.Sürekli adaptörünümü söküp takmamız lazım.
    Benim alette görüntü gitti.Açılış ekranında yeşil birbirine girmiş cizgiler çıkıyor ve hiç açılmıyor.
    İlk defa benim başımamı geldi.Cihaz değişim talebinde bulundum.

arkadaşlar selam. ben bir gen2 veya live alacağım. network konusunda aleti çok fazla kullanmayacağımı söyleyebilirim. zaten bir tane nc10 netbook var. download konusunda onu kullanıyorum. ancak ugurvsn arkadaşın dediği aklımda bir soru işareti bıraktı.
    şimdi gen2 adlı ürünün açma kapama düğmesi yok mu. yani elektrik gidip geldiğinde alet kendiliğinden mi açılıyor. peki bu durumun live versiyonunda nasıl olduğunu bilen var mı. son olarak bir türlü emin olmadım. donanımsal olarak yani yüksek çözünürlüklü dts filmleri oynatması bakımından bu ürün ile live olanın arasında bir fark var mı. teşekkürler.

• gen2 ve live da açma kapma tuşu mevcut değil. Live da lan bağlantısı, dolayısı ile ağdaki bilgisayarlarda bulunan dosyaları oynatma şansı, online youtube bağlantısı gibi özellikler mevcut. işlemci ve ram aynı olarak gözüküyor y.dışı forumlarda...

gen1 ve gen2 yi dts logosu ve arka sayfada verilen seri no.lardan çok rahat ayırt edebilirsiniz. Ben gen 2 kullanıyorum, ama wireless adoptör bağlama yollarını arıyorum (yazılım ile oynamak şart bağlayabilmek için) 190-220 bunlar çok güzel fiyatlar bu cihaz için, live olan 300 civarında yanılmıyorsam, fiyat farkına göre tercih sizin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -spawn-
    son olarak bir türlü emin olmadım. donanımsal olarak yani yüksek çözünürlüklü dts filmleri oynatması bakımından bu ürün ile live olanın arasında bir fark var mı. teşekkürler.

işte bende bunu öğrenmek istiyorum.

yazılanlardan anladığım kadarı ile live chipset gen2 den daha iyi ise tabii ki live daha iyidir diyebiliriz..

doğru mu anlamışım..
  • peki bu elektrik gidip geldiğinde açılması konusunda bir bilgi verir misiniz. böyle bir sorun yaşıyor musunuz. live başlığında kumandadan tamamen kapatıldığını yazmıştı arkadaşın biri. yani ben sürekli aleti prizden çekip durmak istemiyorum. elektrik geldiğinde kendi kendine açılması şaşırttı beni.
  • Model No : wdbabg0000nbk-eesn

Açma /Kapama düğmesi yok. Uzaktan kumanda tuşu ile aç / kapa yapıyorsun. Elektrik kesilirse ve gelirse kendiliğinden açılır. Ben Tv, AVR, Uydu Alıcı, WD HD TV gibi cihazlar için Vatan Bilgisayardan 16-17 TL ye tunçmetik firmasının yıldırım korumalı 5 li elektrik prizini kullanıyorum. Priz üzerinde aç/kapa düğmesi var. Evden çıkınca buradan kapatıyorum. Sonuçta uyku konumada da cihazlar elektrik harcar. Bu yöntem ile elektrik tasarrufu yapmış olursunuz. Ülke ekonomisine ve çevreye katkınız olur. Azıcık tan bir şey olmaz demeyin. damlaya damlaya göl olur misali.

Yüksek çözünürlükteki DTS filimleri 1080p (Full HD) takılmadan gayet güzel oynatıyor. Menüler arası geçiş hızı da iyi.

Ben de bilenlere bunun tam olarak RAm kaçtır sorusunu soruyorum. Bilen var mı?
  • çevap için teşekkürler dostum. bende de açma kapama düğmesi olan iyi bir tane 6lı priz var. dediğin mantıklı geldi artık ondan açıp kapatırım ben de. peki bu gen2 ile live in aynı chipset aynı ram vs. özelliklere sahip olduğunu söyleyebilecek birisi var mı. eğer öyle ise akşam bimeksten almayı düşünüyorum.
  • Sayfa 1 de AL[e]N kodlu arkadaş cihazın iç resimlerini eklemiş . Buradan da görüldüğü gibi Chipseti WD Live ile aynı.
    Ram 'ni tam olara bilmiyorum.
  • http://www.amazon.com/review/R10CLEAJKCIICQ/ref=cm_cr_pr_viewpnt#R10CLEAJKCIICQ

arakadaşlar burada şöyle bir yorum var:
    quote:

This review is about WD TV Live and WD TV generation 2 (featured on this page), which share the same hardware minus the network capabilities.

I bought this unit recently, after having bought WD TV generation 1 a few weeks ago. There was a significant improvement in user interface, plus the capability to copy/move files between media and to play DTS audio over a stereo or HDMI output (on WD TV gen1 DTS won't decode, it only outputs it in digital mode through the optical output).

Besides occasional problems with audio sync, the unit operates beautifully for high definition video. However, for standard definition video, which needs to be upscaled by the device to play on most LCD or plasma TVs, the picture quality is quite worse than that of the WD TV generation 1. The picture is grainier, with very noticeable artefacts. This is super annoying for me and a great disappointment for a device that otherwise would be ideal.

WD has not addressed the matter and has not replied to queries about it. I hope this is solved in future firmware upgrades, because the device is otherwise excellent.

I've seen this issue addressed in many user forums, there's no clear explanation for the phenomenon, hopefully WD will address it.

Meanwhile, I'm returning my unit.

bu arkadaş anladığım kadarıyla yeni wd oynatıcılarını beğenmiş ama upscale ihtiyacı olan normal çözünürlükteki videolarda görüntünün gen1 den bile kötü olduğunu söylemiş. acaba alete sahip olan arkadaşlar standart çözünürlükte bir iki video deneyebilir mi. sizden ricam çok kaliteli olmayan mkv(600-700mblık düşük çozünürlüklü) ve bir iki avi uzantılı dizi denemeniz.

• Cihazı bağlayıp denedim, her türlü test videosunu takılmadan oynatabiliyor. 1080p performansı hakkında şüpheniz olmasın.
  • kullanım kılavuzundan

WD TV HD MEDIA PLAYER İKİNCİ NESİL **WD HDTV LIVE DEĞİL** (WDBABG0000NBK-EESN )

WD TV HD MEDIA PLAYER İKİNCİ NESİL **WD HDTV LIVE DEĞİL** (WDBABG0000NBK-EESN )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guestizm -- 7 Aralık 2009; 22:11:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seko92

Cihazı bağlayıp denedim, her türlü test videosunu takılmadan oynatabiliyor. 1080p performansı hakkında şüpheniz olmasın.

bu ürüne sahip arkadaşlar bir şey rica edeceğim. bimekste bu ürün 218 lira ve ben oldukça yakın bir zamanda almak istiyorum. yalnız düşük çözünürlüklü filmlerde performansı nedir. bu upscaling ile ilgili sorunları var mı. aac sese sahip bir iki filmden bir arkadaş live başlığında ses alamadığını yazmış. şimdi bende 720p filmlerin yanında bir sürü de 900mb-2gb arası 700*380-900*480 gibi çözünürlüklerde mkv filmler de var. ben bunları güzel görüntü ile sesli bir şekilde izleyebilir miyim merak ediyorum. elinizde varsa böyle bir iki film deneyip deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. aleti aldıktan sonra firmware ile düzeltecekler mi acaba felan diye beklemek istemiyorum... teşekkürler.

• Evet arkadaşlar bende nasipse yarın aranızdayım.

seko92 (Serkan) arkadaşımızın yardımıyla Bursa Electroworlden 199 tl ( 10 lira civarı İstanbul kargo dahil) almış bulunmaktayım.

@ seko92

yardımların için çok teşekkür ederim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xweser -- 8 Aralık 2009; 12:49:39 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.