Şimdi Ara

WD Elements 8TB 3.5' USB 3.0 Taşınabilir Disk - 899 TL (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
140
Cevap
5
Favori
9.089
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kutular ne kadar eder ki?

Ayrıca garantilik bi durum olursa içine takıp gönderebileceğiniz bir kutunuz olmayacak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KYTECHNGAMING

Kutular ne kadar eder ki?

Ayrıca garantilik bi durum olursa içine takıp gönderebileceğiniz bir kutunuz olmayacak?
    100-150 TL arası rahat satılır kutular.

Bu disklerin içinde WD Red e denk diskler var. Kolay kolay bozulmaz bu ürünler. NAS cihazda kullanmak için aldım ondan dolayı garantisiz gibi düşünüp, o riski alacağım.
  • sky__walker kullanıcısına yanıt
    10 sene evvelde aynı şekilde yapıp tüm WD Elements kutularını söktüm yatağın altında duruyorlar.

Bu yolda ikisini sökeyim bende o zaman. HDD Dock USB2.0 ama olsun :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: KYTECHNGAMING

Hayırlı olsun. Ben gidip bir tane aldım sonra 2. lazım oldu.
    Kredi kartı kesimi world pazar günü idi. Pazartesi'ye bağladığı gece teknosa'ya bir baktım stok yok. Pazartesi öğleden sonraya kadar bekledim. Teknosa MH'yi aradım, stok bilgisi var mı diye, cevap veremediler.
    Stok açılırsa 2 tane alıp. Kargodan geleni direk iade edecektim.

Baktım stok yok.

10TB aldım bir tane yanına 1300TL'ye. Kupon ile 1200'e geldi. Biraz maliyetim arttı. Ama olsun.

8TB dün gece bad sector testine bıraktım. Biraz evvel bitti.

Kutu içinde 52 derece üzerine çıkmadı.

10TB kasa içine takacağım lakin kutu içindede biraz ısındığını düşünerek belki 8TB'ı da söküp HDD dock'ta kullanacağım.

10tb işi karlı olmamış. en iyisi 2x alıp 150tl worldpuan ile tek diski 825TL ye getirmek olur.

• theVATANSEVER kullanıcısına yanıt
    2TB fazlası için ödediğim FTP server kirasından çıkaracağım :D
    Bugün Free son :)
  • 52 fazla baya bence siz bu disklere zarar verdiniz ömürlerinden yediniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wey-Yu

52 fazla baya bence siz bu disklere zarar verdiniz ömürlerinden yediniz.
    WD nin consumer diskleri wd blue-purple gibi diskler max 60Cde çalışabiliyorlar, NAS diskleri 65C max.

WD Elements 8TB 3.5" USB 3.0 Taşınabilir Disk - 899 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theVATANSEVER -- 28 Nisan 2020; 18:26:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne için yazdınız bilemiyorum lakin ürünün kendi kitapçığı da hatalı bence.
    Maks. 35 derece yazmış ki imkanı yok çalışamaz o derecede. Oda zaten 25-30 derece mevsimsel olarak.

Kasa içinde 40 altında çalışır fan önünde durarak tahminim.
    Ayrıca Beyaz etiketli Red diskten bahsediyoruz. Server ve Nas uyumlu. 35 yada neyse 52 derecede zarar görecek olmaları imkansız.

• Çalışır çalışmasına ama ömründen nekadar yediniz 52 derece hdd için yüksek elinizi dokunsanız uzun süre tutamazsınız sonuçta mekanik bir parça herkesin bildiği şeyler ama tekrarlamakda fayda var böyle uzun bir işlemi ek soğutucu olmadan yapmamanızı öneririm.

Benimki kasada boşta 27 derece yükde 32 derece, kutusunda 1tb kopyalamada 45 derece olmuştu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wey-Yu

Çalışır çalışmasına ama ömründen nekadar yediniz 52 derece hdd için yüksek elinizi dokunsanız uzun süre tutamazsınız sonuçta mekanik bir parça herkesin bildiği şeyler ama tekrarlamakda fayda var böyle uzun bir işlemi ek soğutucu olmadan yapmamanızı öneririm.

Benimki kasada boşta 27 derece yükde 32 derece, kutusunda 1tb kopyalamada 45 derece olmuştu.
    hocam sen çok yaşamazsın bu pimpiriklikle :) 50C de çalışan hdd nin ömründen 1 gün bile gitmez 40C de çalışması ile karşılaştırırsan.
  • Samsung HD103SJ konuma bakayım dedim sizin mesajı gördüm hala yaşıyormu sizin samsung benimki hala hayatta.

@theVATANSEVER
    52 derece ama yatak sarmaya az kalmış diyebiliriz.
  • Yaşıyor 53 derece görmesine rağmen. Yakında satılığa düşer. :)

WD Elements 8TB 3.5" USB 3.0 Taşınabilir Disk - 899 TLWD Elements 8TB 3.5" USB 3.0 Taşınabilir Disk - 899 TLWD Elements 8TB 3.5" USB 3.0 Taşınabilir Disk - 899 TLWD Elements 8TB 3.5" USB 3.0 Taşınabilir Disk - 899 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 28 Nisan 2020; 21:46:18 >

• Bende emekliye ayırdım wd aldıktan sonra ama satmam.
    10 yıl sonra hd103sj de olduğu gibi yine karşılaşmak dileğiyle.
  • Bu durumu ben de araştırdım wd harici disklerdeki operating temperature dediği ambient yani ortam sıcaklığı diyor insanlar. Yoksa aynen 35 derecenin bir diskin max sıcaklığı olmasına imkan yok zaten diski bağlayıp hiçbir şey yapmasan bile 40 dereceye dayanıyor disk çalıştıkça. Kutunun içinde hiçbir ek soğutma olmadan 35i geçmemesi için kutuplarda yaşamak lazım. O yüzden ben de kitapçıkta yazan sıcaklığın ortam sıcaklığı olduğunu düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • biz operating i kendi çalışma sıcaklığı gibi algılıyoruz sanırım. cihazın çalışabileceği ortam sıcaklığı aslında.

bir hdd içinde 60 dereceye kadar bence safe. surekli 55 derecede çalışan server diskleri var :D

bu arada wd80emaz wd10emaz için helyum :D 55 derece üzerinede pek çıkmaz tahminim. 15 saat sürdü bad sector testi 52 derece üzerine çıkmadım. oda sıcaklığım 26 -27 derece net var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 28 Nisan 2020; 22:39:3 >
  • Diskin kafa hareketleri baya güçlü kasa içinde ben buradayım diyor söküp disk kızağının 2 yanına şerit sünger koymuştum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 29 Nisan 2020; 1:41:6 >
  • Hangi disk için bu?

Samsung için mi eski yoksa yeni aldığım WD'ler için mi? Çünkü kutuya bir süre dokundum küt küt bi hareket ediyormuş gibi oluyor. Kafa hareketini hissediyorsun resmen.

8 TB yanında bugün de 10TB geldi.
    53 derece badsector tarıyor.

• WD için yazdım kasanın önündeki cd rom yuvası kapaklarını titretiyordu resmen bundan önce 1 hd103sj birde toshiba 2tb vardı aynı anda bu ikisi bukadar hırpalamamıştı kasayı ama süngere oturtunca çıt çıkmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 30 Nisan 2020; 5:23:37 >
  • Phanteks 719'daki HDD bracketlarında ne olucak bakalım. :)
    haftasonu kasa içine takacağım 10TB'lığı. 8TB'ta dockta kullanılmak üzere sökülecek.
  • O kasada yanlamasına monte ediliyor sanırım gördüğüm kadarıyla, benim corsair kasanın kızaklarının vida yerlerinde lastik sönümleyiciler olduğu halde kurtarmadı.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.