Şimdi Ara

Wattpad hikaye çalışmam

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.205
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar olumlu olumsuz eleştirilerinizi iletirseniz sevinirim hikayem henüz başlangıç aşamasındadır.

http://www.wattpad.com/myworks/30758858-yeni-ufuklar

'' Sirus b takım yıldızının en yaşanabilir ve ihtişamlı gezegeni Antoria isimli gezegendi.İnsanlık tarihinin ilk keşfettiği ve kolonileştirdiği gezegenlerden biriydi. Şu anda kullanılmayan miladi takvime göre 2500 yılında keşfedilmiş insanoğlunun yaşamasına çok elverişli fiziksel ve atmosferik şartlarıyla dikkatleri üzerine çekmişti. Yavaş yavaş ölmekte olan Dünya'da yaşayan ve kurtuluş çareleri arayan insanlığın ilk gerçek umuduydu. Hemen kolonileştirme çalışmaları başladı ilk sonda 2510 yılında atıldı bu gözlem uydusu Antoria gezegeni hakkında anlık bilgileri Dünya'ya gönderiyordu. Antoria gezegeni dünyamızdan biraz daha küçük , atmosfer koşulları tamamen dünya ile uyumlu ve canlı yaşamın bulunduğu bir gezegendi. Gezegenin dörtte üçü sular ile kaplıydı. Gezegenin karalarında ve sularında çok değişik etçil ve otçul canlı türleri vardı.Ancak akıllı bir yaşam formu herhangi bir medeniyet bulunmamaktaydı.
    Yoğun çalışmalardan sonra ilk keşif gücü 2532 senesinin bir kış gününde gönderildi. Keşif gücünde 20 kişi bulunmaktaydı. Bunların ikisi doktor ikisi gezegen bilimcisi ikisi doğa bilimcisi kalanı uçuş ekibi ve askerdi. Amaç Antoria'nın ilk kolonisini kurmak ve bundan sonraki gelecekler için gerekli ortamı hazırlamak , gezegenin doğal ve fiziki yapısı hakkında raporlar tutmak ve bu raporları Dünya'ya göndermekti. Kaşif adlı uzay gemisi Antoria atmosferine sarsıntılı bir biçimde girdi gemi pilotu Jack ve yardımcısı bayan apple aracı kontrolde zorlanıyorlardı . Atmosferin yüksek basıncı nilyum denen ve 2400'lü yıllarda uzay yolculukları için tasarlanan çelikten daha sert ama bir o kadar da hafif bir alaşımdan oluşan uzay gemisi yüzeyini parçalama noktasına gelmişti. Ancak deneyimli pilot Jack Lindon zor da olsa aracı kontrol altına almayı başarmıştı . Şimdi altlarında büyük bir orman denizi gökyüzünde süzülüyorlardı . Ağaçlar o kadar sıktı ki bir an için inecek bir yer bulamayacaklarını düşündüler. Ağaçların hemen bittiği yerde koyu lacivert görünümlü deniz başlıyordu .Bayan Apple da Jack kadar olmasa da deneyimli bir pilottu 32 yaşındaki bu alımlı kadın 10 yıldır uzay kuvvetlerinde pilotluk yapıyordu. Artık rutin haline gelmiş Mars , Satürn gibi görevlerin deneyimli ismiydi. Koyu siyah saçları süt beyazı teni parlak mavi gözleriyle bir çok erkeğin dikkatini çekecek nitelikte bir kadındı . Kendisine bir çok evlenme teklifi gelmiş ancak idealist bir pilot olduğu için hepsini geri çevirmişti. Onun hayali, yeni dünyalar keşfetmekti kendisini tek heyecanlandıran duygu buydu evlilik, çocuk büyütmek ona göre değildi . Jack ise 44 yaşında 22 yıldır pilotluk yapan ömrünü uçuşa ve uzay bilimlerine adamış bir insandı.Kariyerinde yüzlerce uzay görevi vardı .Genç bir pilot olarak uçuş akademisini bitirdiğinde önünde iki seçnek vardı ya daha çok ticari uçuşları kapsayan yük pilotluğu yapacak ya da savaş pilotu olacak yeni dünyalara yelken açacaktı hiç çekinmeden savaş pilotluğunu seçmişti. Yirmi yıllık uçuş kariyerinde Mars önemli bir yer tutuyordu . insanlığın en eski ve ilk kolonisi olan Mars'a yüzlerce kez uçmuş yolcu ve yük gemilerine refakat etmişti.Jack hafif kırlaşmış sarı saçlarını karıştırdı hala konacak bir yer bulamamıştı umutlarının azalmaya başladığı bir anda gözüne küçük bir açıklık çarptı bu açıklık orman çölündeki bir vaha gibiydi. Gri renkli uzay aracını oraya doğru yönlendirdi bu araç son teknoloji ile donaltılmış türünün ilk örneğiydi hem hatırı sayılır bir yük taşıyabiliyor hem de kendini koruyabiliyordu. Kaşif adlı uzay aracında 40 adet füze başlığı bulunuyordu .Araç büyük bir gürültüyle iniş yaparken otuzlu yaşlarınının sonuna gelmiş hafif tombul doktor Nick yanlarına yanaştı.

- Nihayet iniyoruz . Beklediğimden de yeşilmiş buradan hayat fışkırıyor .dedi

Jack temkinli bir ses tonuyla bu kadar hayat fışkırması iyi mi kötü mü göreceğiz . dedi. ''

• Senin hikayeni eleştirmek gibi olmasin genelde konular dünyanın sonu başka gezegenler başka ırklar birde aşk temalı kitaplar yazıyor herkes

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gurney5

Senin hikayeni eleştirmek gibi olmasin genelde konular dünyanın sonu başka gezegenler başka ırklar birde aşk temalı kitaplar yazıyor herkes

Aynen hocam. Edebiyat namına bir şey yok o sitede. Ben ölüm üzerine bir hikaye yazdım kimse okumadı. Ama aşk, uzay, fantastik ve yabancı isimler olunca birden popi oluyor hikaye. Gerçek edebiyat bu değil. Tabi bu arkadaşım hikayesinin kötü olduğunu göstermez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Milan Kundera

quote:

Senin hikayeni eleştirmek gibi olmasin genelde konular dünyanın sonu başka gezegenler başka ırklar birde aşk temalı kitaplar yazıyor herkes

Aynen hocam. Edebiyat namına bir şey yok o sitede. Ben ölüm üzerine bir hikaye yazdım kimse okumadı. Ama aşk, uzay, fantastik ve yabancı isimler olunca birden popi oluyor hikaye. Gerçek edebiyat bu değil. Tabi bu arkadaşım hikayesinin kötü olduğunu göstermez.

açıkçası daha fazla ilgi çeksin diye değil bu konulara meraklı olduğum için bu türde yazıyorum bir de korku türünde yazabilirim bu bitince

• quote:

Orijinalden alıntı: oguz_19811981

quote:

quote:

açıkçası daha fazla ilgi çeksin diye değil bu konulara meraklı olduğum için bu türde yazıyorum bir de korku türünde yazabilirim bu bitince

Bnde bir zamanlar korku turunde yaziyordum size onerim Turkce isim kullanmaniz

• quote:

quote:

quote:

quote:

Türkçe isim kullanmam doğal olmaz çünkü biz hiçbir zaman uzayda koloni kuramayız bu işi gene yabancılar yapar.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Türkçe isim kullanmam doğal olmaz çünkü biz hiçbir zaman uzayda koloni kuramayız bu işi gene yabancılar yapar.

Olabilir ama Turkce isim kullanirsan bir farkin olir digerlerinden

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.