Şimdi Ara

WaterCooling idle:40 load:48.5 ????

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ark.lar su sogutma setimi yeni tamamladım.bana baya iyi geldi ama ısılar neden bu kadar yüksek çözemedim olayı belki siz yardım edebilirisiniz??

işlemci 200*11@1.6V da ve oda sıcaklığı 25-27 arası bişi.
    set kasa gibi zaten 3 tane kasa fanı taktım 1 tanesi içeri hava alıyor dier ikisi radyatördeki ısıyı dışarı atmak için ugrasıor.ama kabloları o psudan çıkan 4'lü kabloların siyah ve kırmızı uçlarına taktığım için düşük devirde çalışıolar(ses olmasın die) :).

ama ısı bana yüksek geldi baya sonuçta su sogutma ya işlemci baya ısınan cinsten geldi şansımıza yada bi yerlerde sorun var.bloğun ısıyı çok iyi ilettiğinden eminim blok kısmında sorun yok yani.sorun varsa set olan kısmında.hava sırkülasyonunuda elimle fln kontrol ettiğimde iyi olduğunu hissediorum radyatör hissedilebilecek derecede ısınmıyor yani.

benim tek şüphem genede sirkülasyonun düşük olmasından yana ama sizinde fikirlerinizi örenmek isterim.sirkülasyon düşükse bi fanmate alacağım onunla biras daha yükseltip deneyeceğim bakalım nolucak.
    resimler asagıda açılmassa linklere tıklayabilirisiniz.yardıma çok ihtiyacım var.önerilerinizi bekliyorum arkadaslar
    saygılar

Dıştan görünüşler

http://www.geocities.com/togi_88/Distan.txt
    http://www.geocities.com/togi_88/Distan2.txt

üstten görünüşler

http://www.geocities.com/togi_88/ustten.txt
    http://www.geocities.com/togi_88/Onustten.txt

• resimler açılmıyo
    birde su dolaşımı yawaş olabilir
  • tamam şimdi açıldı resimler baya uğraşmışsın be togi
    güzel gözüküyo ama metal kapaklar kullansan fanlara daha iyi olurdu
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by togi_88</i>
    <br />Ark.lar su sogutma setimi yeni tamamladım.bana baya iyi geldi ama ısılar neden bu kadar yüksek çözemedim olayı belki siz yardım edebilirisiniz??

işlemci 200*11@1.6V da ve oda sıcaklığı 25-27 arası bişi.
    set kasa gibi zaten 3 tane kasa fanı taktım 1 tanesi içeri hava alıyor dier ikisi radyatördeki ısıyı dışarı atmak için ugrasıor.ama kabloları o psudan çıkan 4'lü kabloların siyah ve kırmızı uçlarına taktığım için düşük devirde çalışıolar(ses olmasın die) :).

ama ısı bana yüksek geldi baya sonuçta su sogutma ya işlemci baya ısınan cinsten geldi şansımıza yada bi yerlerde sorun var.bloğun ısıyı çok iyi ilettiğinden eminim blok kısmında sorun yok yani.sorun varsa set olan kısmında.hava sırkülasyonunuda elimle fln kontrol ettiğimde iyi olduğunu hissediorum radyatör hissedilebilecek derecede ısınmıyor yani.

benim tek şüphem genede sirkülasyonun düşük olmasından yana ama sizinde fikirlerinizi örenmek isterim.sirkülasyon düşükse bi fanmate alacağım onunla biras daha yükseltip deneyeceğim bakalım nolucak.
    resimler asagıda açılmassa linklere tıklayabilirisiniz.yardıma çok ihtiyacım var.önerilerinizi bekliyorum arkadaslar
    saygılar

Dıştan görünüşler

http://www.geocities.com/togi_88/Distan.txt
    http://www.geocities.com/togi_88/Distan2.txt

üstten görünüşler

http://www.geocities.com/togi_88/Ustten.txt
    http://www.geocities.com/togi_88/Onustten.txt

<hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>
  • o ızgaralardan yoktu hocam başka elimde hemde fazla gözükmediğinden denemedim hiç.
    saolsın ama :)
  • resimler gözükmüyor adaş
  • togi, bu sistemle kasa arasında ne kadar mesafe var, yatak odasından salona çekmedin herhalde boruları [^]
    Bence senin sorunun waterblock'la ilgili olabilir, tam oturmamıştır büyük ihtimalle
  • bak arkadasım sana soyle yardımcı olayım ıster yap ıster yapma ama denemekte fayda var şimdi o radyatöre 2 fanıda ustune üflet dıger tek fanda havayı dısarı ceksın yanı egzos bu bırıncısı 2.si o radyatörle su tankımı nedır o araya bır cisim madde koyki hava daha dar alanda yanı radyatöre daha cok etkı etsın 3.sü fanları radyatöre yapıstır.4.boruları 1.5 metreden fazla uzun tutma aslında ıdealı yarım metre falandır.eger bunlara ragmen sogmuyorsa ya su motorunu degıstır hızlı bır su motoru al yada gene olmuyorsa su blogunu degıs dıyecam cunku suyu hızlı dondurmuyor olabılır kendı ıcınde buda suyun cok kalıp ısınması anlamına gelır sunu unutmakı ne kadar hızlı sulkulasyon yapabılırsen o kadar cok sogutursun neymıs kurallar
    1.fanları radyatöre yapıstır
    2.o 2 fanıda radyatöre üflet
    3.radyatörle su kabı arasına parca koy
    4.tek kalan fanı ortadakı onu dısarı uflet
    5.boruyu 1.5 metreden fazla uzun tutma
    6. buna ragmen sogmuyorsa su motorunu degıstır hızlı al
    7.oda olmadıysa blogu degıs derım nedım abı
    AKLIMA BASKA BIR SEY GELMIYOR yada en kotu radyatörun yanı kabın ıcıne falan buz dose dıyecam :)
    bendede su sogutma sıstemı var ama kendım yapmadım zalman ın prescott işlemcim olmasına ragmen 33 derece load dada 39-40 bılemedın en kabası 41 gecmez yanı
    ama sana bır tavsıyem daha var o plastık kab yerıne alemınyum veya metal bır kab veya kutu kullansaydın cok daha farklı sogurdu haberın olsun 3-5 derece daha da duserdı derım o zaman oda sıcaklıgını bulurdun bence zalmanda ole yapmıs cunku plastık kabla ıstedıgını alamayabılırsın
  • barracuda hocam çok saol!
    ya şimdi baktım gene su ısısı kaptaki 30 derece filan ama işlemci 42 derecede şuan.
    su kabını yakında bende zaten metal yapmayı düşünüyordum zaten bunu anca yapabildim onun için bi deneyim dedim ısı çok yüksek çıktı.bişey sorcam radyatöre ters üfletmm için şimdi çözmek zor olacakta bağlantıları o 4lü psudan çıkan kabloyu tersten zorlarsam girer heralde öle yapsam olurmu acaba?
    borular şuan 1 metre fln da kk içinde block alıım ona göre düzenleyeceğim.su motorumda atmanın 2000lt liği yani ondan olacağını sanmıyorum.radyatöre fanları yapıştırmadım bilerek birçk kişiden öle duymuştum (erginates gibi)
    çok havasız diorum ama kapagı açıp kullandım gene bişi değişmedi.ama suyun 30 dercede oldugunu görünce buyuk olasılıkla bloktan diorumbi kezdaha çıkarıp takıyım olmassa bakalım ne olucak?
    ayrıca araya ne tür bi şey koymaktan bahsediyrsun mesela ?
  • bloğun iç yapısını resimliyebilirmisin bize bi zahmet.
  • şimdi togicim benımde evde suyumun sıcaklıgı 20 derece falan ama cpu 30 la 40 arasıdır bu cok normal ben derımkı ozaman bı sıcaklık silkülasyonun yavaslıgından kaynaklanıyordur ozaman 2 sık kalıyor
    1.motorun yavas su donduruyor olması
    2.blogun ıc yapısının ıyı olmayıp suyu ıyı ceviremiyor olmasındandır
    yanı su akısında problem vardır arkadasında dedıgı gıbı varsa block un ıc yapısının resmını yollarsan yardımcı olabılırım olmazsa zalmanın tek satılan cpu water blogundan al dıyecam gormeden de bısey demek ıstemıyorum ama bu kadar emegın var uzuluyorum daha ıyı sonuc alman gerekır dı dıye herneyse bak arabalardan ornek al arabalrda bılırsın su sogutmalıdır ve hıc bır arabada radyatörün sogutan fanı senınkı gıbı havayı ters e uflemez ustune ufler + bıtısıktır uzak ta durmaz fanla radyatör yanı arada mesafe yoktur arabanız varsa ın bak artı nedıyorum o plastık kabla gercekten cok zor oda sıcaklıgını yakalaman metal bırsey tasarlamaya basla vede masraf etmeden soyle yap en kotü 2 fanı radyatöre üflet o dıger tek duranı da ıcerı uflet baska bır yerede bır fan daha koy onuda egzos yanı dısarı uflet bak ama bır sartla metal kapla olcak bunlar bak ozaman 7-8 derece dahada farketmezse ben bu meslegı bırakırım baba bu plastık kabla ve radyetöre tüm fanları ufletmeden bu dedıgım ve senın ıstedıgın sonuclara ulasamazsın abıcım lutfen dedıgımı yap artı alemınyumdan yaprsan kutuyu alemınyum her zaman ustundekı sıcaklıgı daha cabuk attıgı ıcın oda sıcaklıgını daha ıyı yakalarsın cpu da yanı bunların cok onemı var ona gore
  • okadarda yüksek değil değerler bence.
  • güzel olmuş yaw çok hışuma gitti bu çalışma
    ellerine sağlık...
  • togi ilk bilgisayarı açınca sıcaklık ne ve nekadar zaman sonra bu dereceye geliyor süreyi ve değerleri verirmisin.
  • akşam yattığım zaman sabah deniyorum yani su fln o da sıcaklıgına iniyodur heralde 8-9 saatte bilgisayarın açılışı system 20 cpu 33 derece oluo.sadece winampı çalıştırıyorum ve yaklaşık 1 şarkıda yani 4-5 dk. içinde bu ısıları buluyor.
    bide reset attığımda mesela işlemci 43-45 derecelerde oluo ama sora direkwindowsa gelene kadar hep 40 ta fln kalıo windowsta gene yavaştan artıo.bence resette bile 45lerden 40 a düşüyorsa direk bloktan sorun yokmuş gibi geliyor bana.sürekli arıyorum bir sorun ama bana işlemci biraz sıcağı sewn bi işlemciymiş gibi geldi ama umarım bişeyler yaparız?
    dediğim o 4lü kabloyu ters takarak fanların ters donmesini saglayabilirimiyim arklar?

ayrıca herkese yardımları için teşekkürler.
    goke saolasın :)
  • sen fanı ters çevir :)
    cpu ya tam oturmamış gibi gözüküyor ama 4-5 dk su bukadar ısınmaz bence bloğu tam çekirdeğe temas ettiremedin togi
  • yarın o zaman iyicene bakıım şimdi açamam heralde zor gelio.mesela şuan cpu 2500+ @ 1.55v da 42 derce çok dimi?
    o dediğim şeyi yapsam olurmu şimdi o bantları fln sökmek zor da :)

ayrıca saol
  • sen kabloyu ters bağlasan da o gene aynı yönde dönecek :)
    bn kaç senedir başaramadım belki sen yaparsın :)
  • :)))) deneyim mi :P
    o zaman sökelim üff büssürü iş gene :)
  • arklar şuan amd orj. fanını taktım acaba onda kaçtaydı göreyim die işlemci 46 derecelerde fln yani bazen su sogutmayla aynı bazen daha bile iyi.yani sogutmanın bi yerlerinde hata yapıp durdugum kesin.heralde blok takımını beceremiom :)
    bakalım bi ara gene deneyeceğim tam olarak sıkmalımıyım sizce ne kadar sıkılıyorsa?yoksa hafif rahatlık olmalı mı biras?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.