Şimdi Ara

Watch Dogs (2014) [ANA KONU] (305. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.235
Cevap
30
Favori
204.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 303304305306307
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sorunlar düzelmiş sanırım araba kullanırken FPS düşmüyor multi de hemen oyuna giriyor bir tek FPS artmamış onun dışında bir şey kalmadı sanırım.
  • Arkadaş haklı , son gelen güncelleme ile her şey Ultra'da 30-40 fps arası oynuyorum , takılma , donma yok

4670k-770 kullanıyorum.
  • Arabadaki fps düşme sorunu bundan önceki güncellemede gitmişti zaten bende
  • bende gitmedi 780 ti i7 3770 3.9 kullanıyorum takılmalar -yani anlık fps düşüşleri -hala devam ediyor.nasıl çözeceğiz bunu
  • quote:

Orijinalden alıntı: THEKNIGHT

yeni yama ile süper oldu oyun stuttering ve kasmadan eser kalmadı. artık oyun tamamen oldu. textures ultrada denedim herşey ultrada fps düşmeleri gitmiş artık süper olmuş . 3 gb kartı olanalar mutlaka denemeli özellikle

yalnız tamamen herşey ultrada oynayacaksanız mutlaka en fazla TEMPORAL SMAA açın. gerisi hem gereksiz hem de takılmalara yol açıyor

kanıt isterseniz video çeker koyarım herşey ultra (display kısmındaki textures bile ultra ) + temporal smaa ile ;)

Hiç update yapmadan data_win64 klasörüne WD_PATCH_FIX_2 dosyalarını indirip kopyaladım oyun eskisinden daha kötü oldu, önce update yapmak gerekiyormuydu ? sen nasıl yaptın sırasını bir tarif edermisin ve senin ekran ayarlarının bi ekran görüntüsünü atman mümkünmü bu oyunun sorunlarından çok sıkıldım

• quote:

Orijinalden alıntı: regujohn

bende gitmedi 780 ti i7 3770 3.9 kullanıyorum takılmalar -yani anlık fps düşüşleri -hala devam ediyor.nasıl çözeceğiz bunu

anti aliasing ayarın nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aeneass

quote:

Orijinalden alıntı: regujohn

bende gitmedi 780 ti i7 3770 3.9 kullanıyorum takılmalar -yani anlık fps düşüşleri -hala devam ediyor.nasıl çözeceğiz bunu

anti aliasing ayarın nedir ?

smaa
  • bazı kartlarda fps ne kadar düşsede harbiden kasılma hissedilmiyor sanırım amd kartlarda durum böyle , ben 770 ile 60 tan 57 ye düşşe anlık olarak kasılma hissediyorum hemen bariz bir şekilde belli oluyor , belki Monitör yada hdmi kablo bile bu duruma zemin hazırlayabilir ama tamamen yazılımsal oalrak görüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R.Romanoviç -- 24 Ağustos 2014; 18:02:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jakoß

bazı kartlarda fps ne kadar düşsede harbiden kasılma hissedilmiyor sanırım amd kartlarda durum böyle , ben 770 ile 60 tan 57 ye düşşe anlık olarak kasılma hissediyorum hemen bariz bir şekilde belli oluyor , belki Monitör yada hdmi kablo bile bu duruma zemin hazırlayabilir ama tamamen yazılımsal oalrak görüyorum

Hocam ben de 770 kullanıyorum fakat öyle göze çarpan bariz bir fps düşüşü olmuyor bende.
  • Bl00dyHell kullanıcısına yanıt
    Ben de deneme amaçlı girdim, 35 lere kadar düştü fps, çok da önemli değil, ubisoftun oyunlarını alırken 2 kez düşünürüm artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben fazla fps dususu yasamiyorum min 50 fps goryorum ama 60 fps te 57 e dusse bile acayip bir takilma oluyor sanki 30 fps ye dusmus goibi

• quote:

Orijinalden alıntı: Bl00dyHell

quote:

Orijinalden alıntı: Jakoß

bazı kartlarda fps ne kadar düşsede harbiden kasılma hissedilmiyor sanırım amd kartlarda durum böyle , ben 770 ile 60 tan 57 ye düşşe anlık olarak kasılma hissediyorum hemen bariz bir şekilde belli oluyor , belki Monitör yada hdmi kablo bile bu duruma zemin hazırlayabilir ama tamamen yazılımsal oalrak görüyorum

Hocam ben de 770 kullanıyorum fakat öyle göze çarpan bariz bir fps düşüşü olmuyor bende.

Dostum dediğim gibi , 60 tan 57 düşse bile kasıntı yaşatıyor hatta öyle böyle değil diğer arkadaşların dediği gibi sanki bi anda 30 a düşüyor gibi

mesela 60 fps ye kilitli iken en fazla 50 ye düşüyor ama 50 fps ye kilitlediğimde 46 fps ye kadar düşüyor , yani oyunda çok büyük yazılım tutarsızlıkları var ve bence özellikle bu halde piyasaya sürülmüş bir oyun gibi diğer hiç bir oyunda böyle sorunlar ile karşılaşmadım

en azından ayar kısıp stabil bir şekilde oynayabiliyordum , neyse orjinal oyundu sildim gitti zaten

• Bu arada WD ve Ac Brotherhood uplay hesabım satilik tir Pm

• Nerede bu oyuna gelecek dlc ler ek görevler yalan mı oldu? Korkmaya başladım unutuldu gitti sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Namevt88

Nerede bu oyuna gelecek dlc ler ek görevler yalan mı oldu? Korkmaya başladım unutuldu gitti sanırım.

bi kac dlc var sanirim. yada cikmadilar mi?
  • gizmo_x kullanıcısına yanıt
    Season pass almıştım tüm çıkıştaki dlcler var ama şu ilk tanıttıkları yan karakterin senaryosunu görmedim.
  • Bu kadar iyi grafiklere sahipken senaryolarda sıkıntı çeken bir oyun. İçki oyunlarına abanmaları ayrı dert. Ben oyunu Reloaded dan oynadım ancak steam de 60 dolar gibi bir fiyatta ve indirim sezonunu kaçırdım. Ne kadara aldınız oyunu ?

Bilgisayar başında olan bir arkadaşı vardı uzun saçlı . Onun single player ı var mı , eklendi mi ?

Bir de main mission da deniz fenerin de ortadan kaybolan esmer arkadaş var takım elbiseli o nerde , gözükmüyor hiç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NvdiaAmd -- 26 Ağustos 2014; 14:36:41 >
  • O olay daha çıkmadı sanırım.
  • Oyunu şimdi bitirdim %78 ile.Yapılacak her şeyi yaptım neredeyse,yüzde 22 ne kaldı anlayamadım doğrusu.Söylemeliyim ki oyun beni gayet memnun etti.Çıkışından kısa bir süre önceki gameplay'lerde grafikler düşürülmüştü zaten,o konuda büyük beklentilerim de yoktu sadece farklı ve eğlenceli olmasını bekliyordum ve öyleydi oyun.Beğenmeyen insanların çok büyük beklentiler içerisine girdiğini veya GTA ile kıyasladığını düşünüyorum ama bunun sorumlusu da Ubisoft'dur yaptığı pazarlama stratejisiyle.10 üzerinden 8 veriyorum oyuna.İyi ve kötü yanlarına gelecek olursam :

+ Grafikler her şeye rağmen tatmin etti beni.R9 270X'le Ultra-High başladım ama araba kullanırken hafif kasılmalar olduğu için ultraları da high yaptım,Ambient Occlusion'ı MHBAO'dan en yüksek ayar olan HBAO+High'a çektim,Max Buffered Frames'i de 3 iken 5 yaptım ve sonucunda hem grafikler daha iyi görünmeye başladı hem de hafif takılmalar yok oldu.Aynı sorunu yaşayanlar dediğim şeyleri yapabilirler.Bunun dışında öğlenleri güneş tepedeyken vasat olan grafikler gün doğumu-batımında,yağmurlu havalarda ve özellikle geceleri harika görünüyor.Bunun sebebi de büyük ihtimalle ışıklandırmalardı.O yüzden genelde ana görevleri grafiklerin iyi göründüğü zamanlarda,yan görevleri güneşli zamanlarda yaptım Çimenler ve ağaçlar ise gerçekten kötü modellenmişler ama yine de akşam ve yağmurlu havadaki grafik kalitesi hatırına artı kısma dahil ediyorum ''grafikler'' başlığını

+ Hikaye biraz klasikti,farklı bir durum veya ne bileyim twistler falan yoktu ama işlenişi oldukça başarılıydı,çoğu zaman sonraki göreve merakla gittim.İnsanı içine çekmeyi başarabilmiş bence

+ Hack özelliği harika olmuş diyebilirim,şehrin kontrolünün oyuncuda olduğunu hissettirebilmişler.Polislerden kaçarken veya bir yere sızarken teknolojiden faydalanmak eğlenceliydi,bazı sızma görevlerinde tek kurşun sıkmadan herkesi haklayabildim

+ Sesler iyiydi,müzikler yeterliydi.

+ Çatışmalar çok hoşuma gitti,genelde açık dünya oyunlarında çatışma hissi pek iyi olmuyor ama bu oyunda zevk aldım çatışırken

+ Yapay zeka çoğu zaman iyiydi,polisler kovalama sırasında zorluyorlar gerçekten ve çatışmalarda da düşmanların tepkileri gerçekçiydi genelde

+ Skill ağacını koymayı iyi düşünmüşler,başlar başlamaz tüm özelliklere sahip olmuyoruz bu iyi bir şey

+ Yan görevler mükemmel olmasa da sıkılıp bırakılacak türden değildi,büyük bir kısmını bitirdim

+ Oyun stealth takılma ya da sıka sıka ilerleme (Cem Yılmaz ) imkanı veriyor

+ Sadece şehir ortamı olacak diye bekliyordum ama varoş mahalleleri veya şehir dışı araziler (Pawnee) görmek hoşuma gitti,farklılık olmuş

+ Halk eğlenceliydi,konuşma ve mesajlarında komik şeyler çıkabiliyordu.Ayrıca vigilante iken fotoğrafımı çekmeleri,yanlarından koşarken ''run forrest run'' diye bağırmaları güldürdü

+ Mini oyunlar zaman geçirmek için bire birdi,özellikle Spider Tank favorim oldu

+ Son olarak yan görevlerden biri ''Criminal Convoys'' hakkında çok ufak bir spoiler : AC Black Flag oynamış olanlar bilirler iki oyun arasında bağlantı vardı aynı evrende geçtikleri çıktı ortaya,Abstergo'da bilgisayarlara sızarken ctOS hakkında bilgiler de vardı hatta.Ama ilişki bu kadar değil.Olivier Garneau karakteri karakterimizin patronuydu ve bir toplantı için Chicago'ya gitmişti ve orada kaybolmuştu.Watch Dogs'taki Criminal Convoys görevlerinin mantığı ise bir konvoyun içindeki birini öldürmek veya etkisiz hale getirmek.Bu görevlerin sonuncusunda etkisiz hale getirmemiz gereken kişi ise aynı kişi : Olivier.Görevde adamın yozlaşmış bir örgüt için çalıştığından bahsediliyor.Tipi de AC'dekiyle birebir aynı ve bu görevin ismi ise oldukça manidar : Requiescat in Pace.Harika bir gönderme olmuş gerçekten.İki serinin de devam oyunlarında (Watch Dogs zaten bitişiyle devam edeceğini çok bariz belli etti) daha fazla gönderme hatta etkileşimler bekliyorum,Aiden belki de suikastçiler için çalışır ileride kim bilir

- Optimizasyon.Başka bir şey söyleme gereği duymuyorum bile bu konu hakkında

- Sürüş dinamikleri evet pek iyi değil ama alıştım ben bir süre sonra,hatta fena gelmemeye başladı ama motorsiklet kullanımı çok kötüydü,büyük hayal kırıklığı oldu benim için.Zaten bu konuda GTA Vice City'den iyisi de gelmedi hala bana kalırsa

- Hikaye işlenişi iyiydi ama Aiden'a pek bağlanamadım çoğu zaman,diğer karakterler de farklıydı sıradan değildi ama çoğu ilgimi çekmedi hiç

- Peşimde olmadıkları zaman hiçbir yerde polis arabası veya yaya polis yoktu,ayrıca suda takip edemiyorlar

- Fark edilme aşırı saçma olmuş,fark edilmek 10 saniye falan sürüyor ve 9.saniyede tekrar saklanırsak bir daha şüphelenip aramıyorlar bile etrafı

- Hava aracı ve bazuka yok oyunda

- Zorluk ayarı daha kolay ölmek dışında hiçbir ekstra zorluk sağlamıyor

- Para kullanacak çok az şey var,oyunun daha dörtte üçünü bitirdiğimde alınacak her şeyi almıştım ve dünya kadar da param vardı

- Oyunu beğenmeyenler hep grafikten veya sürüş dinamiklerinden dem vurmuş ama bana kalırsa oyunun en önemli eksisi hedef yardımı olması ve kaldırılamaması.Default da yapsam minimal de yapsam hep ufaktan da olsa imleç hedefe yöneldi,kesinlikle bunun kapatılabilmesi gerekliydi.Umarım bir dahaki oyunda böyle bir sıkıntıyla karşılaşmam

• quote:

Orijinalden alıntı: Namevt88

Season pass almıştım tüm çıkıştaki dlcler var ama şu ilk tanıttıkları yan karakterin senaryosunu görmedim.

Bad Blood isimli yeni ek paketi duyuruldu, 23 Eylül'de 10 adet eklenen senaryo görevini T-Bone'u kontrol ederek oynayacağız.

http://leadergamer.com.tr/watch-dogsun-bad-blood-isimli-yeni-ek-paketi-duyuruldu-64453.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 3 Eylül 2014; 21:01:38 >

• 
Sayfa: önceki 303304305306307
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.