Şimdi Ara

Wasteland 3 (2020) [PC ANA KONU]

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
3
Favori
4.396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Wasteland 3 (2020) [PC ANA KONU]

Geliştirici: inXile Entertainment
    Dağıtıcı: Bağımsız
    Tür: RPG
    Platform: PC, Mac, Linux, PS4 ve Xbox One
    Çıkış Tarihi: 28 Ağustos 2020

Resmi Site:
    https://www.fig.co/campaigns/wasteland-3#about

Steam Sayfası
    https://store.steampowered.com/app/719040/Wasteland_3/

Wasteland 3 Duyuruldu
    https://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-Wasteland_3_Duyuruldu-84955.htm
    https://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-Wasteland_3ten_ilk_Video_Geldi-85020.htm
    İnXile Entertainment bugün takım tabanlı kıyamet sonrası rol yapma oyunu Wasteland 3'ü resmi olarak duyurdu ve oyun PC, Mac, Linux, PS4 ve Xbox One için gelecek. inXile Entertainment, 5 Ekim tarihinde Fig aracılığıyla bağış toplayacak ve amaçlanan miktar ise $2.75 milyon.Geliştirici firma Fig üzerinden bağış sistemini açtı ve bir de diyalog sistemi ağırlıklı video paylaştı. $2,750,000 bağış toplamayı amaçlayan ekip şimdiden iyi gidiyor ve çok kısa bir sürede hedeflerini tamamlayacak gibi görünüyor
    Yapılan ilk açıklamalara göre de Wasteland 3, Kolorado'nun donmuş vahşi topraklarında geçecek. Torment: Tides of Numenera yazarının yer aldığı oyunda detaylı diyalog ağacı bulunacak ve belirtilene göre oyun derin bir hikayeye sahip olacak.
    Bunun dışında önemli bir ozellik olarak Wasteland 3, co-op modu da barındıracak ve oyunda araçlar bulunacak, aksiyon seviyesi de epey yüksek olacak.

Wasteland 3’ün Çok Oyunculu Yapısına Dair İlk Detaylar
    https://oyungezer.com.tr/haber/46406-wasteland-3-un-cok-oyunculu-yapisina-dair-ilk-detaylar
    Oyunun çok oyunculu özellikleriyle ilgili yapılan son açıklamada iki kişiyle aynı anda oynama imkânı sunan bu modun tek kişilik senaryonun doğal bir uzantısı olduğu söylendi.
    Çok oyunculu görevlerden birini bir arkadaşınızla birlikte oynamaya başladıktan sonra ne siz ne de eşlikçiniz yerini başka birine devredebilecek. Her oyuncu ortak bir Ranger havuzundan seçtiği oyunculardan kurulu, bağımsız birer grubu yönetecek. Karakterler iki grup arasında değiş-tokuş edilebilecek ama kimse aynı karakteri iki kere seçemeyecek. Ekipler birlikte çalışıp savaşabileceği gibi ayrı ayrı görevlere de atılabilecekler.
    inXile bu durumun önemli sonuçlara neden olacağını söylüyor. “Örneğin bir kaçakçılık grubuyla anlaştınız ve kendilerinden rüşvet almayı kabul ettiniz. Fakat bunu diğer oyuncudan gizlediniz. Kaçakçılar işlerini sürdürdükçe üssünüze belirli miktarda para akışı olacak. Ancak diğer oyuncu onlara saldırmaya karar verdiğinde bunun sizin için kaçınılmaz bazı sonuçları olacak.”

Wasteland 3 - A Frosty Reception

Wasteland 3 (2020) [PC ANA KONU] Wasteland 3 (2020) [PC ANA KONU] Wasteland 3 (2020) [PC ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R-10 -- 8 Ocak 2021; 13:45:33 >

• Wasteland 3 İnceleme Puanları

Metascore 86 (PC)

TheGamer 100
    Player 2 100
    God is a Geek 95
    The Indie Game Website 90
    CGMagazine 90
    PCGamesN 90
    DualShockers 90
    Attack of the Fanboy 90
    COGconnected 90
    Shacknews 90
    Wccftech 90
    PC Invasion 85
    GameStar 85
    GameWatcher 85
    PC Gamer 84
    SpazioGames 83
    Digital Trends 80
    Game Revolution 80
    Trusted Reviews 80
    GamesRadar+ 80
    Screen Rant 80
    Everyeye.it 75
    Eurogamer Italy 70
    Bu tarz RPG ler çok tutulmuyor artık bizim buralarda, grafiklerde bizim arkadaşlara hitab etmiyor Türkçe imkanı da yok, doğal olarak benzer konular boş kalıyor.

Oyunu bitirdim, baya da beğendim. Beklentim çok düşüktü ama beni güzel bir biçimde şaşırttılar. Helal olsun. RPG severlere tavsiye ederim.

İlk olarak çirkin kısımlar,
    -Öncelikle oyun bug lı, optimizasyon problemli ve yükleme süreleri hayattan soğutuyor. Bir yama geldi ama problemlerin çoğu devam ediyor.
    -UI (kullanıcı arayüzü) çok kötü, açık ara yılladır gördüğümün en kötüsü. Uğraşmışlar rezil etmek için.
    -Konuşmalar ve envater laglı gibi, çok kısa da olsa saçma bir bekleme süresi oluyor, fark edilecek şekilde rahatsız ediyor bu.
    -Ana konusu başlarda iyi ama oyunun ortalarında çok saçma bir olay yaşanıyor, o olmasa ellerinde çok iyi malzeme varmış. Özellikle sonu çok garip bitti.

Güzel kısımlar,
    -Konu gayet oturaklı çoğunlukla, en baştan itibaren bizi bir şekilde devamını görmemiz için gaza getiriyor.
    -Bunda karakterlerin büyük payı var, saçma gibi görünen yan karakterler bile daha gerçekçi, oturaklı tipler olmuş. Oyun boyunca renkli tipler ile karşılaşmaya devam ediyoruz.
    -Yan görevler ve gizli mekanlar bile gayet güzel elden geçmiş. Boş haritalar da bile ufak tefek olaylar yaşanıyor. Görevini bitirdiğimiz veya geç kaldığımız haritalar mutantlar veya doğal hayat tarafından ele geçirilmiş durumda oluyor.
    -Karakter yaratma baya detaylı,ilerledikçe güzel setlerde çıkıyor. Ama bazı zırh setlerinin görüntüleri çok fena, oyunun uçuk-kaçık havasına uyuyor diyelim.
    -Yetenek sayısı çok fazla, seçecek çok şey var. 6 kişilik parti ile bütün yetenekleri kapsayabiliyoruz.2 tane Ranger yaratabiliyoruz başta, sonrasında 2 tane daha yaratıp katabiliyoruz gruba. 2 kişide dışarıki karakterlerden alabiliyoruz.
    -Yetenek seviyesi arttıkça gelen perkler ile güzel kombolar çıkıyor.
    -Silahlar oldukça çeşitli, aynı silah grubunda bile 2-3 çeşit oluyor ve bunları aksesuarlar ile iyice geliştirebiliyoruz. Alev makinasına ek parça takıp hasar çeşidini energye çeviriyoruz ve robotlara çok vurur hale geliyor. Zırh delme özelliği düşük olan pompalı tüfeğin hasarını patlayıcı olarak değiştirip her türlü zırhı yok saymasını sağlıyoruz v.b.
    -Neredeyse bütün yetenekleri bir şekilde combatlarda kullanabiliyoruz, mekanikler düşman turretleri kapatıp, kendisi turret/robot salarken ortalığa, nerd lerde düşman robotları hackleyebiliyor. Hard Ass ile savaş öncesi düşman moralini bozabiliyoruz veya kiss ass ile bir kaç tanesini yanımıza alabiliyoruz. First aid bile konuşmalarda çok iş yapıyor.
    -Düşmanlarda çeşitli ve ellerinde ne varsa kullanıyorlar. Bu ve yukarıdaki iki olayda birleşince savaşlar hep eğlenceli geçiyor.
    -Diyaloglar yerinde, son zamanlarda moda olan sayfalarca konuşma bu oyunda yok, iyi ki de yok.
    -Görevleri çözmenin birden fazla yolu var ve sürekli seçimler yapmak durumunda kalıyoruz oyunda. En basit görev bile yardım ettiğimiz taraflarla aramızı bozabiliyor saçma bir seçim yaparsak.

İdare eder diyeceğim kısımlar,
    -Savaşlar eğlenceli ama oyun çok basit. En zorun bir altında başladım, ilerledikçe baktım acaba yanlış mı seçtim başta diye. Özellikle etraftan topladığımız malzemeleri kullandıkça (turret/el bombası/ ilaç gibi) bazı savaşlar 2 turda bitiyor.
    -Mermi ve para sıkıntısı yaşanmıyor. Para çok olmuyor aslında ama mermi ve bir kaç silah dışında alacak bir şey olmadığı için birikiyor.
    -6 kişilik parti ile bütün yetenekleri açabiliyoruz. Kaçırdığımız bir şey olmuyor.
    -Yüksek seviye silahlar az bulunuyor.(9-10) ve özel olanları da pek matah değildi açıkçası. Kendi modifiye ettiklerim ile bitirdim oyunu.
    Wasteland 3 Çıkış Tarihi Duyuruldu

19 Mayıs 2020'de PlayStation 4, Xbox One ve PC için çıkacak.

Microsoft Store'da 260,00 TL ve Steam'de 219,00 TL'den ön siparişe açıldı. Ayrıca Xbox One ve PC'de Xbox Game Pass'e dahil olacak.

https://m.bolumsonucanavari.com/Haberler-Wasteland_3_Cikis_Tarihi_Duyuruldu-97433.htm
  • 2019?????????
  • Juvixted kullanıcısına yanıt
    Haberde yazan tarih
    Çok var daha

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geç gelmesi işime geliyor. Bir çok oyun birikti. Cadılar bayramında Wasteland 2 de indirime girsin benim için 2019 uygundur

• Yok hocam zaten yapımcılara hitaben yazdım o mesajı, sizle ilgili değil yani.
  • Wasteland 3, hedeflediği parayı sadece 3 günde topladı.
    https://leadergamer.com.tr/2016/10/09/wasteland-3-parasini-topladi/
    Geçtiğimiz günlerde yaptığımız haberle Wasteland 3’ün Fig platformundaki bağış kampanyasını ve duyurusunu sizlere bildirmiştik. Büyük merakla beklenen kıyamet sonrası rol yapma oyunu Wasteland 3, hedefine çabuk ulaşmış görünüyor. 2.75 milyon dolarlık bağış miktarını 3 günde toplayan oyun, bu gelirin 2.1 milyon dolarını yatırımlardan almış. Kalan 600 bin dolarlık kısım ise oyunun sıkı takipçilerinden geliyor. Crowdfox ve Paypal desteğini de açan geliştirici ekip, anlaşılan hedeflediği rakamla yetinmeyecek gibi görünüyor.

• Wasteland 3’ün Çok Oyunculu Yapısına Dair İlk Detaylar
    http://oyungezer.com.tr/haber/46406-wasteland-3-un-cok-oyunculu-yapisina-dair-ilk-detaylar
    Oyunun çok oyunculu özellikleriyle ilgili yapılan son açıklamada iki kişiyle aynı anda oynama imkânı sunan bu modun tek kişilik senaryonun doğal bir uzantısı olduğu söylendi.
    Çok oyunculu görevlerden birini bir arkadaşınızla birlikte oynamaya başladıktan sonra ne siz ne de eşlikçiniz yerini başka birine devredebilecek. Her oyuncu ortak bir Ranger havuzundan seçtiği oyunculardan kurulu, bağımsız birer grubu yönetecek. Karakterler iki grup arasında değiş-tokuş edilebilecek ama kimse aynı karakteri iki kere seçemeyecek. Ekipler birlikte çalışıp savaşabileceği gibi ayrı ayrı görevlere de atılabilecekler.
    inXile bu durumun önemli sonuçlara neden olacağını söylüyor. “Örneğin bir kaçakçılık grubuyla anlaştınız ve kendilerinden rüşvet almayı kabul ettiniz. Fakat bunu diğer oyuncudan gizlediniz. Kaçakçılar işlerini sürdürdükçe üssünüze belirli miktarda para akışı olacak. Ancak diğer oyuncu onlara saldırmaya karar verdiğinde bunun sizin için kaçınılmaz bazı sonuçları olacak.”

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R-10 -- 14 Ekim 2016; 14:14:53 >

• İki yıldır neden kimse bir şey yazmamış? Wasteland 2 konusu kaynıyordu oyun kickstarterda açıldığında. Var mı bu oyundan bir haber?

• quote:

Orijinalden alıntı: Zebercet

İki yıldır neden kimse bir şey yazmamış? Wasteland 2 konusu kaynıyordu oyun kickstarterda açıldığında. Var mı bu oyundan bir haber?
    Aynı firmanın 2 gün sonra Bard's Tale 4 diye bir rpg oyunu çıkacak. Wasteland 3 ise planlandığı gibi devam ediyor, 2019 diyorlar çıkış için.

https://store.steampowered.com/app/566090/The_Bards_Tale_IV_Barrows_Deep/

• Ayrıca Brian Fargo, Wasteland 1 Remake'den görüntü paylaşmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CheKD -- 13 Haziran 2019; 8:59:28 >
  • Türkçe olur mu sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebercet

Türkçe olur mu sizce?
    Umarım olur ya, 2.oyunu baya iyiydi.
  • Arkadaşı yukarı çıkaralım. Bards tale 4'ün çok eksiği vardı ama yine de eğlenceli ve keyifliydi. Bu oyundan hala umudum var. Hadi hayırlısı bakalım.

• Wasteland 3 (2020) [PC ANA KONU]

Bonus:
    Gamescom 2019 ödülleri açıklanmış. En iyi RPG Wasteland 3
  • çok iyi duruyor oyun. beklemedeyim.
  • Oyunun Alpha sürümü çıkmış. Demoyu izlemek isteyenler aşağıdan izleyebilir.

Bölüm 1

Bölüm 2

İlk izlenime gelecek olursam;

inXile görebildiğim kadarıyla grafiklere odaklanmış. Özellikle araçla gezdiğimiz bölgeler bir crpg oyununa göre harika gözüküyor. Oyunda hoşuma giden yerler oldu, hoşuma gitmeyen yerlerde..

Şimdi oyun alpha sürüm olduğu için muhtemelen oyun çıkana kadar baya bir değişiklik olacaktır lakin bazı şeyleri değiştirmek de neredeyse imkansız diyebiliriz (oyunun çıkış tarihini düşünerek konuşuyorum)

Hoşuma gitmeyen durumlar;

- Oyun arayüzü,menüler combat esnasında karakteri yönlendirme kısacası neredeyse her şey xcom'dan alınma neon ışıkları ile doldurulmuş. Wasteland 2'de ki tasarıma bakıyorum bir de wasteland 3'e arada uçurum var. Ayrıca tasarım olarak oyun "ben konsol için yapıldım" diye bağırıyor. Zamanında oblivion'dan sonra skyrim ilk çıktığında bethesda'yı bu konuda çok eleştirmiştim şimdi aynı saçmalığı inxile yapmış. Microsoft etkilerini bu kadar çabuk göreceğimi tahmin etmezdim.

- Envanter sistemi Pathfinder:Kingmaker da olduğu gibi ortak envanter sistemine geçilmiş lakin sorun şu "ağırlık/kapasite" yok. En azından alpha sürümünde görünmüyor. Mekanik olarak bazı sistemleri oyundan çıkarmışlar galiba bunlar kötü haber.

- Yeni radyo olayı hoşuma gitmedi sanki radyo'dan çok "training" yazıları okuyormuş gibi duruyor. Aynı şekilde dialog sistemi de tasarım olarak berbat durumda.

Hoşuma giden durumlar;

- Dialoglar "outer worlds" ayarında fena durmuyor. Bölüm 2'de farklı seçimlere göre farklı sonuçları görebiliyoruz. Animasyon ve diğer detaylar oynanabilecek seviyede zaten kickstarter projesi olduğu için mevcut bütçe ile normal diyorum. (tasarım olarak berbat orası ayrı konu)
    - Araç kullanımı ve dünya haritasını araç ile gezmek ölçeklendirme olarak harika bir uyum sağlamış. Bir yapının önüne kadar gitmek ve sonra bölgeye girildiğinde ölçeklendirmenin biraz daha yakınlaşması gibi detaylar daha gerçekçi olmuş.
    - Arabamızı baya özelleştirebilecekmişiz (craft/geliştirme/teknoloji..vb) Bu önemli çünkü park ettiğimiz alanda kendisini savaşa sokabiliyoruz bu hiç fena değil. Bunun dışında V.A.T.S sistemi falam fena durmuyor.

Sonuç olarak oyunun RPG sistemlerini gösteren menülerin tamamını göremediğimiz için (sadece statsları görebiliyoruz) net bir şey söylemek zor lakin belli konularda wasteland 2'den önde belli konularda arkada kalacak gibi duruyor. (en azından ben öyle bir izlenim aldım) Araçla giderken wasteland 2'de ki gibi önümüzü biri kesecek mi yada karakterlerimizden biri rage'e girip bizden habersiz kafasına göre savaş başlatacak mı gibi detayları anca ilerleyen zamanlarda görebileceğiz.

Sonuç olarak hala umut var hadi hayırlısı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi undy1ng -- 22 Ağustos 2019; 19:7:45 >

• Güncelleme:

Eksik olan oyun mekanikleri hala geliştirilme aşamasındaymış. Sorun yok görünüyor.
  • Şöyle bir baktım da ilginç bir olay yaşanmış özellikle dün geceden sonra. Eğer olur da oyun wasteland 2 seviyesinde yada daha gelişmiş olarak karşımıza çıkarsa 2020 yılının en iyi RPG oyunu olmaya aday görünüyor.

Wasteland 2'de durum ne diyenler için özet resim;

• Alfayı oynayanların izlenimleri olumlu baya, süpriz yapacak gibiler genel olarak, M$ desteği iyi geldi galiba.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.