Şimdi Ara

*WARMHAUS ENERWA & ENERWAplus* Kullanıcıları (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.382
Cevap
36
Favori
115.064
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    eski romeo'da kronik sorun vardı,hatta bayağı kişi foruma yazmıştı.bu dediklerim 7-8 yıl önceydi. o yüzden kaldırıp ikincisini piyasaya sürdüler.ikincisinde istisnai olarak 1-2 şikayet gelmiş olabilir.kronik değildir.
  • wt08 icin kdv dahil 430 tl fiyat verdiler. kablosuz icin 800 tl cok yuksek fiyatlar:(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anladım hocam. İşte ben bu son mesajları siparişten sonra gördüm gari :( neyse allahtan kablo İÇİN uygun zemin var. Sıkıntısız halledeceğim.

Birde hocam sıcaklık sensörünü kuzeye takma ihtimalim yok sayılır. Balkonda güneşe göre 1 cephesi gün boyu gölge olan bir kiriş var. Kirişin o gölge tarafına takayım diyorum ama... Batıda kalıyor yönü. Sanırım olur böylede değil mi

• Akasey kullanıcısına yanıt
    gölge,kuytu bir yer ise olabilir.sonuçta kuzey cephe her zaman ayarlanamıyor bazen kombi tam ters cephede kalabiliyor
  • Warmhaus wt08 ile dış hava sensörü dün akşam takıldı. Gözlemlerimi paylaşırım bir müddet sonra.

Bizim dış hava sensörüde honeywell çıktı ya

Sanırım warmhaus piyasadaki tüm iyi parçaları toplamış ortaya böyle bir makine çıkarmış ot si ayrı, sensörü ayrı, içi ayrı, dışı ayrı. Allah bilir trv yapsalar onuda danfosstan alacaklar. Helal olsun. Yıldızlar karması iyi fikir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akasey -- 14 Aralık 2018; 11:47:22 >
    Foto koyunda gorelim su sensorleri

• Tamam ustam. Akşam atarım fotoyu

Yildizlar karmasi iyi sonuc versin onemli olan o.warmhaus tan memnunmusunuz peki.gozlemlerinizi paylasin lutfen

• 22 Kasımda açıldı hocam benim gaz, şuana kadar çok memnun etti, sıcak suyun 2-3 musluktan birden kullanılması (eşimde çalışıyor ve sabahları aynı anda 2 musluktan sıcak su ihtiyacı oluyor.) ve bu konuda sıkıntı çıkmaması gerçekten mutluluk verici...

Genel kullanım olarak ise, disintegration ustam hep "aynı konumda olmadığın komşun ile kıyaslama yapman doğru olmaz" der

Yinede anlatayım. Ben en üst katta oturuyorum, karşı komşum ile (o güneydoğu, ben güneybatı cepheyim) aynı anda gazımız açıldı, anladığım kadarıyla peteklerden dönen suyun ısısına görede Kombinin modülasyonu güzel (çok anlamam ama), benim kombi 50 dereceyle 24 saat çalışıyor, karşı komşu ve alt kat komşuma göre ekstra 1 peteğim var. Altımdakinden 3 m3 karşımdakine göre ise 4 m3 (24 saatlik) daha az gaz tüketimim var. Binamızda sadece çatıda taşyünü var yalıtım olarak. Tesisatımda trv, izopan, yalıtımlı kombi dolabı gibi hususlarada dikkat etmiştim tabi ama... Seferihisar için memnuniyetimi daha farklı nasıl anlatabilirim bilmiyorum.

Ayrıca gerçekten çok sessiz makine

Birde 22 Kasım saat 10:30 da izmirgaz, gazı açtı. Servis bbalçovadan (Balçova-Seferihisar 45 km ve normalde dış ilçe olarak hemen servis gelmez sanırdım) 15:00 gibi geldi kombiyi çalıştırdı. Dün sabah E07 HATASI geldi makinede düzeltemedim, 09:00 da servis kaydı açtırdı, servis yine 13:30 da geldi... Servistende memnunum (Allah nazardan korusun)

Ot ile sensörüde deneyip göreceğiz artık zamanla...

Bu arada fotoğraflar böyle....

*WARMHAUS ENERWA & ENERWAplus* Kullanıcıları

Gule gule kullanin.termostadin hassasiyeti kac.0.5 ise usume hissi yaratiyormu.samirim modulasyonlu.petekleriniz hep ilik mi oluyor.paylasim icin tesekkurler.

• Hassasiyeti konusunda hiç bir bilgi bulamadım, ferroli romeonun aynısı olunca onu inceledim. 0.1 hassasiyetliydi. Dün akşam gözlemledim 0.1 ile tepki veriyor. Evet modülasyonlu, enerwa 24kw Kombim.

• general ht250 kablosuz ile wt08 kablolu arasinda kaldim hocam ne yapmaliyim karar veremedim kablo icin biraz elverissiz kombinin cevresi generalin hassasoyeti iyi olur mu ne onerirsiniz?

• sadece50 kullanıcısına yanıt
    Hocam kablo olayını bilmiyorum. Generalin hassasiyeti kaç? Tatil modu var mı? Günlük program sayısı kaç, bunlarda etkili olur karar vermede. Birde general kaç ₺?

• quote:

Orijinalden alıntı: Akasey

Hocam kablo olayını bilmiyorum. Generalin hassasiyeti kaç? Tatil modu var mı? Günlük program sayısı kaç, bunlarda etkili olur karar vermede. Birde general kaç ₺?
    hassasiyeti 0.3 diye duydum hocam. kablosuz olmasi cok buyuk avantaj. ama bi yonden de priwa wt08 ile tam uyumlu ama o kablolu. 400 tl general ht 250 430 tl wt08 cok kararsiz kaldim

• sadece50 kullanıcısına yanıt
    Tam uyum kısmı farklı bir konu. Bendeki gibi dış hava sensörü kullanmayacaksan, hangi ot taktığın önemli değil, uyumlu olsun yeter diye düşünüyorum.

Ama kablo konusunda kararını vermen lazım, ayrıca bence 0.3 hassasiyet toplamda 0.6 derecelik fark olarak dönecek sana, 0.1 ise 0.2 derece olarak... Haliyle wt08 bu konuda avantajlı.

Tatil modu da güzel bir olay, 10 gün yoksun diyelim, dönüşüne göre ayarlıyorsun, ot sen gelmeden evi ısıtmaya başlatıyor sistemi.

Bu arada dün gece 23:15 ten bugün saat 16:00 ya kadar 60 derece kazan ayarı, 21 derece ev içi ısısı ayarlarıyla 1.4 m3 yakmış Kombim. (sen biliyorsun eski değerlerimi)

• İyi günler akasey honeywell dış hava sensörünü yetkili servis mi taktı bende dışardan alıp takabilirim fiyatı 40 tl gibi birşey. Uyumluluk konusunda sorun oluşturur mu piyasan alacağım sensör onu da bilmiyorum.

• meço dayı M kullanıcısına yanıt
    Yetkili warmhaus servis taktı. Uyumluluk sıkıntısı gözlemlemedim. Dış hava sıcaklığı ot ekranına yansımazdı yoksa...

Yada belki bu sensörde warmhausun transfer ürünlerinden biridir ve çok satılan bişey olmadığı için servise böyle gönderilmiş olabilir.

Veya servis beni keklemiştir. Uyum sorunu olmadığı için bunu getirmiştir

Muamma, bilemedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akasey -- 14 Aralık 2018; 17:11:13 >
  • Bir tane alıp deneyeceğim. Yanlış hatırlamıyorsam beyaz kablolar dış hava sensörüne bağlanıyor. Birde oda termostatından nerden bakıyorsunuz dışarısının sıcaklığına.

• meço dayı M kullanıcısına yanıt
    Üstte ot için paylaştığım fotoğrafta dikkatli bakın ev işaretinin içi ev içi sıcaklık, evin çatısında sağ tarafta küçük olan ise dış sıcaklık. Bunu sadece sensör varsa gösterdiği yazıyor kullanım kılavuzunda

• Dış hava sensörü ile beraber almanız çok iyi olmuş. hayırlı olsun. sormak istediğim birkaç şey var. yanıtlarsanız sevinirim.
    Isıtma eğrisi ayarını nasıl ve kaç yaptınız? orda çeşitli parametreler var çünkü.
    OT olmadan günlük tüketim ve OT sonrası günlük tüketim miktarınız kaç m3 oldu?
    Dış hava sensörünü takınca tüketim ve konfor olarak nasıl yansıdı?
    Abime EnerwaPlus aldık kombiden memnun bizde WT-03 ve dış hava sensörü almayı düşünüyoruz.
  • 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.