Şimdi Ara

** WARMHAUS MİNERWA **Kullanıcıları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
8
Favori
6.553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • WARMHAUS MİNERWA Premix yoğuşmalı kombi: Dünyanın en küçük ve hafif kombisi

50c - 30c işletmeden minimum ısıl güç 3.6kW...> modülasyon aralığı %14 - %100

https://www.warmhaus.com/tr

* 1/10 Modülasyon
    ** 31kW sıcak su gücü (çift muslukta sıcak su gücü)
    *** Pre-Heat özelliği (kullanım suyunda ön ısıtma)
    **** Gaz Adaptif sistemi
    ***** Pirinç Hidroblok grubu
    ****** Kablolu/Kablosuz modülasyonlu oda termostatı seçeneği
    ******* Dış Hava Sensör desteği
    ******* Polimer Cam Yüzeyi
    ******* Paslanmaz çelik eşanjör ile uzun ömürlü

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• ** WARMHAUS MİNERWA **Kullanıcıları
  • En çok ilgimi çeken kombi hakkında hiç bir şey yazılmamış oluşu enterasan.
  • Legolas246 kullanıcısına yanıt
    fiyatı pahalı çok satan bir model değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Haftasonu vakit bulursam inceleyeceğim.

Bu fiyatlara daha iyi özellikte cihaz var mıdır ? Bu cihazın küçük olması benim için çok iyi.

Teşekkürler.
    bu fiyatlarda daha iyi değil ama aynı özelliklerde buderus logamax gb122i var. 1/10 modülasyon ve 30kW musluk sıcak su gücü var
    küçük boyutlarda ve sessiz bir kombi
    gb122i, buderus marka imajı sayesinde satan bir kombi

boyut olarak minerwa birkaç santim küçük olabilir

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Teşekkür Ederim bilgilendirme için.

Minerwa'ya göre biraz daha pahalı bir kombi. Minerwa'nın ben tasarımını çok başarılı buldum, ürün mutfakta olacağı için tasarım benim için önemli. Haftasonu canlı görüp sanırım Minerwa modelini satın alacağım. Beyaz modelini sipariş üzerine getiriyorlarmış, duruma göre beyaz sipariş etmek istiyorum. Müşteri hizmetlerinden teknik bir arkadaş ürün hakkında baya bilgi verdi.

Bu boyutlarda benim incelediğim şık ve küçük olan Daikin Premix var, fakat o da çok pahalı.

Teşekkür ederim ilginiz için.
    rica ederim

• Ben Minerwa aldım. Çok küçük ve kendi başına çok estetik duruyor. Ama altta beyaz borular ve sarı gaz hortumuyla estetiği kayboluyor. Çünkü kombi çok küçük olduğu için borular daha fazla yer kaplıyormuş gibi göze batıyor. Henüz gazımız açılmadığı için cihazın dış tasarımı haricinde bir yorum yapmam doğru olmaz. İnşallah üzmez...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hamkaya -- 4 Eylül 2020; 21:56:53 >
  • WARMHAUS MINERWA 25 PARAMETRE AYARLARI VE SERVIS KURULUM KLAVUZU

https://ufile.io/s1ieoe7o

• takip...

• quote:

Orijinalden alıntı: hamkaya

Ben Minerwa aldım. Çok küçük ve kendi başına çok estetik duruyor. Ama altta beyaz borular ve sarı gaz hortumuyla estetiği kayboluyor. Çünkü kombi çok küçük olduğu için borular daha fazla yer kaplıyormuş gibi göze batıyor. Henüz gazımız açılmadığı için cihazın dış tasarımı haricinde bir yorum yapmam doğru olmaz. İnşallah üzmez...

üstadım selamlar. kombiden mutlu musunuz su sıcaklığı iyi mi ? bir de kaç m2 lik bir ev için ideal acaba ?

deneyimlerinizi paylaşırsanız mutlu olurum.

• Kombiden çok memnunum. Ama tabii ben kombiyi şofben niyetine aldım. Evde yüksek seviyede ısı yalıtımı olduğu için dışarısı 2-3 derece altına inmedikçe evdeki elektrikli cihazların yaydığı ısı evin 21 derecelik ısısını korumaya yetiyor. Bu sebeple evi ısıtma amaçlı çok kullandım diyemem. Ama kullandığım kısa sürede de gayet iyi performans gösterdi. Ses yalıtımı ön panel cam olduğu için ön tarafta yok. Ama ses olarak kendini belli etmiyor. Beraberinde gelen kablosuz oda termostatı da güzel kullanışlı. Ama wifi ayarları biraz meşakatli. İşler karışmasın diye ona misafir ağı açtım, oradan bağlanıyor. Herşeyi dijital olarak telefondan kontrol edebiliyorum ama petekteki suyun kombiye dönüşünde ki sıcaklığı göstermiyor. 50-30 işletme sıcaklığını aralığını tutturabiliyor muyuz bilmiyorum.

Petekler yalıtım öncesi dönemden çok büyükler. (Kalorimetre vardı,yani yine yaktığımızı ödedik,kimseye petek boyundan dolayı bir zararımız olmadı )Tesisatçı hesabı her yere 1 metre çakmak yerine 120 140 180 gibi yerine cepheye göre farklı petekler takılmıştı. Yalıtımlı ev için aşırı büyük ve bizdeki petek boyu 2 kat büyük evlere göre desek yanlış olmaz.

Ama kombi ile kollektör arasındaki hat Flex petek borusu. Merkezi sistemden kombiye geçerken mecburen kombi yanındaki peteğin bağlantısından kollektöre gidiş geliş bağlantısı yaptık. Boru çapı dar evet, normal şartlarda da hatalı bir uygulama olur. Ancak evin ısı yalıtımı ve termostatik vanaların kısarak aç kapa yapma özelliği sayesinde kombi çalışmaya başladığında peteklerin çoğu kapalı ya da kısık olduğundan Flex boru çapı evin ve kollektörün ihtiyacını karşılıyor. Durumu açılışı yapan servise anlattığımız da buna göre pompayı minimum seviyede çalışacak şekilde kurulum yaptığını söyledi. Bu yüzden de kombi hem yetiyor hem de bir zorlanma olmuyor...

Kışın ödediğim en yüksek doğalgaz faturası 40 TLyi geçmedi. Yer İstanbul, ev yaklaşık 120 M2 ama tabii benim yüksek yalıtım seviyem burada etkili. Gaz yakma verimlilik açısından değerlendirmem yanlış yönlendirebilir. Ama kullanışlı pratik rahat bir cihaz.

Ama dediğim gibi benim uygulamam ekstrem bir örnek, bu yüzden yanlış yönlendirmek de istemem. Kombinin sigorta kutusu bile ekstrem bir uygulama örneği, içindeki bileşenler ve kablolama filan Türkiye'de örneği yok. Servis de şaşırmıştı kombiyi bağlarken 🙂

Yalnız bir olumsuz yönü var, baca siyah olduğundan dış cephedeki kısmın üzerine kuş pislemiş, siyah bacada çok fena sırıtıyor 😁

• ** WARMHAUS MİNERWA **KullanıcılarıHeat Merchants Groupyoutube
    Commissioning Step 1 - Warmhaus Minerwa Wiring Check 25kW System Boiler
    https://www.youtube.com/watch?v=i_uuh_qjKz0
  • Biraz önce farkettim, termostatın android uygulaması (Recowa) artık dış ortam sıcaklığını göstermiyor :(

• ** WARMHAUS MİNERWA **Kullanıcıları
  • hamkaya H kullanıcısına yanıt

Sorun çözüldü. Telefondan kaldırıp tüm verileri sildim veri artıklarını temizledim, tekrar kurdum düzeldi...

• Merhabalar Bugün Doğalgazım açıldı internetden aldığım sıfır Minerwa model kombi cihazım 02 hata kodu veriyor açıklamada su basıncı düşük yazıyor su basıncı nasıl yükselte bilirim

• mayrukcan M kullanıcısına yanıt

Alt kisim da vana var hocam mavi vana olabilir onu 1.5 yükselt üstüne cikma videolar vardir

• o vanayı gördüm fakat 1.5 bar göstergede nasıl görebilirim dijital ekranda

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.