Şimdi Ara

*WARMHAUS ENERWA & ENERWAplus* Kullanıcıları (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.380
Cevap
36
Favori
114.864
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Mudanyada hangisinin servisi iyiyse onu öneririm

Warmhaus-enerwaplus-erp-24-31 ve daylux premix biraz daha donanımlı kombiler iki kombide geniş modülasyon aralığı, gaz adaptif sistemi en önemlisi klasik pompa yerine modülasyonlu pompa var

tabi bölgenizde warmhaus ve daikin servisi varsa yoksa diğerleri tercih edilebilir yeter ki servis eve uzak olmasın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tesekkur ederim ilginiz icin.

• bişey değil iyi forumlar
  • *WARMHAUS ENERWA & ENERWAplus* Kullanıcıları
  • *WARMHAUS ENERWA & ENERWAplus* Kullanıcıları
  • sevgili disintegration
    gb 62 ile enerwaplus 32 arasında tercih yapmama yardımcı olabilirmisiniz? 110m2+90m2 dublex çatı katı. petek boyu sanıyorum 7 mt + 4 mobil sistem.
    lakin gerektiğinde tamamı için gerektiğinde ise yalnızca alt kat yani 7 m petek için gerek gb 62 ile enerwaplus 32 gereksede bunların dışında hangi marka hangi model kaç kw bir ürün önerirsiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: philo__sophia

sevgili disintegration
    gb 62 ile enerwaplus 32 arasında tercih yapmama yardımcı olabilirmisiniz? 110m2+90m2 dublex çatı katı. petek boyu sanıyorum 7 mt + 4 mobil sistem.
    lakin gerektiğinde tamamı için gerektiğinde ise yalnızca alt kat yani 7 m petek için gerek gb 62 ile enerwaplus 32 gereksede bunların dışında hangi marka hangi model kaç kw bir ürün önerirsiniz?

evinizde ısıtılacak net alan 200m2 ise bu alanda brüt alan yoksa gb62 ve warmhaus enerwaplus 24 kw olmaz
    bir üst kapasite kombi almanız lazım ayrıca 7mt ile bu alanı ısıtamazsınız ,ısıtılacak net alan yani balkon gibi ısıtılmayacak alan bu hesaba katılmaz hangi şehir ve yalıtım durumu nasıl çatıda yalıtım var mı bu faktörler önemli
    sadece iki kombiyi karşılaştırarak olmaz donanım açısından enerwaplus zaten piyasanın en iyisi şu anda tabii servisi bölgenizde var mı servis te önemli
  • Ben bu kombiyi almak istiyorum ama Bulunduğum ilçede servisi yok. Merkezden yönlendiriyorlarmış. Servis kaydı oluşturduğunuzda aynı gün gelemyebiliriz bir gün sonraya kalabilir dediler. Gerçi diğer markalarda da aynı sıkıntı var. Ben Vaillant, buderus veya ECA düşünüyordum. Bugün telefonla Aradım hepsini. Buderus servisi yok merkezden göndericez dedi. Vaillant gezici servisimiz var onlar ilgilenecek dedi. Aynı gün gelirler mi dedim. Garanti veremeyiz servisin yoğunluğuna göre değişir dedi. ECA servisi varmış kombi servisliğini geçen yıl almışlar. Usta, deneyimleri hakkında soru işareti var.
    Şeytan diyor ki karart Gözünü al warmhaus u. Çok kararsız kaldım. Bi akıl verin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • l.a.c.i.w.e.r.t kullanıcısına yanıt
    servis konusu hassas, daikin (daylux) araştırdınız mı? daylux premix için? aslında bulunduğunuz ilçede servisin olması önemli
    eca scot tercih edilebilir,veya baymak servisi varsa baymak duo tec te olabilir
    warmhaus enerwaplus teknik özellik olarak hepsini katlar yeni bir marka zamanla yetkili servisleri artacak sonuçta yerli bir marka
  • quote:

Orijinalden alıntı: l.a.c.i.w.e.r.t

Ben bu kombiyi almak istiyorum ama Bulunduğum ilçede servisi yok. Merkezden yönlendiriyorlarmış. Servis kaydı oluşturduğunuzda aynı gün gelemyebiliriz bir gün sonraya kalabilir dediler. Gerçi diğer markalarda da aynı sıkıntı var. Ben Vaillant, buderus veya ECA düşünüyordum. Bugün telefonla Aradım hepsini. Buderus servisi yok merkezden göndericez dedi. Vaillant gezici servisimiz var onlar ilgilenecek dedi. Aynı gün gelirler mi dedim. Garanti veremeyiz servisin yoğunluğuna göre değişir dedi. ECA servisi varmış kombi servisliğini geçen yıl almışlar. Usta, deneyimleri hakkında soru işareti var.
    Şeytan diyor ki karart Gözünü al warmhaus u. Çok kararsız kaldım. Bi akıl verin.

Valla aynı çelişkilerde kaldım bende,gözümü ciddi karartmak istedim ama maalesef yemedi warmhouse konusunda,neden dersen ankara ili çankaya ilçesinde ilamet ediyorum, buraya bakan servisi aradım bu kombi medir ne değildir diye servisdeki kişi abi hiç takmadım ve hiç bilmiyorum bu kombiyi dedi,adamlar kombiyi dahi görmemiş ama servisini vercek nasıl olcak dedim içimden,alet piyasanın en gösteri cihazı ayrıca warmhouse konusu açan üstad teknik verileri yazmış hem yazdıkları hemde incelediğim kadarıyla söylendiği gibi şuan üstüne kombi yok hem görsel hem teknik olarak,ama sı ise servis konusu çankaya gibi bir ilçe servisi kombiyi tanımayınca direk elemanın kobayı ve deneyi olcam diye düşündüm,dertsiz başıma dert almayım diye üzüle üzüle vazgeçtim,ayrıca garanti işide canımı sıktı sadece 3 yıl garanti veriyorlar uzatmada yok ,aletde öyle bir teknolojikki resmen akıllı telefon ekranı gibi ekran var 3 yıl sonunda sırf ekran bozuldu diyelim o ekran bile deli paradır diyede düşündüm vayma sebeplerimden biride bu garanti mevzu idi,sanki adamlar piyasaya çok iyi hazırlanmadan çıkmışlar gibi anlamadım,

Ama süper özellikli bir cihaz garanti uzatımı olsa servisde bilgili olduğunu hissettirse idi kesin alırdım,
    Ayrıca tavsiye edilen daylux da muazzam bir cihaz onda warmhouse gibi servis sıkıntısı olmaz ayrıca garanti uzatımıda olabilir,

Hem her il ve ilçenin servisi farklı belki kombiye hakim kişilerde vardır,almadan önce sormak ve ciddi araştırmak lazım,

Kısa vadeli Warmhouse sevdam ve daylux la ilgili fazla araştırma yapmadığım için alpha eco 28 aldım mesela bugün teslim ettiler sağ sağlim eve,almadan önce immergas servis yetkilisiyli defalarca görüştüm,iç anadolu bölge müdürüyle tesadüfen bir bayilerin karşılaştım 30 dk konuştuk,ayrıca 7 yıl garantiside olması benim ikna olmama sebep oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leventsr -- 22 Nisan 2017; 22:25:12 >
  • Warmhaus'un servis yapılanması biraz zaman alacaktır yerli bir marka olduğu için avantajlı cihazları kaliteli agresif bir satış politikası uygularsa ve müşteri memnuniyetine önem verirse kombileri piyasaya damgasını vuracaktır
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

Warmhaus'un servis yapılanması biraz zaman alacaktır yerli bir marka olduğu için avantajlı cihazları kaliteli agresif bir satış politikası uygularsa ve müşteri memnuniyetine önem verirse kombileri piyasaya damgasını vuracaktır

Aynen dediğin stratejiyle yol alırlar ise ve müşteri odaklı çalışırlar ise ,çok tercih edilen ve kulakdan kulağa reklam ile çok olumlu yol alırlar,ama şuan için alıp kullananlar maalesef kobay olcaklar gibi servisler açısından,servisler kombiyi müşteri evlerimden öğrencekler bozuldukça.

• Servis konusunda haklısınız servis biraz zayıf ben bulunduğum yerde kombiyi satın aldığım bayi arkadaşım sağolsun o ilgileniyor şu an için servise işiniz düşerse durum pek iyi değil. Umarım zamanla düzeltirler yada piyasadan silinip giderler

• leventsr L kullanıcısına yanıt
    ben tüketicinin kobay olacaklarını sanmıyorum,warmhaus büyük yatırımlar yaptı bursaspor un forma göğüs reklam sponsoru oldu
    bursa da iki tane ayrı ayrı kombi ve radyatör fabrikası kurdu,servisin türkiye çapında yayılması biraz zaman alacaktır
    forumda warmhaus ile ilgili müşteri hizmetlerinden yardım isteyen birkaç kişi oldu geri dönüş çok hızlı oldu
    ayrıca lokal olarak il ilçelerdeki servislerin kombileri tanımaması normal bunu bilindik markalarda bile biliyoruz
    geçen yıl eca scot aldım servis oda termostatını takamadı,baymak idee ilk çıktığında kombi hakkında ürün mühendisleri hariç kimse bilgili değildi
    warmhaus kombi sitelerinde yaygınlaşmaya başladı birkaç sitede ciddi ciddi satılmaya başlandı artık yoğuşmasız lawa lawaplus ve priwa modelleri internetten rahatlıkla bulunuyor yılbaşından önce kesinlikle bu yoktu

servisin de adım adım yaygınlaşacağını düşünüyorum yurtdışından gelen bilinmedik bir marka değil,tabii şu aşamada kombi alınır mı bu tamamen tüketicinin tercihine bağlı,ben servise önem veren biriyim immergas bile türkiye çapından yaygın değil birçok arkadaşa alpha eco 28 önerdim birçoğunda servis yüzünden olumsuz geridönüş oldu
    tabii bölgesinde immergas servisi olan birisi rahatlıkla alpha eco 28 tercih edilebilir,fiyatına göre çok iyi cihazdır
    servis olayını göz ardı edersek warmhaus enerwa plus ve (daikin) daylux premix bence piyasada en iyi cihazların başında
    kaliteli komponentler+ geniş modülasyona sahip elektronik kart+kaliteli ana eşanjör+tam izolasyonlu gövde+scot güvenli yanma teknolojisi+ ve de klasik pompa yerine modülasyonlu yeni nesil sirkülasyon pompası gibi yenilikler var
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Türk malı ve türk markası bir kombi inşallah çok iyi yol alırlar piyasada,bahsettiğiniz ve sizden öğrendiklermizi forumlardan sitelerden harmanlayıp araştırınca zaten en iyi kombilerden hatta en iyilerden biri olduğu ap açık zaten.

• Açıkcası warmhaus enerwaplus erp modelini almaya niyetliydim fakat gerek servisini arayıp en geç müdahale zamanlarını ve 7/24 servis imkanı olup olmadığını sorduğumda 7/24 servis verilmediği ve arızalarda öğlene kadar başvuru yapılırsa gün içinde aksi takdirde muhtemelen diğer güne arıza ile ilgileneceklerini bildirmeleri beni soğuttu. Düşünün ki kara kış da cumartesi öğleden sonra kombi arıza yaptı gidip pazartesi akşamına kadar otele yerleşmem gerekir!

Tabii bir de 1 aydan fazla zaman geçmesine rağmen söylendiği gibi alt bayiliklerinin de warmhaus internet sitesine girileceği söylenmesine rağmen girilmemesi ve bu süreçte daha önce yüz yüze de görüştüğüm ve mail trafiğim bulunan yetkiliye attığım 2 mailin de cevapsız kalması acaba ürün elimde olsa arıza da kim cevap verecek sorusunu sordurduğu için artık warmhaus yerine başka bir kombi almam gerektiğini düşünüp araştırmaya başladım.

Fakat ne yazık ki gördüğüm kadarı ile immergas (ki servis problemi burda da var) ve warmhaus dışında erp teknolojili 24 kw üzeri kombi yok henüz piyasa da bu durum da da yine @disintegration üstatın bilgisinden ve tavsiyelerinden faydalanmak istiyorum.

Bu konuda bilgilerini benimle paylaşırsanız sevinirim disintegration üstatım.
  • zyzapin kullanıcısına yanıt
    daylux premix düşünebilirsin,teknik özellikleri warmhaus'a benzerdir,daikin üretiyor sakarya hendek fabrikasında
    daikin servisleri çok yaygın.

http://www.daylux.com.tr/

konusu da burada 2 yıl önce açmıştım,cihaz avrupada airfel integrity condense ve benzeri isimlerde satılıyor

https://forum.donanimhaber.com/daikin-daylux-premix--113109028

alümiyum-magnezyum-silisyum alaşımlı korozyona karşı çok dayanıklı eşanjör
    1:5 modülasyon
    kombinin üstünde timer özelliği
    sonradan dış hava sensörü takılabilme özelliği
    scot güvenli yanma teknolojiisi
    izolasyonlu tam yalıtımlı gövde
    pirinç hidroblok grup
    170volt & 260volt alçek-yüksek elektrik voltaj aralığında çalışabilme özelliği
    ve en önemlisi grundfos marka yeni nesil enerji tasarruflu modülasyonlu pompası var

elektronik kartı alman elster marka,diğer komponentleri kalitelidir
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    @disintegration üstat atladığınız herhalde 24kw üstü bir kombi istiyorum. 24 kw tam sınırda kalıyor yani yetmeyip bana sıkıntıda çıkartabilir nede olsa.
  • zyzapin kullanıcısına yanıt
    size sanırım daha önce 28-30kW cihazlar önermiştim,bence iyi cihazlar eca,baymak,airfel 30kW premix yoğ kombiler
  • warmhaus yetkiisinden mailime yanıt geldi ve servis problemi yaşayan ve garantiyi düşünen arkadaşlar için paylaşmak istedim.

Akın Bey Merhaba,

Yurt dışında olmam sebebi ile maillerinizi atlamışım özür dilerim. Sorularınızı kısaca cevaplamak istiyorum.

· Mevcut durumda 7/24 servisliğimiz yok fakat bu konuda çalışmalarımız var. 24 saat esasına göre olmasa dahi 7 gün hizmet vereceğiz. Bahsettiğiniz gibi hafta sonu oluşacak bir arıza için pazartesi gününü beklemek mümkün değil. Bu sebeple servislerimizin 7 gün çalışmasını planlıyoruz.

· Ürünlerin standart garantisi 2 yıldır. Garanti uzatmak için tüketicilerimize çözümler hazırladık. Şu anda basım ve lansman için konu pazarlamada ve kısa bir zaman içerisinde bakımlı veya bakımsız ek garanti hizmetlerini sunacağız.

· Servislerimizin tamamı Temmuz ile Ağustos ayları içerisinde eğitime katıldı ve ürüne ait pratik/teorik eğitimleri aldı. Bu sebeple görmedim diyenleri eğer siz görüştüyseniz ve paylaşırsanız kendileri ile neyi görmedikleri hakkında konuşmak isterim. Henüz çalıştıkları illerde ürün devreye almamış olabilir ve bunu kastetmiş olabilirler. Bu konuda sizden bilgi vermenizi özellikle rica ediyorum zira çok önemli bir konu.

Rahatsızlık gibi bir durum söz konusu değil rica ederim lütfen devam ediniz. Sizden aldığımız geri bildirimlere istinaden pazarlama ve satış müdürlüklerimiz çalışmalara başladı. Kısa zaman içerisinde farklı çalışmalar ile daha çok görülür olacağız.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.