Şimdi Ara

*WARMHAUS ENERWA & ENERWAplus* Kullanıcıları (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.382
Cevap
36
Favori
115.018
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • *WARMHAUS ENERWA & ENERWAplus* Kullanıcıları
  • *WARMHAUS ENERWA & ENERWAplus* Kullanıcıları
  • Merhaba beyler. Bende remeha ve waillant arastirirken dun birisi bana warmhous kombi onerdi. Bende servisini buldum bayagi baydim adami. Kendisi de cihazi övdü ama yine de biraz arastirmayi seven birisi olarak tatmin olamadim. Parcalari diger viesmann ve waillant a gore daha uygun vs dedi. Ama pazartesi artik birine siparis verecegim. Warmhous sizce alinmaya deger bir urun mu. Yoksa diger bakfigim remeha veya waillant a mi bakayim. Lutfen cevaplarinizla yardimci olunuz. Simdiden Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben kullanıyorum memnunum ısıtma olsun sıcak su tedariği vs gayet başarılı. Ayrıca kombide scot Teknolojisi .bu özellik eca scot işe beraber daylux premix, daikin kombi ve warmhaus kombilerle beraber yeni kombilerde gelmeye başlamış.Ayrıca ben almadan bu kombinin teşhir ürününü incelerken kasasının tamamen izalasyonlu olması beni şaşırttı diğer markalarda bu yoktu

Yeni bir ürün yerli malı Bursada üretiliyor bulunduğum yerde servisi var satış sonrası destekleri şimdilik iyi umarım böyle devam eder.

• eid27 E kullanıcısına yanıt
    warmhaus yerli bir markadır geçen yıl bursa da kombi üretmeye başladı,özellikle enerwaPLUS modeli üst düzey özellikleri var donanım ve teknik özellik istiyorsanız bunlara önem veriyorsanız bu kombi biçilmiş kaftan
    yedek parçada sıkıntı yaşanmaz çünkü yerli bir kombi ama servis yapılanması yeni bir marka olduğu için belki şimdilik bazı bölgelerde düşük kalabilir ama ilerde eca,baymak,dd,airfel,bosch gibi yaygınlaşma olasılığı yüksek

bu modeli forumdan hatırladığım kadarıyla @imkansiz,@dilaver aydın,@coolstyle nickli arkadaşlar kullanıyor ayrıca birkaç arkadaş daha var hatırlayamadım
    yavaş yavaş yaygınlaşmaya başladı
  • Merhaba arkadaşlar,

bugün bir toptancı ve bir satıcı bayi ile görüştüm , sebebi priva ile enervaplus farkı oldu,

anladığım sadece pompa farkı varmış, benim geçeceğim evin neti 135-140 m2, onun iin gerek yok dediler, enervaplus ın pompası sadece saha güçlü miş, 8 metre civarı peteğim olduğu için gerek yok dediler, (evim yeni bina, 3+1 ve 140 m2 civarı neti var)

1:sizin düşünceleriniz nedir bu konuda, priva-priva plus- enervaplus arasında emin olamadım
    2: modülasyonlu oda termostatlı kumandalar tüketimde gerçekten tasarruf sağlar mı

şimdiden teşekkür ederim
  • eid27 E kullanıcısına yanıt
    enerwaPlus ta yeni nesil verimli ve modülasyonlu pompa var tesisatın büyüklüğüne göre modülasyon yapıp ona göre suyu tazyiksiz dolaştırıyor iki faydası var elektrikten tasarruf,suyu gereksiz bir şekilde hızlı dolaştırmadığı için yoğuşma verimi artar çünkü kombiye dönen su daha da soğumuş olarak döner
    piyasadaki kombilerin %90nda bu pompadan yok türkiye de daha yeni kulanılmaya başlandı 24kW Kombilerde
    warmhaus kombilere modülasyonlu oda termostatı bağlanabiliyor ama piyasada daha yaygınlaşmadı o yüzden general marka on-off oda termostatı bağlıyorlar ve öneriyorlar

ayrıca enerwa ve enerwaplus aynı kombidir enerwaplus ın lcd ekranı daha büyüktür daha fonksiyonludur
  • Bu kombiyi İstanbul anadolu yakasında satan bir bayi var mı?
  • ATTN kullanıcısına yanıt
    warmhaus konvansiyonel ve premix yoğ kombileri, istanbuldan satış yapan kombi sitelerinde satışa sunuldu
  • Arkadşlar kombinin iç görünümü. Beni en çok cezbeten tüm kasada 10 mm kalınlığında izalasyon olması. Belki mutfakta olan kombilerde önemsiz olabilir ama balkonda kullananlar için bu ayrıntı önem arzetmekte.

*WARMHAUS ENERWA & ENERWAplus* Kullanıcıları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İmkansız -- 16 Mart 2017; 17:32:22 >

• Alıp kullanan arkadaşlar hangi modeli ne kadar zamandır kullandığını ve görüşlerini bildirebilir ise benim gibi kombi arayışı içerisindeki arkadaşlara büyük yardımları olur yanılmıyorsam @İmkansız nickli arkadaş almış diğerleride yorum yaparsa sevinirim özellikle de sıcak su konforu ve peteklerin tamamen ısınması merak ettiğim tabii tüketim değerleri önceki kombileri ile de karşılaştırılır ise faydalı olacaktır.
  • Bulunduğum bölgeye (zonguldak devrek)gaz bu yıl geldi ve bu gün gaz açılalı tam 30 gün oldu 17 şubat sabah yakmaya başlamıştık. Bugün itibariyle 194m3 yakmışız. Ev de kullandığımız alan 100m2 6.30 cm petek var. Ev üç katlı betonerme bina ama 1990 yılında yapıldı ben üst kattayım benim üstüm çatı ve çatıda 10 cm cam yünü serili. Camlar pimapen. Dış cephede izalasyon yok üç cephe açık sadece arka taraf bitişik. Bugüne kadar kömürlü kat kaloriferiyle ısınıyorduk lavuar tabir edilen taş kömürün tonu bu yıl 650tl idi bu doğalgaz sanki bedava gibi geldi. :) kombi warmhaus priwa modeli sıcaksu tedariği harika kesinlikle dalgalanma olmuyor scot özelliği olduğunu da buradaki ustalardan öğrendim.

30 gün\194m3 =6.4 m3 gazın m3 fiyatı ortalama 1 tl kısacası bir ayda 194 tl yaktık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İmkansız -- 17 Mart 2017; 10:25:46 >

• İmkansız kullanıcısına yanıt
    Scot teknolojisi tam olarak nedir acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: ekostu@mynet.com

Scot teknolojisi tam olarak nedir acaba?

quote:

"Yakınımda eca scot var kombi 55c ayarlı olsa bile ev ısındıktan sonra kombi 40-45c arasında modülasyon yapıyor sadece ateşlemede set edilen dereceye geliyor sonra hemen düşüyor"

@disintegration hocamdan alıntı ben de ondan öğrenmiştim

• İmkansız kullanıcısına yanıt
    Verdiğiniz ayrıntılı cevaba teşekkür ederim.

Keşke öncesinde de aynı alan da kombi kullanımı olsaydı da karşılaştırma şansımız olsaydı.

Yine de emeğinize sağlık.
  • SCOT teknolojisi nedir

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

enerwaPlus ta yeni nesil verimli ve modülasyonlu pompa var tesisatın büyüklüğüne göre modülasyon yapıp ona göre suyu tazyiksiz dolaştırıyor iki faydası var elektrikten tasarruf,suyu gereksiz bir şekilde hızlı dolaştırmadığı için yoğuşma verimi artar çünkü kombiye dönen su daha da soğumuş olarak döner
    piyasadaki kombilerin %90nda bu pompadan yok türkiye de daha yeni kulanılmaya başlandı 24kW Kombilerde
    warmhaus kombilere modülasyonlu oda termostatı bağlanabiliyor ama piyasada daha yaygınlaşmadı o yüzden general marka on-off oda termostatı bağlıyorlar ve öneriyorlar

ayrıca enerwa ve enerwaplus aynı kombidir enerwaplus ın lcd ekranı daha büyüktür daha fonksiyonludur

Bu tür pompa başka hangi marka model kombilerde bulunuyor acaba?

• l.a.c.i.w.e.r.t kullanıcısına yanıt
    daylux premix
    daikin kombi
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.