Şimdi Ara

*WARMHAUS ENERWA & ENERWAplus* Kullanıcıları (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.380
Cevap
36
Favori
114.865
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • warmhaus resmi sitesinde bayi ve yetkili servis bölümü açıldı artık bayi ve servislere ulaşılabiliyor istanbul-ankara-izmir servislerine baktım
    izmirde düşük görünüyor ama ankara ve istanbul da bayağı ilerleme var yetkili servis ağı hiç te fena değil yeni bir marka için

http://www.warmhaus.com.tr/tr/servislerimiz/yetkili-servis-listesi

kombileri için şunu söyleyebilirim yerli bir marka için kombileri piyasada bulabileceğiniz en donanımlı cihazlar malzeme kalitesi komponentler gayet iyi
    daha önce yazdığımız gibi eğer pazar payını arttırır perakende satışlara odaklanırlarsa ve de en önemlisi müşteri memnuniyetine önem verirlerse piyasaya damgalarını vururlar

burada önemli olan cihazların kaliteli olmasının yanında olası arızlarda müşterilerle ilgilenmeleri
    bir baymak,eca,demirdöküm,bosch/buderus ve daikin(airfel/daylux) gibi yerli kombi üreticilerini bile geçebilirler

çünkü örnek vermek gerekirse enerwa plus modeli düzeyinde aynı teknik özelliklerde cihaz bu markalarda yok bir tek daylux premix bence güzel cihaz ama yaygın değil

güncel kombi piyasasında
    warmhaus enerwaplus ve (daikin)daylux premix en çok beğendiğim modeller ama ne yazık ki ikiside çok yaygın değil
  • Merhaba arkadaşlar

Bugün warmhausun internet sitesinden bulduğum ankara satış noktasını aradım toptan satış yaptıklarını anacak ilgili kişilere aratacaklarini söyledi 1saat geçti kimse aramadı 2.Kez aradıktan sonra 3dk içinde dönüş yapıldı.ilgi ve açıklamaları beğendim.

Enervaplus erp için 2200tl fiyat verdiler

Daikin daylux premix için 3200tl fiyat almıştım(satış bayiinden)

İkisi arasında teknik olarak çok fark yok güzel kombiler ama 1000tl fiyat farkı var

Servis konularını düşününce kararsız kaldım😕

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • myctapha kullanıcısına yanıt
    warmhaus kendi resmi sitesinde yetkili servis seçeneğini getirdi 81 ilde servislere bakabiliyorsunuz ankarada servis ağı fena değil en azından kağıt üstünde,daylux ise daikin üretimi bir cihaz airfel ile aynı marka
    daikin veya airfel sitesinden yetkili servislere bakıp karşılaştırabilirsiniz,daylux premix n11 de 2900lira görünüyor
  • Benim sorduğum daylux premix bu

*WARMHAUS ENERWA & ENERWAplus* Kullanıcıları

Üstat sence hangisi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myctapha -- 24 Temmuz 2017; 13:40:5 >
  • myctapha kullanıcısına yanıt
    resimdeki daikin premix, daylux premix değil, eşanjörü farklı modülasyon aralığı biraz daha geniş başka da fark yok aynı altyapıdaki cihazlar,arada 500-600 oynuyor o paraya iyi bir oda termostatı ve 5-6 yatay köşe danfoss termostatik vana alınır -ki bu saydıklarım önemli konular
  • Danfos ras-c vanalar ve oda termostati zaten olmazsa olmaz hocam tesekkurler

• Merhaba arkadaşlar dün itibariyle warmhaus priva 24 Luk kombimin servis ilk kurulumunu yaptı diğer kombilere nazaran çok sessiz bir çalışmasi var yaliniz elimde bulunan intherm 300 kablosuz oda termostati servisten gelen arkadaşa bağlanmasını söyledim uyumsuz olduğunu söyledi daha önceleri bir arkadaş forumda resimli anlatmıştı galiba bulamadım uymuyorsa da hangi oda termostati ile kullanılması gerekir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nevzatsemli N kullanıcısına yanıt
    uyumlu değilse hangi gerekçeyle uyumlu değil? servis bence takmak istememiş kuru kontak şeklinde çalışan tüm oda termostatları uyumludur, intherm 300 daha önce kullandıysanız memnun kaldıysanız taktırabilirsiniz
    bu tip kombilere on-off her türlü oda termostatı takılabilir
  • Tesekkurederim Kendim takarsam servis sorun çıkarırım acaba birde yeni kombi olduğu için bağlantı resimlerini Nerden bulabilirim hiç bir yerde yok sanırım göremedim

• Herkese merhabalar,

Bende memleketim deki evimize doğalgaz gelmesiyle birlikte doğalgaz tesisatı yaptıracagim.Doğalgaz ustası çok yakinen tanıdık olmasına rağmen hep kendi yapmak istediklerini (herkese taktigi malzeme ve kombi ayni zamanda tesisat)dayatmaya çalıştı.Su An için yapilacak olanlar benim isteğimle beraber ,

dd plus radyatör: 9.2m (7 metre den buraya geldik)

Buderus gb062 kombi

Tesisat borusu: kılıfı içerisinden şeffaf bir boru geçen düz bir boru.

Oda termostatı

Şimdi bü söylediklerimi iki kat için yaptıracağım

Çıkarılan tutar:17.000tl

Memleket soğuk (Tokat)

Ev:3+1 -120 metre kare 3 tarafı açık.

Burayı da okuyucunca warmhaus yerli üretim yapan firma ve çok methedilmesi nedeniyle kararsız kaldım.

Ben üstadlardan kombi -Tesisat ve diğerleri için daha ne gibi değişiklikler yapabilirim onları ogrenmek istiyorum.

Şimdiden teşekkürler

• Bir de cumà gününe kadar karar vermek zorundayim

• quote:

Orijinalden alıntı: nevzatsemli

Tesekkurederim Kendim takarsam servis sorun çıkarırım acaba birde yeni kombi olduğu için bağlantı resimlerini Nerden bulabilirim hiç bir yerde yok sanırım göremedim

http://warmhaus.com.tr/Download/Files/priwa-enerwa-serisi_kombimontaj-kullanimkilavuzu-a5anl-r5-ll_1424692787.pdf

22.sayfada aradığınız bağlantı şeması var. Kendiniz kolayca takabilirsiniz.

• bursa1660 B kullanıcısına yanıt
    8500 tek daire için biraz fazla geldi
    kılıflı borudan kastınız mobil sistem ise,kullanılacak pex boruları mutlaka oksijen bariyerli pex-b boru tercih edin
    aynı borunun oksijen bariyersizi var
    kombiyi balkona değil evin içine monte edin
    gb62 için buderus modülasyonlu oda termostatı öneririm buderus rc100 veya rc150
    kombinin altına plastik kombi bağlantı seti değil metal/pirinç tam geçişli vana ve filtreler öneririm
    oda termostatını evde yaşam odasına monte edin,diğer odalara kaliteli termostatik vanalar öneririm danfoss ras-c (yatay köşe)
    warmhaus öneririm ama tokatta servisi nasıl,bunu araştırmanızı öneririm
  • İyi forumlar toplam 7.1 m petek uzunluğu olan tek banyosu olan toplamda 160 m civarı pex boru kullanılan tesisatı olan yalıtımlı daire için enerwa premix,enerwaplus premix ile eca scot arasında kaldım hangisini tercih etmem daha doğru olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: meço dayı

İyi forumlar toplam 7.1 m petek uzunluğu olan tek banyosu olan toplamda 160 m civarı pex boru kullanılan tesisatı olan yalıtımlı daire için enerwa premix,enerwaplus premix ile eca scot arasında kaldım hangisini tercih etmem daha doğru olur.

160m2 alanda 7mt petek olmamalı,160m2 alanda balkon gibi ısıtılmayacak alanları çıkartıp ona göre uygun petek metrajı çıkartın,normalde 90-100m2 evlerde 7metre petek olur,iki kombide olur bölgenizde servisleri araştırın
  • Bana da fazla geldi,başka yerlerden de fiyat almam istendi ama henüz almadım.

Mobil sistem olacak ama normal düz boru eminim,bana oksijen bariyeri boru marka,modeli veya linki atabilirmisiniz direk ustadan o şekilde isteyim.

Kombi planlama da ev içerisinde

Kombi konusun da hala kararsızım zira warmhaus tokat'ta çok yeni sağlıklı bilgi yok maalesef:(ama gözümü karartabilirim.Fiyat olarak gb062 warmhaus ile yakın birbiriné,bir de warmhaus 'da hangi modelde yoğunlaşmalıyım?

Kombi altı tesisat hiç konuşulmadı,onu da ilave yaptırıcağım,

Sadece oda termostatı yeterli olmaz mı,ben burda kalmadığım için ebeveynlerin termostatik vanalar 'a müdahalesi zor olur kanaatindeyim.

Değerli cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

mobil sistem pex borular hem oksijen bariyerli hem oksijen bariyersiz vardır linkten bakabilirsiniz
    kesinlikle oksijen bariyerli yaptırın

http://www.firat.com/binaici-tesisat-boru-sistemleri/pex-mobil-sistemler-urunler

warmhaus'ta en iyi model enerwaplus modelidir, diğer modellerden farkı büyük lcd ekran,ve klasik pompa yerine modülasyonlu pompa var
    bir de enerwa modeli var yani plus olmayan modeli lcd ekranı küçük diğer özellikler aynı

termostatik vanaları siz sadece bir kere ayarlayacaksınız kurcalayan biri olmazsa yaz kış aynı ayarda kalabilir bence odalara termostatik vanalar taktırın,yaşam odasına da kaliteli bir oda termostatı
  • Tekrardan merhaba link calismiyor, fakat devam edip buldum galiba kilifli vé oksijen bariyerli PE-RT 16×2 mm olan borular değilmi hocam iki renk.

Bir diğer sorum da hocam ikinci katta vurdu kırdı olmayacak bu kat için mecburen duvar üstü olucak bura için ne tür boru tesisatı önerisini?

Warmhaus enerwaplus olanın da bir kaç çeşidi var bunlardan hangisi uygun olabilir yaklaşık 9.5 mt petek için.

Termostatik v anaların da maliyetini çıkarttırıcam en az 15 adet gerekli.

Biraz çok mu fazla oldum:(

Tekrardan teşekkürler

üst kat için pprc boru olarak dizayn oksi plus öneririm 32mm ve 25mm boru çapı kullandırın,kombiden itibaren kalorifer hattını 32mm ile başlatın evin ortasından sonra çapı 25mm'e düşürün ve bitirin
    24kW kapasite kombi almanız gerekir 9.5mt petek için yeterli
  • Merhaba, eski kombi bozuldu, İstanbul'da 170 m2 yalıtımsız daireye taktırmak istiyoruz. Fakat bütçe kısıtlı, o yüzden yoğuşmalı taktıramıyorum. WARMHAUS Lawa Hermetik Konvansiyonel Kombi nasıldır? 28kw olanını önerir misiniz? 1300-1500 TL bandında başka bir cihaz mı önerirsiniz. Şimdiden teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.