Şimdi Ara

*WARMHAUS ENERWA & ENERWAplus* Kullanıcıları (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.382
Cevap
36
Favori
115.035
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: İmkansız

Bulunduğum bölgeye (zonguldak devrek)gaz bu yıl geldi ve bu gün gaz açılalı tam 30 gün oldu 17 şubat sabah yakmaya başlamıştık. Bugün itibariyle 194m3 yakmışız. Ev de kullandığımız alan 100m2 6.30 cm petek var. Ev üç katlı betonerme bina ama 1990 yılında yapıldı ben üst kattayım benim üstüm çatı ve çatıda 10 cm cam yünü serili. Camlar pimapen. Dış cephede izalasyon yok üç cephe açık sadece arka taraf bitişik. Bugüne kadar kömürlü kat kaloriferiyle ısınıyorduk lavuar tabir edilen taş kömürün tonu bu yıl 650tl idi bu doğalgaz sanki bedava gibi geldi. :) kombi warmhaus priwa modeli sıcaksu tedariği harika kesinlikle dalgalanma olmuyor scot özelliği olduğunu da buradaki ustalardan öğrendim.

30 gün\194m3 =6.4 m3 gazın m3 fiyatı ortalama 1 tl kısacası bir ayda 194 tl yaktık.

*WARMHAUS ENERWA & ENERWAplus* Kullanıcıları

Merhaba ben de bu kombiyi seçenekler arasına aldım. Sizinle yaklaşık aynı şartlardayız. Son kat ve müteahhitin yaptığı izolasyon var. Bu yıl 3 ton kömür yaktık. Arka odalar 21-22 derece ön odalar 24 derece civarı ısındık. Siz geçen yıl kaç ton kömür yakmıştınız acaba? Bir de kaçlık modeli kullanıyorsunuz acaba ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Dilaver AYDIN

Kombi takılmış fotoğrafları telefondan yüklemek sıkıntı oldu. Tek problem termostat olarak general ht150 kablosuz oda termostati getirilmiş. Servis modulasyon lu tavsiye etmediğini, warmhaus un kendi termostati nin henüz türkiye ye gelmediğini söyledi. Şimdi bana modulasyon lu bir oda termostati onerebilirmisiniz. Ya da modulasyonlu olması şart mi. Sıcaklık farkı bu termostat ta 0.5 bu 0.1 olsun dediğim de fiyatlar oldukça artıyor. Bu farka değer mi. Tüm bu sorulardan sonra bu o.t ile devam edeyim mi, yoksa başka bir termostat mi onerirsiniz

Yerli ürün değil mi. Kombi Fabrikası burada oda termostatı farklı markadan mı alınıyor da dışardan geliyor. Bir de neden modülasyonlu önermemişler acaba.

• quote:

Orijinalden alıntı: l.a.c.i.w.e.r.t

quote:

Orijinalden alıntı: İmkansız

Bulunduğum bölgeye (zonguldak devrek)gaz bu yıl geldi ve bu gün gaz açılalı tam 30 gün oldu 17 şubat sabah yakmaya başlamıştık. Bugün itibariyle 194m3 yakmışız. Ev de kullandığımız alan 100m2 6.30 cm petek var. Ev üç katlı betonerme bina ama 1990 yılında yapıldı ben üst kattayım benim üstüm çatı ve çatıda 10 cm cam yünü serili. Camlar pimapen. Dış cephede izalasyon yok üç cephe açık sadece arka taraf bitişik. Bugüne kadar kömürlü kat kaloriferiyle ısınıyorduk lavuar tabir edilen taş kömürün tonu bu yıl 650tl idi bu doğalgaz sanki bedava gibi geldi. :) kombi warmhaus priwa modeli sıcaksu tedariği harika kesinlikle dalgalanma olmuyor scot özelliği olduğunu da buradaki ustalardan öğrendim.

30 gün\194m3 =6.4 m3 gazın m3 fiyatı ortalama 1 tl kısacası bir ayda 194 tl yaktık.

Merhaba ben de bu kombiyi seçenekler arasına aldım. Sizinle yaklaşık aynı şartlardayız. Son kat ve müteahhitin yaptığı izolasyon var. Bu yıl 3 ton kömür yaktık. Arka odalar 21-22 derece ön odalar 24 derece civarı ısındık. Siz geçen yıl kaç ton kömür yakmıştınız acaba? Bir de kaçlık modeli kullanıyorsunuz acaba ?

Hocam hocam bahsettiğim gibi ev mustakil merkezi kat kaloriferinde 2 dairede 17 şubata kadar 7 ton kömür yaktık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İmkansız kullanıcısına yanıt
    Baya çok kömür yakmışsınız. Peki dereceyle ölçtünüz mü acaba kömür yanarken kaç derece oluyordu ev. Doğalgazda kaç derece oluyordu.

Karşılaştırma yapıp kombinin verimini anlamak istiyorum. O nedenle sordum. Bir de sizin ki kaçlık kombi ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Dilaver AYDIN

Kombi takılmış fotoğrafları telefondan yüklemek sıkıntı oldu. Tek problem termostat olarak general ht150 kablosuz oda termostati getirilmiş. Servis modulasyon lu tavsiye etmediğini, warmhaus un kendi termostati nin henüz türkiye ye gelmediğini söyledi. Şimdi bana modulasyon lu bir oda termostati onerebilirmisiniz. Ya da modulasyonlu olması şart mi. Sıcaklık farkı bu termostat ta 0.5 bu 0.1 olsun dediğim de fiyatlar oldukça artıyor. Bu farka değer mi. Tüm bu sorulardan sonra bu o.t ile devam edeyim mi, yoksa başka bir termostat mi onerirsiniz

Yerli ürün değil mi. Kombi Fabrikası burada oda termostatı farklı markadan mı alınıyor da dışardan geliyor. Bir de neden modülasyonlu önermemişler acaba.

Firma aslında resimdeki termostatı öneriyor.Ben önce cosa denen klasik on/ off yapan termostatı aldım ama cihaz düzgün çalışmadı iade ettim Genaral ht300 aldım şimdi firmanın resimdeki termostatı sipariş ettim bakalım geldiği zaman izlenimleri paylaşacağım. Bu cihaz hem 0.1 hassasiyetli hemde modülasyon yapıyor. Buradan ustalara sormak isterim dış hava sensörü alsam tasarruf ve konfor açısından faydası olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İmkansız -- 18 Mart 2017; 19:31:50 >

• quote:

Baya çok kömür yakmışsınız. Peki dereceyle ölçtünüz mü acaba kömür yanarken kaç derece oluyordu ev. Doğalgazda kaç derece oluyordu.

Karşılaştırma yapıp kombinin verimini anlamak istiyorum. O nedenle sordum. Bir de sizin ki kaçlık kombi ?

Hocam kömür yakarken kazan ısısı 50derece ayarlı iken benim alt katımda annemler 23 benim ev 22 oluyordu. Şu an kombi 55dereceye ayarlı ev 23dereceye ayarlı. Ev devamlı 23 derecede sabit kalıyor ve çok rahat ettik. Kombi priwa 24 olan modeli sanırım 20.000 cal.

Resimdeki RFRC03 akıllı mı acaba yani internetten ulaşılabiliyor mu acaba? Yada kombinin internet sitesinde telefonla açıp kapatma özelliğinden bahsediyor. Kombide mi böyle bir özellik var biliyor musunuz?

• quote:

Resimdeki RFRC03 akıllı mı acaba yani internetten ulaşılabiliyor mu acaba? Yada kombinin internet sitesinde telefonla açıp kapatma özelliğinden bahsediyor. Kombide mi böyle bir özellik var biliyor musunuz?

Hocam cihaza internet erişimi yok fakat fabrika ile görüşmelerimde uzaktan bağlantı modülü test aşamasında olduğu önümüzdeki sezon opsiyonel olarak satışa sunulacağı söylendi. Fakat warmhaus adında uygulama ile tek tıkla servis vs gibi işlemler yapılabiliyor

Teşekkür ederim yanıtlarınız için. Bizde kısmetse seneye geçicez Doğalgaza. Daha karar veremedim hangi kombiyi alayım diye.

• EnerwaPlus Erp almaya niyetlendim fakat sitelerinde gösterilen Kocaeli bayileri sadece şirketlere (inşaat) satış yaptıklarını belirtip parekende satış yapmadıklarını bildirdi ve 1.8 milyonluk şehirde 2. bir bayileri de yok maalesef.

Bunun üzerine Kocaelin de bulunan tek yetkili (izmit'te) servislerini aradığımda da aslında ferroli servisi olduklarını ve bildikleri bir bayinin olmadığını bildirip şirketin bir yetkilisinin cep telefonunu verdi. Kübra Hanım isimli bayana durumu anlattığımda ise bölge saha satış yetkili x beyin numarasını verdi onunla da görüştüğümde o da sonuç bulamadı ve çözüm bulmaya çalışırım dedi ama ne ses ne seda çıkmadı bir daha.

Adamlar kombi yapmış ama bildiğin satmaya niyetleri yok.

Hatta tek yetkili bayilerinin inşaat firmalarına toptan malzeme satan bir yer olmasını göz önüne alınca kafam da bir sürü soru işareti oluştu.

Tamam piyasada yeni olabilirler fakat bir ürünü bayi açıp satamıyorsan en kolay çözüm firmanın kendi web sitesi üzerinden satış yapması olabilirdi....

Alan arkadaşlar nereden bulmuş çok merak ettim. Açıkcası güvenim sarsıldı.

• zyzapin kullanıcısına yanıt
    Bulunduğum ilçede bayisi var bu kombi için baya stoğu var ben ilk çalıştırma için servis konusunda nede temin konusunda sorun yaşamadım. Hatta aldığım arkadaş kurulumdan sonra birkaç kez kombi ile sorun olup olmadığını bile sordu. Buralara gaz yeni geldiği için kombi satışı baya hızlı

resimdeki oda termostatı ferroli romeo modülasyonlu oda termostatı hem kablolusu hem kablosuzu var bu oda termostatının menüsünde ısıtma eğrisi var.dış hava sensörü monte edildiğinde ısıtma eğrisinden en uygun ısıtma eğrisi seçilerek kombinin iç/dış sıcaklık farkına göre oransal çalışmasını sağlar

@İmkansız ilgili bir bayiye denk gelmişsiniz çok şanslısınız ama Kocaeli bayi kaptanlarenerji bırakın ilgilenmeyi perakende satışımız yok diyerek kestirip attı. En azından toptan verdiği bir bayii olup olmadığı bilgisini bile vermediler saolsunlar.

Fakat warmhous 200 bin nüfuslu 1 şehirde bu kadar iyi bir bayi bulmuş olsalarda 1.8 milyon nüfuslu her yeri şantiyeler ile dolu bir şehirde satış yapamaması pazarlama faciasıdır.
  • Ben sonunda taktirdim lakin eve daha geçmediğim için kullanmadım ve 10 güne kadarda gazı açtıracağım ama araştırmalarımı paylaşmak istedim,

taktırdığım model priwa modeli, enerwa larda elektronik pompa varmış, ayda 5 tl ye varan tasarruf sağlar dedi servisi, lakin 12 yıllık servisim dedi, son yıllarda elektronik pompayı şimdiye kadar 100 ün üzerinde değiştirdim dedi, elektronik olması arıza süresini kısaltıyor dedi, normal pompalardan ise maximum 6-7 tane değişmişimdir dedi, ben normaline yöneldim, en fazla 5 tl aylık tasarruf yapsa yılda 60 tl ama arıza yapınca daha fazla malesef, dış hava sensörünün yeri önemli güneşli yere denk geldiğinde ısıyı fazla görecektir lakin özellikle bu mevsimlerde güneş gören yer sıcak ama gölgeler soğuk oluyor ve tam anlamı ile randıman alamayacagımı düşündüğümden taktırmadım, ama oda modülasyonlu termostat kumandasız alacagım,
    ayrıca kombi üzerilerinde yer alan barkotu okutup servis çağırabiliyorsunuz, yine telefonlardaki programları ile parça fiyatlarını görebiliyorsunuz ve servis sizden ekstra para talep edemiyor, sizlere bir önerim daha var ama aramızda kalsın :) firmanın sitesinde ürün fiyat listesini daha uygun gördüm ve pazarlığımı ona göre yaptım

• eid27 E kullanıcısına yanıt
    kombiniz hayırlı olsun, piyasada 24kW kombilerin 1tanesi hariç hepsinde elektronik pompa yok ki,servis hangi pompayı değiştirmiş.bildiğim tek model 5 yıldır piyasada olan ariston genus premium evo, forumda 5yıldır bu kombiyi kullanan 10larca arkadaş var ben daha pompası bozulan arkadaş görmedim,üstelik bu pompalar avrupa birliğinde son yıllarda birçok modelde yaygın şekilde kullanılmaya başlandı
  • Merhaba arkadaşlar ;

Warmhouse Kocaeli bayisinin perakende satış yapmaması ve bayi bulamamam üzerine firmada bulabildiğim her yere konuyu ve satış-pazarlama ile ilgili eksikliklere karşı yapılabilecekler ile ilgili görüşlerimi de içeren bir maili şirkette bulabildiğim tüm yetkililerin maillerine gönderdim ve hatta yönetim kurulu başkanına da mail attım.

Sonrasın da pazartesi 1 numaradan arandım fakat duymamışım ve mesaj yolu ile şikayetiniz için dönüş yaptık kaptanlar enerjiden xxx hanım size yardımcı olacak yazılmış fakat mal satmak istemeyen bir bayii ile yüz göz olmak istemediğim için aramadım. Daha sonra akşam üstü mailime baktığım da şirkette teknik müdür olarak çalışan bir beyin beni aradığını fakat telefonumun kapalı olduğunu tekrar arayacağını bildirdiği mailini gördüm.

Bugün yaptığımız görüşme de ise pazar günü sabaha karşı attığım mail sonrası şirket ceo su tarafından yetkili birimlere atıldığını ve bu durum üzerine konu ile ilgili bu hafta içine toplantı kararı alındığını öğrendim. Şirket olarak olumsuzluklar ile ilgili geri dönüşlere çok önem verdiklerini ve müşterilerden gelen geri dönüşler ile şirketin daha güçlü hale gelebileceğini bunun onları mutlu ettiğini ifade ederek müşteri odaklı yaklaşımlar sergilemeleri ve hatta en baştaki kişiye atılan bir şikayet ve fikir paylaşımı mailinin ceo tarafından okunup buna karşılık değer verilmesi ve aksiyon planı uygulanmaya başlanması benim şahsi nazarım da firma ya karşı güven dolu hisler oluşturmuştur.

Görüştüğüm Bey evim inşa halinde olduğu halde hem yüz yüze görüşüp konuşmak hem de istersem evim için keşif yapmak adına perşembe günü için randevulaştık.

Kısacası henüz görüşmemiş olsak bile müşteri şikayeti ve fikirlerine bu kadar ciddiye alıp en tepede ki yetkilinin dahi müdahil olması şirkete güvenimi arttırmıştır.

Daikin düşünmeye başlamış olsam da artık %99 enerwaplus-erp taktıracağımı düşünmekteyim.

• zyzapin kullanıcısına yanıt
    firmanın yaklaşımı çok olumlu,kombileri kaliteli ve pazar payını arttırlamaları gerekir
  • Dilaver AYDIN D kullanıcısına yanıt
    @Dilaver AYDIN kombiyi taktıralı yaklaşık 2 ay olmuş kombi hakkında görüşlerinizi paylaşırsanız merak eden arkadaşlara ve bana bilgilendirme sağlarsanız sevinirim.
  • @coolstyle nickli arkadaşımız da bu kombiden kullanıyor kendisi forumdaysa bilgi aktarırsa seviniriz
  • Merhaba kullananlar memnun mu acaba hangi oda termostat kullanıyorsunuz

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.