Şimdi Ara

*WARMHAUS ENERWA & ENERWAplus* Kullanıcıları (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.382
Cevap
36
Favori
115.065
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam tek fark pompa galiba ,bu pompanın sizce etkisi ne kadar olur ?
    birde fiyat farkı nedir ve değer mi ?
  • C.CEMİL kullanıcısına yanıt
    evet pompa farkı var ama bence çok fazla etki etmez en azından yarı yarıya diyelim.fiyat farkını bilmiyorum google'da çok yaygın değil bu kombiler enerwaplus bariz pahalı en az 700-1000lira daha pahalıya satılıyordu
    yerel bayileri bilmiyorum
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    bir pompa farkı için bu kadar verilmez o zaman

bilgi için teşekkürler
  • Arkadaşlar 5 günlük kombi yeni. Alttan su damlatiyor neden acaba servis 5 gün sonra gelecek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • meyyup M kullanıcısına yanıt
    su damlaması birçok şeyden olabilir.yoğuşma sifonu,ana bağlantı boruları,kullanım suyu eşanjörü bağlantı boruları...vs
    Atık yoğuşma suyu giderinden dqmlıyorsa atık su meyilli iyi verilmemiş olabilir. Orayı Bi kontrol edin. O değilse üstadın dediği gibi herşey olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

su damlaması birçok şeyden olabilir.yoğuşma sifonu,ana bağlantı boruları,kullanım suyu eşanjörü bağlantı boruları...vs
    Benim kombi 2 yıllık ve cumartesi buz gibi bir sabaha uyandık. Kombiye baktığımda basınç düşük hatası vermiş,suyunu tamamladım çalıştırdım sorun yok.dün akşam üzeri baktığımda basınç biraz düşmüştü ve bu düşüş olağan değil diyerek kombinin kapağını açtım ve kombinin içi ıslaktı. Fotoğrafta görülen işaretli borunun dibinden geldiğini tahmin ettiğim bir kaçakla karşılaştım. Uygulama üzerinden servis talep ettim sanırım yarın gelir. İşin ters tarafı garanti biteli 15 gün olmuş.

*WARMHAUS ENERWA & ENERWAplus* Kullanıcıları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İmkansız -- 3 Mart 2019; 9:40:17 >

• İmkansız kullanıcısına yanıt
    15gün için bence yardımcı olurlar geçmiş olsun
  • merhaba,bazı kombilerde bu yapılabiliyor ama warmhaus'ta bilmiyorum.uzman yetkili servis parametre menüsüne bakmak gerekiyor.önceki mesajda yazmayın unuttum su damlaması önemsiz bir detay resimden göreceğiniz gibi kombinin içinde komponentler kaliteli:plastik parça yok hep bakır ve pirinç. kaliteli cihaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 4 Mart 2019; 18:4:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

merhaba,bazı kombilerde bu yapılabiliyor ama warmhaus'ta bilmiyorum.uzman yetkili servis parametre menüsüne bakmak gerekiyor.önceki mesajda yazmayın unuttum su damlaması önemsiz bir detay resimden göreceğiniz gibi kombinin içinde komponentler kaliteli:plastik parça yok hep bakır ve pirinç. kaliteli cihaz
    Hocam servis geldi bakır boruların ucundaki orniq lerin değişmesi gerektiğini söyledi fabrikadan isteyeceklermiş. Diğer konu parametre konusunda @x-calibur a teşekkürler o yardımcı oldu hallettim. Kombi set edilen değer de kapanınca devirdaim 3dk daha çalışıyordu @x-calibur ‘un tavsiyesi üzerine 60 sn düşürdüm şimdi daha konforlu.

• Bacanin açısı verilmemiş. Düz egimsiz monte edilmis. Kaldırınca boruyu bütün su cihazın içine akti. Bacayı yukarıya doğru kaldirdim şimdilik su akmıyor içinden.

Sizin hangi kombi? Yoğuşmalı mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • gilliyun kullanıcısına yanıt
    Evet

• quote:

Orijinalden alıntı: meyyup

Bacanin açısı verilmemiş. Düz egimsiz monte edilmis. Kaldırınca boruyu bütün su cihazın içine akti. Bacayı yukarıya doğru kaldirdim şimdilik su akmıyor içinden.
    Hocam montajı yapan adamı çağırın düzeltsin. Min 3 c. Eğim olması lazım. Şayet bacanızdan su damlıyorsa olmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: C.CEMİL

hocam tek fark pompa galiba ,bu pompanın sizce etkisi ne kadar olur ?
    birde fiyat farkı nedir ve değer mi ?
    Servis manuel ayarlı pompayı frekans konvertörlü pompa ile değiştirmişti. Anladığım kadarıyla frekans konvertörlü pompa modülasyon yapabiliyor. Ama servis bizim pompayı muhtemelen en yüksek hızda çalışacak şekilde ayarlamış. Ve pompa devamlı çalışıyor. Çok nadir olarak kısa süreli durduğuna şahit oldum. Mutfak sessiz olduğu zamanlarda ses biraz rahatsız ediyor; belki dikkat ettiğim içindir. Oysa manuel hız ayarlı pompayı en düşük ayara aldığımda hiç ses gelmiyordu ve evin ısınmasında da bir değişiklik olmamıştı. Yani manuel hız ayarlı pompa da uygun ayarlar yapılarak gayet konforlu bir kullanım sunuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: İmkansız

Hocam servis geldi bakır boruların ucundaki orniq lerin değişmesi gerektiğini söyledi fabrikadan isteyeceklermiş. Diğer konu parametre konusunda @x-calibur a teşekkürler o yardımcı oldu hallettim. Kombi set edilen değer de kapanınca devirdaim 3dk daha çalışıyordu @x-calibur ‘un tavsiyesi üzerine 60 sn düşürdüm şimdi daha konforlu.

Alıntıları Göster
    Hocam frekans konvertörlü pompanın servis menüsü konusunda yardıma ihtiyacım var. Antalyada 6 metre petek var , pompa en hızlı devirde ve devamlı çalışıyor. Devamlı çalışması sıkıntı değil ama yüksek devirde çalıştığı için biraz ses yapıyor.

• Warmhaus kombi servis menüsü ve parametre klavuzu

https://yadi.sk/i/uZHDdW_hTCHVhg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İmkansız -- 6 Mart 2019; 20:45:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rontx

Servis manuel ayarlı pompayı frekans konvertörlü pompa ile değiştirmişti. Anladığım kadarıyla frekans konvertörlü pompa modülasyon yapabiliyor. Ama servis bizim pompayı muhtemelen en yüksek hızda çalışacak şekilde ayarlamış. Ve pompa devamlı çalışıyor. Çok nadir olarak kısa süreli durduğuna şahit oldum. Mutfak sessiz olduğu zamanlarda ses biraz rahatsız ediyor; belki dikkat ettiğim içindir. Oysa manuel hız ayarlı pompayı en düşük ayara aldığımda hiç ses gelmiyordu ve evin ısınmasında da bir değişiklik olmamıştı. Yani manuel hız ayarlı pompa da uygun ayarlar yapılarak gayet konforlu bir kullanım sunuyor.

Alıntıları Göster
    o zaman frekans konvektörlü olmasının pek önemi olmuyor ,doğru anladım değil mi ?

• enerwa olan kombim enerwa plus ile değiştirildi.

en dusuk ayarda enervadaki ses ile enerwa plus frekanslıda aynı ses var .

değişen bir sey yok.

sürekli çalsıyor benimkide durmaması normal. en dusuk hızda devri daim yapıyor

37 derece alıyorum kombi sıcaklık ayarını 41 derecede su ısıtp peteklere gonderiyor.

4---5 m benim petek toplamı
  • C.CEMİL kullanıcısına yanıt
    hocam frekans konvektörlüde pompa herşeyi otomatik hallediyor kullanıcıya birşey kalmıyor.manuel ayarlıda sen müdahele edebiliyorsun mesela diyorsun ki pompa en düşük ayarda manuel çalışsın suyu yavaşça pompalıyor ama ya tesisatın buna uygun değil biraz büyükse o zaman da kombiye en uzak mesafede bulunan panel radyatör ısınmayabilir.frekans konvektörlü rn uygun su pompalama hızını kendisi ölçüp biçiyor göndermiş olduğu sıcak su da ona göre dönüş yapıyor
  • 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.