Şimdi Ara

*WARMHAUS ENERWA & ENERWAplus* Kullanıcıları (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.380
Cevap
36
Favori
114.866
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Merhaba, forumları okudum fiyatlara baktım 24kw sanki petek boyuna yeterli gelsede ilerde buyutebilecegim için 28-30kw arası bir şey bakmaya karar verdim. Bana onerdiginiz warmhaus enerwaplus 28kw almaya karar verdim. Yaptirabilirsem şimdi olmazsa sonrasında petekleri buyutecegim. 4-5 yere termostatik vana alacağım danfoss. Kombi mutfakta olacak ve oturma odası ile mutfak birleşik olacak. Kullananlardan kombinin sesinin rahatsızlık verip vermediğini ogrenebilirmiyim ayrıca. Kombi açıkta olacak dolap olmayacak muhtemelen, çünkü müteahhit kombi tesisatını çok saçma yere yapmış o yere kombiyi bile zar zor monte ettirecek gibiyiz onun için dolap vs olamicak sesi azalması için. Kombi tesisat bağlantısında önereceğiniz birsey varmı? Daikin, Buderus viesman Vaillant dışında düşündüm ancak 24ulkw üstü kombilerde fiyat çok artiyor. Buderusun katalog 36db sesi yanında warmhaus 54 desibel umarım bizi çok rahatsız etmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mb26 M kullanıcısına yanıt
    Benim Kombim balkonda ama Kombinin dolabı açıkken falan hiç duymadım sesini, sizinki içeride olacakmış kıyaslanamaz ikisi tabi... Kombinin dış sacının içinide, sesi azaltmak ve ısı kaybını önlemek için, yalıtımsal bir maddeyle kaplamışlar....

• mb26 M kullanıcısına yanıt
    dB olayına katılmayın göreceli bir konu warmhaus sessiz cihazlardır

• Merhaba

Warmhaus cihazların parametreleri hakkında bilgisi olan var mı ? Bu parametreleri değiştirmek mümkün mü ?

• mrb s.a cumleten forum arkadaslarım bir bir konu hakkında yardımlarınıza ihtiyacım var.

salon 40 m2 1.20cmx0.50cm ve 0.60 x50cm 2 adet petek var
    oturma odası 15 m2 0.50cmx0.50cm 1 adet
    yatak odası 15 m2 0.50cmx0.50cm 1 adet
    c0cuk odası 15 m2 0.50cmx0.50cm 1 adet
    mutfak 15 m2 0.50cmx0.50cm 1 adet
    banyo 7 m2 0.50cmx0.50cm 1 adet
    koridorda petek yok

kombi warmhaus enerva 24 kw mutfakta mutfaktan kollektor vasıtası ile pateklere dagıtım oluyor.

dogalgaz yeni baglandı.4 gundur 50-60-70 derecelerde kullanıyorum kombi sıcaklıgı ve ev bir turlu ısınmıyor.daire arakat 7 katlı bınanın 5.katı toki dairesi içerden ısı yalıtımlı.ayrıca bende butun pencereleri içerden ve dısardan mastik ile acılan kısımlarını doldurdum hic içeriye hava girişi olmuyor. 15 gun evveline kadar merkezi komur kazan sistemi ile ısınıyorduk ev sısnıyordu kazan sıcaklıgı 40-55 arası veriyordu ısıyı peteklere ve ev ısınıyordu .son 20 gunude klima ile ısındık .gaz acılıncaya kadar. evin diger odaları bu arada buz gibi oldu.

merkezi sistem ile 26 dereceye kadar cıkan sıcaklık .kombi ile yüksek sıcaklık olmasına ragmen 4 gundur 18-19 derece .ev cok soguk .

gorus ve onerilerinizi bekliyorum

kolay gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: cana-cana

Merhaba

Warmhaus cihazların parametreleri hakkında bilgisi olan var mı ? Bu parametreleri değiştirmek mümkün mü ?

Bilen varsa beni de eklerse sevinirim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • seyyid47 S kullanıcısına yanıt
    Hocam ben çok kalori joule hesabından anlamam ancak;

Denizlide annemin, izmirde kendimin, İstanbulda kiracı olduğum 3 ayrı evde merkezi kömürden bireysel doğalgaz kombiye geçişi yaşadım, nasıl oluyor bilmiyorum ama doğalgaz, kömüre göre, daha hafif kalıyor ısıtmada, kömürde artık kalori yüksek mi oluyor bilmiyorum. su 50 veya 55 dereceye ayarlandığında, suyun sıcaklığı o dereceye ulaşır ulaşmaz binaya pompalanıyorsa bile sanırım su ısınmaya devam ediyor. Ondan dolayıda kömürlü sistemler çok iyi ısıtma sağlıyor sanırım.

Doğalgaz sistemindeki hafifliği düşünürsek sanırım petekleriniz tüm odalar için küçük. Bundan dolayı sıkıntı olabilir.

Benim mesela evim doğu güney batı cephe, güney batıda kalan köşede ki odam 15, 35m2 2 metre petek var.

Çocuk odası 9 m2 1 m petek

Yatak odası 15 m2 1.20 petek

13.18 m2 koridor 1 metre petek

5 m2 banyo 100×38 beyaz havlupan

20.80 m2 salon 1.80 metre petek

12.40 m2 mutfak 80 cm petek. (daha önce mesajlaşmıştık, o zaman notları bulamamıştım, şimdi buldum net ölçülerim bunlarmış) bu arada peteklerin hepsinin eni 60 cm...

Üstelik en üst kattayım ve sadece çatıda taş yünü ile peteklerin arkasında izopan var yalıtım olarak, duvarlar yalıtımsız.

İşin ehli üstadlar daha iyi yönlendirecektir ancak bence peteklerin az gibi. Birde kombi ve tesisat öneri sayfası vardı (tam hatırlamıyorum adını) asıl oradada bir yaz istersen bu konuyu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akasey -- 12 Ocak 2019; 12:53:0 >
  • cana-cana C kullanıcısına yanıt
    Kombiden mi bahsediyoruz yoksa sensör ot VS yan cihazlardan mı?

• Tam Buderus'da karar kılmışken foruma rastgeldim, ustayla anlaşmamızının kombi kısmını iptal edip hemen internetten Warmhaus Enerwa siparişini verdim.Yerli üretim lafını duyunca hemen gaza geliyorum. Buna benzer bir yerli ürün macerası sonrası içişleri bakanından baya bir fırça yemiştim. Aynısı olursa kulaklarınızı çınlatırım ona göre

Şaka bir yana yerli üretim için yapılan bu tür güzel yorumlar benim için anlamlı..

Ürün sayfasından..

Bizden Haberler
    WARMHAUS TURQUALITY MARKA DESTEK PROGRAMINA DAHİL OLDU
    Türkiye’den dünya markası çıkarma vizyonu ile kurulan Turquality marka destek programının en yeni üyelerinden biri olan Warmhaus, bir yılı aşkın hazırlık süresi sonunda Ticaret Bakanlığı tarafından atanan yetkililerin yapmış olduğu denetim başarıyla tamamlayarak Turquality marka destek programına dahil oldu.

Turquality marka destek programı kapsamında tanıtım, marka-tescil faaliyetleri, fuar, mağaza, showroom tasarımları, pazar araştırmaları, dijitalleşme, alt yapı yatırımları ve benzeri harcamaların %50’si teşvik kapsamında desteklenecek. %100 yerli sermaye ile üretim yapan Warmhaus bu sayede yurt dışında markalaşma ve ihracat konularındaki faaliyetlerini artıracak.

Turquality marka destek programı ile uluslararası arenada daha da güçleneceklerinin altını çizen Warmhaus Genel Müdürü M. Kağan Turan, şunları söyledi: “Turquality marka destek programı kapsamına alınarak, Türkiye’nin yurt dışındaki imajına yepyeni bir vizyon katacak şirketlerden biri olmak, bizi çok gururlandırdı. Türk mühendis ve tasarımcılarımızın oluşturduğu Ar-Ge ekibi ile ürünlerimizi geliştirerek global pazarlardaki yerimizi güçlendireceğiz. Ürünlerimizin %50’sini 30’dan fazla ülkeye ihraç ediyoruz ve önümüzdeki süreçte alacağımız destekle ihracat oranımızı büyütmeyi, ürünlerimizi tüketicilerle buluşturmayı, global markalaşma sürecini hızlandırmayı ve ciromuzu artırmayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

10 milyon dolarlık yatırım hedefi

Önümüzdeki beş yıl içerisinde teşvik kapsamında global marka ve alt yapıya toplam 10 milyon dolarlık yatırım planladıklarını belirten Turan, “Warmhaus markalı kombi ve radyatörlerimizle odak pazarlarımızdan İngiltere, İtalya, İspanya gibi gelişen ülkelerin de dahil olduğu 30’dan fazla ülkeyi yüzde 100 yerli sermaye ile üretilen ürünlerimiz ile ısıtıyoruz. Radyatör üretiminde dünyada ilk 10, yurt içinde ise ilk 4 büyük üreticiden biriyiz” dedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akasey

Kombiden mi bahsediyoruz yoksa sensör ot VS yan cihazlardan mı?
    petekleri büyütecem salona 2 metre yeni petek takacam 1.2 m olan petekten ek alıp yan duvarına monte edeceğim.

diğer odalarıda ufak petekleri 2 oda için birletirecem .

tek carem bu .ev 15 gun hic yanmadıgı için cok sogudu yer mardin.60-70 derecede yakıyorum petekleri .yine cok tasarruflu ortalama gunluk 10 m3 enerwa dan memnunum tam ev ısındıktan sonra daha cok verim alırım sanırım.

verdiğiniz bilgiler için tesekkur ederim.kalın saglıcakla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seyyid47 -- 12 Ocak 2019; 20:50:3 >
  • (P06) Kalorifer (Isıtma) Gücü.
    Kombi montaj yapıldığı yerin gerçek ısı ihtiyacına uygun güçte bir elektronik
    modülasyon ile donatılmıştır. Böylece kullanım sürecinde kombi minimum
    güç ile maksimum güç arasında tesisatın ısıl yüküne göre değişken gaz
    debilerinde otomatik olarak çalışır.

(P07) Kontrollü Güç Artış Süresi.
    Kombi çalışmaya başladığında, ayarlanmış maksimum ısıtma gücene
    ulaşmak için belirlenen kontrollü bir süreyi kullanır. Bu süre standart olarak
    3 dakikaya ayarlıdır ve 10 dakikaya kadar artırılabilir.

(P21) Düşük sıcaklık bölgesi seçimi.
    Yerden ısıtma veya düşük sıcaklıkla çalışan ısıtma sistemleri için bu
    parametre 1 olarak ayarlanmalıdır. Standart olarak yüksek sıcaklıkla
    çalışacak (radyatörlü sistemler) için 0 (sıfır) değeri seçilidir

bu ayarları nasıl değiştirebiliriz kullanma klavuzunda yazıyor.

bilgisi olan var mı.
  • seyyid47 S kullanıcısına yanıt
    Hocam bu saydıkların kullanım kılavuzunda 3.2.12 başlığı altında açıklanmış, o başlığa göre bu parametreleri yetkili servis elemanları değiştirebilir sadece.

• İngilizce uyar mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • sayfa 52-57

• Gilliyun parametreleri paylaştığın için teşekkürler. Yerli kombinin keşke dili de Türkçe olan açıklamaları olsaydı.

• Olsa bile genelde millet pek uğraşmas. Bizim gibi bir kaç gariban ancak)))

• ben yaklasık 9 gundur warmhaus enerwa erp kullanıyorum. değişik sıcaklıklarda .

70 derece gunluk 14-16 m3 tuketim ev cok soguktu 2 gun bu sıcaklıkta calsıtırdım.toplam petek 5 m ortalama
    45-50 derecede bıraz kullandım gunluk 12-14 m3 tuktim oldu
    suan kombi 37 derecede kullanıyorum yogusma özelliği mi bilmiyorum ekranda 41 derece gosteriyor. ev ortamı ılık soguk hissedilmiyor gunluk tuketim 6-7 m3 ot yok.ev yalıtımlı 130 m2 net kullanım alanı.dısarı sıcaklı gunduz 2-3 derece gece -5

bana bu sıcaklıkta tuketim cok geldi.ben bu kombiyi aldıgıma pisman oldum galiba. keske airfel alsaydım. Airfel daha saglam ve kaliteli geldi bana.

diger ev için airfel aldım.ot var orda 42 derece kombi sıcaklıgı .ev ortamı 24 dereceye ayarlı termostat ve gayet sıcak daha konforlu benim evden 8 metre petek var orda gunluk tuketim 6-7 m3 ev yalıtımlı 160 m2 net kullanım alanı
  • Arkadaşlar merhaba, enerwaplus kullanıcısıyım. bu ay 411 lira fatura geldi az yakmama rağmen. soracağım şu 85metrekare 2+1 daire de yaşıyorum. 4 tane petek mevcut 5.6 metre demirdöküm plus peteklere sahibim. 3 peteğimde danfoss vana mevcut 1 tanesi hariç. ve o birtaneyi sürekli orta derece de açık tutuyorum. danfosları da 3 de tutuyorum. genel de 40-45 arasında tututyordum kombi ısısını. yoğuşma için yanlış mı yapıyorum fatura baya fazla geldi. yoğuşma için kimisi 50 derece kimisi 55 olması gerektiğini söylüyor bu işin gerçeği nedir yardımcı olursanız sevinirim. kombiyi açmaya korkuyorum yoğuşmalı kombi olmasına rağmen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kloveangel -- 19 Ocak 2019; 20:40:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kloveangel

Arkadaşlar merhaba, enerwaplus kullanıcısıyım. bu ay 411 lira fatura geldi az yakmama rağmen. soracağım şu 85metrekare 2+1 daire de yaşıyorum. 4 tane petek mevcut 5.6 metre demirdöküm plus peteklere sahibim. 3 peteğimde danfoss vana mevcut 1 tanesi hariç. ve o birtaneyi sürekli orta derece de açık tutuyorum. danfosları da 3 de tutuyorum. genel de 40-45 arasında tututyordum kombi ısısını. yoğuşma için yanlış mı yapıyorum fatura baya fazla geldi. yoğuşma için kimisi 50 derece kimisi 55 olması gerektiğini söylüyor bu işin gerçeği nedir yardımcı olursanız sevinirim. kombiyi açmaya korkuyorum yoğuşmalı kombi olmasına rağmen.
    mrb ben bir cok test yaptım değişik sıcaklıklarda bende 5 metre petek var toplamda hepsi acık

en ideal en az tuketim 37 derece kombi sıcaklıgı yogusma ile 41 dereceye cıkıyor zaten sürekli bu sıcaklıkta olsun 5-6 m3 araıs tuketim olur.senin ev kucuk gayet guzelde ısınır.termostat kullanırsan ancak yuksek sıcaklıktan tasarruf edersin.

bu warmhaus hic modulasyon yapmıyor ayarladıgın derecede sürekli sabıt gaz yakıyor hic durmuyor .tek yaptıgı sıcak suyu dolaştırması.yerli malıdır diye modulasyon 1/10 aldandık .airfel prmix yeni modelide benim diğer evde var.42 derecede kombi sıcaklıgı termostat 24.4 te dur 23.5 dustugunde calıs ayarı var ve gunluk ocak tuketimi ile berber 5 m3 bugun kontrol ettim.ev yalıtımlı gunduz 2 derece sıcaklık gece -5 -8 arası bugun cok socuktu .ev 160 m2 toplamda 8 m petek var

termostat 60 derecede kombi sıcaklıgı ile 24 derecede kullan 23.5 derecede calıs. 24.2 dur.evinde yalıtımlı ıse 3-4m3 24 saatte yakarsın. bu bilgiyi warmhaus priva yogusmalı kombiyi kullanan bir forum arkadasımız yazmıstı kendisi test yapmıstı.

benim ev toki dairesi petek metrajım az oldugu için termostat kullanmayacagım.bu sene en dusuk sıcaklık iyi

ECA ERT 176 RF KABLOSUZ DİJİTAL ODA TERMOSTATI ON/OFF 7006907522 bu termostatı al 150 tl civarı gayet iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seyyid47 -- 19 Ocak 2019; 21:42:46 >
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.