Şimdi Ara

*WARMHAUS ENERWA & ENERWAplus* Kullanıcıları (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.382
Cevap
36
Favori
115.035
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkürler

Ben yaklaşık 20 gündür kombiyi kullanıyorum. Hergün ayrı ayrı ölçüm yaptım. Dış hava kaç derecedeyken, kazan kaç derece olursa, evin içi konforlu oluyor diye...

Benim şartlarımda hava 10 derece ise kazan 40 ta, 0 derece ise kazan 50 de istediğim ortamı yapıyor. Bunlara göre eğrilerde cetvelle hangi numaradaki eğri hangi dış sıcaklıkta kaça geliyor belirledim...

Şimdilik eğriyi kurulumdaki ayarı olan 30 derece Kazanda 20 derece dış sıcaklığa denk gelen kısımda 4 numaraya ayarladım. Henüz 24 saati dolmadı ot ninde sensöründe

Ancak ilk düşüncem eğri başlangıç noktasını 30 da 35 e yükseltmek olacak. Bu arada bu ayardan önce kazan sıcaklığını 70 e ayarladım., bu ayardan önce yapacağın sıcaklık ayarının yüksek olması, eğrinin eksi soğuklarda daha iyi tepki vermesini sağlıyormuş.

Kullanım tüketim değerleri için pazartesi akşam mesaj atıp hatırlatabilirseniz bilgi veririm. Çünkü daha 24 saat bile dolmadı, ot ile srnsör aynı anda takıldı ve çalıştırıldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akasey -- 14 Aralık 2018; 20:54:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• akasey hocam bu işi biliyorsun:)

• sadece50 kullanıcısına yanıt
    Üstad disintegration ustam dır. Sağolsun herkese yol gösteriyor

• eca on/off kablosuz oda termostatı warmhaus priwa icin uygun mudur bilen var mı?

• Meço dayı ustam. Wt08 ile rf03 leri aynı gibi gördüğüm için soruyorum.

Wt08 kullanım kılavuzu 15. Sayfada şöyle bir ayar var.

"ORTAM SICAKLIK DEĞERİ OKUMASININ DÜZELTİLMESİ

Ortam sıcaklık değeri okumasını 0.1°C’lik kademelerle –2°C ve +

2°C arasında düzeltmek için aşağıdaki talimatları uygulayınız"

Bu ayara girdim tek bir ayar yapılıyor +0.1 misal yada -0.1 veya işte +2 ile -2 arası bir değer... Bu ne işe yarıyor, ölçüm hassasiyeti olsa -0.1 seçmiş olsam, +0.1 de ölçmeyecek mi yani, anlamadım ama...

Disintegration üstad sen ne dersin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akasey -- 15 Aralık 2018; 17:36:33 >
  • Akasey kullanıcısına yanıt
    bilemiyorum uzun zamandır ferroli romeo ya bakmadım.hasanemmiye sordunuz mu?

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Sonra aklıma geldi özel mesaj attım, cevabını bekliyorum üstadım, sağolasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akasey -- 15 Aralık 2018; 20:45:3 >
  • Akasey kullanıcısına yanıt
    Bu ayar sanırım termostatın sıcaklık ayarını kalibre ediyor. harici bir dijital veya civalı termometre alın. oda termostatı ve diğer ölçüm yaptığınız termostat arasında fark varsa onu düzeltmek için koyulan bir ayar bu.
  • Sky.Walker kullanıcısına yanıt
    Ot yi keşfediyorum. Çok sağolun. Bu arada bugün 12 saatlik kullanım detaylarımı paylaşayım;

(35 derece başlangıç, eğri 4, maks kazan sıcaklığı 70c, ev içi 23c sıcaklık)

Sabah 08:50, akşam 20:50 arası 1.74m3 (bu arada sabah kahvaltıya misafir vardı, ocak falan haddini aşa aşa kullanıldı. 3+1 130 m2 ev) özel mesaj atabilirsin hocam sormak istediklerin olursa.

• eca ert 176 rf on/off termostat warmhaus priwaya uyumlu mudur hocam birde syntech 176 rf ?

ikisi aynı oda termostatı ve uyumlu
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

ikisi aynı oda termostatı ve uyumlu
    cok tesekkur ederim ustad hocam peki wt08 modelini mi onerirsiniz bunlardan birini mi wt08 modulasyonlu birde on off ile modulasyonlu arasindaki fark nedir hocam

• dun komsu esya tasirken sayaca carpmis sarsmis epey sayaci. dikkatlice baktigimda kombi falan calismadiginda dönmüyor ama ufacikta olsa kacak ya da sayaca zarar verip vermedigini nasil anlarim acaba aksagaza mi haber etsem

aksagaza haber verin
  • Hocam hayırlı günler uzun zamandır konuyu takip ediyorum farklı kaynakları da okumaya anlamaya çalıştım. Sizin önerinizle (zamlar gelmeden) 6 ay kadar önce Enerwaplus kombi aldım. Kombi hafta içinde takıldı henüz açılmadı. Oda termostatı ve termostatik vana konularını araştırıyorum. Şu an Oda termostatı ikinci planda öncelikli olarak tesisata su basılmadan Termostatik vana konusunu halletmek istiyorum. Daha önceki yorumlarınızda Danfoss Ra 2000 gaz sensörlü ürünü önerdiğinizi gördüm yakın zamanlarda yapmış olduğunuz yorumlarda ise ras-c model sıvı sensörlü ürünü önerdiğinizi gördüm. Fiyatının artmış olması nedeniyle mi bu ürünü tavsiye ediyorsunuz?
    Oda termostatı konusunda kablolu termostat almayı düşünüyorum wt-08 modeli için servis 365 lira fiyat verdi. Kablosuz wt-rf03 için ise 675 lira dedi. Çok yüksek geldi fiyat. Farklı markalara da baktım ama tam çıkamadım içinden. Modülasyon yapmadıktan sonra farklı bir markaya çok para vermek mantıklı gelmedi.
    Ev Net 135 m2, salonda 2 büyük radyatör, ön balkon ısı camlı ve 1 radyatör var, kombi ön balkonda, bunun dışında diğer odalarda da 1er radyatör var, Daire güney cephe ağırlıklı güneşe bakıyor,
    *WARMHAUS ENERWA & ENERWAplus* Kullanıcıları
    Oda termostatını daha sonra alayım diyorum. Aldığımda montajını hole, salonun girişine yapmayı düşünüyorum. Termostatik vanayı Hol, banyo ve balkon haricinde tüm odalardaki peteklere takmayı düşünüyorum. yani toplamda 6 adet trv ye ihtiyacım var.
    Danfoss Ra 2000, 90 TL civarında fiyatı var. Sıvı veya Gaz sensörlü tepkime süresi dışında çok fark eder mi? Ne önerirsiniz, ne tavsiye edersiniz? Teşekkürler.

• weta kullanıcısına yanıt
    merhaba. danfoss ra 2000 çok zamlandı hatta şu sıralar indirime bile girdi bir ara 100lirayı aşmıştı.şu sıralar gazlısı 90lira, sıvılısı 44lira.fiyat yönünde önermiyorum yoksa alınabilir.eskiden o kadar fiyat farkı yoktu. sıvı sensörlü 20-21dk, gazlısı 13dk'da tepki gösterir.bütçeniz varsa alınabilir.
    eğer modülasyonlu oda termostatı istiyorsanız warmhaus alın yok eğer on-off oda termostatı istiyorsanız seçenek çok fazla
  • Üstadlar Enerwa da kullanacağım bir yakınımda kablolu modülasyonlu Ferroli Romeo termostat var alsam yazılım yada başka bir uyumsuzluk yasarmıyım şimdiden teşekkürler

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Hocam peteğin üstündeki bu ayarda rakamlar neyi ifade ediyor.Kaçta olması lazım.
  • Arkadaşlar radyatörün kenarındaki rakamlar neyi ifade ediyor kaçta olması lazım.*WARMHAUS ENERWA & ENERWAplus* Kullanıcıları
  • 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.