Şimdi Ara

Warlock oyuncularina acı haber.. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
153
Cevap
0
Favori
3.042
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu arada warlock arkadaşlarım şunu farketttinizmi bilmiyorum ama spellstone firestonu eskiden off-hand koyuyoduk dolayısıyla pvpde staff kullanamıyorduk mecbur tek el silah kullanıyorduk. ancak ne zaman oıldu bilmiyorum ama patchden sonra ben pvp yapmaya başladım ve gördümkü spellstone ve firestone wand koyduğumuz slot a konuluyor bence ilaç gibi oldu. özellikle spellstone bir warlock yada priest ile karşılaşınca çok faydalı kesinlikle ölmemenizi sağlıyor....

ayrıca spellstone eskiden damage obsorb ederdi şimdi dotları siliyor. raidlerde herkes bizden spellstone alacağa benziyor.. tek kullanımlıkta değil equip: +1 crit ve dot silme coldownu 3 dakika...
  • offfffffff abi herkes hem imba, hem de imba değil

lock a sorsan 'oooohaaaa ne imbası soullink in nerflenmesi haksızlık' fln dio,
    hunter a sorsan 'kaçılın önümden şişlicem cloth giyiyo, hoş plate giyse ne yazar' dio

maşallah olan mis gibi warrior la, sınıflar arasında en az hp ye sahip olan mage ye oluo. (geçen bi arkadas konu acmıs saolsun dile geitrmiş mage nin nerflerini)
    tmm fear lock a lazım eyvallah. abi o hp ne yaaa. mage vs. lock u ele alın. ne yapsın 3-4k hp lik mage 6k hp lik lock a. + peti yanındaysa -succubus veya felhunter- bitti zaten
  • Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz derler. Herkes konuşuyo ama yaptıklarına bakmak lazım.

Edit : Çoluk çocukla uraşmamak için değiştirdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cirnak -- 21 Aralık 2006; 14:13:12 >
  • hunter oynamayı denemen lzm bence dediginiz kadar kolay bi class degil hunter...
    patch den once gercekten cok zordu pvp si ama combat trap geldi cok kolaylastı. melee classları zor keserdim artık combat trap le daha rahat kesiyorum..
    patch den once zaten casterlara karsı hiç bi şansım yoktu kesemiyodum ama artık onnarıda kesebiliyorum. h
    unterdada taktik gerek sadece range i sağla ondan sonra auto shot kes degil olay karsıdaki adamda işibiliyo hunter taktikleri var cok basit bi class deyip kestirip atmamak lzm oynamadan bilemezsin.
    bende farkındayım tabiki olayın bu son patch sonrası bufflanan iki classtan biride hunter nerf gelicek tabikide nezaman gelenekadar keyfini cıkartayım bence silence ı kaldırma gibi bi durum olamaz verdiler cunku bi kere iptal ediyoruz diyemezler heralde?
    quote:

Orjinalden alıntı: femre

@ demiryulek

arkadaşım şu en son patch'ten sonra hunter çok saçma bi class

taa bilmem ne range'den hunter kim ki silence çakıyor .... hunter dediğin ok atmaktır ... bi kaç özel boss hariç auto shot'ta git çay kahve iç !

başka bi işe yaramaz hunter bi de petleri vardır çeşit çeşit tür tür !

ewt locklara nerf lazımdı felguard'a ama neye göre %10 oldu soul link !!

zaten cloth üstü .. hunter hem mail hem deli bi range'i var + pet + silence geldi !

hunter falan demeyin anca ok atan skill istemez bunu herkes bilsin

• yav tmm da silence nin ne işi var?? okla nasıl bi alaka kurulmuş silence verilirken. hayır yani shman da ki gibi bi shock söz konusu değil ki
  • tum topic i toplar carpar bolersek cıkıcak sonuc warlock a sadece abartı olan bir skill inin normalize edildigini soyleyebiliriz..

bunlara + olarak 1 warlock gelse 1 buyu de beni oldurse bile ben ohaa!!! vs demem cunku o kadamda 500+ +dmg itemı oldugunu o itemları toplamak icin aylarca ugrastıgını gecesini gunduzune kattıgını biliyorum..yine bu warlock ta istedigi kadar imba itemlar olsun yanına gidip oldurebilme sansım var..

hunter da boyle degil ama adam 1-2 zg bi den mc den bow unu staff ını alsın bi bakıyoruz catır cutur adam indiriyo..bunları bırakın mavi bow larla gunlarla da indiriyolar illa epic silaha ihtiyacları da yok..herkesin sikayet ettigi nokta bu iste..diyelim birisi hunter karakter actı aylarca onla ugrastı t3 vs set yaptı kendine oyundaki en iyi ranged silahı aldı catır cutur indiriyo herkesi, kimse bu adama bisi demez..hatta helal olsun der..ama durum boyle degil..

warlock yine en guclu class ama bu warlock dreadmist vs itemıyla gidip 2 k shadowbolt crit vurmuyo..vuran adamlarda 3+ nemesis warlord vs item var..cok ugrasılması gereken bir karakter..yeni 60 olmus adam full dest giderse manası hemen biter ve dmg i de oyle cok yuksek olmaz..yeni 60 olmus adam lvl kasarken full dest gitmisse 2-3 mob da bir oturup manasını doldurması gerekir..ama hunterda boyle degil adam hem deli gibi farm yapıyor hem de deli gibi dmg vuruyo..buna da en kısa zaman da bir cozum bulunması gerekiyor..aklıma gelen cozumleri de yukarda yazdım

• Range attack bonus iyi ayarlanmadığından bazen absürd sonuçlar ortaya çıkıyor.

Misal 20 level üstüne 1.5k critleye biliyor hunterlar :D(denendi ve test edildi)

Biri yaş ile ilgili birşey mi dedi hahaha
  • ona bakarsan ok la manamı emilir ? bende bunu anlamış degilim ama blizz bu yapıyo işte ok mana emermi? demekki olması gerekenler bunlar ve yapılıyo. hunter a nerf diyoruz bende diyorum tabiki ama ne gelebilirki? silence ı kaldıramazlar bence artık verildi bi kere zaten cd si var 20sn viper string e de cd getirildi 15sn ne olabilir sizce benim aklıma bişi gelmiyor.
    quote:

Orjinalden alıntı: lejyonerx

yav tmm da silence nin ne işi var?? okla nasıl bi alaka kurulmuş silence verilirken. hayır yani shman da ki gibi bi shock söz konusu değil ki
  • demiryulek katılıyorum. O kadar mantığa girersek bunun sonu olmaz.
    Sonuçta hunter'ın FD'i arcane spell olarak geçiyor :)
    veya ne biliyim bi rogue üzerindeki magicleri nasıl silebiliyor.
    veya en komiğinden paladin nasıl fear yiyebiliyor. Normalde " Anan anam undead kaç la kaç" diyen Paladin mi olur

Wow da mantık dişi olaydan bol ne var :))
  • dogru aslında
  • haha doru diyon da olay ona donuyo du ondan yazdım ama sonucta oyun işte nası yaparlarsa ole oynıcaz elimizden bişey gelmiyo.. simdi sefasını surucez bizde hunterın onceden zordu adam kesmek artık cok kolay keselim nerf gelene kadar cogu class ole degilmiydi bi aralar hepsi kral oluyo sonadan nerfliyolar simdide kimse kızmasın yakında hutnerda nerflenir.
  • arkadasa katiliyorum, su anda spell dmglerde lock ustun gorunuyor ama lvl 70 itemlar setler cok fazla spell resist iceren itemlar olursa ozaman lock imba falan olmaz, ne biliyim hunter spellerine karsin atiyorum resillence yuksek olunca ki cogu itemda var(burayi attigimi soylemistim ) ozaman hunterda imba olmaz, yani olay lvl 70 icin ve TBC icin ayarlama doneminin eksik parcalar olmasindan dolayi su anda durumun gostergesi o kadar. Kolay degil TBC gibi devrimi programlamak adamlar sonda herkesi esit yapmaya calisiyor, bunlari goz ardi etmemek lazim...
    su da bir gecek baskasinin bisi bilmemesi bizi bilgili yapmaz ya da eski olmak, burada kidem gecmez
  • yuh ya diger kanuyla ilgili postumu buraya atmisim, okadar form okuya okuya bunaklastim tabi, sry
  • quote:

Orjinalden alıntı: Kevin_romeo

doyumsuz hunter fireball felan da verelmmi alevli ok atın yada bubble da açın...en iyi dps class ı malum her şey olsun

ama merak ettiğim asıl şey şu benle aynı dps i yapıyorsan neden mail giyiyorsun sadece bunamantıklı bi cvp ver....

neyi cekemiyosun bunu anlamıyorum...doyumsuz lock.. hpn hunterın kaç katı soyle bakalım bide maile laf atarsın
  • quote:

Orjinalden alıntı: XxXsT

tum topic i toplar carpar bolersek cıkıcak sonuc warlock a sadece abartı olan bir skill inin normalize edildigini soyleyebiliriz..

bunlara + olarak 1 warlock gelse 1 buyu de beni oldurse bile ben ohaa!!! vs demem cunku o kadamda 500+ +dmg itemı oldugunu o itemları toplamak icin aylarca ugrastıgını gecesini gunduzune kattıgını biliyorum..yine bu warlock ta istedigi kadar imba itemlar olsun yanına gidip oldurebilme sansım var..

hunter da boyle degil ama adam 1-2 zg bi den mc den bow unu staff ını alsın bi bakıyoruz catır cutur adam indiriyo..bunları bırakın mavi bow larla gunlarla da indiriyolar illa epic silaha ihtiyacları da yok..herkesin sikayet ettigi nokta bu iste..diyelim birisi hunter karakter actı aylarca onla ugrastı t3 vs set yaptı kendine oyundaki en iyi ranged silahı aldı catır cutur indiriyo herkesi, kimse bu adama bisi demez..hatta helal olsun der..ama durum boyle degil..

warlock yine en guclu class ama bu warlock dreadmist vs itemıyla gidip 2 k shadowbolt crit vurmuyo..vuran adamlarda 3+ nemesis warlord vs item var..cok ugrasılması gereken bir karakter..yeni 60 olmus adam full dest giderse manası hemen biter ve dmg i de oyle cok yuksek olmaz..yeni 60 olmus adam lvl kasarken full dest gitmisse 2-3 mob da bir oturup manasını doldurması gerekir..ama hunterda boyle degil adam hem deli gibi farm yapıyor hem de deli gibi dmg vuruyo..buna da en kısa zaman da bir cozum bulunması gerekiyor..aklıma gelen cozumleri de yukarda yazdım

+1453,arkadaş süper bi açıklama yapmış.
    hunter lar üzerindeki t0 setle bile çok imba vuruşlar yapıyo,düşmanının karakter resminin üstünden büyük sayıları eksik etmiyo
    neyse rogue ftw artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi killerdevill -- 21 Aralık 2006; 16:34:19 >

• 1.Eğer etrafınızda bir rogue olduğunu biliyorsanız ve felhunteriniz yanınızdaysa rogue u görmek ve ona arkanızı dörmemek için bir yöne doğru zıplarken devamlı sağ tuşla daireler çizin.. Rogue arkanızdan yaklaşmaya çalışacak ancak siz devamlı daire çizdiğiniz için onu bir şekilde önünüze alıcaksınız mantık bu.. çünkü paranoya 8 yard a kadar ve fazla etkili olmayan bir olay. Ve fayda sağlamak için akıllı kullanmak gerek.. Ha bu arada rogue ile duel yaparken en güzeli void bana göre o ayrı bir olay :)

2.Hunter hakikaten kendinden çook yüksek lvl lara dmg verebilen tek sınıf.. Zaten main dps olmasındaki etkenlerden biri de bu.. Ayrıca bkz. 52 lvl elite sololayan 36 lvl hunter-youtube..

3.Spell stone 2.0.1 patch i ile offhandden çıkarılıp ranged slotuna konuldu, Tabiki çok güzel oldu, özelliklede 65 de alınan yeni rank ın %3 crit verdiği düşünüldüğünde..

4. Hiç bir lock şu anda 3 kişi bir arada kesemez, 3 kişi 1 kişilik iş yapamazsa ayrı tabi. Nedeni ise artık fear ın resist yüzdelerinin yükseltilmiş olması.. Yani ben fear atarım 30 sn durur gibi bir mantık yok... Tekrar ediyorum eşit şartlarda(item, oyun bilgisi vs) düşünüldüğünde..

edit: bu arada şunu da eklemek lazım: lvl ve agi-str ler arttıkça melee sınıflar casterlar karşısında üstünleşmeye başlıcak.. Bu durumu önlemek için lockları bilemem ama mage ve priestleri ciddi anlamda bufflamalarını bekliyorum tbc çıktıktan tahmini 1 ay içinde..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi galdor -- 21 Aralık 2006; 17:04:20 >

• ehh tabii doğru diyorsun. Her nekadar imba filanda desek 3 kişi 1 locka alamıyorsak ben gider kendi charımı silerim :)(gene eşit itemlar ile tabii)

Şu Soulshatter sorumu cevabunı bilen varmı ? (evet taktım kafaya :))
  • valla okunan şey üzerine yorum yapmayı sevmiyorum kullanarak tecrübe ederek öğrenmek lazım ama sanırım çalışıcak..

ayrıca stack olmasa da 150 spell power bile bırakılır bunun için, özellikle kısa zaman içinde yüksek dps, düşük aggro gerektiği durumlarda... (örn: birçok bossun son fazları)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi galdor -- 21 Aralık 2006; 17:35:35 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: shaddack
    bu talentler burning crusade de baz alınarak yapılmıştır.. o yüzden bence classların dengesini yorumlamak için burning crusadein gelmesi, bc de gelicek yeni skilleri görmemiz ve lvl 70 olmamız gerekir.. şu anda yeni talentlerin eklenmesiyle biraz dengesizlikler olduğuna bende katılıyorum ama bu olay bc de lvl 70 olduğumuzda değişir die düşünüyorum.. inş.. hayırlısı..

+1

Daha TBCi görmeden yormayın ağızlarınızı,
    Nerf diyede boşuna da söylenmeyin...
    Blizzard'da TBC gelmeden huntera bir nerf olmayacağını söylemiş zaten yani onlarda TBC de bu güçlü olma vs devam ediyorsa ancak o zaman nerfleriz diye düşünüyor...
    Hele bir LvL 70 leri görelim sonra bu konuda yorum yapalım lütfen...
    Tonla yeni skill geliyor bunu görmezden gelerek konuşanlar var... Bu skilleri bir kullanabilecek lvla gelin o zaman yorum yapın derim.

• 1 warlock 3 kişi kesebilir bence. Ama dediğin gibi karşıdaki oyuncuyada bağlı ve aff talentine vermiş olması lazım. Sonuçta instant fear yüzde 50 curse dmg artıran talent ve nightfall var succubus var. Burda önemli olan nightfall, peş peşe 3 kere geldiği oluyor bazen. Tabi her zaman kesebilir demiyorum. Biraz şansa birazda karşısındakilerin undead olmamasına birazda oyuncu tecrübesi ile alakalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cirnak -- 21 Aralık 2006; 18:07:22 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.