Şimdi Ara

WandaVision | 2019 | Disney+ (Başladı) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
295
Cevap
9
Favori
12.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Marvel filmlerini izlediğimden karakterleri biliyorum . Eski dizileri biliyorum onlarla dalga geçiyorlar . Tabi birde marvel evrenine hakimim güzel göndermelerde yapıyor. benim çok hoşuma gitti. Tabi bunları bilmeyen için boş gelebilir. İlerleyen bölümlerde aksiyona kayacağını düşünüyorum belki o zaman hoşunuz gider.
  • İzlerken çok eğleniyorum ilaç gibi geliyor vallahi. Kullandıkları çekim ve görüntü tekniklerine de bayılıyorum bu bölümün renkleri muazzamdı, merakla bekliyorum yeni bölümü.

• Neden 1 bölüm yayınlandı onu anlamadım ben. 2 bölüm 2 bölüm gitmeyecek miydi ?

• th3mpo kullanıcısına yanıt
    Hocam sadece ilk bölüm 2 tane koydular devamı teker teker yayınlanacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KrallŞaplakçı

Hocam sadece ilk bölüm 2 tane koydular devamı teker teker yayınlanacak.

Sağolasın hocam. Güzel ilerliyor bence, beklemek yoruyor sadece beni 20 dakika için.

• Spoiler,

mesajı görmek için tıklayın.
    wandanın zihni ile biri oynuyor o da muhtemelen mephisto vision android olduğu için çocukları olamaz ikizlerin babası mephisto sanırım

diziden anladığım kadarı ile

• Baya beğendim. Çekim açıları, teknikleri, görüntü yönetmenliği baya iyi ve sitcom tarzı olmasa bu hikaye biraz yavan kalırdı.

Dizi yavaş yavaş günümüze geliyor. Sanırım bu dizi kendi içinde bitse bile tam olarak bitmeyecek ve Strange filmine bağlı olacak. Yani bir son bekliyorsanız beklentinizi düşük tutun.

• Son bölüm müthişti hem olayların arka planını gördük hem de MCU ile güzel bağlantılar kuruldu. Birkaç bölüm yine yavaştan konu ilerler sezonun son 2-3 bölümü artık formatından çıkar. Çıkmasa da sıkıntı değil zaten dizinin şablonu bu diye bilerek başladık önemli olan içinin doluluğu ve hikayenin ilerleyişi.

• Charles Bartowski kullanıcısına yanıt
    Hocam bende çok beğendim . Ancak anlayamadığım biryer var .

Tvden nasıl izlediler. Kamera felan olmadan görüntü nasıl oluyor. Vision robot onun gözünden görüntüler elde edilse daha mantıklı olmazmıydı.Ben anlayamadım orayı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KrallŞaplakçı -- 29 Ocak 2021; 19:38:3 >
  • quote:

Hocam bende çok beğendim . Ancak anlayamadığım biryer var .

Tvden nasıl izlediler. Kamera felan olmadan görüntü nasıl oluyor. Vision robot onun gözünden görüntüler elde edilse daha mantıklı olmazmıydı.Ben anlayamadım orayı

Spoiler,

Wanda'nın yarattığı gerçeklikten dışarı yaydığı frekansları araştırırken tv formatına uygun olduğunu anlıyorlar tv getirip bu frekansları da görüntüye çeviriyorlar. Ortada bir kamera veya bir stüdyo yok hepsi Wanda'nın yaydığı frekanslar.

Hocam anladım ama kamera olmadan görüntü nasıl oluyor Gördüğümüz herşey gerçek değil wandanın kafasında olsa bak o zaman olabilirde .Şuanki olayın mantığını çözemedim .
  • quote:

Hocam anladım ama kamera olmadan görüntü nasıl oluyor Gördüğümüz herşey gerçek değil wandanın kafasında olsa bak o zaman olabilirde .Şuanki olayın mantığını çözemedim .

Spoiler,

Hocam kamera ve tv dediğimiz şey de zaten o görüntüleri mp4 olarak atılmasıyla oluşmuyor. Kameradan aktarım merkezine veriler veri olarak sayı olarak aktarılıyor oradan da tvlere yine frekans üzerinden iletiliyor. Wanda'nın yarattığı gerçeklik de etrafa frekanslar yayıyor ve bunlar da eski tv üzerinden alınıyor. Niye bu formatta yayılıyor onu henüz bilmiyorum. Wanda bir nevi orada sahte gerçeklik kuruyor ama bunu gerçek insanlarla yapıyor. Oradaki komşular falan gerçek insanlar ama oradaki rollerinden bağımsız olarak gerçek insanlar, oyunlardaki programlanmış karakterler gibi. İnsanlar gerçek olsa da çevre gerçek değil mesela kadını duvardan fırlattı ama duvarı hemen onardı çünkü o yapıları Wanda yarattı. Helikopter dron baya teknolojik bir şeydi ama çalıların oradaki normal helikopter gibiydi çünkü Wanda'nın yarattığı gerçeklik onu da etkiledi. Sıfırdan gerçeklik yaratıyor ve dışarıdan girenleri bu gerçekliğe uyduruyor. Monica girdiğine ajan kıyafeti vardı ama o gerçeklik onun üzerindeki kıyafeti değiştirdi muhtemelen.

Hocam cevap için teşekkürler
  • Son bölüm 3. bölümden de güzel olmuş. Bu seviyede artarak ilerlerse cidden güzel olur. Şu an için hala müthiş değil ama ilk iki bölümden sonra gelen vasatlık hissini sildi ve merak ediyorum devamını.

Edit: Eğer dizi haftalık formatta değil de bir seferde yayınlanmış olsa daha zevkli olurdu. Hem merak edip direkt diğer bölüme geçilirdi, hem de ilk iki bölüm gibi yavaş bölümler çok can sıkmazdı. Haftalık formata olunc, insan ''bir hafta bunu mu bekledik'' diyebiliyor bölümü beğenmeyince.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ornitorenk_Perry -- 30 Ocak 2021; 1:47:4 >
  • Benim tek beğenmediğim bölüm bu oldu. Cok fazla beklentiye girmiştim. Tvden izleyebilmeleri falan mantığıma bir sekilde oturtsam da hoş gelmedi bana. Korku gergin anları da son sahnede gördük sadece. Tek beğendiğim kısım da biri frekansı engelliyor dendi bir yerde. Ben onu Wanda’nın yaptığını düşünmüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • infinity war'da visionun

Spoiler,

cesedi yoktu şuan anlaşıldıki wanda visionun cesedini alıp böyle bir gerçeklik kurmuş ayrıca yönetmen vision cesedine ne olduğu sorusuna cevap vermemişti cevap burada
  • 4. Bölümle beraber dizi marvel dizisi oldu tam, end game ede güzel bağlamalar vardı 2. Blip anını hiç bukadar net görmemiştik mesela 👍

Olaylar iyice güzelleşcek ve heycan artacak 5. Bölümde vision gerçekten yaşıyorsa wanda ya karşı durcak gibi bir hal var ama böyle şeyler olurken bir shild yetkilisi veya başka avengers üyesi görmek hoş olurdu bekliyoruz

• 6.bölüm ile ilgili 30 sn’lik spoiler düştü. YouTube’da var.

• DC halen tekrarları çekmeye devam etsin Marvel kaçıncı kere tur bindirmiş olacak bu diziler başlayınca

ve yeni evrene geçişi çok iyi yapacaklar bence belli oldu. Dizileri zamanında çekip çok güzel kurgulayacaklar .

• ha şöyle , dizi kendine geldi. ilk 2 bölüm 7 puanlarda, son bölüm 9. niye insanların zamanı boşa çalarsınki, son bölümdeki mevzuyu ilk bölümden vermen gerekiyordu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.