Şimdi Ara

WAN IP Farklı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
2.269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Eskiden açık olan portların artık açık olmadığını fark ettim. IP adresim değişince bu sorun olmuş.www.whatismyip.com ile modem ayarındaki wan ip adresine bakınca farklı olduğunu gördüm. Anladığım kadarıyla bu sebeple portlar açık değil. Ne yapabilirim? Teşekkürler.

• Turksat ile konuştum. Anladığım kadarıyla bazen birden fazla kullanıcıyı aynı dış ip'den çıkarıyorlar. Modem ayarında da Turksat içindeki iç ip'yi görüyoruz. Bu durumda dış ip'den tasarruf etmiş oluyorlar. Böyle olduğu zaman da portlar açılmış olmuyor. Dış ip ile wan ip'nin aynı olmasını istediğimi belirttim. En az 5 saat içinde düzelecekmiş.
  • ayni sorunu ben de yasiyorum aradim gelip yapacagiz dediler gelen yok simdilik ama boyle bir islem icin neden eve gelirler anlamadım bana düzgün bir ip verseler yetecek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • NAT ağına hoşgeldiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kendi oluşturduğum proje ile CGNAT ve modemden port yönlendirmesi ile uğraşmadan bağlantı kurabileceğiniz sistem aktif
    https://intranet.ahmetozer.org/
  • CGN bloğuna sokmuşlar sizi. İsteyince çıkarıyorlar ama biraz sakat, +40 ping alan saçma sapan bir altyapı üzerinden çıkartabiliyorlar sizi. CGN'nin kötü yanı sadece port açamamanız. Upload bandwidth de oldukça kısıtlı olunca port açmanın çok anlamı kalmıyor evde. Modern oyunlar, uygulamalar sorun çıkartmıyor portsuz. Torrent için de vpn'den port forwarding yapabilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.