Şimdi Ara

Wakie uygulaması alarm için telefon çağrısı gönderiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Wakie uygulaması alarm için telefon çağrısı gönderiyor

Mobil platformlarda kullanıcıları uyandırabilmek için pek çok farklı fikir sunan alarm uygulaması mevcut ve bunlar genelde kendi içerisinde çözümler üretiyor. Wakie ise telefon çağrıları ile kullanıcısını uyandırıyor. 

Wakie alarmın çalması gereken saatte size bir telefon çağrısı ayarlıyor ve bir dakika boyunca karşıdaki kişi ile konuşabiliyorsunuz. Bir dakika sonunda bağlantı otomatik olarak kesiliyor. Bu bir dakika uyanmanız için yeterli oluyor.

Uygulamada alarm kuranlar Sleepyhead, çağrı yapan kişiler ise Wakie olarak adlandırılıyor. Uygulama için internet bağlantısı şart. Ancak çağrılar standart mobil ağlar üzerinden geliyor. Yani internet kullanılmıyor. 

Sleepyhead tarafındaki kişi alarmını kurduktan sonra sistem bunu algılayarak Wakie tarafındaki gönüllülerin akıllı telefonlarına bir uyarı gönderiyor ve Wakie'lerin telefonundaki uygulama otomatik olarak bir çağrı başlatıyor. Sleepyhead isterse çağrıyı reddedebiliyor ancak erteleyemiyor. 

Wakie gönüllüsü olmak için yaklaşık 80 ülkede olmanız gerekiyor. Sleepyhead için ise ABD, Kanada, İrlanda, Singapur ve Hong Kong'da olmak gerekiyor. Uygulama yaklaşık olarak 1.5 milyon üyeye sahip ve yaklaşık 30 milyon uyandırma çağrısı yapılmış.

• Teşekkürler, deneyelim hemen.
  • Elin adamı uyandırmak için beni mi arayacak yani ?

-Hey man. I am calling to wake you up :)

*Oh man please one more minuthe :O

Denemek lazım :)

• Wakie de bir duruma yorum yaptım nasıl silinir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: furkant1

Elin adamı uyandırmak için beni mi arayacak yani ?

-Hey man. I am calling to wake you up :)

*Oh man please one more minuthe :O

Denemek lazım :)

Hocam beni bugün birisi aradı. İsmi Wakie robot mu öyle bir şeydi. Acaba nick namemi mi öyleydi yoksa gerçekten robot muydu. İzlandadan arıyordu. Alarm için kullandım dreams falan bir şeyler deyip good morning dedi. Bende kapattım sonra diksiyonu robot gibi geldi ayıp mı oldu acaba :D
  • Deneyen Varmı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.