Şimdi Ara

Waikiki,DeFacto gibi yerlerde DEPO ELEMANI Olarak Çalışan veya DEPO hk. Bilgisi Olan ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
19
Cevap
0
Favori
35.754
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler üni öğrencisiyim,yaş 20. LC Waikiki den aradılar,evrak filan topladım,götürdüm artık şu gün şu saat gel demelerini bekliyorum part time olarak çalışacağım kısmetse. Müdürle konuştuğumuzda beni depoya vereceğini söylemişti . Depo nun ortamı , kolaylığı-zorluğu hakkında bilgisi olanlar ve part time çalışanlar primlerle min ve max ne kadar ücret alırlar bilgisi olanlar yazarsa sevinirim. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fernandao -- 18 Aralık 2013; 17:10:05 >

• Tek Kural Ahmet Kural kullanıcısına yanıt
    Tek Kural Ahmet Kural demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: Sorma Kalbim Sorma

İşe giriyorsun ne iş yapacağını sormuyorsun , enteresan.Depo işi genelde indir-kaldır , boşalt-yükle ağır olabilir.Zaten part time almazlar depo işine genelde.Belki adam bulamadıklarından olabilir.

Ne iş yapacağımı sordum,hatta kendim de gördüm ama 5 dk lık görme sonucunda çıkan algıyla çalışan birisinin düşünceleri arasında fark olur diye düşünmüştüm o nedenle de konu açtım olay bu. Gereksiz mesajınız için yine de teşekkürler.
    Calismayin beyler. Üni zamani-yaz tatillerinde vb calismayin. Tamam calismak bi sey degil.yanlis anlamayin ama zaten hayatimiz boyu calismak zorunda birakiliyoruz sistem tarafindan. Misal ben lise zmanlarimda yaz tatillerinde cafelerde calistim 40 derece scakta cay tasidim.hamallik yaptim vb hem de ailemin durumu iyiyken neymis aile baskisi evde bos bos oturuomus neyse lise bitti uniye geldik koton,lc waikiki,iddaa bayisi gbi yerlerde calistim. Neymis uc kurus daha fazla kazanalimmis,ailemize muhtac olmayalimmis. Ulan.keske 5 yerine 3 alsaydim ailemden de calismasaydim. Suan noldu bilio musunuz sabahin 6 sinda kalkip aksamin 7 sinde eve geliorum,sabah karanligindan cikip aksam karanliginda yani. Aksam metrobus cilesi,iste bi ton sinir stres o kadar pismanim ki calismayabilecegim.zamanlarda calistigim icin anlatamam size aklima geldikce delleniorum. Uzun oldu kimsenin okuyacagini sanmiorum okudugunuz sure boyinca ekstrem durumlar olmadikca calismayin. Varsin cebinizde 4 yerine 2 liraniz olsun varsin starbucksta kahveye 10 lira verceginize 1 tl ye cay icin,pahali hobiler yerine sokaklarda dolasin ama calismayin. Zaten hayatinizin yuzde 80 ini calisarak hayattan gram zevk almayarak gecireceksiniz. Geri kalan yuzde 20 cocukluk ve okumakla gecio zaten. Calisma yasina gelene kadar calismayin her dk nin keyfini cikarin okul zmanlarinda cunku gercek hayat okuldan sonra basliyo bunu bilin. Hadi eyv.
  • İşe giriyorsun ne iş yapacağını sormuyorsun , enteresan.Depo işi genelde indir-kaldır , boşalt-yükle ağır olabilir.Zaten part time almazlar depo işine genelde.Belki adam bulamadıklarından olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sorma Kalbim Sorma

İşe giriyorsun ne iş yapacağını sormuyorsun , enteresan.Depo işi genelde indir-kaldır , boşalt-yükle ağır olabilir.Zaten part time almazlar depo işine genelde.Belki adam bulamadıklarından olabilir.

Ne iş yapacağımı sordum,hatta kendim de gördüm ama 5 dk lık görme sonucunda çıkan algıyla çalışan birisinin düşünceleri arasında fark olur diye düşünmüştüm o nedenle de konu açtım olay bu. Gereksiz mesajınız için yine de teşekkürler.
  • Yapacağını iş indir, kaldır, araç gelince malları boşalt, mağaza da ki eksik ürünleri tedarik etme. Neler bitmiş, neler fazla sayımı vs.
  • Teşekkürler ilgi ve cevabınız için.
  • Bilgisi olmayanlar yazmazsa bilgi kirliliği olmaz. Ben 7 ay part-time olarak waikiki depoda çalıştım. Depo mağazanın en rahat yeridir. Bir de part-time zaten pek yorulmazsın. Öyle çok ağır indir kaldır yok. Her şeyi depoya kadar zaten kargo görevlisi getiriyor. Sen sadece düzeni sağlarken biraz indir kaldır yaparsın ama ağır ve kırılacak bir şey olmadığından rahattır.
    Depo çalışma ortamı olarak mağaza içinden çok çok daha rahat bir yer. Bir kere karışan görüşen yok, müşteriyle uğraşma derdini anlatma yok, spotların altında bütün gün yardırmak yok. Bunlar benim için büyük artılardı. Mağaza içinde satış danışmanı olarak 2 hafta dayanabildim düşün gerisini
    Bir de kafa dengi adamlar denk gelirse alarm masasında dönen geyiğin haddi hesabı olmaz. Çok eğlenirsin.
    Ücreti de bir öğrenci için dolgundur. Mağaza A+ ise aldığın primle beraber çok güzel bir ücret geçer eline. Maaş + Prim + Agi + Yemek ayrı ayrı yatar. Her hafta hesabına para yatar bu da güzel bir şey Benim elime 1 gün çift maaşla (23 nisan) haftada 25 saat çalıştım sanırım 800 küsur lira geçmişti. Düşün haftada max 4 gün çalışarak bence güzel bir kazanç.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sah!n

Bilgisi olmayanlar yazmazsa bilgi kirliliği olmaz. Ben 7 ay part-time olarak waikiki depoda çalıştım. Depo mağazanın en rahat yeridir. Bir de part-time zaten pek yorulmazsın. Öyle çok ağır indir kaldır yok. Her şeyi depoya kadar zaten kargo görevlisi getiriyor. Sen sadece düzeni sağlarken biraz indir kaldır yaparsın ama ağır ve kırılacak bir şey olmadığından rahattır.
    Depo çalışma ortamı olarak mağaza içinden çok çok daha rahat bir yer. Bir kere karışan görüşen yok, müşteriyle uğraşma derdini anlatma yok, spotların altında bütün gün yardırmak yok. Bunlar benim için büyük artılardı. Mağaza içinde satış danışmanı olarak 2 hafta dayanabildim düşün gerisini
    Bir de kafa dengi adamlar denk gelirse alarm masasında dönen geyiğin haddi hesabı olmaz. Çok eğlenirsin.
    Ücreti de bir öğrenci için dolgundur. Mağaza A+ ise aldığın primle beraber çok güzel bir ücret geçer eline. Maaş + Prim + Agi + Yemek ayrı ayrı yatar. Her hafta hesabına para yatar bu da güzel bir şey Benim elime 1 gün çift maaşla (23 nisan) haftada 25 saat çalıştım sanırım 800 küsur lira geçmişti. Düşün haftada max 4 gün çalışarak bence güzel bir kazanç.

Hocam size ne kadar teşekkür etsem az tam aradığım kişisiniz yani hem waikiki depoda çalışmış biri olarak hem de verdiğiniz bilgiler olarak. Çok teşekkürler Bende 2 hafta kotonda çalışmıştım satış danışmanı olarak bayram zamanında , sonra çıkmıştım . LCW ye görüşmeye çağrıldığımda depoda eleman eksiği olduğu söylenince hemen onu tercih ettim müdür de ok dedi ek olarak sizin söylediklerinizi duyunca ekstradan sevindim ve pişman olmicam gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fernandao -- 18 Aralık 2013; 17:45:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fernandao

quote:

Orijinalden alıntı: Sah!n

Bilgisi olmayanlar yazmazsa bilgi kirliliği olmaz. Ben 7 ay part-time olarak waikiki depoda çalıştım. Depo mağazanın en rahat yeridir. Bir de part-time zaten pek yorulmazsın. Öyle çok ağır indir kaldır yok. Her şeyi depoya kadar zaten kargo görevlisi getiriyor. Sen sadece düzeni sağlarken biraz indir kaldır yaparsın ama ağır ve kırılacak bir şey olmadığından rahattır.

Hocam size ne kadar teşekkür etsem az tam aradığım kişisiniz yani hem waikiki depoda çalışmış biri olarak hem de verdiğiniz bilgiler olarak. Çok teşekkürler Bende 2 hafta kotonda çalışmıştım satış danışmanı olarak bayram zamanında , sonra çıkmıştım . LCW ye görüşmeye çağrıldığımda depoda eleman eksiği olduğu söylenince hemen onu tercih ettim müdür de ok dedi ek olarak sizin söylediklerinizi duyunca ekstradan sevindim ve pişman olmicam gibi

hocam son durum nedir ? Başladın mı işe ?

• Basladim hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam ben kotonda calistim.gözlemlediğim kadarıyla agir kolileri indir/ kaldir, alarm takma ,paketleme ,katlama,askılama yapıyor depodakiler ama insan kafayi yiyor orda bence satis danismanligi daha iyi.
    Edit:ise baslamissin hocam yeni gördüm ne diyelim hayirli olsun :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unebellehistoire -- 8 Ocak 2014; 18:48:57 >
  • fernandao kullanıcısına yanıt
    2010 da bende part time olarak de facto da çalıştım genelde mağazadaydım acayip yoruluyodum bide müşterilerle uğraşıyodum ama depodaki arkadaşlar rahattı sigara fln içiyolardı depoda rahat rahat takılıyolardı en güzeli depo bencede
  • quote:

Basladim hocam.

Dostum başladıysan sende yazsana işinle ilgili görüşlerini
  • quote:

Basladim hocam.

Devam ediyormusun?
    Memnun kaldın mı? Ben de başvurmayı düşünüyorum da?
  • BEN 2013 yılında LC Wakiki de engelli kadrosunda depo görevlisi olarak çalıştım 1 hafta çalıştım işi bıraktım enngelli oldupum halde hiç esneklik göstermediler sağlam adamdan daha fazla çalıştım. akşama kadar robot gibi ayakta dikildim yerin 7 kat dibinde telefon bile çekmiyor akşama kadar elbise aç paketle alrm tak tek tek kutulara istifle hiç sevmedim işi ama uzun yıllar çalışan adamlar vardı sosyal imkanları var maaşı iyi prim v.s veriyorlar ama ben hiç sevmedim işi başımızdaki şerefsiz herşeyi laf söz ediyordu niye geldin nie çıktın nereye gittin telefonla konuşmak yasak sanki MİT de çalışıyoz ...
  • Calismayin beyler. Üni zamani-yaz tatillerinde vb calismayin. Tamam calismak bi sey degil.yanlis anlamayin ama zaten hayatimiz boyu calismak zorunda birakiliyoruz sistem tarafindan. Misal ben lise zmanlarimda yaz tatillerinde cafelerde calistim 40 derece scakta cay tasidim.hamallik yaptim vb hem de ailemin durumu iyiyken neymis aile baskisi evde bos bos oturuomus neyse lise bitti uniye geldik koton,lc waikiki,iddaa bayisi gbi yerlerde calistim. Neymis uc kurus daha fazla kazanalimmis,ailemize muhtac olmayalimmis. Ulan.keske 5 yerine 3 alsaydim ailemden de calismasaydim. Suan noldu bilio musunuz sabahin 6 sinda kalkip aksamin 7 sinde eve geliorum,sabah karanligindan cikip aksam karanliginda yani. Aksam metrobus cilesi,iste bi ton sinir stres o kadar pismanim ki calismayabilecegim.zamanlarda calistigim icin anlatamam size aklima geldikce delleniorum. Uzun oldu kimsenin okuyacagini sanmiorum okudugunuz sure boyinca ekstrem durumlar olmadikca calismayin. Varsin cebinizde 4 yerine 2 liraniz olsun varsin starbucksta kahveye 10 lira verceginize 1 tl ye cay icin,pahali hobiler yerine sokaklarda dolasin ama calismayin. Zaten hayatinizin yuzde 80 ini calisarak hayattan gram zevk almayarak gecireceksiniz. Geri kalan yuzde 20 cocukluk ve okumakla gecio zaten. Calisma yasina gelene kadar calismayin her dk nin keyfini cikarin okul zmanlarinda cunku gercek hayat okuldan sonra basliyo bunu bilin. Hadi eyv.

• hadi ya bana devamlı cumartesi pazar part time lcw işi için sms gelip duruyor iyi ki gitmemişim. bende depocuyum bizim iş biraz daha değişik ama rahatız telefona karışan eden o kadar yok.en zor kısmı gümrük gelmesi yani tır indirmek.. koliler güvenlik ve network olduğu için 10 kg ile 30 kg arası değişiyor bazen günde 4 tır indiriyoruz bazen 2 hafta indirmiyoruz. ortalama 1 tırda 300 400 koli oluyor genelde 3 kişi tırdan veriyor 3 4 kişide aşağıdan diziyoruz zorda kalmadıkça tıra çıkmıyorum çünkü tır bittikçe koli taşıma ya da fırlatma mesafen artıyor . elekronik olduğundan paldır küldür pek atamıyorsun ..ortalama 1 tır indirmede adam başı 2ton yük kaldırıyoruz biraz ayak ve kol ağrısı oluyor .güneşin altında da indiriyorsun karda yağmurda da . en kötüsü güneş soyunsan yanıyorsun .. terliyorsun ve duş alma imkanın yok. ben atlet kilota kadar yedek elbise götürdüm komple değiştiriyorum az kokulu kolanya ile ferahlıyorum. kışın terlemek ise daha garip dışarı donuyor içeri yanıyor.. tır inince olay bitmiyor zaten model model ayıra ayıra indiriyoruz bazen tırda 40 50 model oluyor 25 kg omzunda taşıyorsun gezdir dur bulamadın tekrar gezdir işkence..işin kötü yanı plan yapamazsın mal gümrükte takılıyor bugün çekebiliriz diyorlar akşam 6 da çıkış 17-59 da haber geliyor geliyor diye.. cumartesi pazar tır gelebiliyor yıllık izine bile çıkarken gümrük gelir mi diye hesap ediyoruz. yine de en kolayı tır indirmek . bunları rafa dizmek rafların tozunu almak günlük saymak girerken çıkarken seri numaralarını okutmak faturalarını irsaliyelerini girmek kesmek. kargoya sevkiyata vermek.müşteri ile uğraşmak evet son kullanıcı bizi arıyor kargo takip ya da ürün eksik geldi fazla gitti. eksik giderse ararlarda fazla giderse aramazlar kamerada görürsün ama adam hala söylemez direnir. sinir bozucu satın almacılar . satışçılar.. adam son dk sipariş geçer bu proje yetişmesi lazım .proje ise neden son dk bırakıyorsun . adama diklensen malımı yollamıyor derler patronda para olayına bakar vay sen benim işime taş koyuyorsun yani aldığım maaş primler falan 2080 tl değer mi bence değmez ama her yer böyle çıksam ne yapıcam millet satış yaptırma derdinde ben yalan söyleyemiyorum ikna becerimde yok bu aralar ingilizceye asılıyorum kendimi geliştirmem lazım kimse beni 50 yaşından sonra bu tür yerlerde çalıştırmaz böyle güçlü kuvvetli duramam 1 sene bile deli fark ediyor diyorlar geçen sene kolileri tırdan tıra fırlatan adamlar bu sene yarısına kadar atamıyor öyle fark ediyor..kendinizi geliştirin ingilizce öğrenin excel öğrenin bir şeyler yapın boş durmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugrelll -- 22 Kasım 2017; 22:36:26 >

Ben de 3 hafta bir giyim mağazasında çalıştım, 2 ay önce başladım. Hayatımda daha önce hiç çalışmamıştım, birkaç gün anketörlük yapmıştım 16 yaşımda gerçi. Bence herkesin 1 hafta olsa da çalışması lazım. Ben üniversite okurken çalışmam artık. Haftalık 300 lira için -yol parasını çıkarınca- günde 7 8 saat ayakta duruyorsun, eskiden senin gibiyken şef olmuş tiplerin azarını falan yiyorsun çekilmez cidden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-91973A2D5 -- 22 Kasım 2017; 23:32:57 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.