Şimdi Ara

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.936
Cevap
194
Favori
1.061.606
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 4 gün
  • Cevaplayan Üyeler 1076
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 479
  • Ortalama Mesaj Aralığı 3 saat 47 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 223
  • Favoriye Eklediklerim 195
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • isimbulunamadı (608 mesaj) emrtkn (580 mesaj) haberelectro (479 mesaj) passengerX (434 mesaj) orhansen (428 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (3970 mesaj) Mobil (6918 mesaj) Tablet (682 mesaj) (4 mesaj) Mini (282 mesaj) Uygulama (279 mesaj) (2 mesaj)
  • @
8 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Mercedes >> W205 MERCEDES C-Class ANA KONU
Giriş
    1620 Mesaj

w206 sizce hangi fiyat aralığında gelir?

|
    |
  • Yarbay
    17352 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

w206

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/30/7e/de/307ede707500c15ebbb1fd15b2c020ba.jpeg&t=0&width=480&text=1
    https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/16/ce/03/16ce03b92e5b784a6744e02b44ed6d7c.jpeg&t=0&width=480&text=1
    https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/48/0a/b8/480ab85a6bb7146dad23039a697ad1fb.jpeg&t=0&width=480&text=1
    https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/e4/13/f6/e413f65059d5a117d3e948bd62cec03e.jpeg&t=0&width=480&text=1
    https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/ec/c4/32/ecc43255f6b323dcacd28ad466ee4f03.jpeg&t=0&width=480&text=1
    https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/1a/37/33/1a373375be798d9017aff2fffbea439d.jpeg&t=0&width=480&text=1
    https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/55/96/0c/55960cf2bb537ee85c671692bf7249ff.jpeg&t=0&width=480&text=1

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Teğmen
    109 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: DrBilgin

herkese merhaba bende @AlreadyTR gibi düşünüyorum. Bende de 2015 w205 c200d AMG var, 19inch jant ve elektrik hafızalı, krem deri koltuklu. 50bin km'de selenit gri. Aracımdan memnunum ama bazen daha geniş bagajlı, ya da yüksek bir araç mı alsam diye düşünüyorum. Bu aracı satıp ne alırım kafamda birşey oluşmuyor. Senede 25-30bin km yapıyorum, baktığım araçlarda ya dizel yok, ya da bazı özellikleri yetersiz. daha önce passat b8 kullanıyordum. c200d'mi satıp ne alabilirim??

Hocam kullanmış olduğunuz bu 2 aracı kiyaslamak suretiyle görüşlerinizi alabilir miyiz

• Er
    1 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: hopeisgood

Selamlar,

Ben de geçen hafta 2020 model c200d amg alarak aranıza katıldım.

Mengerler seramik kaplama, kaput koruma ve cam filmi uygulamasını önerdi ve kampanya fiyatlarının 5500 TL olduğunu söyledi. 3 yıl garantisi varmış. Yılda 1 kere (toplamda 3 kere) ücretsiz bakımını yapacaklarmış. İlave olarak jantlar için de seramik ve koltuk koruması da yapılacakmış.

Sizce fiyat nasıl? Ne önerirsiniz? Dışarda daha ucuz fiyatlar var ama güvenilir bir yer bilmiyorum.

Hayırlı olsun.iyi günlerde kullanın inşallah. Ocak ayı başında 645 civarında satılıyordu.Siz ne kadar ödediniz?sıfır faiz kampanyası devam ediyor mu?

• Yüzbaşı
    556 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: mogunaydin

Hocam kullanmış olduğunuz bu 2 aracı kiyaslamak suretiyle görüşlerinizi alabilir miyiz

Alıntıları Göster

@mogunaydin merhaba, tabi ki kıyaslayabilirim. Önceki aracım B8 passatı 2017 yılında 24bin kmde aldım, 2020 yılı mayıs ayında 90bin kmde sattım. Dizel+otomatik kombinasyonu kullandım. Passat iç hacim,bagaj hacmi anlamında c200d ye göre bariz üstün. Arka diz mesafesi,baş mesafesi çok iyi, bagaj olarak 580 lt, bu rakam c200de 480 lt, aile olarak kullanıyorsanız bagaj önemli ise c200ün bagajının tabanının arka kısmı biraz yukarı eğimli, bagaj tavanı ise arka şasiden dolayı iyice aralıyor, kullanışlılık anlamında sorun teşkil edebiliyor ama yine de yeterli. Passatta 3 yetişkin arkada çok rahat iken c200de biraz sıkışmış hissi yaşanabiliyor. Yakıt konusunda passat ile ortalama 6 lt ile gezerken c200 ile 7 lt ile geziyorum. Mercedesi de 2020 mayıs ayından beri kullanıyorum, yaklaşık 17bin km yol yaptım. Passatın DSG şanzımanı genel olarak başarılı,bazı rampalarda 2den 3e çabuk atıp yığılma hissi oluşturabiliyor. C200ün ise şanzımanını daha çok sevdim, daha orantılı geçiyor. Hele de geçenlerde kullandığım 9-tronic çok daha başarılı. Ara hızlanma anlamında passat yeterli, c200 ise 136 ps olması ve torkunun passsata göre daha yüksek olması nedeniyle comfort modunda bile aradaki farkı hissettiriyor. Sürüş keyfi olarak c200 önde, passat da gayet keyifli idi. C200ün arkadan itiş olayı ilk başlarda farklı gelmişti ama kullandıkça alıştım. Boluda yaşıyorum, kış şartları açısından c200 benim için bu birkaç hafta sorun oldu,arkadan itiş, kar lastiği olmasına rağmen kayıyor, yere yakın oluşu nedeniyle ve arkadan itişin karda kullanımının zor olması nedeniyle aracı son 1-2 haftada 1 gün harici kullanmadım. Passatla ise karda sorun yaşamamıştım. Malzeme kalitesi ve ön göğüs görseli olarak c200 çok hoşuma gidiyor, passat daha sade bir tasarıma sahip. Dış görüntü olarak tabiki zevkler tartışılır, passat kullanırken de c200ün kasası hoşuma gidiyordu. C200 amg süspansiyon ve 19 jantlardan dolayı yoldaki bozuklukları daha fazla hissettiriyor, süspansiyon bariz sert. Bakım maliyeti olarak passatı 2017-2018de yetkili servise götürdüğümde yaklaşık 900-1000 tl servis ücreti ödemişti. Mercedeste ise bu rakam 2500 tl civarında.ayrıca mercedes 5 yılda 1 şanzıman yağı değişimi de öneriyor,bu da yaklaşık 2500-3000 tl. Her 2 aracı da keyifle kullandım. Passatı özellikle ailecek tatile giderken arıyorum. Uzun yolda da mercedes daha bir keyifli.

kıyaslama şeklinde yazmaya çalıştım. aklına takılan sorular olursa cevaplayabilirim. Bu aralar hem karlı bir bölgede yaşamamdan ötürü, hem de zaman zaman kalabalık seyahatler yapma gereksinimimden ötürü bagajı geniş,iç hacmi geniş,mümkünse suv tarzı bir araç da bakıyorum. Belki satar büyütürüm diyorum,bir yandan da mercedesteki keyifi alamam mı acaba diye düşünmüyor değilim.

• Teğmen
    109 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: DrBilgin

@mogunaydin merhaba, tabi ki kıyaslayabilirim. Önceki aracım B8 passatı 2017 yılında 24bin kmde aldım, 2020 yılı mayıs ayında 90bin kmde sattım. Dizel+otomatik kombinasyonu kullandım. Passat iç hacim,bagaj hacmi anlamında c200d ye göre bariz üstün. Arka diz mesafesi,baş mesafesi çok iyi, bagaj olarak 580 lt, bu rakam c200de 480 lt, aile olarak kullanıyorsanız bagaj önemli ise c200ün bagajının tabanının arka kısmı biraz yukarı eğimli, bagaj tavanı ise arka şasiden dolayı iyice aralıyor, kullanışlılık anlamında sorun teşkil edebiliyor ama yine de yeterli. Passatta 3 yetişkin arkada çok rahat iken c200de biraz sıkışmış hissi yaşanabiliyor. Yakıt konusunda passat ile ortalama 6 lt ile gezerken c200 ile 7 lt ile geziyorum. Mercedesi de 2020 mayıs ayından beri kullanıyorum, yaklaşık 17bin km yol yaptım. Passatın DSG şanzımanı genel olarak başarılı,bazı rampalarda 2den 3e çabuk atıp yığılma hissi oluşturabiliyor. C200ün ise şanzımanını daha çok sevdim, daha orantılı geçiyor. Hele de geçenlerde kullandığım 9-tronic çok daha başarılı. Ara hızlanma anlamında passat yeterli, c200 ise 136 ps olması ve torkunun passsata göre daha yüksek olması nedeniyle comfort modunda bile aradaki farkı hissettiriyor. Sürüş keyfi olarak c200 önde, passat da gayet keyifli idi. C200ün arkadan itiş olayı ilk başlarda farklı gelmişti ama kullandıkça alıştım. Boluda yaşıyorum, kış şartları açısından c200 benim için bu birkaç hafta sorun oldu,arkadan itiş, kar lastiği olmasına rağmen kayıyor, yere yakın oluşu nedeniyle ve arkadan itişin karda kullanımının zor olması nedeniyle aracı son 1-2 haftada 1 gün harici kullanmadım. Passatla ise karda sorun yaşamamıştım. Malzeme kalitesi ve ön göğüs görseli olarak c200 çok hoşuma gidiyor, passat daha sade bir tasarıma sahip. Dış görüntü olarak tabiki zevkler tartışılır, passat kullanırken de c200ün kasası hoşuma gidiyordu. C200 amg süspansiyon ve 19 jantlardan dolayı yoldaki bozuklukları daha fazla hissettiriyor, süspansiyon bariz sert. Bakım maliyeti olarak passatı 2017-2018de yetkili servise götürdüğümde yaklaşık 900-1000 tl servis ücreti ödemişti. Mercedeste ise bu rakam 2500 tl civarında.ayrıca mercedes 5 yılda 1 şanzıman yağı değişimi de öneriyor,bu da yaklaşık 2500-3000 tl. Her 2 aracı da keyifle kullandım. Passatı özellikle ailecek tatile giderken arıyorum. Uzun yolda da mercedes daha bir keyifli.

kıyaslama şeklinde yazmaya çalıştım. aklına takılan sorular olursa cevaplayabilirim. Bu aralar hem karlı bir bölgede yaşamamdan ötürü, hem de zaman zaman kalabalık seyahatler yapma gereksinimimden ötürü bagajı geniş,iç hacmi geniş,mümkünse suv tarzı bir araç da bakıyorum. Belki satar büyütürüm diyorum,bir yandan da mercedesteki keyifi alamam mı acaba diye düşünmüyor değilim.

Alıntıları Göster

Hocam ilgili cevabınızdan dolayı çok teşekkür ederim.

|
    |

• Onbaşı
    32 Mesaj

Çok teşekkürler. Sıfır için en son 650 fiyat aldım. Ben de ikinci el 2020 model aldım. 15bin km’de. Mengerler in kendi aracıymış. 560a aldım.
    |
    |
    0113 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    270 Mesaj
    Bugün aramanın bakımını yaptırdım.costrol 5 30 edge yağ konuldu.8.5 litre yağ konuldu çok geldi bana konulan yağ miktarı yağ filtreside değişti.arac 2017 c180 exluve.ben 7 litre civari biliyordum.herkeze hayirli akşamlar.

|
    |
  • Yarbay
    4643 Mesaj

arkadaşlar yeni kasa için ne düşünüyorsunuz ben bir türlü fikir oluşturamadım ?

özellikle dış kasayı çok beğenmedim ama içi güzelleşmiş gibi

|
    |
  • Yüzbaşı
    301 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ridleyscott

Aras hocam selamlar , uzun zaman oldu. Umarım iyisindir. Seçmek zor , C serisini 23 şubatta tanıtımı bir gerçekleşsin , bütün halde görelim.

3 ün öyle şiddetli bir albenisi yok içte dışta. Mesela şu kamuflajlı C serisinin iç tasarımı fena döver. Nasip diyelim , belki Mercedes’i çok beğeniriz , şartlar uygun olur ben de değiştiririm. Motor yelpazesini bir görelim hele. ( 3 teki motor yazılımla epey uçuyor bu arada )

Alıntıları Göster

:)) hatırlamana çok sevindim hocam... hoşbulduk, iyi diyelim iyi olsun sen nasılsın?

tanıtımı gördüm. ekran abartı geldi ama tabi resmen devrim yaptılar, artık 3 serisi ve a4 kendisini geliştirmeye yönelik adımlar atacaktır....

3'ü yazılımlı kullanan oldu mu çevrende?

hayırlısı olsun hepimiz için... sen ne yaptın ne kullanıyosun?

|
    |

• Yüzbaşı
    546 Mesaj
    Yaklaşık 1 ay önce hız göstergeleri hiçbir neden yokken kapanıp açılıyordu, güncelleme atılıp düzeldi diye geri almıştım. Tekrar aynı arıza oldu ve bu sefer Almanya'dan orjinal parça istendi. Daha önce karşılaşan oldu mu bu durumla 🤦🏻‍🤦
    |
    |
  • Yüzbaşı
    454 Mesaj
    Merhabala,

2020 c 200 amg baktık. Alternatif exclusive idi. Aradaki fark olarak özellikle süspansiyon vurgulandı. Amg olan çok rahatsız edecek gibi anladım.

Günde 70 km üzeri yol yapıyorum. Ne dersiniz ?

Hatta yaz için çok eşya olmayınca exclusive ile daha rahat yolculuk olur dendi ...

• Yüzbaşı
    546 Mesaj

kesinlikle yanlış bilgi verilmiş. 2018 sonrası arabaların süspansiyonu aynı tek fark jant boyutları. benim exclusive 17 inç, amg ler 18inç. arabayı alış aşamasında ve servis sürecinde ikame araç olarak hep amg kullandım. kesinlikle bir fark yok aralarında.

|
    |
    arastir kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    546 Mesaj

w206 içeride yeniliğini göstermiş çok beğendim ama dış tasarımda geriye gitmiş. arka farlarda kararsız kaldım lakin ön görünüşte özellikle farlarda büyük kayıp var bence

|
    |
  • Yüzbaşı
    454 Mesaj

çok teşekkürler.

|
    |
    ygtatli kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    454 Mesaj

2020 c serisi çok güzel bir araç.

Ancak şerit takip, adaptif hız sabitleyici vs opsiyonel ve ülkemizde yök galiba.

Bunlar sonradan eklenebilir mi ?

|
    |
  • Yüzbaşı
    546 Mesaj

@arastir kolumanın getirdiği araçlarda genellikle olmuyor ama özel siparişte tabiki eklenebilir. onu da bu dönemde yapmıyor olabilirler. aracı aldıktan sonra ekleyebilir miyiz diye soruyorsan bence olmaz

• Yüzbaşı
    454 Mesaj

Cevap için teşekkürler.

Araçlar sınırlı özellikler ile geliyor, sonradan özellik ekleyememek oldukça can sıkıcı

|
    |
    ygtatli kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    371 Mesaj

Bence bir fark yok. Aracım 2020 AMG. 208 öncesi AMG ler için fark vardı ...

|
    |
    arastir kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    109 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ygtatli

kesinlikle yanlış bilgi verilmiş. 2018 sonrası arabaların süspansiyonu aynı tek fark jant boyutları. benim exclusive 17 inç, amg ler 18inç. arabayı alış aşamasında ve servis sürecinde ikame araç olarak hep amg kullandım. kesinlikle bir fark yok aralarında.

Hocam 2018 sonrası amg suspasyon iptali mi var bmw lerdeki m süspansiyon iptali gibi. Öyleyse tam olarak hangi tarihte başlıyor bilgilendirirseniz sevinirim

Reklamlar
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
Instagram takipçi satın al
Ko Cuce
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
1,281
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.