Şimdi Ara

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
16.910
Cevap
193
Favori
1.053.786
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum dün
  • Cevaplayan Üyeler 1072
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 479
  • Ortalama Mesaj Aralığı 3 saat 44 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 223
  • Favoriye Eklediklerim 194
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • isimbulunamadı (608 mesaj) emrtkn (580 mesaj) haberelectro (479 mesaj) passengerX (434 mesaj) orhansen (428 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (3952 mesaj) Mobil (6912 mesaj) Tablet (682 mesaj) (4 mesaj) Mini (282 mesaj) Uygulama (279 mesaj)
  • @
8 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Mercedes >> W205 MERCEDES C-Class ANA KONU
Giriş
    2263 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: dermeister01

Takılan akünün fiyatına hızlıca baktım internette bile 1500 tl idi akü o yüzden birşey demedim, işçilik ile ilgilide dediğiniz gibi aracın bazı ayarları resetleneceği için arabayı bilen bir servis olsun diye buraya getirdim. yoksa bir akü bayisi bulsam belkide değişimden hiç para almazlardı ama bu seferde aracın saatini şuyunu buyunu ayarlayamayabilirlerdi.

çıkan aküyü satmak hiç aklıma gelmedi açıkçası bilmiyordum öyle birşey olduğunu, neyse bu akü 3-4 yıl götürürse yeter zaten arabayı değişirim o vakte kadar.(bu piyasada becerebilirsem tabi)

Alıntıları Göster

Ben de 6 ay önce sanayide bir Mercedes servisinin hemen yanındaki akücüye değiştirdim akümü. İlk defa değişim yapıldı. Akücü ve yanındaki Mercedes servisi hiçbir ayar gerekmeyecek falan dedi, tamam zaten gerekirse yandaki Mercedes servisi gelir yapar dedim ama hakikaten de hiçbir ayar gerekmedi. Servis 2500 TL civarı uçuk rakamlar diyordu, başka bir forumun önerisi ile sanayide 900 TL'ye taktırdım (eski aküyü akücüye vererek) ve en ufak sıkıntı yaşamadım, ayar falan da gerekmiyor ama aküyü takarken yedek akü ile kablolarla by-pass yaptı, by-pass dediğm işin başka bir ismi vardı şimdi unuttum :) By-Pass yaparak değiştirince hiçbir şey olmadı.

Orijinal aküsü 60 amper Varta idi, akücü 70'lik Mutlu akü takıldı.

Kısacası akü işinin bir espirisi yok, sanayide uygun fiyata kaliteli bir marka taktırın geçin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isimbulunamadı -- 19 Aralık 2020; 10:23:31 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    541 Mesaj
    Arkadaşlar merhaba. Honda civic aracımı opsiyonladım, satış yarın inşallah. Artık 2016 veya 2017 model C180 AMG arayışlarımı hızlandırabilirim.

Size bu dönemde (aracı almadan önceki, ve aldıktan sonraki erken dönem) sorularım olabilir, cevaplarınız ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim...

İlk aklıma takılan, 2016 model 7G-Tronic ile 2017 model 9G-Tronic arasında çok fark var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    541 Mesaj
    İkinci sorum da, bazı amg ilanlarında touchpad yok. Acaba bu mümkün mü, yoksa o araçlar amg mi değil?

|
    |
  • Binbaşı
    1616 Mesaj

beyler elimde c200d aracım için aldığım continental kışlık lastik bulunuyor 8 ay önce alındı ... lastikler 2017 model .. 245/40/18 ölçüleri.... piyasanın yarısına elden çıkartacağım... isteyen özelden yazabilir.. lastikler konya dadır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tolga_06tr -- 22 Aralık 2020; 16:51:41 >
    |
    |
  • Er
    3 Mesaj

O üç çubuğun görevleri farklı, bir tanesi anten, diğerlerinin de onun gibi işlevleri var.

|
    |
    mcksy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    367 Mesaj

Hangi 3 çubuk, anlayamadım?

|
    |
    vakifm kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    67 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: ygtatli

Arka cam ısıtıcının üstteki 3 çubuğu çalışmıyor. Sizin araçlarınızda var mı gibi saçma bir şey sormak istemiyorum. Bunun için servise mi götüreyim ben şimdi 🤦🏻‍♂️

Radyo anteni / GPS(?) görevi görüyor onlar. Isıtıcı değilleri. (Servise sorduğumda öyle demişlerdi. Resim benim araçtan. Ankara'da camlar pek buğu yapmıyor. Hem ev hem işyeri kapalı garaj olunca da yine buğu sorunu olmuyor. Park ederken de kameraya bakıyorsunuz. Sonuç olarak ben 1 yıl sonra farkına varmıştım  )

@vakifm cevap vermiş ama yanlış kişiyi @mcksy etiklediğinden anlaşılmıyor.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/fa/10/62/fa1062f1872399f5bfc1c4d322a9cacb.jpeg&t=0&width=480&text=1

• Yüzbaşı
    539 Mesaj

Cevap için çok teşekkürler hocam.
    |
    |
    2e kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3414 Mesaj

1.6 160hp kullanan varmı arkadaşlar dizel memnunmusunuz ?

|
    |
  • Yüzbaşı
    588 Mesaj
    İyi Günler ,

Şuanda yeni kasa çıkacak iken 2015 W205 C200d Blutech AMG almak mantıklı mıdır ? Genel fiyatlar 350-400 bin arası, km aralığı ise 150.000-2000.000 arasında . Fiyatlar düşüş gösterir mi yeni kasa çıktıktan sonra ? Ek olarak arkadaşlar bu araba ile yılda 100.000 KM yapmayı düşünüyoruz 2-3 sene aldığımız km üzerine 200 bin 300 bin gibi rakamlar oynayacak bu motor bu kadar dayanır mı ? Sizce km si düşük farklı araçlara mı yönelelim yoksa almaya değer mi ?

Teşekkürler,

|
    |
  • Yüzbaşı
    552 Mesaj

herkese merhaba bende @AlreadyTR gibi düşünüyorum. Bende de 2015 w205 c200d AMG var, 19inch jant ve elektrik hafızalı, krem deri koltuklu. 50bin km'de selenit gri. Aracımdan memnunum ama bazen daha geniş bagajlı, ya da yüksek bir araç mı alsam diye düşünüyorum. Bu aracı satıp ne alırım kafamda birşey oluşmuyor. Senede 25-30bin km yapıyorum, baktığım araçlarda ya dizel yok, ya da bazı özellikleri yetersiz. daha önce passat b8 kullanıyordum. c200d'mi satıp ne alabilirim??

• Binbaşı
    1616 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: DrBilgin

herkese merhaba bende @AlreadyTR gibi düşünüyorum. Bende de 2015 w205 c200d AMG var, 19inch jant ve elektrik hafızalı, krem deri koltuklu. 50bin km'de selenit gri. Aracımdan memnunum ama bazen daha geniş bagajlı, ya da yüksek bir araç mı alsam diye düşünüyorum. Bu aracı satıp ne alırım kafamda birşey oluşmuyor. Senede 25-30bin km yapıyorum, baktığım araçlarda ya dizel yok, ya da bazı özellikleri yetersiz. daha önce passat b8 kullanıyordum. c200d'mi satıp ne alabilirim??

XC60 güzel bir seçenek olabilir...

|
    |
  • Binbaşı
    1429 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    ibrahimeltem

Herkese merhaba. 2016 bmw 3.20i sportline, 2016 audi a4 1.4tfsi sport ve 2016 c180 amg arasındaki büyük kararsızlıklar sonucu nihayet kararımı verdiğim ve aralık sonunda aldığım 2016 c180 amg ile aranıza katılıyorum. Şimdilik oldukça memnunum. sadece ekranı küçük ve kullanışsız, gözüme batıyor. onun haricinde canımı sıkan hiç bir durum yok. sayfaları tek tek okuyayım dedim yaklaşık 30-40 sayfa okudum ama maşallah aktif bir grup olmuş, bitecek gibi değil:)

• Yüzbaşı
    323 Mesaj

Hayırlı olsun umarım hoşnut kalırsın👍
    |
    |
    ibrahimeltem kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1429 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    ibrahimeltem

sağ olun teşekkürler @DarkneXX

|
    |
    Bahsedilenler: DarkneXX
  • Yüzbaşı
    541 Mesaj
    Arkadaşlar merhaba. Ben de 2017 model C180 AMG ile aranıza katıldım. ✌

|
    |
  • Binbaşı
    1027 Mesaj

Hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler..

|
    |
  • Yüzbaşı
    552 Mesaj

2015 model 49bin kmdeki c200d aracımda dün akşam ve bugün motordan uğultu sesi gelmeye başladı,gaza bastıkça belirginleşiyor. Sanayide tanıdığım bir ustaya sordum, turbo arızası olabileceğini söyledi. Motor sesini dinlerken de turbo hortumunun bağlantısının sıkı yapılmadığı,elle hareket ettiğini gördü ve aradaki boşluktan toz girip bozulmuş olabilir dedi. Aracım servis bakımlı, dışarda bakım yapılmadı. Pazartesi servise götüreceğim. Servisin son kontrolleri düzgün yapmadığını düşünüyorum. Acaba mercedes bu durumu ücretsiz tamir eder mi? ya da bana ne kadara mal olur?

|
    |
  • Er
    13 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: cenkmy

30 bın bakımı ıcın fıyat alan varmı 2017 model c200d

Buldunmu ucuz fiyat iptv den aldigin parayla

|
    |
  • Yüzbaşı
    539 Mesaj
    Bugün seyir halindeyken hız göstergesi birden gitti, 5-6 sn aralıklarla sanki kontağı yeni açmışım gibi açılıp açılıp gitti. Yarına servis randevusu aldım, bakalım ne çıkacak? Umarım basit bir temassızlıktır.
    |
    |
Reklamlar
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
Masal Oku
Ko Cuce
konkasör
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,516
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.