Şimdi Ara

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (4 Mobil) - 2 Masaüstü4 Mobil
5 sn
16.877
Cevap
189
Favori
1.047.067
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 5 gün
  • Cevaplayan Üyeler 1065
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 478
  • Ortalama Mesaj Aralığı 3 saat 40 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 223
  • Favoriye Eklediklerim 190
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • isimbulunamadı (608 mesaj) emrtkn (580 mesaj) haberelectro (478 mesaj) passengerX (434 mesaj) orhansen (428 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (3930 mesaj) Mobil (6901 mesaj) Tablet (682 mesaj) (4 mesaj) Mini (282 mesaj) Uygulama (279 mesaj)
  • @
8 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Mercedes >> W205 MERCEDES C-Class ANA KONU
Giriş
    1352 Mesaj

Clio'nun 300 bin, Megane'nin ise 360 bin TL sınırında olduğu ülkede eder.
    Keşke paramız aynı değerde kalsaydı da, 100 bine alınabileydi. Ama maalesef. Para eriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrtkn -- 5 Kasım 2020; 11:13:23 >
    |
    |
    road35 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4567 Mesaj

merhaba arkadaşlar.telefon tutacağı olarak hangisini kullanıyorsunuz.tavsiyeleriniz nelerdir .teşekkürler.

Orijinalden alıntı: dt1907

merhaba arkadaşlar.telefon tutacağı olarak hangisini kullanıyorsunuz.tavsiyeleriniz nelerdir .teşekkürler.

Arkadaşlar genel bilgi olarak yazıyorum, bu tarz bilgileri sürekli bu sayfaya yazıyorum ve herkesten beklerim...

"akü işareti ve altında aracı durdurun ve motoru çalışır halde bırakın" uyarısı aldım. Sizin de başınıza gelirse bu uyarı akünüz bitti demektir.

özel serviste akü değişimi yapıldı, 1500 akü+100 işçilik 1600 tl ye mal oldu...

içinden 12 volt 60 amper AGM Varta akü çıkıyor, yerine takılan 12 volt 70 amper AGM Varta Sİlver Dynamic akü

• akünün bu kadar pahalı olmasının sebebi AGM olması
    • akü değişince birkaç aydır çalışmayan start-stop tekrar çalışmaya başladı.
    quote:

Orijinalden alıntı: dermeister01

Alıntıları Göster

teşekkürler

|
    |

• DH Yönetici
    6284 Mesaj
    quote:

Arkadaşlar genel bilgi olarak yazıyorum, bu tarz bilgileri sürekli bu sayfaya yazıyorum ve herkesten beklerim...

"akü işareti ve altında aracı durdurun ve motoru çalışır halde bırakın" uyarısı aldım. Sizin de başınıza gelirse bu uyarı akünüz bitti demektir.

özel serviste akü değişimi yapıldı, 1500 akü+100 işçilik 1600 tl ye mal oldu...

içinden 12 volt 60 amper AGM Varta akü çıkıyor, yerine takılan 12 volt 70 amper AGM Varta Sİlver Dynamic akü

• akünün bu kadar pahalı olmasının sebebi AGM olması
    • akü değişince birkaç aydır çalışmayan start-stop tekrar çalışmaya başladı.

Hocam biraz gereksiz masraf olmuş gibi.İnternetten 900 TL ye 60lık AGM Varta akü alırdınız. Sanayide istediğiniz ustaya 20 liraya değiştirtip çıkan aküyü de 100TL ye satabilirdiniz. 72lik taktınız diye çok değişiklik beklemeyin. Çünkü kısa mesafe kullanımda benim A3 bile 80ah lık aküyü 2 senede bitirdi ve garantiden değiştirtmiştim. Hemen her türlü ortamda start stopa giriyordu. Gerçi BMW de aküyü sisteme tanıtma olayı vardı Mercedes'te durum nedir bilmiyorum.BMW de tanıtma için servise 100TL vermiştim eskiden.Özel servise yeniden giderseniz tanıtma olayını sorablirsiniz.

GIGABYTE AORUS Z370 GAMING 7 / i7 8700K@5.0GHZ & NOCTUA NH D-15 / Gskill TRIDENT-Z 2x8 GB CL17 3600 MHZ DDR4 / Samsung 960 EVO 500GB / ZOTAC GTX 1080 TI AMP! / HAF 912 / COOLERMASTER GX80 PLUS 750W / Corsair K95 RGB PLATINUM MX SPEED / Zowie EC2-A & SteelSeries QCK Heavy / Creative OMNI & Hyperx Cloud II / PIONEER BDR-209EBK
    Zowie BenQ XL2540 @ 240 Hz
    **Sammy FARHA & Tony G. the table dominators!!! "Do you feel my pawa?!"

• Yarbay
    4617 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ecay

Hocam biraz gereksiz masraf olmuş gibi.İnternetten 900 TL ye 60lık AGM Varta akü alırdınız. Sanayide istediğiniz ustaya 20 liraya değiştirtip çıkan aküyü de 100TL ye satabilirdiniz. 72lik taktınız diye çok değişiklik beklemeyin. Çünkü kısa mesafe kullanımda benim A3 bile 80ah lık aküyü 2 senede bitirdi ve garantiden değiştirtmiştim. Hemen her türlü ortamda start stopa giriyordu. Gerçi BMW de aküyü sisteme tanıtma olayı vardı Mercedes'te durum nedir bilmiyorum.BMW de tanıtma için servise 100TL vermiştim eskiden.Özel servise yeniden giderseniz tanıtma olayını sorablirsiniz.

Alıntıları Göster

Takılan akünün fiyatına hızlıca baktım internette bile 1500 tl idi akü o yüzden birşey demedim, işçilik ile ilgilide dediğiniz gibi aracın bazı ayarları resetleneceği için arabayı bilen bir servis olsun diye buraya getirdim. yoksa bir akü bayisi bulsam belkide değişimden hiç para almazlardı ama bu seferde aracın saatini şuyunu buyunu ayarlayamayabilirlerdi.

çıkan aküyü satmak hiç aklıma gelmedi açıkçası bilmiyordum öyle birşey olduğunu, neyse bu akü 3-4 yıl götürürse yeter zaten arabayı değişirim o vakte kadar.(bu piyasada becerebilirsem tabi)

• Yarbay
    4602 Mesaj
    quote:

Takılan akünün fiyatına hızlıca baktım internette bile 1500 tl idi akü o yüzden birşey demedim, işçilik ile ilgilide dediğiniz gibi aracın bazı ayarları resetleneceği için arabayı bilen bir servis olsun diye buraya getirdim. yoksa bir akü bayisi bulsam belkide değişimden hiç para almazlardı ama bu seferde aracın saatini şuyunu buyunu ayarlayamayabilirlerdi.

çıkan aküyü satmak hiç aklıma gelmedi açıkçası bilmiyordum öyle birşey olduğunu, neyse bu akü 3-4 yıl götürürse yeter zaten arabayı değişirim o vakte kadar.(bu piyasada becerebilirsem tabi)

Alıntıları Göster

80'lik olanını 1400 TL'ye alıp 50 lira işçiliğe verip 100 lira da aküyü verip para alırdınız.

https://urun.n11.com/aku/12v80-ahamper-800a-varta-aku-start-stopagm-f21-temmuz-2020-uretim-P262429321?utm_source=comp_cimri&utm_medium=cpc&utm_campaign=cimri_genel

1350 liraya gelirdi daha büyük akü.

Ben 8 ay önce 950 TL'ye alıp üstüne de 50 lira alıp 900 liraya 80'lik aküyü akücüde taktırmıştım. O zaman Servis yine 1500 civarı fiyat çekiyordu 80'liğe.

Bypass yapmayı bilen her akücü bu araca rahatça aküyü takabilir, yetkili servis çok kazık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Regionella -- 26 Kasım 2020; 10:50:45 >
    |
    |

• Yarbay
    2469 Mesaj
    Arkadaşlar selamlar. İnternette satılan 700 liralık kablosuz şarj standlarından aldım. Montajını yapacağım. Bununla ilgili kullanıp da sorun yaşayan oldu mu? İhtiyacım vardı ama orijinali 2.500 liraya mal oluyordu. Bu modeli aldım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Video: Epson TW-9100W | Epson TW-5910
    Audio: Pioneer LX-85 | Monitor Audio RX Silver | Samsung Soundbar
    Photo: Sony a7 ii | 35 f:1.4 | 24-70 | 55-210
    Media: MacBook Pro | Playstation 4 Pro | Xbox 360 | Chromecast | Pioneer BDP 140
    Mobile: Huawei Mate 20 Pro | iPhone 7
  • Çavuş
    54 Mesaj

Merhaba orjinal kablosuz sarj cihazı için yetkili servisden mi fiyat aldınız. tesekkurler

|
    |
    the_gunner kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Merhaba arkadaşlar. Benim arabamın kaputundan bir benzin kokusu geliyor. Bazen havalandırmadan bazen camı açtığımda karşılaşıyorum koku ile.

Arabayı hiç çalıştırmadan önce kaputu açmadan ön tarafta kokladığımda da bir koku alıyorum. Ama bazen de almıyorum.

Araba çalıştıktan 20 dk sonra koku gidiyor.

Benzin sızdırması var mı diye baktım kendimce ama bir iz göremedim. Depo kapağının oralara arabanın moturuna altına falan her yere baktım bir sızdırma yok. Sanayide ustaya gittim egzos kokusudur o diye geçiştirdi. Ama bence saf benzin kokusu veya yağ. Bakımıda yeni oldu arabada yağ kaçağı vs yok baktırdım.

Sorun neyden kaynaklanıyor olabilir, daha önce yaşayan oldu mu?

İlk defa duydum böyle birşey
    |
    |
    karacoder kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4617 Mesaj

700 tl ye stand mı? Bunlar 100 150 tl değil mi? Çakmak girişine takılıyor.
    |
    |
    the_gunner kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    269 Mesaj
    Akumde bir sorun yok ama metro da falan 60 lik 70 lik aku 390 tl fiyat vardı.bu aküden takılsa ne olur.sirf star stop için 1500 tl civarı aku takıyorsa star stop için araçta zaten ayrı bi aku yokmu.burada böyle birşeyler paylaşılmıştı.yani 390 tiye bi aku takılsa ne olur. Aracimin bakım zamanı geldi garanti doldu.senelerdir araclarimin yağını degistirdigim ozel servis olmayan sanayideki yağcı ustama gotureyim diyorum.kac litre yağ konuluyor.ne marka ve yağın inceliğini ne önerirsiniz.arac 2017 c 180 exluve paket benzinli.herkeze teşekkürler ve saygilar.

|
    |
  • Yüzbaşı
    363 Mesaj

Yeni C200 AMG 4Matic'in ekranında motor sıcaklık bilgisi nerede bilen var mı?

Teşekkürler.

c200d 2017 model continental kışlık lastik ihtiyaç fazlası makul bir rakama elden çıkartacağım... 8 ay önce alındı 1 kış kullanıldı.... düşünen varsa özelden yazabilir... Lastikler Konya da

lastik ölçüleri 245 / 40 / 18

|
    |

Mercedes, yeni C-Serisi'ni Şubat 2021'in sonunda dünya kamuoyuna tanıtacak.

Önceki serilerde olduğu gibi, tasarım S-Serisi'ne dayanıyor. Bu kez, yeni C-Serisi (W206), yeni S-Class'ın (W223) bazı teknolojilerini de devralacak.

Büyük merkezi ekrana (NTG7.0) sahip yeni MBUX, yeni C-Serisi'nde de mevcuttur. Bu durumda, yalnızca standart klimanın bir donanım kontrol adası aracılığıyla kontrol edilmesi gerekecektir.

iç mekanın kaba yapısı S-Serisi'nden gelir. İç kapı panelleri, mevcut seriye kıyasla biraz daha az dekoratif parçaya sahip görünüyor.

Ayrıca, yeni C-Serisi isteğe bağlı olarak S-Serisi'nden tanıdık aktif ortam aydınlatmasına da sahiptir.

S-Serisi'nde olduğu gibi, farlar isteğe bağlı olarak ana far başına yaklaşık 1 milyon aynalı Dijital light ile birlikte sunulur.

S-Serisi'nde olduğu gibi, birçok işlev için havadan (OTA) güncellemeler olacaktır (S-Serisi toplam 50 kontrol birimine sahiptir). Bu aynı zamanda yeni C-Serisi (206 serisi) için de geçerli olacaktır.

W205 ile karşılaştırıldığında, W206 artık isteğe bağlı Airmatic süspansiyon sunmayacak.

C-Serisi W206 yalnızca 4 silindirli motorlara sahip.

M264 ve M254 benzinli motorlarda kullanılmaktadır. Dizel türevleri OM654 ve OM654M tarafından desteklenmektedir.

AMG giriş-performans modeli C 43 AMG 4matic (M254) ve en yüksek performanslı model C 63e AMG 4matic + (M139) Formula'dan MGK-H tarzında bir elektrikli turboşarja sahiptir. 1. Turboşarjdaki yaklaşık 6-8 hp E-motor, her turbo gecikmesini güvenilir bir şekilde doldurur.

C 63e 4matic + 2.0 litrelik bir deplasmanla 449 hp geliştirir ve arka akstaki 204 hp elektrik motoruna bağlanır. Bununla birlikte, küçük AMG performans bataryası muhtemelen biraz daha az KW tepe noktası sağlayabildiğinden, e-makinenin gücü tam olarak mevcut olmayacak.

Plug in hibrit modelleri, tanıdık P2 plug-in hibrit düzenine sahip olacak (motor - e-makine - 9G-Tronic). AMG E-Performance etiketi altında ,AMG, C 63e 4matic + 'da (motor - 9G-Tronic - elektrikli motorlu arka aks tahriki) ilk kez bir P3 plug-in hibrit düzeni kullanıyor.

Plug-in hibrit modellerin batarya boyutu 20-22 kWh olacak ve WLTP'ye göre yaklaşık 100 km menzil sunacak.

Motor yelpazesi:

C 180d (OM654 DE 16) 122 hp, yaz / sonbahar 2021

C 200d (OM654 DE 16) 160 hp

C 220d (OM654 DE 20) 194 hp

C 300de (OM654 DE) 194 HP + 150 HP 2021 sonu

C 300d (OM654M DE 20) 265 hp + 20 hp

C 180 (M264 DE 15) 156 hp +16 hp, yaz / sonbahar 2021

C 200 (M264 DE 20) 197 hp +16 hp

C 300e (M254 DE 20) 2xx PS +150 PS, 2021 sonu

C 350 (M254 DE 20) 272 PS +20 PS ISG + 41 PS (30s turbo overboost)

C 43 AMG 4matic + (M254 DE 20) 390 hp + 20 hp, yaz 2021

C 63e AMG 4matic + EQ Power + (M139) 449 PS + EQ Power + modülü, 2022'nin başında 500 PS'nin üzerinde

|
    |

• Yarbay
    17007 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

w206 nın tanıtımı 23 şubatta.

|
    |

TR fiyatı ne bekleniyor acaba? :)

|
    |
Webtures SEO;SEO Nedir?
Radyo Dinle
ankara gülüş tasarımı
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
1,344
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.