Şimdi Ara

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.878
Cevap
189
Favori
1.047.618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 gün
  • Cevaplayan Üyeler 1065
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 478
  • Ortalama Mesaj Aralığı 3 saat 41 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 223
  • Favoriye Eklediklerim 190
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • isimbulunamadı (608 mesaj) emrtkn (580 mesaj) haberelectro (478 mesaj) passengerX (434 mesaj) orhansen (428 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (3931 mesaj) Mobil (6901 mesaj) Tablet (682 mesaj) (4 mesaj) Mini (282 mesaj) Uygulama (279 mesaj)
  • @
8 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Mercedes >> W205 MERCEDES C-Class ANA KONU
Giriş
    2469 Mesaj
    Merhaba arkadaşlar, geçen hafta perşembe günü satın aldım ben de. 2018 makyajsız 19.000 km'de c180 amg 9g tronic aldım. Hiç bir ek donanımı yok ama. İçinde saat, touchpad vs. Dahi yok.

Farlarını hiç beğenmedim ama. Yolu aydınlatmıyor yeteri kadar. Eski kasa superb kullanıyordum babama aitti ama. O aracı alırken adaptif bi xenon ekletmiştik. Çok karanlık,virajlı, yüksek hızlı, dar ve sürekli kullandığım bir yoldan 2 kez geçtim c180 ile ve net bir şekilde farların durumu kötü.

Sahibinden'de baktım çıkma multibeam far satan çok yer var. Hem makyajlı aracın da multibeam'i uyumluymuş sanırım.

Şunu sormak istiyorum: gece görme ile ilgili sıkıntı çeken birisi olarak (karanlıkta zorlanıyorum), multibeam far takmam halinde parlaklık artar mı (adaptif özelliği var mı o farın)? Makyajlı olanın multibeam farları daha mı parlak onu takmak parlaklık olarak ve aydınlatma için ek fayda sağlar mı? Yenisi için 2x42 led gibi bir şey okudum. Eğer farkı yoksa eski kasanın multibeamini takmak isterim ki orijinal dursun. Eğer faydasını göreceksem yenisini de takarım. Yeter ki superb gibi aydınlatsın yolu her hali ile.

İkinci sorum ise ses sistemi ile ilgili. Benim için ses sistemi çok önemli. Evde 9 yıldır monitor audio hi-fi sistem kullanıyorum. Sennheiser momentum3 kulaklığım var (bu konunun benim için önemini anlatmaya çalışıyorum). C180in ses sistemi ancak megan ile yarışır. Bass, mid, tiz hepsi birbirinden kötü. Superb'in baz ses sistemi ile arasında uçurum var. Kardeşimin leonundaki ses sistemi dahi daha detaylı. Buna ek olarak bluetooth vag grubu gibi anlık çalışmıyor. Gecikmeli çalışıyor (renault'lardaki gibi 2 saniye kadar geriden ses geliyor ve komut alıyor). Bu sorunları sizler nasıl çözdünüz? İlla ki çıkma burmester mı takmak gerekir 14.000 tl'ye yoksa bu paraya daha iyi bir çözüm olabilir mi? Bir de bu gecikme sorununu nasıl çözücem? Megane kullanıyor gibi hissettiriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_gunner -- 31 Ağustos 2020; 9:52:0 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    702 Mesaj
    Ötv zammı sonrası mercedes fiyat listesini yayımlamış.

Temmuz ayında vergisiz fiyat 253k, vergi dahil 479k

Ağustos ayında vergisiz fiyat 278k, vergi dahil 525k

Eylül ayında vergisi fiyat 294k, vergi dahil 627k

Maaşallah..

Temmuzda almadık çok hata ettik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meceng -- 1 Eylül 2020; 12:20:19 >

• Yüzbaşı
    269 Mesaj
    Bir memur olarak yazıyorum.2.5 sene önce zar zor kredi ile aldığımız o km c 180 exluve almak falan hayal olmayı birak hayallerinde ötesinde oldu bence bu fiyatlara

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yüzbaşı
    702 Mesaj

Yılbaşında ötv yi %100 yapacaklarmış diye bir söylenti var.

Olur olur ve bayi zamları ile fiyat 750k olursa hiç şaşırmam.

Hey gidi günler, 150k lardan nerelere geldik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meceng -- 1 Eylül 2020; 12:59:27 >
    |
    |
    hundai ix35 klübü kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    426 Mesaj
    vay vay vay. fiyatlara bak hele. 650 bin nedir yahu. C 63

hayali kurardık o paraya

|
    |
  • Binbaşı
    1353 Mesaj

Sözde buna da şükür deyip 2 gün önce 100 bin TL ucuz olan arabayı, ÖTV daha da çok yükselecekmiş bahanesi ile hemen gidip alalım?

İsterse %1500 olsun. Her şeyin bir ederi var.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    meceng kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    363 Mesaj

Bu model 4 Matic. 4 matic olmayan modelin fiyatı yok, nerden bulabilirim?

Teşekkürler.
    |
    |
    meceng kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    535 Mesaj

benzinli 4matic harici getirilmiyor. güncel 0 fiyatını bulamazsınız.
    |
    |
    mcksy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    886 Mesaj
    Arkadaşlar selam 2015 model c180 aracımı bir tavsiye üzerine özel servise götürdüm ve yağ olarak
    https://www.liquimolyturkey.com/5w40-motor-yagi-sentetik-leichtlauf-hc7-4-litre-1382

şunu kullanmışlar. Sonra biraz araştırdım ama biraz kıllandım bu yağ bizim araba için uygunmudur ?
  • Yüzbaşı
    656 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: wapcep_scrol

Arkadaşlar selam 2015 model c180 aracımı bir tavsiye üzerine özel servise götürdüm ve yağ olarak
    https://www.liquimolyturkey.com/5w40-motor-yagi-sentetik-leichtlauf-hc7-4-litre-1382

şunu kullanmışlar. Sonra biraz araştırdım ama biraz kıllandım bu yağ bizim araba için uygunmudur ?
    O yağ 229.3 onaylı. Olması gereken 229.5 veya 229.6 diyor kullanma kılavuzunda. Ama şöyle de bir ibare var.

“ Tabloda belirtilen motor yağları bulunamadığında, bir sonraki yağ değişimine kadar aşağıda belirtilen motor yağları ilave edilebilir:

Benzinli motorlar: MB-Freigabe veya MB-Approval 229.3 veya ACEA A3/B3

Dizel motorlar: MB-Freigabe veya MB-Approval 229.3, 229.5 veya ACEA C3”

Yani 229.3 ne tam olarak uyumlu ne de tan olarak uyumsuz. Ama 229.5 koysanız daha iyi olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Er
    7 Mesaj

W205 C180 sahibiyim. Bilgilerinizin tamamı yanlıştır. Aracın motoruyla şanzımanı uyumsuzdur. Bu model tüm araçlarda vites geçişleri vuruntuludur. Şanzıman arızaları mevcuttur.
    |
    |
    theimperial kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4619 Mesaj
    Arkadaşlar bilmeyenler ve merak edenler olabilir diye yazıyorum çünkü ben çok merak edip cevap bulamamıştım; Rft leri değiştirip normal lastik takınca TÜVTÜRK muayenesinden kusursuz olarak geçebiliyorsunuz. Ben geçen hafta muayeneden geçtim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    702 Mesaj

7gtronic plus 1,6 lt 156 hp motorlar ile birlikte kullanıldığında 2-3 geçişinde sarsıntı yaparken aynı sanzumanı 2 lt 204 hp motorda kullandığınızda bir sorun oluşturmuyor. Bu sanzumanın tasarımı ile ilgili bir durum diye düşünüyorum. Özetle düşük hacimli motor şanzumana yeterli değil.

|
    |
    OnurKaptan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    335 Mesaj
    W205 kasada hafızalı deri koltuk için aracın illa amg ya da exclusive mi olması gerekiyor? Avantgarde ya da fascination olup hafızalı ısıtmalı tam deri koltuk olan araçlar var mı?
  • Yarbay
    4604 Mesaj
    w205 amg aracım için 18 inç amg veya çok kollu orijinal mercedes jant arıyorum. sorunsuz olmalı.

satmak isteyen ulaşsın.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    535 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mrdr

W205 kasada hafızalı deri koltuk için aracın illa amg ya da exclusive mi olması gerekiyor? Avantgarde ya da fascination olup hafızalı ısıtmalı tam deri koltuk olan araçlar var mı?
    opsiyon olarak eklenmiş olmalı, makyajsız amglerde bile hafıza yok diye biliyorum ben
    |
    |
  • Yüzbaşı
    870 Mesaj
    Merhaba,

C200d 160bg hakkında detaylı bir paylaşım aradım ancak forumda da bu araç hakkında pek bir bilgi yok, forumda bu aracı kullanan varsa bilgi alabilir miyim? Hem benim durumumda olupta bilgiye ihtiyaç duyanlar mutlaka vardır diye düşünüyorum

• Yarbay
    2263 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mrdr

Aracım 2015 fascination, sıfır almıştım.

Fascination ve AMG zaten tamamen aynı donanım, exclusive de aynı. Bunların hiçbirinde hafızalı koltuk standart değildi. Ön koltuklarda ısıtma standart ama bu 3 donanım seviyesinde de. Arka koltuklarda ısıtma veya herhangi bir koltukta soğutma standartta yok.

Fascination yarı deri koltuk. Sanırım diğerleri de standartta aynıdır, emin değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isimbulunamadı -- 25 Eylül 2020; 22:42:5 >
  • Yüzbaşı
    987 Mesaj

Iyi aksamlar,

C200d 9g tronic amg aracimizi nisan ayi gibi teslim almistik. Cogunlukla babam kullaniyor. Belli zamanlarda bolcana uzun yol yaptik. Cok da memnunuz.

Arac hizlanmalari dusuk devirlerde comfort modunda ne yazik ki cok keyifli degil ancak sport ve sport plus modunda ciddi keyifli ve yeterli. Vites gecislerini hic hissetmiyorsunuz.

Yakit tuketimi 7.4-7.7 sehir ici genelde hep bu oranlarda. ( ekonomik kullanirsaniz cok rahat 6-6.5 larda da gezebilirsinis )

Motor sesi bazen cok aliyor. En sikayet ettigimiz konu bu. Dizel olusuna tabikide hak veriyorum ama bilemiyorum g20den buna bininfe kamyonda gibiyim :)

Yol tutusundan cok memnunum acikcasi. Ne kadar arkadan itisli olsada hem esp iyi is yapiyor hemde arac toklugunu daima hissediyorsunuz. Gel gelelim en buyuk sikintim spor suspansiyonlar. Ciddi 18lik jant lastiklerle darbe aliyorum. Hemde cok hissedilir seviyede. Kendi aracimda bunu hic yasamadigim icin farki cok rahat soyleyebiliyorum. ( kendi aracim g20 ) Ne kadar konforlastirilmis supsynlar var deselerde ben o konforu deneyinleyenedim :(..

Sorun cikardigi tek nokta sanzimanda ozellikle 3.vitesten 2. Vitese gecerken hep bir vuruntu yapiyor. Ne kadar servise gitsekde kac tane yazilim da atilsa ne yazik ki duzelmedi ! Daha arac 8.000kmde bu da ayri bir konu.

Hic trim sesi yok. Bu konuda cok mutluyum. Bagaji fazlasiyla yeterli.

Elektrikli isitmali hafizali koltuklar apple carplay vs olmazsa olmaz donanimlarimdan.

Aklima gelen ufak tefek seyleri yazdim. Acikcasi g20den cok memnunum ancak ne zaman bu araci babamdan alsam cok keyif aliyorum. Fiyatlar aldi basini gitti evet. Yapacak da bir sey yok ....

Sevgiler,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkolo88 -- 26 Eylül 2020; 0:8:4 >
    |
    |
    teksaz16 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1084 Mesaj
    Arkadaşlar selamlar. Daha önce mercedes araç hiç kullanmadım ama 2 sene önce çok araştırmıştım bu modeli ve sonrasında bmw 5 serisi almıştım. Sırada mercedes var ama hayırlısı bakalım. Bursa’da satılık 2016-2017 model dizel, max 70k km ve 420k’yı geçmeyecek beyaz veya gri renkli AMG paket araç aramaktayım. Önerebileceğiniz ilanlar olursa bana iletmenizi rica ederim. Bir de orta multimedya ekranının çözünürlüğünün iyi olduğu fakat çok kastığı (laglı olduğu) söyleniyor, bu konuda siz kullanıcılardan da bilgi almak isterim. İyi günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Simültane -- 28 Eylül 2020; 16:42:1 >
Reklamlar
Masal Oku
Webtures SEO;SEO Nedir?
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,516
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.