Şimdi Ara

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU (840. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: STRYKERRRR
1 Kayıtlı Üye ve 3 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
17.122
Cevap
187
Favori
1.187.545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 838839840841842
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nasıl değiştireceğiz olmuş araba 500 bin tl

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hundai ix35 klübü H kullanıcısına yanıt
    Tekrar ix35 i/tucson a döneriz üstadım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • haberelectro kullanıcısına yanıt
    Yeni kasa 2021 ortası geleceğini düşünürsek, yaklaşık 9 ay Almanya C kasa satmayak mı?

• emrtkn E kullanıcısına yanıt
    muhtemelen bir kopukluk olacak. Alman forumlarında da aynısı söylenmiş

• Aracın frenleri bazen dolu dolu bazen ise özellikle hafif basışlarda yarıya kadar veya dibe kadar iniyor pedal.. bunun nedeni ne olabilir ?
  • selam arkadaşlar,

2014-2016 arası fascination paket c180 almayı planlıyorum. şu an sarı sitede 300-340bin TL arasında fiyatlar dönüyor. Daha geçen ay 280-300 arasına alınabiliyordu diye hatırlıyorum.

Sizce arabalar o fiyatlardan satılıyor mu? Ben hiç öyle düşünmüyorum. Son zamanlarda araba alan veya satan oldu mu? Ne kadar teklif etmeliyim sizce maksimum?

Bir de fascination en iyi paket değil mi sunroof oluyor diğerlerinden farkı?
  • Merhaba. Aracım satılıktır ama bu başlığa yazmak sorun oluyor mu bilmiyorum:
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-tr-deki-en-dolu-c180-airmatic-burmester-comand-distronic-plus-790377598/detay/

Sorun olursa eğer, bildirin bana silerim.
  • karacoder kullanıcısına yanıt
    Siz bilirsiniz ancak daha geçen ay sıfır c180 amg 4 matic aracı 479 a aldı arkadaşım. Üztelik 260k krediye 0.79 faiz 3 yıl geri ödemeli.
    Özetle elde kalan araçlar için yine bir kampanya gelebilir. Malumunuz üzerine w205 üretimi sonlanıyor. Neredeyse 7 yaşına girmiş bir araca 300k vermem ben. Bir kısmını da kredi çeker sıfır alırdım.

• meceng M kullanıcısına yanıt
    Maalesef bayilerde araç yok ve kasım ayını söylüyorlar, geldiğinde de fiyat şu an gözüken 520 olmayacak

• complication C kullanıcısına yanıt
    Selamlar hocam,
    Ben de kasım ve aralık ayını kastetmiştim.
    Siz şu an araç lazımsa birşey diyemem tabi ama yine de söyşlemek isterim ki, ikinci elde kendi aracını bulunmaz hint kumaşı zannedenlere prim vermem.

• Merhaba arkadaşlar, geçen hafta perşembe günü satın aldım ben de. 2018 makyajsız 19.000 km'de c180 amg 9g tronic aldım. Hiç bir ek donanımı yok ama. İçinde saat, touchpad vs. Dahi yok.

Farlarını hiç beğenmedim ama. Yolu aydınlatmıyor yeteri kadar. Eski kasa superb kullanıyordum babama aitti ama. O aracı alırken adaptif bi xenon ekletmiştik. Çok karanlık,virajlı, yüksek hızlı, dar ve sürekli kullandığım bir yoldan 2 kez geçtim c180 ile ve net bir şekilde farların durumu kötü.

Sahibinden'de baktım çıkma multibeam far satan çok yer var. Hem makyajlı aracın da multibeam'i uyumluymuş sanırım.

Şunu sormak istiyorum: gece görme ile ilgili sıkıntı çeken birisi olarak (karanlıkta zorlanıyorum), multibeam far takmam halinde parlaklık artar mı (adaptif özelliği var mı o farın)? Makyajlı olanın multibeam farları daha mı parlak onu takmak parlaklık olarak ve aydınlatma için ek fayda sağlar mı? Yenisi için 2x42 led gibi bir şey okudum. Eğer farkı yoksa eski kasanın multibeamini takmak isterim ki orijinal dursun. Eğer faydasını göreceksem yenisini de takarım. Yeter ki superb gibi aydınlatsın yolu her hali ile.

İkinci sorum ise ses sistemi ile ilgili. Benim için ses sistemi çok önemli. Evde 9 yıldır monitor audio hi-fi sistem kullanıyorum. Sennheiser momentum3 kulaklığım var (bu konunun benim için önemini anlatmaya çalışıyorum). C180in ses sistemi ancak megan ile yarışır. Bass, mid, tiz hepsi birbirinden kötü. Superb'in baz ses sistemi ile arasında uçurum var. Kardeşimin leonundaki ses sistemi dahi daha detaylı. Buna ek olarak bluetooth vag grubu gibi anlık çalışmıyor. Gecikmeli çalışıyor (renault'lardaki gibi 2 saniye kadar geriden ses geliyor ve komut alıyor). Bu sorunları sizler nasıl çözdünüz? İlla ki çıkma burmester mı takmak gerekir 14.000 tl'ye yoksa bu paraya daha iyi bir çözüm olabilir mi? Bir de bu gecikme sorununu nasıl çözücem? Megane kullanıyor gibi hissettiriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_gunner -- 31 Ağustos 2020; 9:52:0 >

• Ötv zammı sonrası mercedes fiyat listesini yayımlamış.
    Temmuz ayında vergisiz fiyat 253k, vergi dahil 479k
    Ağustos ayında vergisiz fiyat 278k, vergi dahil 525k
    Eylül ayında vergisi fiyat 294k, vergi dahil 627k
    Maaşallah..
    Temmuzda almadık çok hata ettik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meceng -- 1 Eylül 2020; 12:20:19 >

• Bir memur olarak yazıyorum.2.5 sene önce zar zor kredi ile aldığımız o km c 180 exluve almak falan hayal olmayı birak hayallerinde ötesinde oldu bence bu fiyatlara

• hundai ix35 klübü H kullanıcısına yanıt
    Yılbaşında ötv yi %100 yapacaklarmış diye bir söylenti var.
    Olur olur ve bayi zamları ile fiyat 750k olursa hiç şaşırmam.
    Hey gidi günler, 150k lardan nerelere geldik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meceng -- 1 Eylül 2020; 12:59:27 >
  • vay vay vay. fiyatlara bak hele. 650 bin nedir yahu. C 63
    hayali kurardık o paraya

Sözde buna da şükür deyip 2 gün önce 100 bin TL ucuz olan arabayı, ÖTV daha da çok yükselecekmiş bahanesi ile hemen gidip alalım?
    İsterse %1500 olsun. Her şeyin bir ederi var.

Bu model 4 Matic. 4 matic olmayan modelin fiyatı yok, nerden bulabilirim?

Teşekkürler.
  • mcksy kullanıcısına yanıt
    benzinli 4matic harici getirilmiyor. güncel 0 fiyatını bulamazsınız.
  • Arkadaşlar selam 2015 model c180 aracımı bir tavsiye üzerine özel servise götürdüm ve yağ olarak
    https://www.liquimolyturkey.com/5w40-motor-yagi-sentetik-leichtlauf-hc7-4-litre-1382

şunu kullanmışlar. Sonra biraz araştırdım ama biraz kıllandım bu yağ bizim araba için uygunmudur ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: wapcep_scrol

Arkadaşlar selam 2015 model c180 aracımı bir tavsiye üzerine özel servise götürdüm ve yağ olarak
    https://www.liquimolyturkey.com/5w40-motor-yagi-sentetik-leichtlauf-hc7-4-litre-1382

şunu kullanmışlar. Sonra biraz araştırdım ama biraz kıllandım bu yağ bizim araba için uygunmudur ?
    O yağ 229.3 onaylı. Olması gereken 229.5 veya 229.6 diyor kullanma kılavuzunda. Ama şöyle de bir ibare var.

“ Tabloda belirtilen motor yağları bulunamadığında, bir sonraki yağ değişimine kadar aşağıda belirtilen motor yağları ilave edilebilir:
    Benzinli motorlar: MB-Freigabe veya MB-Approval 229.3 veya ACEA A3/B3
    Dizel motorlar: MB-Freigabe veya MB-Approval 229.3, 229.5 veya ACEA C3”

Yani 229.3 ne tam olarak uyumlu ne de tan olarak uyumsuz. Ama 229.5 koysanız daha iyi olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 838839840841842
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.