Şimdi Ara

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
16.762
Cevap
188
Favori
1.010.153
Tıklama
Giriş
    4482 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: furkan1zek

Bildigim kadariyla 2 cesit suspansiyon sunuluyor. Biri konfor digeri spor suspansiyon. Spor suspansiyon amg de standart digerleri de konfor ile geliyor diye biliyorum. Bu durumda fascination ve exclusive ayni konfor da olacaktir. Ancak ben fascination kullaniyorum ve exclusive denemedim. Bu yuzden net bir sey soyleyemem.
    Eger yildizi da sevmiyorsaniz bence fascination alin. Bana gore cok konforlu bir arac.

Alıntıları Göster
    teşekkürler fikirler için. hangi model kullanıyorsunuz bu arada. alırken özellikle dikkat et diyebileceğiniz bir husus var mı? 7 ileri mi 9 mu sizdeki?

ses sistemi bu son 3 donanımda aynı mı? özel marka bir ses sistemi mi yoksa standart mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Regionella -- 4 Ağustos 2019; 17:40:15 >

• Yarbay
    2979 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Regionella

teşekkürler fikirler için. hangi model kullanıyorsunuz bu arada. alırken özellikle dikkat et diyebileceğiniz bir husus var mı? 7 ileri mi 9 mu sizdeki?

ses sistemi bu son 3 donanımda aynı mı? özel marka bir ses sistemi mi yoksa standart mı

Alıntıları Göster
    2015 model c200d fascination kullaniyorum. 7 ileri vites. Sanziman konforlu ancak agresif surusler icin yavas kalabilir. Bu araclar icin ozel olarak alirken dikkat edilebilecek bir nokta var mi bilemiyorum. Tabi tum kontrolu guvenilir bir yere almadan yaptirmalisiniz.
    Ses sistemi standart özel marka degil. Amg, fasc. ,Exclusive tamami icin opsiyon olarak satin alinabilir. Normalde tamaminda ayni. Cok muzikten anlamam ancak bu araclardaki standart sistemin bile hi-fi oldugu soyleniyor. Gayet net ve temiz bir sesi var. Ancak uzerine burmester da alinabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkan1zek -- 4 Ağustos 2019; 17:53:11 >

• Yarbay
    4482 Mesaj
    quote:

2015 model c200d fascination kullaniyorum. 7 ileri vites. Sanziman konforlu ancak agresif surusler icin yavas kalabilir. Bu araclar icin ozel olarak alirken dikkat edilebilecek bir nokta var mi bilemiyorum. Tabi tum kontrolu guvenilir bir yere almadan yaptirmalisiniz.
    Ses sistemi standart özel marka degil. Amg, fasc. ,Exclusive tamami icin opsiyon olarak satin alinabilir. Normalde tamaminda ayni. Cok muzikten anlamam ancak bu araclardaki standart sistemin bile hi-fi oldugu soyleniyor. Gayet net ve temiz bir sesi var. Ancak uzerine burmester da alinabiliyor.

Alıntıları Göster
    w205'lerin commandlı ve commandsız(audio20) iki çeşit ses sistemi mevcutmuş. commandsız olan çok kötüymüş diyorlar. command olanı sıfır siparişte ekstra ücretle alınıyormuş vs. sanırım sizdeki commandsız olanı. neden beğenilmemiş anlamadım.
    http://mbclubtr.com/sizi-taniyalim/34339-w205-c180-burmester-ses-sistemi-2.html
    |
    |

• Yarbay
    2979 Mesaj

Command sistemi daha hizli birde ekran daha buyuk. Ancak o sistemde sadece navigasyon(bu opsiyon ancak kullanişsiz) kullanip bir de muzik dinledigim icin bana yeterli geliyor. Bazi insanlar gerektiginden fazla anlam yukledikleri icin saplanti haline getiriyorlar. Sonucta aracta internette gezinilmeyecek. Bu yuzden begenmiyor olabilirler. Ayrica ayni sitedeki kisi de bu command sistemini araclara taktigi icin pazarlama amacli da surekli bunlari yaziyor olabilir :). Bunlar biraz subjektif o yuzden eger takintili birisi degilseniz bence memnun kalirsiniz. Diger bmw vs markalar hala monochrome , duz metin multimedya sistemleri sunuyor. Bunda bir suru grafiksel seyler var bence biraz yavas olmasi kabul edilebilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Bahsedilenler: Regionella

Bir kaç sorum daha var. Aracında android oto/car play vs var mı? telefon görüntüsünü ekrana aktarabiliyor musun?

bir de aracın nerenin üretimi olduğunu anlayabiliyormuşuz sanırım, bunu nasıl yapıyorlar?

Büyük ekran olması tabiki daha güzel olur. seste baya fark varmış dediklerine göre.

Bir kaç sorum daha var. Aracında android oto/car play vs var mı? telefon görüntüsünü ekrana aktarabiliyor musun?

bir de aracın nerenin üretimi olduğunu anlayabiliyormuşuz sanırım, bunu nasıl yapıyorlar?
    Aracimda akilli sistem yok. Bunlar yanilmiyorsam 2017 den itibaren duyrulmuştu belki yenilerde vardir ancak sanmiyorum.
    Uretimde sanirim şase numarasindan nerenin uretimi oldugu anlasiliyor ancak yine bana gore onemsiz bir konu oldugundan arastirmamistim.

|
    |

Aracimda akilli sistem yok. Bunlar yanilmiyorsam 2017 den itibaren duyrulmuştu belki yenilerde vardir ancak sanmiyorum.
    Uretimde sanirim şase numarasindan nerenin uretimi oldugu anlasiliyor ancak yine bana gore onemsiz bir konu oldugundan arastirmamistim.

Alıntıları Göster
    almanya üretim olmayanlarda kronik sorunlar vs. yazmışlar da o yüzden merak ettim hocam.

valla kafam çok karıştı. amg paketten vazgeçtim konforsuz dendiği için. 2017 c180 fascination bakıyorum fiyatlar 200 bin tl üstünde. biraz üstünde bmw 3.20ied var. kimisi e serisi alın yazmış. kimisi 5.20i al yazmış.

• Yüzbaşı
    900 Mesaj
    Merhabalar
    2014 model c180 alma arefesindeyim Arac airmaticli Ama bu airmaticten korkuyorum ilerde sorun cikartirsa hem pahaliymis hemde garanti disiymis Kullananlar yada bi memnuniyetsizligi olanlar varmi forumda Uzun sure kullanmayi dusunuyorum airmatic yonunden sikintilar olur mu acaba? TESEKKURLER..

|
    |

Bence exlusive paket alin hocam Yada istediginiz neyse onu alin Banada birsuru birseyler alin diyen oldu En dogrusu icinizde ki karar derim

|
    |
    Regionella kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: meceng

Güle güle kullanın hocam ancak bence 12k çok para ve o özellikler nedir bilmem ama ben dokunmatiği olmayan 10.25 inch lik bir ekrana vermem diye düşünüyorum.
    Bir de online harita güncellemesi olacak mı takılan command’ınızda?
    Teşekkürler. Olay sadece ekran değil. ekranın büyümesi ayrı bir şey. comand olmadan kullanılamayan ama var sandığınız özellikler aktif oluyor. ses sisteminin gerçek gücünden de yararlanmak ayrı tabi. Harita güncel, ilerleyen süreçlerde de güncelleme olacak evet.
    |
    |

Orijinalden alıntı: DarkneXX

Apple CarPlay de eklediler mi acaba?
    Car Play 2017 ile 2018 in belli bir ayındaki araçlarda var sadece diye biliyorum.
    |
    |

Orijinalden alıntı: SEZzZER_TR

Bence exlusive paket alin hocam Yada istediginiz neyse onu alin Banada birsuru birseyler alin diyen oldu En dogrusu icinizde ki karar derim
    Hocam exclusive'nin fascinationa üstünlüğü ne ki onu bir çözebilsem. gerçekten konfor daha iyi mi net bilgi yok ki.

Hocam exclusive'nin fascinationa üstünlüğü ne ki onu bir çözebilsem. gerçekten konfor daha iyi mi net bilgi yok ki.

Alıntıları Göster
    aynen konfor olarak üstün amgden baya üstün hatta o kesin bir bilgi, fastinationa göre farkı nedir bilmiyorum test etmedim, Paket olarak da iki paket birbirinden tamamemen farklı Bir kere ön ızgarası jantları farklı donanım olarak da dolu exclusive paketler..
    quote:

Orijinalden alıntı: SEZzZER_TR

aynen konfor olarak üstün amgden baya üstün hatta o kesin bir bilgi, fastinationa göre farkı nedir bilmiyorum test etmedim, Paket olarak da iki paket birbirinden tamamemen farklı Bir kere ön ızgarası jantları farklı donanım olarak da dolu exclusive paketler..

Alıntıları Göster
    Hocam exclusive ve fascinationun donanımları bana birebir aynı olarak geldi. sadece panjuru ve jantları değişik, bir de iç aksamda kozmetik fark var. en merak ettiğim konu fascination ve exclusive'nin konfor olarak farkı olup olmadığı. ona göre belirleyeceğim alacağım aracı. exclusive'nin makam tipi olması hoşuma gitmiyor tam tersi, biraz daha sportif duruşu olan fascinationun tipi hoşuma gitti. konfor aynı ise direk fasc. tercihim olacak.

• Yarbay
    2259 Mesaj
    quote:

Hocam exclusive ve fascinationun donanımları bana birebir aynı olarak geldi. sadece panjuru ve jantları değişik, bir de iç aksamda kozmetik fark var. en merak ettiğim konu fascination ve exclusive'nin konfor olarak farkı olup olmadığı. ona göre belirleyeceğim alacağım aracı. exclusive'nin makam tipi olması hoşuma gitmiyor tam tersi, biraz daha sportif duruşu olan fascinationun tipi hoşuma gitti. konfor aynı ise direk fasc. tercihim olacak.

Alıntıları Göster
    Exc, AMG ve fascination donanım olarak birebir aynıdır. Üçü de full donanım Mercedes'te, sadece dizayn farkı var.

Exc daha konforlu evet, ama ne kadar fark var bilemem. Kullananlar bayağı konforlu diyordu forumda. Fasc konforu orta, AMG çok sert.

|
    |

• Yarbay
    2259 Mesaj
    quote:

Büyük ekran olması tabiki daha güzel olur. seste baya fark varmış dediklerine göre.

Şase numarasında 11. Karakter "F" ise Almanya üretimi (Almanya'larin hepsi Bremen şehrinden)
    F değil başka harf ise Güney Afrika üretimi.

|
    |
    quote:

Alıntıları Göster
    W205 standart ses sistemi gayet güzel, bence harika. Hiçbir sorun yok. O özel opsiyon ses sistemlerine alışkın birisi aradaki farkı anladığı için iyi değil diyebilir ama normal kullanıcı için kesinlikle güzel.
    Ben müzik dinlemeyi severim arabada, evde güzel ses sistemi var (Bose), evden sonra arabada aynı parçayı dinleyince en ufak fark yok, gayet güzel.

|
    |

• Yüzbaşı
    839 Mesaj
    Arkadaşlar Merhaba

Geçen Hafta BMW F30 40.yıl aracımı biraz daha model yükseltmek için sattım. Lakin kafa çorba oldu, pejo 5008, arteon, audi a4 derken son olarak merco c180 de karar kıldım gibi. Kesinlikle AMG paket olacak.
    Bu sefer de benzinli mi dizel mi düşüncesi başladı. Çok performans delisi biri değilim lakin sollama yapacağım zaman da tıkanıp kalmasın. aylık 1500 km yol yapıyorum. Dizel de reno motoru ister istemez çok küçük de olsa bi rahatsızlık veriyor. Bmw benzinliydi ve sakin kullanımda 7.3 litre yakıyordu. Acaba bu aracın benzinlisinde de bu rakamı yakalayabilirmiyim. Dizel de ne kadar yakıt farkı olur. Çok farkettirir mi?
    Yarın bir gün satarken ikinci el de hangisi daha çabuk gider?
    Cevaplarınız ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Merhaba, 6 ay 3.18i M Kullandim trim seslerinden ve performanstan dolayi satip B9 a4 aldim cok memnun kaldim tam 1.5 yil kullandim ve yeni sattim, simdide w205 c180 avantgarde 9 g tronic aldim gayet memnunum.konfor yakit ve performans hakkini veriyor. 3.18 limitli(211kmhz) a4 limitli(210) C180 dun denedim (232kmhz) da biraktim 👍

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi demirresmi -- 11 Ağustos 2019; 20:31:46 >
    |
    |
    numberten_ank kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Media Sözlük
SEO
Canlı Tv izle
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,578
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.