Şimdi Ara

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU (823. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
17.122
Cevap
187
Favori
1.187.621
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 821822823824825
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ridleyscott

Fiyat aldın mı ? Nasıl c200d Amg lerde durum ?

Alıntıları Göster
    dizel amg için 360,000 diyorlar
  • 2015 model C180 aracıma Gudikcik comand taktı. bir çok özelliği aktif etti. tabi 11.800 TL cik cezası varmış :) helal ettik verdik. Teşekkürler Gudikcik.
  • honour16 H kullanıcısına yanıt
    Güle güle kullanın hocam ancak bence 12k çok para ve o özellikler nedir bilmem ama ben dokunmatiği olmayan 10.25 inch lik bir ekrana vermem diye düşünüyorum.
    Bir de online harita güncellemesi olacak mı takılan command’ınızda?
  • honour16 H kullanıcısına yanıt
    Apple CarPlay de eklediler mi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: isimbulunamadı

AMG, fascination ve Exclusive aynı donanım oluyor evet. Sadce tasarım ve kaplama farkı var bazı alanlarda, mesela AMG ön göğüs kaplaması deri idi bir ara sonra değişti sanırım.

Ama donanım olarak bunların hepsi de aynıdır ve en üst donanım seviyesidir.
    Hocam Exclusive mi önerirsiniz fascination mu? 2016-2017 modelde bu iki paketin, hatta amg'yi de koyarsak 3 paketin tüm farklarını net olarak öğrenemedim bir türlü. exclusive'ye bakıyorum kaputta yıldız farklı, fasc ve amg'de farklı. exclusive mi daha iyi fasc mi onu da anlamadım tam olarak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Regionella

Hocam Exclusive mi önerirsiniz fascination mu? 2016-2017 modelde bu iki paketin, hatta amg'yi de koyarsak 3 paketin tüm farklarını net olarak öğrenemedim bir türlü. exclusive'ye bakıyorum kaputta yıldız farklı, fasc ve amg'de farklı. exclusive mi daha iyi fasc mi onu da anlamadım tam olarak.

Alıntıları Göster
    Donanim olarak fascination, exclusive ve amg ayni. Ancak exclusive ve amg de fascination uzerine kozmetik farkliliklar var. Mesela amg yere daha yakin daha sportif, kesik direksiyon farkli ön konsol kaplama, krom biseyler iken exclusive de kaputta yildiz, koltuk dosemesi daha farklidir vs.
    Amg de konfordan kayip var. Cunku yere daha yakin ve 18 inch jant bu yol kosullari icin bence hic uygun degil. Zaten lastikler runflat oldugundan yoldaki en ufak seyi bile hissediyorsunuz ama tabi guvenligi icin deger.
    Aslinda donanim ozellikleri farkliliklari sitede konfiguratorden araclari yaratip rahatlikla gorebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: furkan1zek

Donanim olarak fascination, exclusive ve amg ayni. Ancak exclusive ve amg de fascination uzerine kozmetik farkliliklar var. Mesela amg yere daha yakin daha sportif, kesik direksiyon farkli ön konsol kaplama, krom biseyler iken exclusive de kaputta yildiz, koltuk dosemesi daha farklidir vs.
    Amg de konfordan kayip var. Cunku yere daha yakin ve 18 inch jant bu yol kosullari icin bence hic uygun degil. Zaten lastikler runflat oldugundan yoldaki en ufak seyi bile hissediyorsunuz ama tabi guvenligi icin deger.
    Aslinda donanim ozellikleri farkliliklari sitede konfiguratorden araclari yaratip rahatlikla gorebilirsiniz.

Alıntıları Göster
    Hocam az çok dediğiniz bilgileri öğrendim fakat full olarak öğrenemedim. sitesinden baktığımda da yeni modeller için farkları gösteriyor. 2017 modelde ne fark var öğrenemedim. konfor kaybından dolayı amg'den vazgeçiyorum fakat sahibinden'e baktığımda exclusive amg'den daha pahalı satılıyor sanki. normalde sıfır fiyatında amg 5-10 bin daha pahalıymış aslında.

bir de fascination mu exclusive mi alınmalı karar veremedim, bu ikisi arasında iç renk ve jantlardan başka hangi kozmetik farklar var tam anlayamadım. exclusive'de öndeki yıldız içeri kapanıyor mu, görüntü amg ve fasc gibi oluyor mu acaba?

• quote:

Hocam az çok dediğiniz bilgileri öğrendim fakat full olarak öğrenemedim. sitesinden baktığımda da yeni modeller için farkları gösteriyor. 2017 modelde ne fark var öğrenemedim. konfor kaybından dolayı amg'den vazgeçiyorum fakat sahibinden'e baktığımda exclusive amg'den daha pahalı satılıyor sanki. normalde sıfır fiyatında amg 5-10 bin daha pahalıymış aslında.

bir de fascination mu exclusive mi alınmalı karar veremedim, bu ikisi arasında iç renk ve jantlardan başka hangi kozmetik farklar var tam anlayamadım. exclusive'de öndeki yıldız içeri kapanıyor mu, görüntü amg ve fasc gibi oluyor mu acaba?

Alıntıları Göster
    Evet makyajla paketlerin iceriginde degisim olduysa ogrenmek zor. Ama yine cogu sey aynidir. Tam listeli bilgi nereden bulunur bilemiyorum. Suan ki liste fiyatindan bilgim yok ancak biz alirken 2015 te exclusive ve amg fiyatlari cok yakindi arada 2 bin tl vardi yanilmiyorsam. Sahibinden de herkes istedigi gibi fiyat yazdigi icin sirf exclusive ilan az diye bile yuksek ucret isteyebilirler.

Exclusive de bildigim kadariyla yildiz sabit. Ayrica jant ve on gorunumuyle oldukca resmi bir hali oluyor. Yine iç kaplamasi ahsap oluyor diye hatirliyorum. Bunlar haric oyle onemli bir fark yok dedigim gibi yalnizca kozmetik farklar. Eger spor gorunum istiyorsaniz fascination daha mantikli olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkan1zek -- 4 Ağustos 2019; 17:15:31 >

• quote:

Evet makyajla paketlerin iceriginde degisim olduysa ogrenmek zor. Ama yine cogu sey aynidir. Tam listeli bilgi nereden bulunur bilemiyorum. Suan ki liste fiyatindan bilgim yok ancak biz alirken 2015 te exclusive ve amg fiyatlari cok yakindi arada 2 bin tl vardi yanilmiyorsam. Sahibinden de herkes istedigi gibi fiyat yazdigi icin sirf exclusive ilan az diye bile yuksek ucret isteyebilirler.

Exclusive de bildigim kadariyla yildiz sabit. Ayrica jant ve on gorunumuyle oldukca resmi bir hali oluyor. Yine iç kaplamasi ahsap oluyor diye hatirliyorum. Bunlar haric oyle onemli bir fark yok dedigim gibi yalnizca kozmetik farklar. Eger spor gorunum istiyorsaniz fascination daha mantikli olabilir.

Alıntıları Göster
    Özellikle öndeki yıldıza gıcık kaptım diyebilirim.

Exclusive ile fascination arasında bariz konfor farkı var mıdır acaba? İç mekan olarak exclusive'nin ahım şahım bir güzelliği de yok. En çok kafamı kurcalayan konfor farkı. Civic 2014 gibi bir araçtan mercedese geçeceksem konforlu olsun istiyorum. civic gibi sert süspansiyonlu olursa çok pişman olurum. aynı zamanda lastik sesi vs duymak istemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Regionella -- 4 Ağustos 2019; 17:26:16 >

• quote:

Özellikle öndeki yıldıza gıcık kaptım diyebilirim.

Exclusive ile fascination arasında bariz konfor farkı var mıdır acaba? İç mekan olarak exclusive'nin ahım şahım bir güzelliği de yok. En çok kafamı kurcalayan konfor farkı. Civic 2014 gibi bir araçtan mercedese geçeceksem konforlu olsun istiyorum. civic gibi sert süspansiyonlu olursa çok pişman olurum. aynı zamanda lastik sesi vs duymak istemiyorum.

Alıntıları Göster
    Bildigim kadariyla 2 cesit suspansiyon sunuluyor. Biri konfor digeri spor suspansiyon. Spor suspansiyon amg de standart digerleri de konfor ile geliyor diye biliyorum. Bu durumda fascination ve exclusive ayni konfor da olacaktir. Ancak ben fascination kullaniyorum ve exclusive denemedim. Bu yuzden net bir sey soyleyemem.
    Eger yildizi da sevmiyorsaniz bence fascination alin. Bana gore cok konforlu bir arac.

• quote:

Bildigim kadariyla 2 cesit suspansiyon sunuluyor. Biri konfor digeri spor suspansiyon. Spor suspansiyon amg de standart digerleri de konfor ile geliyor diye biliyorum. Bu durumda fascination ve exclusive ayni konfor da olacaktir. Ancak ben fascination kullaniyorum ve exclusive denemedim. Bu yuzden net bir sey soyleyemem.
    Eger yildizi da sevmiyorsaniz bence fascination alin. Bana gore cok konforlu bir arac.

Alıntıları Göster
    teşekkürler fikirler için. hangi model kullanıyorsunuz bu arada. alırken özellikle dikkat et diyebileceğiniz bir husus var mı? 7 ileri mi 9 mu sizdeki?

ses sistemi bu son 3 donanımda aynı mı? özel marka bir ses sistemi mi yoksa standart mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Regionella -- 4 Ağustos 2019; 17:40:15 >

• quote:

teşekkürler fikirler için. hangi model kullanıyorsunuz bu arada. alırken özellikle dikkat et diyebileceğiniz bir husus var mı? 7 ileri mi 9 mu sizdeki?

ses sistemi bu son 3 donanımda aynı mı? özel marka bir ses sistemi mi yoksa standart mı

Alıntıları Göster
    2015 model c200d fascination kullaniyorum. 7 ileri vites. Sanziman konforlu ancak agresif surusler icin yavas kalabilir. Bu araclar icin ozel olarak alirken dikkat edilebilecek bir nokta var mi bilemiyorum. Tabi tum kontrolu guvenilir bir yere almadan yaptirmalisiniz.
    Ses sistemi standart özel marka degil. Amg, fasc. ,Exclusive tamami icin opsiyon olarak satin alinabilir. Normalde tamaminda ayni. Cok muzikten anlamam ancak bu araclardaki standart sistemin bile hi-fi oldugu soyleniyor. Gayet net ve temiz bir sesi var. Ancak uzerine burmester da alinabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkan1zek -- 4 Ağustos 2019; 17:53:11 >

• quote:

2015 model c200d fascination kullaniyorum. 7 ileri vites. Sanziman konforlu ancak agresif surusler icin yavas kalabilir. Bu araclar icin ozel olarak alirken dikkat edilebilecek bir nokta var mi bilemiyorum. Tabi tum kontrolu guvenilir bir yere almadan yaptirmalisiniz.
    Ses sistemi standart özel marka degil. Amg, fasc. ,Exclusive tamami icin opsiyon olarak satin alinabilir. Normalde tamaminda ayni. Cok muzikten anlamam ancak bu araclardaki standart sistemin bile hi-fi oldugu soyleniyor. Gayet net ve temiz bir sesi var. Ancak uzerine burmester da alinabiliyor.

Alıntıları Göster
    w205'lerin commandlı ve commandsız(audio20) iki çeşit ses sistemi mevcutmuş. commandsız olan çok kötüymüş diyorlar. command olanı sıfır siparişte ekstra ücretle alınıyormuş vs. sanırım sizdeki commandsız olanı. neden beğenilmemiş anlamadım.
    http://mbclubtr.com/sizi-taniyalim/34339-w205-c180-burmester-ses-sistemi-2.html

• Command sistemi daha hizli birde ekran daha buyuk. Ancak o sistemde sadece navigasyon(bu opsiyon ancak kullanişsiz) kullanip bir de muzik dinledigim icin bana yeterli geliyor. Bazi insanlar gerektiginden fazla anlam yukledikleri icin saplanti haline getiriyorlar. Sonucta aracta internette gezinilmeyecek. Bu yuzden begenmiyor olabilirler. Ayrica ayni sitedeki kisi de bu command sistemini araclara taktigi icin pazarlama amacli da surekli bunlari yaziyor olabilir :). Bunlar biraz subjektif o yuzden eger takintili birisi degilseniz bence memnun kalirsiniz. Diger bmw vs markalar hala monochrome , duz metin multimedya sistemleri sunuyor. Bunda bir suru grafiksel seyler var bence biraz yavas olmasi kabul edilebilir.
  • Büyük ekran olması tabiki daha güzel olur. seste baya fark varmış dediklerine göre.

Bir kaç sorum daha var. Aracında android oto/car play vs var mı? telefon görüntüsünü ekrana aktarabiliyor musun?

bir de aracın nerenin üretimi olduğunu anlayabiliyormuşuz sanırım, bunu nasıl yapıyorlar?
  • quote:

Büyük ekran olması tabiki daha güzel olur. seste baya fark varmış dediklerine göre.

Bir kaç sorum daha var. Aracında android oto/car play vs var mı? telefon görüntüsünü ekrana aktarabiliyor musun?

bir de aracın nerenin üretimi olduğunu anlayabiliyormuşuz sanırım, bunu nasıl yapıyorlar?
    Aracimda akilli sistem yok. Bunlar yanilmiyorsam 2017 den itibaren duyrulmuştu belki yenilerde vardir ancak sanmiyorum.
    Uretimde sanirim şase numarasindan nerenin uretimi oldugu anlasiliyor ancak yine bana gore onemsiz bir konu oldugundan arastirmamistim.
  • Selamlar. Yakın zamanda 60.000 bakımı yaptıran oldu ise detaylari ve fiyat alabilirsek ne güzel olur
  • quote:

Aracimda akilli sistem yok. Bunlar yanilmiyorsam 2017 den itibaren duyrulmuştu belki yenilerde vardir ancak sanmiyorum.
    Uretimde sanirim şase numarasindan nerenin uretimi oldugu anlasiliyor ancak yine bana gore onemsiz bir konu oldugundan arastirmamistim.

Alıntıları Göster
    almanya üretim olmayanlarda kronik sorunlar vs. yazmışlar da o yüzden merak ettim hocam.

valla kafam çok karıştı. amg paketten vazgeçtim konforsuz dendiği için. 2017 c180 fascination bakıyorum fiyatlar 200 bin tl üstünde. biraz üstünde bmw 3.20ied var. kimisi e serisi alın yazmış. kimisi 5.20i al yazmış.

• Merhabalar
    2014 model c180 alma arefesindeyim Arac airmaticli Ama bu airmaticten korkuyorum ilerde sorun cikartirsa hem pahaliymis hemde garanti disiymis Kullananlar yada bi memnuniyetsizligi olanlar varmi forumda Uzun sure kullanmayi dusunuyorum airmatic yonunden sikintilar olur mu acaba? TESEKKURLER..
  • Regionella kullanıcısına yanıt
    Bence exlusive paket alin hocam Yada istediginiz neyse onu alin Banada birsuru birseyler alin diyen oldu En dogrusu icinizde ki karar derim
  • 
Sayfa: önceki 821822823824825
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.