Şimdi Ara

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU (819. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir (2 Mobil) - 7 Masaüstü2 Mobil
5 sn
17.121
Cevap
187
Favori
1.187.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 817818819820821
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkür ederim hocam. Alırken dikkat etmem gereken birsey var mi ? Birde standart far dönüşe duyarlı mi acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Buz_Adam32. -- 20 Mayıs 2019; 1:19:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Buz_Adam32.

Teşekkür ederim hocam. Alırken dikkat etmem gereken birsey var mi ? Birde standart far dönüşe duyarlı mi acaba ?
    Standart farda o özellik yok ama standart farları kaliteli led, bazı markalar gibi led olsun diye konmuş uyduruk led far değil, farlar iyi.

Dikkat edilmesi gereken şeyler vardır elbet ama şu an hepsini hatırlayamam. Ama örnek olarak Almanya üretimi olanlar daha makbul kabul ediliyor, şase numarasına bakarak bunu anlayabilirsiniz, 11. karakter F ise Almanya üretimidir o araç. Ama Güney Afrika üretimi de alabilirsiniz, ispat edilmiş ciddi fark yok arada, forumda bazı arkadaşlar daha fazla sorun veya ses var dedi ama tabii rastlantı da olabilir.

Benim araç 43000 km, 4 yıl bitmek üzere, sıfır sorun, sıfır ses. Ağustos 2015 Almanya üretimi C180 fasc.

C180'lerde alırken dikkat et diyebileceğim kronik bir sorun ne ben yaşadım ne forumda okudum. Rüzgar sesi 120-130'dan sonra var ama D segmenti çoğu araçta var bu, alırken dikkat etmeniz gereken bir şey değil çünkü her W205 kasada var bu :)

• isimbulunamadı kullanıcısına yanıt
    Satmayı dusunmuyor müsünüz :)) çok teşekkür ederim
    Eksik bilgilerimi tamamladınız. Amg kullandınız mi acaba süspansiyonlar arasında cok fark var mi ? (sertlik konusunda)
    Koltuklarda bazı modellerde baldır desteği var bazılarında yok opsiyonel midir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Buz_Adam32.

Satmayı dusunmuyor müsünüz :)) çok teşekkür ederim
    Eksik bilgilerimi tamamladınız. Amg kullandınız mi acaba süspansiyonlar arasında cok fark var mi ? (sertlik konusunda)
    Koltuklarda bazı modellerde baldır desteği var bazılarında yok opsiyonel midir ?
    Baldır desteği normal standart koltukta yok fascinationda. AMG için emin değilim ama sanırım onda da yok standart koltukta.

Satmayı düşünmüyorum ama çok temiz bir BMW 3 veya 4 olsa belki değişirim, bu arabalar daha iyi diye değil sadece değişiklik olsun diye.

Edit: AMG ben test sürüşü dışında kullanmadım ama kullanan arkadaşlar forumda çok yorum yaptı. Fasc ve AMG arasında süspansiyon farkı var evet ama fasc da pamuk gibi değil, daha konforlu sadece. Exclusive daha büyük fark atıyor konfor konusunda AMG'ye. AMG yere 2 buçuk santim daha yakın o yüzden bazı tümseklere garaj çıkışlarına sürtme falan yazan çok oldu forumda, fasc da bu hemen hemen hiç olmuyor. Pürüzlü kötü yolda AMG hiç konfor hissettirmez ço sert ilerler.

Şunu da ekleyim: C180 motor performans, sessizlik, rafinelik vb. konularında çok iyi bence, şanzıman ile uyumlu güzel çalışıyor araba akıyor yolda.
    Sanırım benzinli bakıyorsunuz siz de, benzinli W205 öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isimbulunamadı -- 20 Mayıs 2019; 21:49:6 >

• Sattığım araçta vardı ama çok kullandığımı söylememem ama sık duruyor. Benzinli w205 bakıyorum. Artık hangisi denk gelirse diyeyim. teşekkür ederim.

• Ben de test sürüşünden indikten sonra arabayı satın almaktan vazgeçmiştim.
    Sebebi AMG paketin neredeyse düz yolda bile zıp zıp zıplamasıydı.
    Başka bir etken de iç döşemesinin standart siyah olmasıydı.
    Sonra forumdan vs siparişle arabanın süspansiyonlarını konforlu olarak, döşemelerini ise bej olarak seçebileceğimi öğrenip o şekilde sipariş vermiştim.
    İyi ki öyle yapmışım.
    Bir tık daha iyi süspansiyonu standart AMG pakete göre.
    Bu şekilde de 2.elde araçlar mevcut.
    Denk gelebilir hem AMG hem de konfor süspansiyonlu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba,
    2014 model avantgarde C 180 sahibiyim.
    Kullanım kılavuzunu indirebileceğim bir link bilen var mı?
  • summer40 S kullanıcısına yanıt
    iPhone da mercedes guides var. Android'de de vardır sanırım.
  • Malum sitenin "belki bir keriz bulurum" satıcılarından bıktım artık buraya yazıyorum.
    Son bir ayda 30 tane 2016-2017 AMG C200d favoriledim ve satanlarıla konuştum. Aracın piyasası 184-192 arasında gidip geliyor. Varsa kusursuz, boyasız araç bildiğiniz görüşelim.
  • Arkadaşlar 2015 w205 Bluetec aracımın garantisi bitti.MB servis mi özel mi sizce bakım için,mesela özelde Ankara için önerisi olan var mı? Rica etsem...MB de kampanyada 2 bakım ön ödemeli 5200 e geliyor...Nedir mantıklı olan

• Noax N kullanıcısına yanıt
    2016 c200d 200k dan aşağı vermek satıcıya zarar :) 2015 kasa için dediğiniz rakamlar belki olabilir... hatta 2015 kasa bile km si düşük ise 200k lar dan gidiyor benim bildiğim...
  • Tolga_06tr kullanıcısına yanıt
    Satamıyorlar ki. Duruyor öyle 30 tane favori ilanım var. Duruyorsa piyasası o değildir. Bu çok açık.
    Şu dönemde satmaları zaten çok zor.

• meceng M kullanıcısına yanıt
    Doğru. Ama bu piyasayı düşürücü bir etkiye sahip. Ben de aracımı bu şartlarda sattım.

Çok değil %7 düşürseler şak diye alacağım. Çoğunluğun aracını satası yok. Bir enayi belki alır. 500 TL bile indirmiyor bir ay kalıyor ilanda kalsın adamın ihtiyacı yok zaten. Olan ciddi araç arayan benim gibilerin zamanına oluyor.
    Haklısınız. Satmak istemediklerinden indirim yapmıyorlar. Satmak zorunda olan zaten indirim yapar ve 2 günde satar aracını.
    Geçen yıl 20 Ocak ta 130k dan aracımı ilana çıkarmıştım. Benzer araçlar 135k civarı fiyattayken. İlg ikin gün çok arayan olmayınca 125k ya düşürdüm. Birkaç kişi aradı ve 115k teklifler aldım. Düşündüğüm son fiyat 121k idi ve arayanlara bunu teklif ettim. 4 gün içinde aracı sattım.

• meceng M kullanıcısına yanıt
    Olay budur zaten. Aynen bu şekilde 5 gün içinde sattım Mart ayında. Ben aracı sattığımda bir üstteki araç 23.000 TL daha pahalıydı ve onbeş gündür ilandaydı.

Bu arada okuyan arkadaşların bilgisine,
    Biraz evvel boyasız değişensiz orjinal Mercedes 2017 C 200d Comfort 50.000 KM'de filo çıkması araç 185.000 TL'ye alıcı buldu.
  • amg paketlerde arka koltuklar katlanabiliyor mu ?
    Evet olması gereken fiyatlar bunlar zaten..

• quote:

Orijinalden alıntı: emrtkn

Ben de test sürüşünden indikten sonra arabayı satın almaktan vazgeçmiştim.
    Sebebi AMG paketin neredeyse düz yolda bile zıp zıp zıplamasıydı.
    Başka bir etken de iç döşemesinin standart siyah olmasıydı.
    Sonra forumdan vs siparişle arabanın süspansiyonlarını konforlu olarak, döşemelerini ise bej olarak seçebileceğimi öğrenip o şekilde sipariş vermiştim.
    İyi ki öyle yapmışım.
    Bir tık daha iyi süspansiyonu standart AMG pakete göre.
    Bu şekilde de 2.elde araçlar mevcut.
    Denk gelebilir hem AMG hem de konfor süspansiyonlu.
    Biz aldigimiz sirada satis temsilcisi ozellikle amg yi suspansiyon sebebi ile onermemisti. Gercekten mesela bir fascination arac ile amg araci surunce inanilmaz bir fark hissediliyor. Amg cok sert ve yere yapisik gidiyor zaten 4-5 cm daha yakın.

• furkan1zek kullanıcısına yanıt
    Evet.
    Bana söylememişlerdi etraftan duyup o şekilde sipariş vermiştim.

• 
Sayfa: önceki 817818819820821
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.