Şimdi Ara

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.877
Cevap
189
Favori
1.047.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 5 gün
  • Cevaplayan Üyeler 1065
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 478
  • Ortalama Mesaj Aralığı 3 saat 40 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 223
  • Favoriye Eklediklerim 190
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • isimbulunamadı (608 mesaj) emrtkn (580 mesaj) haberelectro (478 mesaj) passengerX (434 mesaj) orhansen (428 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (3930 mesaj) Mobil (6901 mesaj) Tablet (682 mesaj) (4 mesaj) Mini (282 mesaj) Uygulama (279 mesaj)
  • @
8 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Mercedes >> W205 MERCEDES C-Class ANA KONU
Giriş
    212 Mesaj
    Herkese merhaba,
    2014 model 27 bin km.de Avantgarte 5 gün önce aldım.
    Haziran 2018'de 22 bin km.de yetkili serviste bakımı yapılmış.Bujiler değişmiş.
    Servis bakımı için kilometre olarak daha 10 bin km. olmasına rağmen Haziranda 1 yılı doluyor.
    Monitörde 28 gün sonra B1 bakımı yazıyor.
    Ekspertiz kontrolünde herhangi bir sıkıntısı yoktu.
    Sizce 37 bin km.de servise gitsem olur mu?
    Sıkıntı çıkarırlar mı?
    Bir de Bursa'da hangi özel servisler iyidir?
    Teşekkürler...
    |
    |
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-bk-motors-2016-c200d-amg-boyasiz-tramersiz-99600km-679775104/detay/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noax -- 10 Mayıs 2019; 12:46:10 >
    |
    |

Çalışanlar ," kampanya var" , "dizel araç ","son model" diyerekten benim istediğim

makyajlı 2019 c200 4 matic yerine , eski makyajlanmamış 2018 w205 c200d yi bize kitleyip gönderdiler .

(arada 50 bin liralık bir fark vardı.)

Açıkçası araç sürüş anlamında o kadar zevksiz ki araca binesim gelmiyor.

Multimedya desen çöp. Aracı aldığım gibi yarın android auto yu açtırmaya götüreceğim.

(Kullanılabilinecek tek özelliğin ,bluetoothla telefona bağlanabilmek olan 2018 model premium araç!!!)

Araç aceleyle alındığı için buradaki yorumları okuduğumda başıma gelecek olan turbo arızasını kurbanlık koyun gibi bekliyorum.

Siz ,siz olun aradaki 50 binlik farka kanıp kampanya adı altında satılan, multimedya anlamında hiç bir özellik sunmayan , modası geçmiş

araca bu kadar para vermeyin. Evin önünde 0 araç olmasına rağmen hüzünlü hüzünlü bakıyorum arabaya :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bar3 -- 10 Mayıs 2019; 16:56:37 >

• Yarbay
    17007 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Zorla mı sattılar bile bile nasıl kitlediler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Ben üzüldüm ama, siz 350-400k alacağınız arabayı araştırmadan ve üstüne zorla para verip aldıysanız siz üzülmeyin.
    Hemen satıp yenisini alabilirsiniz yazdıklarınıza bakılırsa maddiyat olarak :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    bar3 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    456 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: bar3

Peder beyle ortaklaşa kullanılacak mercedes almaya gittik.

Çalışanlar ," kampanya var" , "dizel araç ","son model" diyerekten benim istediğim

makyajlı 2019 c200 4 matic yerine , eski makyajlanmamış 2018 w205 c200d yi bize kitleyip gönderdiler .

(arada 50 bin liralık bir fark vardı.)

Açıkçası araç sürüş anlamında o kadar zevksiz ki araca binesim gelmiyor.

Multimedya desen çöp. Aracı aldığım gibi yarın android auto yu açtırmaya götüreceğim.

(Kullanılabilinecek tek özelliğin ,bluetoothla telefona bağlanabilmek olan 2018 model premium araç!!!)

Araç aceleyle alındığı için buradaki yorumları okuduğumda başıma gelecek olan turbo arızasını kurbanlık koyun gibi bekliyorum.

Siz ,siz olun aradaki 50 binlik farka kanıp kampanya adı altında satılan, multimedya anlamında hiç bir özellik sunmayan , modası geçmiş

araca bu kadar para vermeyin. Evin önünde 0 araç olmasına rağmen hüzünlü hüzünlü bakıyorum arabaya :)
    hayırlı olsun bende de c serısı var o multimedia ekranı artık benımde mıdemı bulandırıyor
    sahsen sıfır arac alacak olsam gıdıp kampanya adı altında eskı kasa araca asla 300 bin gibi rakamları vermezdım.
    makyajlı kasası olsa verırdım.

• Onbaşı
    21 Mesaj
    Merhaba arkadaşlar benim aracım 2015 model 90 bine geldi sayılır. Garantisi bittikten sonra özel servise götürdüm ve servis şimdi şanzıman yağı ve filtresinin değişmesi gerektiğini söyledi ve 1500 tl istedi fakat okuduğum kadarıyla böyle birşey yazmıyor. kaç binde neleri değişmesi gerektiği nerede yazıyor ? ya da aynı durum başına gelen oldu mu ?

• Yüzbaşı
    700 Mesaj

Güzel tespit..

|
    |
    emrtkn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

yaklaşık 255 bin bütçem var. seçenekler arasında 2. el c200d amg 258 bin ve 1.5 tsı Arteon R line sıfır km 255 bin tl.
    şekil anlamında kesinlikle arteon istiyorum ama son sözümü söylemeden sizce ne yapmalıyım?

Orijinalden alıntı: energboi

Merhaba arkadaşlar benim aracım 2015 model 90 bine geldi sayılır. Garantisi bittikten sonra özel servise götürdüm ve servis şimdi şanzıman yağı ve filtresinin değişmesi gerektiğini söyledi ve 1500 tl istedi fakat okuduğum kadarıyla böyle birşey yazmıyor. kaç binde neleri değişmesi gerektiği nerede yazıyor ? ya da aynı durum başına gelen oldu mu ?
    Merhaba, 120 bin km veya 5 yıl şartı var hangisi önce dolarsa, vakti gelmiştir doğrudur, benimki kilometreden dolayı değişti, bence yetkili servise değiştirin, ayrıca kayış ve gergi ye bakıp duruma göre onlarda değişebilir.
    |
    |

Orijinalden alıntı: yeniserdar

arkadaşlar biraz alakasız araçlar olacak ama bir sorum var yardımcı olursanız sevinirim.

yaklaşık 255 bin bütçem var. seçenekler arasında 2. el c200d amg 258 bin ve 1.5 tsı Arteon R line sıfır km 255 bin tl.
    şekil anlamında kesinlikle arteon istiyorum ama son sözümü söylemeden sizce ne yapmalıyım?
    Hocam karşılaştırma biraz sıkıntılı biri dizel biri benzinli biri premium biri değil
    Bence eğer çok km yapmıyorsanız ikinci el çok büyül problem değilse arteon alınır güzel güzel binilir
    Arteon makyajsız c serisine göre çok çok daha gösterişli bir araç trafikte çok nadir görünüyor heybetli ve çol yakışıklı bir araç ayrıca içi çok geniş
    Ama tabi yukarıda saydığım ilk iki şart sizin için sorun değilse

|
    |

• Yarbay
    2223 Mesaj

Yeni 1.5 TSİ motor çok başarılı. Öyleki 156lık c180 den canlı gidişi var. Tabi bunu dsg ile sağlıyor. 7g şanzıman artık miadını doldurdu. 9g li c180 de düşünebilirsiniz

|
    |
    yeniserdar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1519 Mesaj
    Yorumlar için teşekkürler. Çok binmiyorum araca dizel benzinli fark etmez c200d dememin sebebi c180 le neredeyse aynı fiyat olması. Elbette dizel benzinli aynı para olursa dizel alırım mantığından c200d diyorum.
    Arteon dediğiniz gibi fersah fersah geniş c serisinden.

Sanırım arteon a bir adım daha yakınım artık☺️

|
    |

Her türlü Mercedes.

|
    |
    yeniserdar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1519 Mesaj

Hangi acılardan mesela? Bi açıdan bakarsan vw nin en iyi aracı diğeri Mercedes in ortalama bir aracı? Yinede kesinlikle Mercedes mi?

|
    |
    emrtkn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Yakın zamanda 2015 leon aracımı satıp 2015-2016 model aralığında c200d alma planım var. Aracın dış görüşünüşünü ve konsolunu beğendiğim için bunda karar kılıyorum. Ödeyebileceğim 170-190 bin arası miktardır. İlk etapta Amg kasa , bulamazsamda avangarte kasasını düşünüyorum.
    Daha öncede bunu planlıyordum ama ertelemek zorunda kalmıştım.
    Aracı araştırdığımda arka koltuk rahatsızlığı , multimedia sıkıntısı ve birçok şikayete rasladım.( En beğenilen yorumlarda mevcut olanlar , y.tubedeki test videoları )
    Şuan kullandığım araç 4 yıldır üstüme kayıtlı ve herhangi bir kaza yapmadığımdan kaskoya 1000-1500 TL aralığında para yatırıyorum.Sıfır aldığımda garantisi olduğu için ilk iki bakımı yetkili serviste yaptırdım ve giydirdiler dolayısıyla. Geri kalan 30-45-60-75 bin bakımları içinde özel servisi tercih ettim , gayet makul ücret karşılığında hallediyorum.

Özel serviste yapılan muayene ücretini ve ortalama kasko ücretini benimle paylaşabilir misiniz.

Bu araca yönelmek yerine 2017 ya da sıfır km premium olmayan araç mı tercih etmelim?
    Kısacası bu araç beni çok yorar mı ?

Teşekkür ederim.

• Binbaşı
    1757 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: haberelectro

Zorla mı sattılar bile bile nasıl kitlediler
    yok hocam. Bana değil peder beye kitlediler :D
    |
    |

Orijinalden alıntı: myway20

hayırlı olsun bende de c serısı var o multimedia ekranı artık benımde mıdemı bulandırıyor
    sahsen sıfır arac alacak olsam gıdıp kampanya adı altında eskı kasa araca asla 300 bin gibi rakamları vermezdım.
    makyajlı kasası olsa verırdım.

Alıntıları Göster
    Sanırım multimedya altyapısı değişmiş ve android autoyu yükleyemedik . En kötü google maps spotify filan açar kullanırım diyordum. Bunlar olmayacaksa cidden o ekranın neredeyse hiç bir fonksiyonu kalmıyor arabada. Neyse sabırla yapacak olan adamdan haber bekliyorum. Olmazsa seneye elden çıkartmaya bakacağım. Hem o zaman makyajlı kasalar 2. el e düşmüş olacaktır.

• Yarbay
    3051 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: BasicWarrior

Merhaba arkadaşlar,
    Yakın zamanda 2015 leon aracımı satıp 2015-2016 model aralığında c200d alma planım var. Aracın dış görüşünüşünü ve konsolunu beğendiğim için bunda karar kılıyorum. Ödeyebileceğim 170-190 bin arası miktardır. İlk etapta Amg kasa , bulamazsamda avangarte kasasını düşünüyorum.
    Daha öncede bunu planlıyordum ama ertelemek zorunda kalmıştım.
    Aracı araştırdığımda arka koltuk rahatsızlığı , multimedia sıkıntısı ve birçok şikayete rasladım.( En beğenilen yorumlarda mevcut olanlar , y.tubedeki test videoları )
    Şuan kullandığım araç 4 yıldır üstüme kayıtlı ve herhangi bir kaza yapmadığımdan kaskoya 1000-1500 TL aralığında para yatırıyorum.Sıfır aldığımda garantisi olduğu için ilk iki bakımı yetkili serviste yaptırdım ve giydirdiler dolayısıyla. Geri kalan 30-45-60-75 bin bakımları içinde özel servisi tercih ettim , gayet makul ücret karşılığında hallediyorum.

Özel serviste yapılan muayene ücretini ve ortalama kasko ücretini benimle paylaşabilir misiniz.

Bu araca yönelmek yerine 2017 ya da sıfır km premium olmayan araç mı tercih etmelim?
    Kısacası bu araç beni çok yorar mı ?

Teşekkür ederim.
    Aracin kasko ucreti dediginiz gibi kaza yapilip yapilmadigi ve ayrica yaptirilan yere gore cok ciddi degisiklik gosteriyor ancak ortalama 2500-3000 tl diyebiliriz.
    Yetkili serviste daha once paylasmistim ancak tekrar yazayim. En temel periyodik bakimdaki yağ,butun filtreler vs. 2000-2500 tl tutar. Ek olarak baski balata on-arka da degisirse buna 1500 daha ekleyin. Ozel servislerde kullanilan malzeme vs. ye gore zaten tum fiyat degisecektir. Biz 4 yildir yetkili servise goturuyoruz ancak ilerde ozele goturursek burada paylasirim.
    Yazilan multimedya durumu beklentilere gore degisebilir. Ben sadece bluetooth ile muzik dinlemek icin kullandigimdan benim icin yeterli ayrica navigasyonu da yer yer kullaniyorum telefon kadar kullanisli olmasa bile. Bunun disinda zaten o ekrandan internete vs surus esnasinda girmeye izin vermiyor araç.
    Arka koltuk rahatsizligini ilk defa duyuyorum. Bence oturup en iyi karari siz verin. Bu aractaki rahatligi benzer segmentte baska bir araç vermez. Zaten bu markanin olayi konfor ve ic dizayn kalitesi vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkan1zek -- 14 Mayıs 2019; 16:53:50 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    456 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: bar3

Sanırım multimedya altyapısı değişmiş ve android autoyu yükleyemedik . En kötü google maps spotify filan açar kullanırım diyordum. Bunlar olmayacaksa cidden o ekranın neredeyse hiç bir fonksiyonu kalmıyor arabada. Neyse sabırla yapacak olan adamdan haber bekliyorum. Olmazsa seneye elden çıkartmaya bakacağım. Hem o zaman makyajlı kasalar 2. el e düşmüş olacaktır.

Alıntıları Göster
    biraz araştırdım büyük ekran takılıyor orjınal gibi olmasada ufak ekrandan iyidir android falan destekli
    |
    |

Reklamlar
Masal Oku
Bebek Oyunları
Cancer Clinical Trials
Radyo Dinle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,689
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.