Şimdi Ara

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU (817. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
17.122
Cevap
187
Favori
1.187.636
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 815816817818819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Baya sessiz geldi. Ancak rft lastik olduğundan lastik sesi baya geliyor. Ayrıca rft lastikler kasislerde sıkıntı. Bittiğinde normal lastiğe geçiş yapıcam. Lanet olsun ki 225 50 17 lastik var ve 750 tl tanesi 😥. Otomatik el freni var. Aracın kontağını kapattıgında boşa alıyor. Kapıyı açtığında parka geçiyor.

Hıc bakım yaptırma doğumdan o soruna cevap veremıyorum. Ancak mersalde kontrole götürdüğünde ikili bakım ücretleri vardı. Eklıyoruö

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: martuc

Baya sessiz geldi. Ancak rft lastik olduğundan lastik sesi baya geliyor. Ayrıca rft lastikler kasislerde sıkıntı. Bittiğinde normal lastiğe geçiş yapıcam. Lanet olsun ki 225 50 17 lastik var ve 750 tl tanesi 😥. Otomatik el freni var. Aracın kontağını kapattıgında boşa alıyor. Kapıyı açtığında parka geçiyor.

Hıc bakım yaptırma doğumdan o soruna cevap veremıyorum. Ancak mersalde kontrole götürdüğünde ikili bakım ücretleri vardı. Eklıyoruö
    runflat lastiğe herkes sizin dediğiniz gibi diyor, hem maliyetli, hem sert.
    El frenini araç boştayken mi çekmiş oluyor otomatik olarak, yani yükü şanzımana bindirmiyor di mi?

• thelordof kullanıcısına yanıt
    Aslında her ikisinde. Ben park ettikten sonra hafif yokus olan yeremparkettıgımden önce boşa sonra parka alıyorum. Şanzumana yük bindirmiyorum. Ama direkt kontakt kapatıp kapıyı açarsak kendisi parka alıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: martuc

Aslında her ikisinde. Ben park ettikten sonra hafif yokus olan yeremparkettıgımden önce boşa sonra parka alıyorum. Şanzumana yük bindirmiyorum. Ama direkt kontakt kapatıp kapıyı açarsak kendisi parka alıyor.
    Hmm anladığım kadarıyla bazen kendimiz manuel yapmamız lazım, her araçta böyledir muhtemelen. Zaten çok zor değil 2 tuşa tıklıyoruz:)
  • thelordof kullanıcısına yanıt
    Alakası Yok, biraz ağırcanlı olmakla beraber, ilk 3 vitesin geçişlerini hissettiriyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 038poyraz

Alakası Yok, biraz ağırcanlı olmakla beraber, ilk 3 vitesin geçişlerini hissettiriyor.
    tamam hocam teşekkür ederim.
  • jessie pinkman kullanıcısına yanıt
    Birkaç ay önce böyle bir problemim vardı. Başına gelebilecek arkadaşlara yardımcı olmak için sonucu yazmak istedim.

Önce basınçsız da olsa su geliyordu bir süre sonra tamamen kesildi. Ön Sol tekerlek davlumbazı çıkarıldı silecek fıskiyesi ile ilgili bütün parçalar özellikle de süzgeç benzeri bir parça mavi sümüksü bir tortuyla kaplanmıştı. Gerekli temizlik yapıldı, sorun giderildi.

Antifrizli cam sularına dikkat etmek gerekiyor bilginize.
  • merhaba
    bır sey sorucam bende 2017 c serisi var
    ekranını yeni tip yapmak istiyorum daha büyük olanlardan
    bunu sonradan yapma ımkanımız var mı yapan bır yer bılen var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: thelordof

C serisinin filtreleri veya diğer değişen parçaların masrafı vw ne göre epey yüksek oluyor mu?
    Yağ ve filtreler ile ilgili servis icin bilgi vereyim. Araç 6 litre 5w30 yağ aliyor. Yetkili serviste yağ icin gecen yil 600 civari odemistik. Filtrelerde polen, hava, karbon vs 100-200 arasi herbiri. Mazot filtresi 600 civari diye hatirliyorum. Fiyatlara kdv dahil degil. Fren balatalarinin da arka iscilik ile 800 tl ye yakin tutuyor , ön biraz daha pahali. Son bakimda bu periyodik degisen seyler balatalar vs ile toplam 4000 e yakin bir ucreti vardi. Kisacasi yetkili servisler diger markalara gore oldukca pahali. Ancak sanayide herhangi bir yerde bu araci goturdugunuz usta bu kasadan anlamayabilir ve isler daha kotu olabilir. Bu tum yeni model araclar icin gecerli. Aslinda mantikli olan bu periyodik basit bakimlari guvenilir bir ustaya yaptirip agir bakimlarda yetkili servise gitmek diye dusunuyorum. Ancak tabi 4 yildir yetkili hariç gitmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkan1zek -- 8 Mayıs 2019; 19:20:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: furkan1zek

Yağ ve filtreler ile ilgili servis icin bilgi vereyim. Araç 6 litre 5w30 yağ aliyor. Yetkili serviste yağ icin gecen yil 600 civari odemistik. Filtrelerde polen, hava, karbon vs 100-200 arasi herbiri. Mazot filtresi 600 civari diye hatirliyorum. Fiyatlara kdv dahil degil. Fren balatalarinin da arka iscilik ile 800 tl ye yakin tutuyor , ön biraz daha pahali. Son bakimda bu periyodik degisen seyler balatalar vs ile toplam 4000 e yakin bir ucreti vardi. Kisacasi yetkili servisler diger markalara gore oldukca pahali. Ancak sanayide herhangi bir yerde bu araci goturdugunuz usta bu kasadan anlamayabilir ve isler daha kotu olabilir. Bu tum yeni model araclar icin gecerli. Aslinda mantikli olan bu periyodik basit bakimlari guvenilir bir ustaya yaptirip agir bakimlarda yetkili servise gitmek diye dusunuyorum. Ancak tabi 4 yildir yetkili hariç gitmedim.

Alıntıları Göster
    hmm sağolun hocam, dediğiniz çok doğru

• Herkese merhaba,
    2014 model 27 bin km.de Avantgarte 5 gün önce aldım.
    Haziran 2018'de 22 bin km.de yetkili serviste bakımı yapılmış.Bujiler değişmiş.
    Servis bakımı için kilometre olarak daha 10 bin km. olmasına rağmen Haziranda 1 yılı doluyor.
    Monitörde 28 gün sonra B1 bakımı yazıyor.
    Ekspertiz kontrolünde herhangi bir sıkıntısı yoktu.
    Sizce 37 bin km.de servise gitsem olur mu?
    Sıkıntı çıkarırlar mı?
    Bir de Bursa'da hangi özel servisler iyidir?
    Teşekkürler...
  • Galerici bu aracı 192'ye sattığını söylüyor. Doğru mu söylüyordur? Ve sizce kaça almıştır?
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-bk-motors-2016-c200d-amg-boyasiz-tramersiz-99600km-679775104/detay/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noax -- 10 Mayıs 2019; 12:46:10 >
  • Peder beyle ortaklaşa kullanılacak mercedes almaya gittik.

Çalışanlar ," kampanya var" , "dizel araç ","son model" diyerekten benim istediğim

makyajlı 2019 c200 4 matic yerine , eski makyajlanmamış 2018 w205 c200d yi bize kitleyip gönderdiler .

(arada 50 bin liralık bir fark vardı.)

Açıkçası araç sürüş anlamında o kadar zevksiz ki araca binesim gelmiyor.

Multimedya desen çöp. Aracı aldığım gibi yarın android auto yu açtırmaya götüreceğim.

(Kullanılabilinecek tek özelliğin ,bluetoothla telefona bağlanabilmek olan 2018 model premium araç!!!)

Araç aceleyle alındığı için buradaki yorumları okuduğumda başıma gelecek olan turbo arızasını kurbanlık koyun gibi bekliyorum.

Siz ,siz olun aradaki 50 binlik farka kanıp kampanya adı altında satılan, multimedya anlamında hiç bir özellik sunmayan , modası geçmiş

araca bu kadar para vermeyin. Evin önünde 0 araç olmasına rağmen hüzünlü hüzünlü bakıyorum arabaya :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bar3 -- 10 Mayıs 2019; 16:56:37 >

• Zorla mı sattılar bile bile nasıl kitlediler

• bar3 B kullanıcısına yanıt
    Ben üzüldüm ama, siz 350-400k alacağınız arabayı araştırmadan ve üstüne zorla para verip aldıysanız siz üzülmeyin.
    Hemen satıp yenisini alabilirsiniz yazdıklarınıza bakılırsa maddiyat olarak :)

• quote:

Orijinalden alıntı: bar3

Peder beyle ortaklaşa kullanılacak mercedes almaya gittik.

Çalışanlar ," kampanya var" , "dizel araç ","son model" diyerekten benim istediğim

makyajlı 2019 c200 4 matic yerine , eski makyajlanmamış 2018 w205 c200d yi bize kitleyip gönderdiler .

(arada 50 bin liralık bir fark vardı.)

Açıkçası araç sürüş anlamında o kadar zevksiz ki araca binesim gelmiyor.

Multimedya desen çöp. Aracı aldığım gibi yarın android auto yu açtırmaya götüreceğim.

(Kullanılabilinecek tek özelliğin ,bluetoothla telefona bağlanabilmek olan 2018 model premium araç!!!)

Araç aceleyle alındığı için buradaki yorumları okuduğumda başıma gelecek olan turbo arızasını kurbanlık koyun gibi bekliyorum.

Siz ,siz olun aradaki 50 binlik farka kanıp kampanya adı altında satılan, multimedya anlamında hiç bir özellik sunmayan , modası geçmiş

araca bu kadar para vermeyin. Evin önünde 0 araç olmasına rağmen hüzünlü hüzünlü bakıyorum arabaya :)
    hayırlı olsun bende de c serısı var o multimedia ekranı artık benımde mıdemı bulandırıyor
    sahsen sıfır arac alacak olsam gıdıp kampanya adı altında eskı kasa araca asla 300 bin gibi rakamları vermezdım.
    makyajlı kasası olsa verırdım.

• Merhaba arkadaşlar benim aracım 2015 model 90 bine geldi sayılır. Garantisi bittikten sonra özel servise götürdüm ve servis şimdi şanzıman yağı ve filtresinin değişmesi gerektiğini söyledi ve 1500 tl istedi fakat okuduğum kadarıyla böyle birşey yazmıyor. kaç binde neleri değişmesi gerektiği nerede yazıyor ? ya da aynı durum başına gelen oldu mu ?

• emrtkn E kullanıcısına yanıt

Güzel tespit..

• arkadaşlar biraz alakasız araçlar olacak ama bir sorum var yardımcı olursanız sevinirim.

yaklaşık 255 bin bütçem var. seçenekler arasında 2. el c200d amg 258 bin ve 1.5 tsı Arteon R line sıfır km 255 bin tl.
    şekil anlamında kesinlikle arteon istiyorum ama son sözümü söylemeden sizce ne yapmalıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: energboi

Merhaba arkadaşlar benim aracım 2015 model 90 bine geldi sayılır. Garantisi bittikten sonra özel servise götürdüm ve servis şimdi şanzıman yağı ve filtresinin değişmesi gerektiğini söyledi ve 1500 tl istedi fakat okuduğum kadarıyla böyle birşey yazmıyor. kaç binde neleri değişmesi gerektiği nerede yazıyor ? ya da aynı durum başına gelen oldu mu ?
    Merhaba, 120 bin km veya 5 yıl şartı var hangisi önce dolarsa, vakti gelmiştir doğrudur, benimki kilometreden dolayı değişti, bence yetkili servise değiştirin, ayrıca kayış ve gergi ye bakıp duruma göre onlarda değişebilir.
  • 
Sayfa: önceki 815816817818819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.